Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego – działania olkuskich policjantów

8 lutego na olkuskich drogach policjanci Wydziału Ruchu Drogowego realizowali działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W policyjną akcję zaangażowanych było 16 funkcjonariuszy. Mundurowi skupiali się głównie na wykroczeniach popełnianych przez kierujących w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych.

Podczas działań ujawniono 105 wykroczeń polegających m.in. na wyprzedzaniu i omijaniu w rejonie przejść dla pieszych, przekraczaniu dopuszczalnej prędkości w rejonie przejść czy też parkowania na przejściu dla pieszych.

W okresie zimowym piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Nie zawsze oświetlone drogi, brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze (zwłaszcza poza obszarami zabudowanymi) oraz niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez samych pieszych sprawiają, że dochodzi do wielu wypadków. Apelujemy do pieszych by dbali o swoje bezpieczeństwo i przestrzegali przepisów ruchu drogowego a w okresie jesienno-zimowym, kiedy widoczność na drodze jest znacznie ograniczona, korzystali z elementów odblaskowych.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.