Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Zatrzymany w związku z groźbami wobec polityków

Policjanci wydziału do walki z Cyberprzestępczością KSP zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie gróźb wobec polityków oraz ich rodzin. Informacja taka dotarła do jednego z biur drogą mailową. Dzięki ustaleniom funkcjonariuszy wydziału okazało się, że w sprawę może być zamieszany 39-letni mieszkaniec województwa małopolskiego. Tam też został zatrzymany.

Działania operacyjne policjantów stołecznego wydziału do walki z Cyberprzestępczością we współpracy z kolegami z Małopolski, szczególnie z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu doprowadziły do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o kierowanie gróźb wobec polityków oraz ich rodzin. Internetowa informacja z groźbami trafiła do biura jednego z polityków.

Policjanci niezwłocznie przystąpili do ustalania miejsca pobytu autora informacji. Operacyjne ustalenia doprowadziły ich do jednej z miejscowości w województwie małopolskim. Funkcjonariusze weszli do jednego z mieszkań w bloku i tam zatrzymali 39-letniego Mariusza K.

Do sprawy zabezpieczono sprzęt, który najprawdopodobniej był wykorzystany do przesyłania gróźb, liczne telefony komórkowe oraz karty.

Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że 39-latek już wcześniej był zatrzymywany do podobnych spraw, m.in. w 2013 roku za informacje o rzekomym podłożeniu ładunku wybuchowego w Konsulacie Niemiec we Wrocławiu.

Teraz 39-latek trafi do zakładu karnego w celu odbycia wcześniej zasądzonej kary 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za groźby wobec polityków.

ea


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.