Kradzież przedmiotów pozostawionych w samochodzie. Zachowaj  czujność – uwaga na złodziei!

Policjanci apelują, aby nie ułatwiać zadania złodziejom i uważać, co zostawiamy w samochodzie. Właściciele często nie zdają sobie sprawy i bagatelizują wartość pozostawianych w autach przedmiotów. Trzeba jednak pamiętać, że okazja czyni złodzieja.

W ciągu ostatnich dni na terenie powiatu olkuskiego doszło do kilku kradzieży. Złodzieje włamywali się do samochodów i zabierali cenne przedmioty, które właściciele pozostawiali w autach. Były to torby, narzędzia, telefony, a także ubrania.Tak było pod koniec lipca br. z samochodu marki Ford Transit, który zaparkowany był na ulicy Skłodowskiej w Olkuszu, skradziono narzędzia o wartości kilka tysięcy złotych. Z kolei 9 sierpnia na ulicy Świętokrzyskiej w Olkuszu, skradziono torebkę. Złodziej wykorzystał okazję i z otwartego pojazdu ukradł torebkę, którą na chwilę pozostawiła właścicielka. Kobieta straciła m.in. pieniądze, dokumenty oraz telefon komórkowy. Wczoraj (12.08.19r.) na ulicy Dąbrowskiego w Olkuszu skradziono torbę, w której znajdowały pieniądze oraz dokumenty.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i niepozostawianie wartościowych przedmiotów w samochodach. Zwłaszcza, że zbliża się długi sierpniowy weekend, czas wyjazdów, gdzie w podróż zabieramy torby, plecak czy walizki. Zdarza się jednak, że kiedy wychodzimy z auta, to zostawiamy je w widocznym miejscu. Złodziej tylko czeka na takie okazje. Bez zastanowienia wybije szybę, po to aby zabrać przedmiot i sprawdzić, czy przypadkiem ma on jakąś wartość. Trzeba pamiętać, że kiedy wysiadamy z samochodu , nawet na chwilkę, to zabierajmy ze sobą torebki, telefony, portfela , a większe plecaki czy torby chowajmy do bagażnika, tak aby nie rzucały się w oczy.