Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

„Nie pytaj, co twój kraj może zrobić dla Ciebie, zapytaj, co ty możesz zrobić dla swojego kraju.”
W środę 15 sierpnia obchodziliśmy Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz Święto Wojska Polskiego.
Obchody rozpoczęły się tradycyjnie mszą św. w Bazylice Mniejszej pw. Św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu. Przybyli do świątyni modlili się w intencji Ojczyzny oraz tych, którzy zginęli na polach bitewnych.
Po zakończonej Eucharystii poczty sztandarowe, przybyłe na uroczystość delegacje, przedstawiciele władz parlamentarnych, samorządowych, przedstawiciele służb mundurowych, organizacji kombatanckich, instytucji, szkół związków zawodowych, harcerstwa i innych organizacji działających w Powiecie w asyście Reprezentacyjnej Olkuskiej Orkiestry Dętej udali się pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odegrano hymn państwowy i złożono kwiaty. Wartę przy pomniku pełnili funkcjonariusze Straży Miejskiej w Olkuszu oraz harcerze Hufca ZHP Olkusz.
Powiatowe uroczystości rozpoczęte przed południem w Olkuszu miały ciąg dalszy w Imbramowicach. Obchody rozpoczęły się mszą świętą za Ojczyznę i w intencji poległych podczas Bitwy Glanowsko-Imbramowskiej Powstańców Styczniowych, przemarszem na Stary Cmentarz i złożeniem kwiatów przy mogile Powstańców, pięknym spektaklem Grupy Teatralnej im. Ksieni Zofii Grothówny pt."Norbertanki 1863", a skończyły piknikiem patriotycznym i występami artystycznymi na placu przy OSP.