Wolbromscy policjanci zatrzymali złodziei złomu

Policjanci z Wolbromia zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pod koniec ubiegłego miesiąca trzykrotnie włamali się do piekarni i ukradli około tony złomu. Swój łup sprzedali w punkcie skupu złomu. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty w tej sprawie.

Policjanci pracując nad sprawą włamań i kradzieży do piekarni w Wolbromiu, do których doszło pod koniec sierpnia tego roku, zatrzymali dwóch mężczyzn. Jak się okazało, mężczyźni w okresie od 25 sierpnia 2018 roku do 30 sierpnia 2018 roku trzykrotnie włamali się do budynku i ukradli elementy żeliwne i metalowe będące na wyposażeniu piekarni. Łącznie ukradli około jednej tony złomu. Łup swój wywozili na taczkach, a następnie przewozili samochodem, by sprzedać je w skupie złomu. Właściciel oszacował wartość skradzionego mienia na kilka tysięcy złotych.

Działania wolbromskich policjantów doprowadziły do zidentyfikowania osób, a także do ustalenia ich miejsca zamieszkania. 31 września policjanci zatrzymali obu mężczyzn. Okazali się nimi być mieszkańcy Wolbromia w wieku 35 i 45 lat. Mężczyznom zostały już postawione zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznali. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.