Francuzka młodzież z wizytą w KPP Olkusz

Młodzież z Francji wraz z opiekunami odwiedziła dzisiaj mury olkuskiej komendy. Podczas spotkania młodzi ludzie mieli możliwość przyjrzeć się z bliska codziennej pracy funkcjonariuszy oraz obejrzeć sprzęt wykorzystywany w polskiej policji.

Dzisiaj (17.10.18 r.) grupa młodych Francuzów ze szkoły mundurowej z regionu Franche – Comté, odwiedziła olkuską komendę. Niecodzienna wycieczka była możliwa dzięki wymianie młodzieży zorganizowanej przez Zespół Szkół nr 1 w Bukownie. Było to kolejne już spotkanie młodzieży z tego kraju w naszej jednostce. Policjantka profilaktyki Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu oprowadziła młodzież po budynku i zapoznała ich ze specyfiką i charakterystyką pracy polskiej policji, opowiedziała im czym zajmują się poszczególne wydziały, zespoły i sekcje, jakie znajdują się w komendzie. Wizyta cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Jedną z atrakcji był pokaz tresury policyjnego psa służbowego oraz prezentacja radiowozu. Młodzież zapoznała się z pracą policjantów Ruchu Drogowego, jak również wymieniła się z nimi informacjami na temat różnic w obowiązujących przepisach drogowych. Ciekawym punktem programu był pokaz zabezpieczania śladów przeprowadzony przez technika kryminalistyki. Policjant pokazał uczniom, w jaki sposób można zabezpieczyć ślady na miejscu zdarzenia i wykorzystać je w identyfikacji sprawców przestępstw. Następnie dzielnicowy, zaprezentował młodzieży sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Każdy z uczestników mógł przymierzyć policyjne wyposażenie i poczuć się jak prawdziwy policjant. W czasie zwiedzania budynku policjantka omówiła charakterystykę służby oficera dyżurnego i jego zastępcy, który kieruje pracą wszystkich funkcjonariuszy zarówno komendy, jak i podległych komisariatów. Młodzi goście mogli również zobaczyć pomieszczenia dla osób zatrzymany. Na zakończenie wizyty policjanci zaprezentowali działanie narkogogli każdy uczestnik mógł przekonać się jak narkotyki wpływają na postrzeganie otoczenia.


Komentarze  
0 #1 Shanon 2018-11-11 18:05
Catalyzed about our relationship classical tablets and the erectile dysfunction our works like.
Auto donation center generic viagra: http://ecars.inoe.ro/wiki/index.php/User:ArnulfoAcker3 graphic.

The universal who think a mystery to save Female libido
should have it.
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.