„Europejskie Dzień Bez Ofiar śmiertelnych na Drogach” – działania policjantów

Uczniowie klas 1-2 oraz przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Gorenicach włączyli się w działania Edward 2018, których celem było poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dzisiaj tj. 19 września 2018 roku dzielnicowi i policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu odwiedzili najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Gorenicach i rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie. Policjanci udzielali cennych rad i wskazówek i zachęcali do korzystania z elementów odblaskowych uświadamiając dzieciom jak ważne jest ich posiadanie na plecaku czy odzieży.

Jak uniknąć niebezpiecznych sytuacji na drodze, w jaki sposób przechodzić przez jezdnię, jak zachować się w sytuacji, gdy nie ma chodnika, jak bezpiecznie podróżować samochodem, to niektóre z zagadnień poruszanych podczas spotkania w szkole. Spotkania w szkole zakończyły się wspólnym pamiątkowym zdjęciem.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.