Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Uwaga kierowcy!

Śliska nawierzchnia, opady śniegu, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, niedostosowanie do sygnalizacji świetlnej, alkohol to przyczyny dwóch zdarzeń drogowych w powiecie olkuskim.

W sobotę 22.12.20018r przed godziną 14.00 Oficer Dyżurny olkuskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu dw 791 a ulicą Witeradowską. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierująca pojazdem Lancia jadąc dw 791 w stronę miejscowości Wolbrom przed skrzyżowaniem z ulicą Gajewskiego w Olkuszu nie dostosowała się do sygnalizacji świetlnej , ruszając na świetle czerwonym w wyniku czego, doprowadziła do zdarzenia drogowego z prawidłowo jadącym pojazdem Kia Sportage . Kierująca samochodem Lancia miała blisko promil alkoholu we krwi.

We wtorek 25.12.2018r policjanci obsługiwali kolejne zdarzenie. Tym razem w miejscowości Trzyciąż. Funkcjonariusze ustalili, że kierowca pojazdu Saab jadąc od strony Krakowa na łuku drogi wpadł w poślizg i uderzył w jadący od strony Wolbromia pojazd Hyundai, a następnie wjechał do przydrożnego rowu uszkadzając element infrastruktury drogowej- znak drogowy. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Pasażerowie z Hyundaia zostali przewiezieni do szpitala w Olkuszu.

Policjanci apelują!

Na drogach mamy trudne, zimowe warunki. Pamiętajmy, że zła nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi znacznie wydłuża czas hamowania pojazdu, a kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem.

Musimy dostosować prędkość jazdy do warunków panujących na drodze. Równie ważne jest zachowanie odpowiedniej odległości od poprzedzającego nas pojazdu – przy mokrej, czy śliskiej nawierzchni nie zahamujemy szybko, a czasem może to być nawet niemożliwe. Trzeba zostawić sobie trochę miejsca na ewentualne dodatkowe manewry.