Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

29-latka rozładowała swoją złość i porysowała 10 zaparkowanych samochodów

Policjanci zatrzymali kobietę, która kilka tygodni temu porysowała 10 zaparkowanych samochodów. Kobieta wpadła w ręce policjantów podczas legitymowania.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu tj. czwartek 9 sierpnia br. Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego wylegitymowali kobietę, która była poszukiwana do odbycia kary więzienia za przestępstwa kradzieży. 29-latka została zatrzymana i doprowadzona do komendy. Podczas osadzania w policyjnej celi, Zastępca Dyżurnego przypomniał sobie o zdarzeniu sprzed kilku tygodni, jak na osiedlu Pakuska, jakaś kobieta, ostrym narzędziem, porysowała karoserię 10 samochodów. Zastępca Dyżurnego skojarzył, że wygląd zatrzymanej odpowiadał rysopisowi poszukiwanej kobiety. Informacje tą potwierdził również Dyżurny. Gdy rozpytano ją na tę okoliczność, to 29-latka przyznała się do uszkodzenia samochodów. Wyjaśniła również, że była pijana i zdenerwowana. Postanowiła, więc dać upust swoim emocjom i ostrym narzędziem porysowała zaparkowane na osiedlu samochody.

Zanim 29-latka trafiła do zakładu karnego, to w piątek tj. 10 sierpnia br. usłyszała zarzut z art. 288§1 kodeksu karnego.