3 miesiące aresztu za napaść na policjanta i znieważenie funkcjonariuszy

55-letni mężczyzna, który napadł na policjanta i znieważył interweniujących funkcjonariuszy odpowie za swoje zachowanie. Decyzją Sądu Rejonowego w Olkuszu mężczyzna, trafił na trzy miesiące do aresztu. Za napaść na funkcjonariusza może grozić nawet 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 27 grudnia 2018 roku po godzinie 22 w gminie Klucze. Policjanci zostali wezwani przez zgłaszającą na interwencję domową dotyczącą awantury z konkubentem. Z informacji wynikało, że 55-latek wyrzucił z domu konkubinę, zamknął drzwi na klucz i nie chciał jej wpuścić do środka pomimo, że była ona właścicielką posesji. Początkowo podczas interwencji, mężczyzna zachowywał się kulturalnie i był spokojny. Dopiero, gdy poinformowano go o konieczności opuszczenia domu, ten chwycił za nóż i skierował go w stronę jednego z mundurowych. Funkcjonariusz odparł cios nogą i po chwili, napastnik został obezwładniony przez policjantów.

55-latka zatrzymano 27 grudnia i doprowadzono do policyjnej celi. Podczas zatrzymania mężczyzna był agresywny i zaczął znieważać funkcjonariuszy. Dzień później do sądu trafił wniosek prokuratury o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego wniosku i jego decyzją mężczyzna na trzy miesiące trafił do aresztu. Za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjant z raną ciętą nogi został przewieziony do szpitala w Olkuszu, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.