Nietrzeźwi kierowcy na drogach powiatu olkuskiego

Nie od dziś wiadomo, że jazda pod wpływem alkoholu jest szczególnie niebezpieczna. Kierowca, który prowadzi pojazd w stanie nietrzeźwości, zagraża nie tylko własnemu bezpieczeństwu oraz osób z nim podróżujących, ale również bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego na co dzień walczą z tymi kierowcami, którzy decydują się na jazdę pod wpływem alkoholu lub w stanie nietrzeźwości. W tym celu prowadzą liczne działania prewencyjno-kontrolne, jak również profilaktyczne promujące prawidłowe zachowania na drodze. Mundurowi podejmują działania w celu niedopuszczenia do ruchu kierowców, którzy wsiadają za kierownicę na „podwójnym gazie”.

Pomimo tego wciąż nie brakuje takich osób, które nie bacząc na konsekwencje swojego zachowania, narażają życie innych użytkowników drogi. Tak było 2 grudnia 2019 roku około godziny 16 na drodze krajowej nr 94 w Olkuszu. Kierujący volvem 68-letni mieszkaniec Olkusza, nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i najechał na tył fiata ducato. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Miał bowiem 2,7 promila alkoholu w organizmie.

Z kolei 3 grudnia policjanci z komisariatu w Bukownie zatrzymali 37-letniego mieszkańca województwa śląskiego, który kierował samochodem marki Isuzu, mając ponad 1,3 promila. W ubiegłą sobotę tj. 30.11.br. po godzinie 23 w Bolesławiu policjanci zatrzymali kobietę, która prowadziła opla astrę w stanie nietrzeźwości. Kobieta miała pond 2 promila alkoholu w organizmie

Nietrzeźwy kierowcy nie są bezkarni. Grożą im poważne konsekwencje prawne i finansowe. Kierowca, który prowadzi samochód w stanie nietrzeźwości, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa podlega karze pozbawienia wolności, sąd orzeka wobec niego środek karny, jakim jest zakaz prowadzenia pojazdów.