Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

By na drodze było bezpiecznie  - policyjne działania „Boże Ciało 2019”

W najbliższy czwartek Boże Ciało. Olkuscy policjanci, jak co roku, zabezpieczać będą trasy procesji organizowanych przez parafie rzymsko – katolickie. Będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego, a szczególnie osób uczestniczących w procesji i przemieszczających się po drogach publicznych.

Na drogach powiatu olkuskiego pojawi się więcej funkcjonariuszy służby prewencyjnej i ruchu drogowego. Policyjne patrole będą obecne przede wszystkim na ważniejszych skrzyżowaniach, na drogach krajowych i wojewódzkich. Mundurowi zadbają o bezpieczeństwo na drogach dojazdowych do kościołów, głównych ciągach komunikacyjnych powiatu olkuskiego m.in. na drodze krajowej nr 94, drogach wojewódzkich nr 783, 791 oraz 794, skrzyżowaniach drogi krajowej nr 94 z ulicami Rabsztyńską i Kościuszki, ulicą Króla Kazimierza Wielkiego, Aleją 1000-lecia i ulicą Przemysłową. Aby zapewnić płynność w ruchu kołowym, w przypadku tworzenia się zatorów, policjanci będą kierowali ruchem i organizowali objazdy.

Ponadto policjanci będą reagować na wszelkie przypadki wykroczeń w ruchu drogowym. W tym celu będą sprawdzać, czy kierowcy poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy i czy dzieci przewożone są w fotelikach. Szczególną uwagę zwrócą na stan trzeźwości kierujących i stan techniczny pojazdów.

Mundurowi apelują o zachowanie ostrożności na drodze i stosowanie się do znaków drogowych oraz poleceń policjantów. Zwracają uwagę na prawidłowe zabezpieczanie swojego mienia. Nie zostawiajmy w samochodzie cennych przedmiotów np. torebki, portfeli, telefonów w widocznych miejscach. Pamiętajmy, że okazja czyni złodzieja.

Przypominamy również, że w dniach od 19 (godz. 18:00-22:00) do 20 (godz. 8:00-22:00) obowiązywać będzie zakaz ruchu ciężarówek powyżej 12 ton

Akcja „Boże Ciało 2019" potrwa od 19 czerwca do 23 czerwca 2019 r.