Kierowca  renault nie zatrzymał się do kontroli drogowej

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu interweniowali wobec 28- letniego mężczyzny, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, kilkakrotnie ignorując sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu. Za popełnione przestępstwo - niezatrzymania się do kontroli grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

W czwartek (06.06.19 r.) około godz. 7.00, policjanci ruchu drogowego pełnili służbę na terenie miasta gminy Olkusz, Bukowno i Klucze. W Bukownie na ulicy Sławkowskiej policjanci postanowili skontrolować kierowcę samochodu osobowego marki Renault Escape, który jechał po przeciwnym pasie ruchu. Mundurowi zawrócili radiowozem i ruszyli za kierowcą renault, wydając mu polecenie do zatrzymania się, włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe. Pomimo tego mężczyzna zlekceważył ich polecenie, przyśpieszył i pojechał dalej w kierunku miejscowości Podlipie. Policjanci ruszyli za nim w pościg, dalej używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Podczas ucieczki kierowca stwarzał zagrożenie, popełniając szereg wykroczeń w ruchu drogowym. Nie zatrzymywał się na skrzyżowaniach, na których nie miał pierwszeństwa przejazdu. W miejscowości Przymiarki zjechał do pobliskiego lasu. Tam porzucił swój pojazd i wraz z pasażerem dalszą ucieczkę kontynuował pieszo. Policjanci zatrzymali pasażera i ustalili kierowcę pojazdu. Był nim 28-letni mieszkaniec Bukowna. Kierowca renault szybko przemyślał swoje zachowanie i wrócił na miejsce. Co było powodem jego ucieczki? Jak tłumaczył policjantom, nie miał uprawnień do kierowania pojazdem, a samochód nie posiadał aktualnych badań technicznych.

28-latek odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Policjanci przypominają, że niezatrzymanie się do policyjnej kontroli jest przestępstwem i podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.