DSCF87689 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbył się wernisaż wystawy fotograficznej „Wiosenne Odrodzenie”.

Coraz więcej firm decyduje się aktualnie na organizowanie różnego rodzaju imprez skierowanych do swoich pracowników, klientów i kontrahentów. Przygotowanie takiego wydarzenia wcale nie musi być skomplikowane!

Uroczysty bankiet, impreza integracyjna dla pracowników czy też jubileusz firmy – to tylko niektóre rodzaje imprez organizowanych w biznesie.

Jeśli interesuje nas organizacja imprez firmowych Warszawa to jedno z najczęściej wybieranych miast. To właśnie tam do dyspozycji przedsiębiorców jest szeroka gama interesujących lokali oraz atrakcji na tego rodzaju wydarzenia.

Jednak eventy dla firm można organizować nie tylko samodzielnie. Usługi tego rodzaju oferują także specjalne agencje eventowe, na przykład Event Concept.

Zatem, jak urządzić udaną imprezę firmową, która na długi czas pozostanie w pamięci jej uczestników? Zachęcamy do sprawdzenia naszych porad!

Organizacja imprez firmowych Warszawa – o czym warto pamiętać?

Jeśli interesuje nas organizacja imprez firmowych, w takim warto przede wszystkim dobrze zaplanować tego rodzaju wydarzenie. Dokładny plan to podstawa udanej zabawy!

Musimy pamiętać zatem o wyborze odpowiedniego miejsca na imprezy firmowe Katowice, Warszawa, Gdańsk to tylko niektóre z miast, gdzie można je urządzić. Restauracja, pub, strefa biznesowa w hotelu czy też tor gokartowy – aktualnie wydarzenia biznesowe organizuje się w różnego rodzaju punktach.

Dobór właściwego punktu to jednak jeszcze nie wszystko, aby wydarzenie było udane. Pod uwagę warto wziąć także szereg innych kwestii, w tym między innymi takich jak:

 • transport dla uczestników zdarzenia
 • wyżywienie – menu, catering dla gości
 • noclegi dla uczestników eventu
 • dodatkowe atrakcje zgodnie z motywem przewodnim wydarzenia
 • dekoracja przestrzeni
 • dostarczenie odpowiedniego sprzętu, na przykład nagłośnieniowego, oświetleniowego
 • wynajęcie mebli eventowych

Zatem organizacja eventów firmowych może być wymagającym wyzwaniem dla osób, które nie posiadają jeszcze w tym zakresie żadnego doświadczenia.

Organizacja imprez firmowych Warszawa – skorzystaj z pomocy agencji eventowej!

Udanej imprezy firmowej nie trzeba jednak przygotowywać we własnym zakresie – wszystkie wymagane w tym zakresie czynności może wykonać dla nas także firma eventowa, która posiada w tym zakresie znacznie większe doświadczenie.

Gdy interesuje nas profesjonalna organizacja imprez integracyjnych Warszawa to tylko jedno z wielu miast, które oferują nam w tym właśnie zakresie pełną gamę propozycji. Dzięki swojemu doświadczeniu oraz rozeznaniu w branży pracownicy agencji mogą zająć się praktycznie wszystkim co związane jest z urządzeniem wydarzenia dla klientów, kontrahentów czy pracowników firmy.

Dla firmy wybór agencji eventowej może być także dobrym posunięciem ze względu na wizerunek – profesjonalnie zaaranżowane wydarzenie będzie działało korzystnie na jej opinię w branży.

Warto także zaznaczyć, że organizacja imprez firmowych przez zewnętrzną agencję może być także opłacalnym posunięciem. Agencje posiadają podpisane umowy ze sprawdzonymi podwykonawcami, którzy zapewniają im także dodatkowe rabaty na swoje usługi – dzięki temu nie musimy płacić za nie tak dużo, jak przy samodzielnej organizacji wydarzenia!

Zatem wtedy, gdy chcemy, aby impreza biznesowa była dopięta na ostatni guzik, agencja eventowa może być wówczas strzałem w dziesiątkę. Jej usługi zapewnić nam wówczas gwarancję, że wydarzenie to będzie dla nas całkowicie udane!

Organizacja imprez firmowych Warszawa – to nie musi być trudne!

W sobotę 4 maja odbyły się uroczystości upamiętniające 156. rocznicę bitwy pod Krzykawką i śmierci płk. Francesco Nullo. Obchody rozpoczęły się w Olkuszu na Starym Cmentarzu oraz były kontynuowane w Krzykawie. Gościem honorowym był JE Aldo Amati, Ambasador Republiki Włoskiej w Polsce.

29 kwietnia w olkuskim magistracie odbyło się bardzo uroczyste spotkanie – wręczenie medali za zasługi dla obronności kraju. Honory te przyznawane są przez ministra obrony narodowej tym osobom, które swoją pracą lub działalnością przyczyniły się do rozwoju i umocnienia obronności kraju. Pod koniec kwietnia otrzymali je ci rodzice, którzy wychowali wiele dzieci na wzorowych i ofiarnych żołnierzy.

8 maja 1945 roku o godzinie 22:43 czasu środkowoeuropejskiego, a 0:43 czasu moskiewskiego podpisany został akt w sprawie bezwarunkowej kapitulacji Niemiec nazistowskich. W 74. rocznicę tych wydarzeń pod pomnikiem „Poległym za Ojczyznę i pomordowanym przez faszystów 1939-1945” w Olkuszu zostały złożone symboliczne kwiaty.

 • 18-latek stracił prawo jazd. Przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 102 km/h
  Młody kierowca niespełna 2 miesiące cieszył się swoim prawo jazdy, które utracił 7 maja 2019 roku. W terenie zabudowanym jechał z prędkością 152 km/h.
  Wczoraj w miejscowości Sieniczno policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu prowadzili kontrolę prędkości na drodze...
 • Olkusz. Napad na właściciela kantoru
  Policjanci z Komendy w Olkuszu prowadzą działania zmierzające do ustalenia sprawców napadu na 49-letniego mężczyznę.

  Do zdarzenia doszło dzisiaj około godziny 8.20 na ulicy Świętokrzyskiej w Olkuszu. Trzech zamaskowanych sprawców zaatakowało właściciela kantoru, który wysiadł ze swojego samochodu...
 • DSCF86958 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski dla Szkół Podstawowych i Oddziałów Gimnazjalnych zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu i Starostwo Powiatowe w Olkuszu.

 • Policjanci zatrzymali poszukiwanego 33-latka
  33-latek, który został zatrzymany przez policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu był poszukiwany nakazem doprowadzenia do zakładu karnego. W trakcie legitymowania policjanci znaleźli przy nim narkotyki.
  W poniedziałek tj. 6 maja br. w Olkuszu na ulicy Króla Kazimierza...
 • 18-latek stracił prawo jazd. Przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 102 km/h
  Młody kierowca niespełna 2 miesiące cieszył się swoim prawo jazdy, które utracił 7 maja 2019 roku. W terenie zabudowanym jechał z prędkością 152 km/h.
  Wczoraj w miejscowości Sieniczno policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu prowadzili kontrolę prędkości na drodze...
 • Każdy, osoba szukająca inspiracji oraz pomysłu na organizację swoich wakacji powinna zwrócić uwagę na hotele na Mazurach. Mieszczą się one w jednym z najbardziej malowniczo położonych terenów w naszym kraju. Warmia i Mazury nie bez powodu nazywane są Krainą Tysiąca Jezior. Nie są one jedynymi atrakcjami dla licznie przybywających w te strony turystów. Wyjeżdżając na Mazury, wakacjowicze mogą się również spodziewać bajecznych krajobrazów oraz interesujących zabytków.

  Dlaczego warto wybrać hotele na mazurach?

  Gdy myślimy o Warmii i Mazurach, to pierwsze, co przychodzi do naszej głowy to liczne jeziora, jak np. Śniardwy, czy Mamry. Oferta tego nieco tajemniczego zakątka Polski nie kończy się jednak tylko na jeziorach. Mazury uznawane są za jeden z najmniej zmienionych przez człowieka terenów w naszym kraju, dlatego będą idealnym miejscem wypoczynku dla każdego, kto uwielbia przebywać na łonie natury. Nie mniej atrakcji czeka również na rodziny z dziećmi. Niezapomnianą atrakcją dla naszych pociech może być spływ kajakowy po Krutyni oraz wizyta w Parku Dzikich Zwierząt w Puszczy Piskiej. Dopełnieniem udanych wakacji jest komfort oferowany przez hotele na Mazurach, które nawet w przypadku gorszej pogody pozwalają swoim gościom na udany wypoczynek.

  Czym charakteryzują się luksusowe hotele na Mazurach?

  Wybór zakwaterowania na wakacyjny wyjazd to jeden z najważniejszych elementów naszych przygotowań. Niektórzy wyjazdowi cze łączą wakacje z przygodą i decydują się na nocleg w namiotach lub przyczepach kempingowych, inni natomiast wybierają luksusowe hotele na Mazurach. Charakteryzują się one bardzo wysokim, nie tylko na Polskie warunki standardem. Spędzając wakacje na Mazurach w luksusowym hotelu, mamy pewność, że spędzimy niesamowity czas. Luksusowe hotele na Mazurach oferują swoim klientom doskonałe posiłki przygotowywane ze świeżych, lokalnych produktów, oraz zapewniają pełny komfort wyjazdu. Meldując się w takim miejscu, nie musimy stresować się tym, że nie będziemy wstanie w pełni naładować swoich baterii przed powrotem do pracy.

  Hotele na mazurach

  Hotele na Warmii i Mazurach z basenem

  Rozglądając się za hotelem, nie zawsze bierzemy pod uwagę tak ważny element jakim jest przyhotelowy basen. Szczególnie często jest to pomijane w przypadku wyjazdów na Mazury. Wydawać by się to mogło zrozumiałe, ponieważ jest to obszar, na którym znajduje się wiele naturalnych zbiorników wodnych. Chcąc jednak mieć pewność, że wakacyjny wyjazd będzie na pewno udany, warto wziąć pod uwagę hotele na Warmii i Mazurach z basenem. Mazury to obszar położony w północnej części Polski, stosunkowo niedaleko od morza. Oznacza to, dużą częstotliwość występowania opadów, nawet w letnim okresie. Może się więc okazać, że pogoda pokrzyżuje nam plany popływania w jeziorze. Aby uniknąć przykrych niespodzianek i rozczarowania naszych dzieci, warto wybrać hotel z basenem. Pozwoli nam to na wyjazd ze spokojną głową, wolną od obaw o pogodę.

  Dobry hotel na Mazurach to nie tylko basen, ale przede wszystkim dobra lokalizacja. Zlokalizowany w niewielkiej odległości od jezior, lasów czy też malowniczych miasteczek dostarcza wielu możliwości spędzenia wolnego czasu. Dotyczy się to zarówno osób dorosłych, jak i dzieci, ponieważ najlepsze hotele na Mazurach mają również atrakcje dla dzieci jak place zabaw.

  Dobra kawa o poranku to już tradycja w domach Polaków, którą praktykuje się od bardzo wielu lat. Nic więc dziwnego, że bardzo często poszukujemy ziaren, z których wydobyć można najbardziej wyjątkowy smak i aromat. Niestety, w zwykłym supermarkecie bardzo często trudno jest trafić na najlepsze kawy – alternatywą jest więc specjalistyczny sklep (palarnia kawy), gdzie możliwe jest zakupienie takich produktów, które spełnią oczekiwania największych kawoszy.

  Sklep z kawą, czyli szacunek do historii

  Sklep z kawą to miejsce, w którym możesz znaleźć najlepsze ziarna – ich smak i aromat nawiązują do najlepszej, niezwykle bogatej historii „małej czarnej”. Wszystko zaczęło się w Etiopii, gdzie do przygotowywania posiłków owoce kawowca służyły już w I tysiącleciu p.n.e. To, że owoce te można wykorzystać do zaparzenia kawy, odkryli jednak mieszkańcy krajów arabskich, gdzie w XIV i XV wieku napój ten zyskał ogromną popularność, a według wielu najdroższe i najlepsze kawy, można sprowadzać właśnie stamtąd (np. Jemen).

  Do Polski kawa trafiła pod koniec XVII wieku, a więc wcześniej niż do jakiegokolwiek innego europejskiego kraju – wpływ na to mieli Turkowie, którzy w tamtych czasach panowali w sąsiedniej Mołdawii. Mimo tego, że zakochał się w niej m.in. Jan III Sobieski, napój krytykowano i uważano za szkodliwy, jednak nie musiało minąć wiele czasu, by Polacy pokochali kawę, która świeżo palona, jest przecież niezwykle smaczna i aromatyczna. Jeżeli chcesz, aby w Twoim domu zagościła dobra kawa – znajdź specjalistyczny sklep, który zaoferuje Ci najlepsze ziarna z różnych stron świata.

  Wybieraj najlepsze kawy!

  Profesjonalne palarnie kawy to miejsca, które szanują tradycję i swoich klientów, dostarczając im przede wszystkim produkty odpowiednio selekcjonowane i należycie przechowywane. Najlepsze kawy nie mogą być przechowywane długo, co ma miejsce np. w przypadku supermarketów – najlepszy smak i aromat wydobywa się z tych, które przeszły przez odpowiedni proces produkcji i nie są przechowywane długo. Dlatego też masz pewność, że sklep z kawą zaoferuje Ci produkty wysokiej klasy, które nawet z przeciwnika tego napoju, mogą zrobić prawdziwego kawosza.

  Najlepsza kawa? Zaoferuje Ci ją specjalistyczny sklep!

  Co więcej – możesz wybierać spośród bardzo wielu rodzajów i gatunków, a dystrybutor kawy daje Ci gwarancję tego, że niezależnie od dokonanego wyboru, będziesz mógł cieszyć się wyjątkowym smakiem. Na co możesz postawić?

  • Kawa ziarnista – to według wielu najlepsze kawy, które smakują wyśmienicie niezależnie od pory czy preferencji użytkownika. Aby móc je kosztować, wystarczy tylko zaopatrzyć się w specjalny młynek.
  • Kawa mielona – jeżeli nie masz młynka, postaw na kawę mieloną, która również potrafi zachwycić smakiem i aromatem, a do tego dostępna jest w wersjach aromatyzowanych (o tym nieco niżej).
  • Kawa w kapsułkach – ciekawa alternatywa, szczególnie dla osób ceniących sobie możliwość szybkiego zaparzania kawy – idealna nie tylko do domu, ale również firmowych biur.
  • Kawa aromatyzowana – jeżeli znudził Ci się tradycyjny smak „małej czarnej”, możesz postawić na kawę o posmaku czekolady, whisky, kokosów, mięty i wiele innych. Dla tych, co lubią eksperymentować.

  Jak znaleźć dobry sklep z kawą?

  Profesjonalne, dbające o klientów palarnie kawy rozpoznać bardzo łatwo – przede wszystkim zapewniają one najwyższą jakość produktów, szeroki wybór kawy, a także… widać w nich pasję i miłość do tego napoju. Przejawia się to chociażby w opisach czy artykułach, publikowanych na stronie internetowej, z których można dowiedzieć się wiele na temat produktów. Co więcej – profesjonalny sklep z kawą posiadać będzie dobrą renomę wśród zamawiających, a o tej dowiesz się czytając komentarze i opinie dotychczasowych klientów.

  Wybierz właściwie, a kiedy już Ci się to uda, będziesz mógł liczyć na to, że w Twoim domu lub biurze zagości najlepsza kawa, której smak i aromat są niepodrabialne. Duży wybór sprawi, że z pewnością będziesz w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

  Rolety elektryczne zewnętrzne – jak je podłączyć?

  Rolety zewnętrzne mogą być sterowane ręcznie, ale również można wyposażyć je w silniki elektryczne dla jeszcze łatwiejszej obsługi. Jak podłącza się rolety elektryczne?

  Zapewniają nam większą prywatność, chronią przed nadmiarem słońca, a także zabezpieczają przed włamaniami – rolety zewnętrzne mają wiele zalet. Dodatkowo, mogą być bardzo wygodne w obsłudze – wystarczy, że zdecydujemy się na rolety elektryczne zewnętrzne, które pozwalają na automatyczne podnoszenie i opuszczanie.

  Rolety zewnętrzne wyposażone w silniki elektryczne można znaleźć obecnie w wielu sklepach. Oferuje je między innymi firma Bubendorff, która jest jednym z czołowych producentów rolet elektrycznych w Europie. Więcej informacji o jej asortymencie można znaleźć na stronie internetowej.

  W jaki sposób odbywa się podłączenie rolet elektrycznych? To wcale nie takie skomplikowane, jak może się wydawać!

  Rolety elektryczne zewnętrzne – metody podłączenia

  Zasadniczo, rolety zewnętrzne elektryczne wymagają podłączenia do instalacji elektrycznej, jednak mamy także alternatywne rozwiązania, o których piszemy poniżej.

  Rolety zewnętrzne elektryczne instrukcja montażu. Większość rolet montowanych jest jednak z podłączeniem do sieci elektrycznej – wówczas konieczne jest wykonanie odpowiedniej instalacji doprowadzonej do otworów budowlanych jak okna, drzwi tarasowe, balkonowe, zewnętrzne, czyli do tych otworów, w których chcemy zamontować rolety.

  Możemy zdecydować się na rolety zewnętrzne elektryczne sterowane radiowo z użyciem pilotów albo też na modele wykorzystujące rozwiązania typu inteligentny dom. Są to rolety, które możemy zaprogramować zgodnie z naszymi wymaganiami, aby podnosiły i opuszczały się w określonych godzinach. Sterowanie możliwe jest także przez urządzenia mobilne – smartfony, tablety.

  Także mogą współpracować z czujnikami zmierzchu – będą wtedy automatycznie podnosić się o poranku i opuszczać wieczorem.

  Elektryczne rolety solarne – alternatywa dla rolet podłączanych do sieci

  W sprzedaży możemy znaleźć jednak nie tylko standardowe rolety elektryczne, które podłączane są do sieci elektrycznej. Dodatkowo, możemy zdecydować się na rolety solarne, które wyposażone są we własne panele fotowoltaiczne akumulujące energię słoneczną. Następnie system solarny przekształca energię słońca w energię elektryczną, która używana jest do zasilania rolety.

  Rolety solarne to rolety bezinwazyjne, ponieważ nie wymagają one prowadzenia skomplikowanych prac instalacyjnych – dzięki temu świetnie sprawdzają się w domach i innych budynkach już wybudowanych.

  Takie rolety można znaleźć także w asortymencie firmy Bubendorff, która oferuje elektryczne rolety zewnętrzne w wielu wariantach do wyboru. Jej rolety są energooszczędne, antywłamaniowe, wyposażone w specjalne czujniki zmierzchowe, a także mają nowoczesny design. Można zamówić je w różnych kolorach do wyboru.

  Ile zapłacimy za rolety zewnętrzne elektryczne?

  Bardzo często pojawia się pytanie, ile kosztują rolety zewnętrzne elektryczne? Gdy interesują nas rolety zewnętrzne elektryczne ceny zależne są od szeregu czynników, w tym między innymi od ich wymiaru, zastosowanych materiałów, technologii, a nawet kolorystyki.

  Najczęściej więc za rolety elektryczne zewnętrzne cena ustalana jest indywidualnie. Warto zapoznać się z cennikami zaprezentowanymi na stronach internetowych producentów i sprzedawców. Można także umówić się na wykonanie wyceny.

  Osoby, które remontują bądź odświeżają swój lokal mieszkalny, z pewnością zastanawiają się na tym, jakie Beckers farby kolory wybrać. Podjęcie decyzji w obrębie tego tematu jest proste jedynie z pozoru. W praktyce wymaga ono gruntownej analizy poszczególnych rozwiązań spośród tych, które są dostępne. Na szczęście jako konsumenci mamy do dyspozycji produkty takie jak Becekers farby i kolory charakteryzujące się nie tylko doskonałym wyglądem, ale również ponadprzeciętną trwałością oraz odpornością na szkodliwe działanie wody i uszkodzenia mechaniczne. Co wyróżnia artykuły malarskie tej marki? Jakie cechy tych farb zasługują na największą ilość uwagi? Na czym polega fenomen tej firmy? Odpowiedzi na te, a także na wiele innych pytań znajdują się w prezentowanym poniżej tekście.

  Beckers farby — kolory i jakość, które zachwycają

  Farby Beckers to jedne z najlepszych produktów do pokrywania powierzchni ścian i sufitów, jakie są obecnie dostępne zarówno na polskim rynku, jak i zagranicznym. Konsumenci doceniają je m.in. za to, że:

  • jest możliwość samodzielnego nakładania nawet przez osoby indywidualne, choć artykuły te pochodzą z półki przeznaczonej dla profesjonalistów;
  • trudno o większą dostępność barw od tej, jaką oferuje marka Beckers. Kolory pochodzące z ich palety są naprawdę piękne i trwałe;
  • każda farba została stworzona w taki sposób, aby zapewniać doskonałe krycie już po położeniu pierwszej warstwy;
  • produkty z serii Designer nie pozostawiają mało estetycznych smug;
  • wybierając farby Becker, można być w pełni spokojnym o to, że nie będą one wybielać się lub żółknąć pod wpływem promieni słonecznych;
  • artykuły malarskie pochodzące z oferty omawianej firmy mogą być wykorzystywane również w pomieszczeniach, gdzie z założenia jest większe działanie wilgoci, np. w kuchni i łazience.

  Warto także zwrócić uwagę, że kolory Becker charakteryzują się doskonałym nasyceniem. Liczba dostępnych opcji jest tak ogromna, że każdy z pewnością będzie w stanie odnaleźć tam taką propozycję, która najlepiej sprosta jego indywidualnym oczekiwaniom.

  Farba Beckers: Kolor 2018 — trendy we wnętrzarstwie

  Beckers farby kolory z roku na rok zyskują większą popularność wśród klientów. Wynika to zarówno z wysokiej jakości produktów, jakie oferują, jak i doskonałego zrozumienia dla potrzeb poszczególnych interesantów. W ubiegłym roku ogromnym zainteresowaniem cieszyły się wszystkie barwy będące wariacją różu i filetu. Królowały ostre, kontrastowe wręcz barwy, ale nie zabrakło również fascynacji pudrowymi cukierkowymi odcieniami.

  Warto wspomnieć, że farby Beckers i kolory, jakie udostępniają w asortymencie, świetnie pasują do pomieszczeń wykonanych w różnych stylach. Paleta barw jest doceniana m.in. przez amatorów glamour, minimalizmu i angielskiej prostoty we wnętrzarstwie.

  Wybierając kolor do określonego miejsca, warto wziąć pod uwagę przeznaczenie danej lokacji. Jeśli dokonujemy prac wykończeniowych w biurze, najlepiej jest postawić na szarości, błękity i pudrowe fiolety, ponieważ to właśnie takie farby najmocniej sprzyjają umiejętności skupienia się podczas pracy. Inaczej sytuacja ta prezentuje się w przypadku malowania sypialni, pokoju dziennego lub kuchni, gdzie powinno panować ciepło. W wymienionych pomieszczeniach dobrze będą wyglądały róże, beże i odcienie żółtego.

  Nie warto dokonywać zakupów tego typu pochopnie, ponieważ jest to inwestycja na przynajmniej kilka lat. Pamiętajmy, że każdy pokój powinien być miejscem, w którym spędza się czas z przyjemnością. Beckers farby i kolory z ich palety z pewnością pozwolą osiągnąć satysfakcjonujący efekt.

  Beckers farby: kolory, jakich potrzebuje każdy!

  Podstawowym zadaniem plandeki jest ochrona różnego rodzaju towarów i powierzchni przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych, przed szkodnikami, uszkodzeniami mechanicznymi, a nawet pozwala odgradzać od siebie stanowiska pracy. To tylko kilka przykładowych zastosowań plandek okryciowych, ponieważ możliwości ich wykorzystania są dużo szersze. Świetnie sprawdzają się na placach budowy (plandeka budowlana), w ogrodzie i w magazynach - wykorzystywane są zarówno przez wielkie firmy, jak i osoby prywatne. Nietrudno więc zgadnąć, że rynek sprzedaży plandek w Polsce jest ogromny - producenci oferują towary w różnych kształtach, wielkościach oraz grubościach. Jak przy tak szerokiej ofercie znaleźć produkt idealny? Przedstawiamy plandeki PCV - gwarancję wytrzymałości i jakości.

  Wytrzymałość i moc

  W zależności od roli jaką ma do spełnienia plandeka, będziemy decydować się na różne rozwiązania. Wybór plandek jest szeroki - od lekkich i małych plandek PE, do ciężkich i grubych wykonanych z włókien poliestrowych. Ten drugi rodzaj reprezentuje plandeka pcv.

  Produkt ten cechuje się ogromną wytrzymałością, dlatego używany jest często do przykrycia maszyn, ale największe zastosowanie znajduje na placach budowy. Idealnie sprawdza się tam do przykrycia dachu, tarasu czy też nieukończonej posadzki - między innymi, dlatego często nazywana jest plandeką budowlaną. Duża wytrzymałość zapewnia ochronę na wysokim poziomie.

  Zalety plandek PCV dostrzegają również właściciele hal produkcyjnych, których chętnie używają ich do przykrycia maszyn. Ze względu na swoją budową, plandeki budowlane są niesamowicie wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne.

  Plandeki okryciowe PCV

  Cechy plandeki PCV

  Ochrona i zabezpieczenie elementów domu czy też maszyn produkcyjnych wymaga zastosowania produktu trwałego oraz wytrzymałego, który poradzi sobie zarówno z warunkami atmosferycznymi, jak i uszkodzeniami mechanicznymi. Warto, więc zadbać o zakup produktu wysokiej jakości, który spełnia określone cechy:

  1. Przepuszczalność powietrza: wysokiej jakości plandeki powinny przepuszczać powietrze. Często używane są one w namiotach wojskowych, gdzie muszą zapewnić nie tylko ochronę przed warunkami zewnętrznymi, ale również dostarczyć przepływ świeżego powietrza.
  2. Wytrzymałość na rozciąganie: plandeki budowlane używane do zabezpieczenia dachu czy też tarasu narażone są na silne podmuchy wiatru. Pomimo niekorzystnych warunków muszą utrzymać kształt i dalej skutecznie chronić budowę - zapewnia to wykorzystanie poliestru do produkcji plandek PCV
  3. Odporność na uszkodzenia mechaniczne: ze względu na swoją grubość, plandeki PCV często wykorzystywane są do ochrony maszyn na halach produkcyjnych. Narażone są tam na uszkodzenia mechaniczne, dlatego muszą cechować się dużą odpornością na nie.
  4. Wodoodporność: bardzo ważna cecha plandeki, zwłaszcza jeśli ma być stosowana na placu budowy. Odpowiednio zaimpregnowany materiał skutecznie chroni przed wodą, tworząc szczelną powłokę chroniącą przed opadami.

  Wybór plandeki PCV

  Chcąc odpowiednio zabezpieczyć plac budowy lub maszyny znajdujące się w hali produkcyjnej należy skorzystać ze specjalnych plandek PCV. Ich odpowiednia grubość, skład materiału, cechy produktu oraz jego ciężar gwarantują ochronę przed szkodliwymi warunkami pogodowymi oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Należy przy tym pamiętać, żeby zawsze wybierać produktu od najlepszych producentów. Decydując się na tańsze rozwiązania, w zamian otrzymujemy gorszej jakości produkt, który może nie spełnić swojego zadania.

  dni olkusza 2019 baner strona MOK 2Roman Piaśnik, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu zapraszają na święto naszego miasta. Cieszmy się nim razem!

  Jak co roku czeka nas sporo atrakcji. Barwny korowód, jarmark rękodzieła i produktów lokalnych, wesołe miasteczko dla dzieci, plenerowa mennica, silent party, pokaz sztucznych ogni i występy artystyczne, w tym gwiazd: zespołu Pectus, Blue Café, Kuby Molędy.

  Do zobaczenia na Rynku 25 i 26 maja.

  Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia olkuskiej Biblioteki, w której prezentowane są dwie nowe wystawy: "Czescy i czechosłowaccy twórcy literatury dziecięcej i młodzieżowej" oraz „Birma – w rytmie Tipitaki - Grzegorz Kłeczek”. Wystawy można oglądać w holu biblioteki do końca czerwca.

  Jeśli skończyłeś 30. roku życia, szukasz pracy, jesteś osobą niepracującą masz szansę na znalezienie wymarzonego zajęcia. Ruszył bowiem nabór do nowego projektu „Kierunek PRACA!”, stanowiącego wsparcie dla osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy.

 • Podsumowanie majowego weekendu na małopolskich drogach
  Wstępne dane statystyczne pokazują, że podczas tegorocznego weekendu majowego na małopolskich drogach było bezpieczniej niż w roku ubiegłym. Odnotowano bowiem o 70 % mniej wypadków oraz o 60 % mniej rannych, a liczba zabitych uległa zmniejszeniu z 11 do 2 osób.
  Tegoroczny długi weekend majowy...
 • Każdy majsterkowicz codziennie podejmuje się nie tylko drobnych napraw, ale czasami też boryka się z nieco poważniejszymi zadaniami. Niezwykle cennymi informacjami będzie to, czym należy szlifować konkretne powierzchnie. Warto też wiedzieć, czym dokładnie poszczególne narzędzia ścierne się charakteryzują. Tylko wtedy będziemy w stanie wybrać taki produkt, który będzie odpowiedzią na nasze potrzeby.

  Nasypowe narzędzia ścierne

  Warto wiedzieć, że nasypowe narzędzia ścierne to takie, w których ścierniwo (warstwa ziaren ściernych), przymocowane jest do podłoża za pomocą klejów. Jako nośnik, najczęściej występuje fibra, papier, tkanina oraz specjalna włóknina ścierna. Co więcej, produkty tego typu można spotkać w wielu różnych formach, które ze względu na swój charakter pomogą podczas użytkowania narzędzia ściernego bez względu na sytuację.

  Jeżeli chodzi o popularne formy nasypowych narzędzi, wyróżnić trzeba z pewnością arkusze. Można je dowolnie docinać do swoich potrzeb, bądź też zgodnie z wymiarami stosowanego narzędzia. Wygodne w użyciu są też specjalne taśmy, pasy bezkońcowe oraz rolki. Narzędzia ścierne nasypowe, można też odnaleźć w formie różnych kształtów – krążków lub tarcz, chociażby talerzowych, listkowych, czy też trzpieniowych.

  Spojone narzędzia ścierne

  W tym wypadku, elementami tego typu narzędzi jest ścierniwo oraz spoiwo, które często jest gumowe, żywiczne, ceramiczne bądź magnetyzowane. Zaliczają się do nich specjalne kształtki, ściernice, pilniki, osełki, segmenty, a także druty, pastylki oraz metalowe taśmy z warstwą ścierną wykonaną z diamentu. Narzędzia spojone, różnią się od siebie gatunkiem i rodzajem materiału ściernego, strukturą i wielkością ziaren, rodzajem spoiwa, twardością ściernicy oraz wymiarem i kształtem samych narzędzi.

  Narzędzie ścierne – co warto o nich wiedzieć?

  Narzędzia ścierne spojone, spotyka się głównie w roli akcesoriów do elektronarzędzi. Będą one doskonałym uzupełnieniem dla różnego rodzaju szlifierek. Dzięki nim, bez problemu uda się wygładzić wszelkiego typu metale jak np. stal nierdzewną szlachetną, aluminium, brąz, mosiądz ale też ceramikę, kamień, beton, drewno i wszelkie tworzywa sztuczne. Do urządzeń mocuje się specjalne krążki ścierne na rzep, papier ścierny na wiertarkę, a także różnego rodzaju tarcze na rzep. Kiedy decydujemy się na konkretny produkt, szczególną uwagę zwróćmy na dodatkowe zbrojenia. Często będzie ono wykonane z włókna szklanego, bądź też stalowych pierścieni. Niekiedy spotkamy się ze wzmocnieniem dodatkowym w postaci drobnej ziarniny. Ściernice tego typu, będą szczególnie istotne, jeżeli planujemy szlifować bardzo twarde i wymagające powierzchnie.

  Materiały szlifierskie – z czego są wykonane?

  Do najczęściej wykorzystywanych surowców podczas produkcji narzędzi ściernych, zalicza się węglik krzemu oraz elektrokorund, który to jest syntetyczną wersją korundu. Jest relatywnie tani i dość skuteczny. Jeżeli chodzi o jego twardość, wiele zależy jednak od mechanizmów krystalizacji oraz domieszek. W związku z tymi parametrami, zastosowanie elektrokorundu może być różne.

  Węglik krzemu, który nazywa się też karborundem, uzyskuje się podczas przetapiania koksu i krzemu w piecach, gdzie panuje niezwykle wysoka temperatura. Ściernice, które produkuje się z tego materiału, doskonale nadają się do precyzyjnego szlifowania i cięcia tytanu, a także bardzo twardych stali. Sprawdzi się on też w wypadku innych materiałów np. szkła, gumy, tworzyw sztucznych i drewna.

  Konkurs dla uczniów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych na hasło promujące sprzątanie po swoim pupilu