Sprawcy włamań zatrzymani przez policjantów z Bukowana

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bukowanie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w ubiegłym tygodniu włamali się do pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych w miejscowości Krze i Ujkowie Nowym. Zatrzymani, to mieszkańcy gminy Bolesław w wieku 51 i 62 lat. Obaj mężczyźni mieli już na swoim koncie podobne przestępstwa i działali w tzw. recydywie.

Do kradzieży z włamaniem doszło 10 listopada 2018 roku w miejscowości Krze. Złodzieje ukradli z posesji 8 sztuk butli gazowych, a następnie włamali się do pomieszczeń gospodarczych, skąd skradli m.in. myjkę ciśnieniową i sprzęt przemysłowy. Straty oszacowano na osiem tysięcy złotych. Kolejne zdarzenie miało miejsce w nocy z 13 na 14 grudnia 2018 roku w Ujkowie Nowym. Wówczas łupem złodziei padły elektronarzędzia. Właściciel wartość skradzionego mienia oszacował na kwotę około 20 tysięcy złotych.

Działania operacyjne policjantów z komisariatu w Bukownie doprowadziły do ustalenia osób podejrzewanych o przestępstwa kradzieży z włamaniem. Byli to dwaj mężczyźni w wieku 51 i 62 lat. W poniedziałek tj. 17 grudnia br. mężczyźni zostali zatrzymani w miejscu zamieszkania.

Zgromadzony przez śledczych obszerny materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutów kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia. Jeden z podejrzanych tj. 51-latek odpowiedział również za groźby karalne, a także za posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych, ponieważ w czasie zatrzymania miał on przy sobie marihuanę i amfetaminę. Wobec mężczyzny sąd zastosował 3 miesiące aresztu. Z kolei wobec 62-latka Prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Ponadto mężczyźnie zabezpieczono mienie w kwocie 10 tysięcy złotych.

Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów, które niebawem trafią do właściciela.