Jeśli ktoś chce porównać wygląd zamku Rabsztyn na dawnych rycinach z XVIII i XIX wieku, z jego współczesnym wyglądem, a także dowiedzieć się wielu ciekawostek o historii rabsztyńskiej warowni, to powinien wybrać się w najbliższą sobotę 14 września na bezpłatny spacer historyczny „Zamek Rabsztyn w dawnej ikonografii”. To kolejna odsłona całorocznej akcji „Olkuskie Spacery Historyczne 2019” organizowanej przez olkuski magistrat we współpracy z partnerami.

Uczestnicy spaceru spotykają się o godzinie 11.00 przed mostem nad fosą. Stamtąd prowadzeni przez przewodnika – członka Stowarzyszenia „Zamek Rabsztyn” udadzą się na krótki spacer wokół zamku. Będą mieli okazję zobaczyć kopie kilkunastu rycin z końca XVIII i XIX wieku, a następnie porównać je z obecnym wyglądem zamku. Uczestnicy będą mogli też wziąć udział w mini konkursie o historii zamku z drobnymi nagrodami przygotowanymi przez Stowarzyszenie. Bezpłatny spacer odbywa się w ramach akcji „Olkuskie Spacery Historyczne 2019”. Jej organizatorem jest Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, a partnerami: Parafia św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu, Olkuska Grupa Turystyczna „Amonit”, Światowy Związek Żołnierzy AK – koło Olkusz, Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna”, Klub Przewodników PTTK „Ilkussia”, Stowarzyszenie „Szansa Białej Przemszy”, Stowarzyszenie „Zamek Rabsztyn” i Ochotnicza Straż Pożarna w Olkuszu. Patronat medialny: Przegląd Olkuski i Kurier Olkuski.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.