Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Próba oszustwa na pracownika spółdzielni mieszkaniowej

Olkuska Policja ostrzega przed osobami podszywającymi się pod pracowników różnych instytucji.

Dzisiaj, w godzinach rannych, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu odebrał telefon od starszej mieszkanki powiatu, która przekazała informację o usiłowaniu oszustwa, do którego doszło kilka dni wcześniej. Do drzwi mieszkania zgłaszającej miała zapukać nieznajoma kobieta, która przedstawiła się jako pracownica spółdzielni mieszkaniowej. „Przedstawicielka” spółdzielni oferowała fundusz remontowy w bardzo korzystnej cenie i bardzo zależało jej na tym, aby pieniądze od razu „wypłacić” jej do ręki. Właścicielka mieszkania zachowała czujność i nie dała się oszukać.

Policja apeluje aby nie wpuszczać obcych osób do swoich mieszkań i domów. Jeśli mamy wątpliwości co do zamiarów odwiedzającej nas osoby, poinformujmy o tym Policję, bądź instytucję, na którą powołuje się nieznajomy i sprawdźmy jej tożsamość nie wpuszczając do mieszkania.

PAMIĘTAJMY!!!

- zanim wpuścimy kogokolwiek do mieszkania, powinniśmy ustalić, czy naprawdę jest to ta osoba, za którą się podaje;

- sprawdzajmy legitymację, jaką powinni posiadać pracownicy spółdzielni i innych instytucji oraz firm; sprawdzajmy dane zamieszczone w legitymacji z danymi zamieszczonymi w dowodzie osobistym;

- dzwoniąc do spółdzielni, zakładu energetycznego, gazowni, czy też innej instytucji korzystajmy ze znanego nam numeru telefonu; nie dzwońmy z telefonu, który daje nam do ręki potencjalny oszust, ani pod numer podany przez tę osobę;

- w rozmowie telefonicznej z pracownikiem instytucji, sprawdźmy, czy osoba, która do nas przyszła faktycznie jest w niej zatrudniona.