Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Zatrzymani za przestępstwa z ustawy o narkomanii usłyszeli zarzuty

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 26 lat, którzy posiadali środki odurzające. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Jednemu z nich, za posiadanie znacznych ilości środków odurzających, grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanie obu mężczyzn to wynik pracy operacyjnej olkuskich kryminalnych. Policjanci ustalili, że w gminie Wolbrom 26-letni mężczyzna posiada narkotyki. 24 lipca br. przeszukali jego miejsce zamieszkania i znaleźli marihuanę, haszysz oraz amfetaminę. W tej sprawie zatrzymano również drugiego mężczyznę. Był nim 22-letni mieszkaniec gminy Wolbrom. 25 lipca br. policjanci przeszukali jego miejsce zamieszkania, gdzie w jednym z pomieszczeń znaleźli i zabezpieczyli ponad 171 gramów marihuany.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego 26 lipca br. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Olkuszu przedstawił mężczyznom zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wobec podejrzanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, a dodatkowo wobec 22-latka poręcznie majątkowe.