Przechowywanie paliwa do samochodów ciężarowych

Niestety prawda jest taka, że wycieki paliwa się zdarzają, niezależnie od tego, jak ostrożni są kierowcy. Jeśli przechowujesz paliwo na swojej posesji, musisz mieć sposób, aby utrzymać go pod kontrolą, jeśli zdarzy się coś nie do pomyślenia. Jako komercyjny kierowca ciężarówki, wiesz, jak ważne jest, aby pozostać bezpiecznym i utrzymać swoją firmę jako wolne od ryzyka, jak to możliwe. Jednak wiele firm nie myśli o tym, jak ich metody przechowywania może być narażenie ich na ryzyko. Wycieki paliwa mogą szybko stać się niebezpieczne dla każdego, kto pracuje w pobliżu.

Co musisz wiedzieć o przechowywaniu paliwa

W zależności od rodzaju przechowywanej cieczy i częstotliwości jej składowania, istnieją różne sposoby zapewnienia bezpieczeństwa pracowników podczas tankowania ciężarówek lub przechowywania paliwa do innych operacji. Hurtowy zakup paliwa Warszawa jest coraz bardziej popularnym i coraz bardziej opłacalnym zjawiskiem. Na szczęście istnieją środki, które możesz podjąć jako właściciel lub kierownik, które pomogą chronić Twoich pracowników i zabezpieczą Twoją firmę przed potencjalną odpowiedzialnością w razie wypadku lub wycieku. Jeśli masz na swojej posesji zbiornik do przechowywania paliwa, jest kilka ważnych czynników, o których należy pamiętać.

  • Po pierwsze, będziesz musiał określić rodzaj paliwa, które będziesz przechowywał. W dużej mierze będzie to zależało od Twojej działalności - na przykład, jeśli obsługujesz flotę samochodów dostawczych, prawdopodobnie będziesz przechowywał olej napędowy.
  • Będziesz musiał także określić, jak dużo będziesz przechowywał, a także jak często będziesz musiał pompować paliwo do zbiornika.
  • Wreszcie, ale nie najmniej, będziesz chciał się upewnić, że masz odpowiedni sprzęt w miejscu, aby utrzymać paliwo bezpieczne i chronione.

Przechowywanie i obchodzenie się z olejem napędowym

Tak jak benzyna, olej napędowy jest wysoce łatwopalny, więc będziesz chciał się upewnić, że przechowujesz go w bezpieczny sposób. Olej napędowy jest mniej skłonny do odparowania niż benzyna, więc możesz chcieć przechowywać go w mniejszych zbiornikach, które są łatwiejsze w obsłudze. Zaleca się przechowywanie oleju napędowego w specjalnych zbiornikach o "podwójnych ścianach", które posiadają warstwę izolacji pomiędzy swoimi dwoma ścianami. Upewnij się również, że przestrzegasz odpowiednich procedur przy tankowaniu swoich ciężarówek. W tym celu należy upewnić się, że miejsca tankowania są wolne od wszelkich materiałów łatwopalnych, takich jak trawa i liście. Istnieją również pewne procedury "uzupełniania" zbiorników paliwa w samochodach ciężarowych, których należy przestrzegać, aby zmniejszyć ryzyko wycieków.