Areszt za znęcanie nad rodziną

Sąd Rejonowy w Olkuszu zastosował trzy miesiące aresztu wobec 27-latka, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad rodziną. Mężczyzna został zatrzymany 8 listopada 2018 roku przez policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

8 listopada 2018 roku dyżurny olkuskiej komendy otrzymał informację, że w szpitalu na oddziale intensywnej terapii znajduje się 46-letni mężczyzna, który najprawdopodobniej został pobity. Ustalenia kryminalnych doprowadziły do zatrzymania 27-letniego syna poszkodowanego. Jak się okazało podczas awantury domowej 2. listopada 2018 roku, 27-latek pobił swojego ojca, kopiąc go po całym ciele. Stan zdrowia mężczyzny pogarszał się i po kilu dniach od zdarzenia, rodzina powiadomiła o sytuacji pogotowie ratunkowe.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego mężczyźnie przedstawiono zarzut z art. 207 kodeksu karnego tj. znęcania się nad rodziną. Jak ustalili policjanci, zatrzymany nie tylko znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoim ojcem, ale także nad babcią, z która mieszkał.

9 listopada 2018 roku Sąd Rejonowy w Olkuszu zastosował wobec 27-latka trzy miesiące aresztu.