DSCF74778 marca. Możecie sobie pokpiwać z Dnia Kobiet, ale kochamy to święto! Od rana widać panie z kwiatami, kierowcy z uprzejmym gestem przepuszczają je na pasach, a Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu dopina przygotowania na ostatni guzik, żeby o osiemnastej powitać przybywające tłumnie kobiety.

Życzenia Burmistrza z okazji Dnia Kobiet

Życzenia Przewodniczącego Rady Miejskiej z okazji Dnia Kobiet

 • Życzenia z okazji "Dnia Kobiet"
  Dzień Kobiet to doskonała okazja,
  by złożyć wszystkim pracującym w Policji kobietom
  najserdeczniejsze życzenia:
  zdrowia, radości, miłości bliskich i optymizmu.

  Drogie Panie, w ten szczególny dzień,
  Życzę Wam pasma nieustających sukcesów,
  zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.
  A także...
 • Zatrzymany w związku z groźbami wobec polityków
  Policjanci wydziału do walki z Cyberprzestępczością KSP zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie gróźb wobec polityków oraz ich rodzin. Informacja taka dotarła do jednego z biur drogą mailową. Dzięki ustaleniom funkcjonariuszy wydziału okazało się, że w sprawę może być zamieszany 39-letni...
 • "Piątkowy przepis drogowy" – odc.9 Jak zachować się podczas kontroli drogowej?
  Kolejny odcinek piątkowego przepisu przypomni kierującym jak wygląda policyjna kontrola drogowa oraz jak należy zachować się podczas takiej kontroli.
  Piątkowy przepis drogowy – odc.9 Jak zachować się podczas kontroli drogowej
 • Szanowne Panie, Policjantki i Pracownice Policji!
  Szanowne Panie,Policjantki i Pracownice Polskiej Policji,
  W dniu Waszego Święta - Święta Kobiet, w imieniu całego kierownictwa Policji oraz własnym, pragnę wyrazić nasze uznanie oraz serdecznie podziękować za Waszą ciężką służbę i pracę na rzecz Polskiej Policji.
  Dziękuję za profesjonalizm,...
 • Child Alert
  Policjanci poszukują 3-letniej Amelki i jej matki Natalii, które dzisiaj około godziny 10:00 zostały uprowadzone przez dwóch zamaskowanych mężczyzn sprzed bloku przy ul. Hallera 47 w Białymstoku. Wszystkie osoby, które mogą mieć jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu dziewczynki i jej mamy...
 • Życzenia Dzień Kobiet Ze starostwa
  Wszystkim Paniom z naszego Powiatu w dniu Ich święta składamy moc serdecznych życzeń, wielu wspaniałych osiągnięć, pięknych chwil w życiu, szczęścia,...

  Jeżeli prowadzisz firmę i chcesz wyróżnić się na tle konkurencji, powinieneś zastanowić się nad możliwościami, jakie daje Ci druk w Oslo (trykkeri Oslo). Nowoczesna drukarnia jest w stanie zapewnić Ci dostęp do wielu technologii i materiałów promocyjnych oraz identyfikacyjnych, które pozwalają pozyskiwać nowych klientów, a także budować pozytywny wizerunek marki. Sprawdźmy więc jakie korzyści płyną ze stosowania druku i jakie rzeczywiście możliwości daje przedsiębiorcom.

  Druk w Oslo (trykkeri Oslo) – 6 najważniejszych korzyści dla firm

  Korzyść 1 – Możliwość pozyskania materiałów reklamowych

  Poligrafia jest dziedziną, która od wielu lat wspiera osoby prywatne, a przede wszystkim przedsiębiorców, którzy chcą pozyskiwać wysokiej jakości materiały reklamowe oraz identyfikacyjne. I chociaż w dobie Internetu na piedestale znajdują się obecnie inne metody promowania biznesu, różnego rodzaju ulotki, plakaty czy banery reklamowe wciąż pozwalają skutecznie budować pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa i przyciągać nowych klientów.

  Druk w Oslo (trykkeri Oslo) daje w tym względzie bardzo duże możliwości, a drukarnia zaoferuje Ci zarówno te najbardziej standardowe materiały reklamowe i identyfikacyjne, jak ulotki, wizytówki czy koperty firmowe, jak również dużo bardziej wymyślne rozwiązania – wielkoformatowe billboardy i banery, gadżety reklamowe roll-upy i wiele, wiele innych. To, jak z nich skorzystasz, zależy tylko od Ciebie.

  Korzyść 2 – Możliwość skorzystania z wielu technik druku

  Korzyścią dla każdego przedsiębiorcy jest bez wątpienia ogrom możliwości, jakie oferuje mu drukarnia. Tak duża liczba materiałów reklamowych i identyfikacyjnych, o których mówiliśmy wcześniej, wynika przede wszystkim z tego, że techniki druku są niezwykle różnorodne i pozwalają na uzyskiwanie określonych, bardzo zróżnicowanych efektów. Druk cyfrowy to możliwość lakierowania powierzchni materiałów, offset pozwala na zastosowanie dużej liczby kolorów, druk wielkoformatowy pozwala na tworzenie dużych reklam, a sitodruk drukowanie na drewnie czy PCV.

  Nowoczesny druk w Oslo – 6 korzyści z jego zastosowania

  Warto też dodać, że wiele zakładów poligraficznych oferuje również tampodruk – to właśnie dzięki temu możliwe jest nanoszenie nadruków na powierzchnie gadżetów reklamowych, które mogą być wykorzystywane jako prezenty dla aktualnych lub potencjalnych klientów.

  Korzyść 3 – Druk w Oslo dopasowany do indywidualnych potrzeb

  I to bardzo ważna kwestia dla tych przedsiębiorców, którzy mają własną wizję rozwoju i chcą wyróżnić się na tle konkurencji. Druk w Oslo (trykkeri Oslo) pozwoli Ci nie tylko pozyskać dowolne materiały reklamowe czy identyfikacyjne, ale również dopasować ich wygląd oraz znajdujące się na nich treści do własnych potrzeb. Możesz wybrać czcionkę, jej wielkość, kolor, grafiki czy zdjęcia, znajdujące się na materiałach i wiele innych – pozwoli Ci to pozyskać rozwiązania unikalne, które znakomicie zaprezentują firmę w oczach klientów i partnerów biznesowych.

  Korzyść 4 – Duże nakłady w krótkim czasie

  Niezależnie od tego, jakie techniki druku wybierzesz i jaki rodzaj materiałów zechcesz pozyskać, możesz liczyć na to, że zakład poligraficzny zrealizuje zlecenie szybko. Nawet, jeżeli mowa będzie o bardzo dużym nakładzie. Szczególnie w tej kwestii wyróżnia się druk offsetowy, dzięki któremu możliwe jest pozyskiwanie tysięcy egzemplarzy w kilkadziesiąt godzin.

  Korzyść 5 – Atrakcyjne ceny

  Nie ulega wątpliwości, że materiały reklamowe nie są drogie – wynika to z faktu, że druk w Oslo (trykkeri Oslo) realizowany jest za pomocą nowoczesnych maszyn, pracujących szybko i powtarzalnie. Dzięki temu nawet kilka tysięcy ulotek czy wizytówek nie sprawi, że konieczne będzie zaciągnięcie kredytu w banku.

  Korzyść 6 – Wiele sposobów rozwoju biznesu

  Druk w Oslo (trykkeri Oslo) to ogrom możliwości dla przedsiębiorcy. Możesz wybierać różne formy promocji, masz możliwość spersonalizowania wyglądu każdego zamawianego materiału reklamowego, a przy okazji możesz liczyć na fachowe doradztwo pracowników drukarni. Wszystko to pozwala Ci wybrać odpowiedni kierunek rozwoju dla swojej firmy i uzyskać efekt, jakiego potrzebujesz, by Twój biznes rósł w siłę.

  DSCF74077 marca w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy Grupy Malarstwa MOK przy OUTW „Kobieta – zagadka”.

  W piątek 15 marca 2019 r. o godz. 17:00 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu odbędzie się wernisaż wystawy "V Batalion Strzelców Olkuskich". Ekspozycja opowiada o żołnierzach pierwszej ochotniczej jednostki, utworzonej w Olkuszu po odzyskaniu niepodległości w listopadzie 1918 r.

  14 marca o godz. 18.00 gościem olkuskiej Biblioteki będzie Marcin Kydryński – radiowiec, podróżnik, fotograf.

  Kydryński

  Bystra, ciągle uśmiechnięta i niezwykle serdeczna – taka jest mieszkanka Witeradowa Pani Zofia Dąbek, która 6 marca obchodziła swoje okrągłe setne urodziny. Z tej pięknej okazji życzenia Solenizantce złożyli burmistrz Roman Piaśnik, Kierownic Urzędu Stanu Cywilnego Władysław Kamiński oraz sołtys Witeradowa Krzysztof Szotek i przedstawiciele Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Witeradów Razem.

  Pojutrze tłusty czwartek. Podążając za tradycją, chyba każdy w tym dniu spróbuje choć jednego pączka. Dlatego warto już teraz pomyśleć nad tym, jak spalić te dodatkowe kalorie. W myśl przysłowia*, że „kto jeździ w ostatki ten jest piękny i gładki” zapraszamy wszystkich do tego, by pożegnać zimowy sezon na olkuskim lodowisku. W godzinach od 16:00 do 19:00 zabawę umili DJ, a wstęp będzie bezpłatny!

  Ostatki na lodzie

  *przysłowie olkuskie :)

  Dobra wiadomość dla wszystkich amatorów zimowych szaleństw na łyżwach! Srebrna Tafla na olkuskim rynku będzie czynna jeszcze cały weekend – do 3 marca. Serdecznie zapraszamy!

  Lodowisko 3 marca

  Od września 2018 roku w Olkuszu działają trzy placówki wsparcia dziennego, przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Oferta skierowana jest do uczniów mogących – z różnych przyczyn – mieć problemy z nauką i komunikowaniem się. 21 lutego nastąpiła oficjalna inauguracja całego projektu oraz prezentacja dotychczasowych osiągnięć.

  Dobra wiadomość dla wszystkich amatorów zimowych szaleństw na łyżwach! Srebrna Tafla na olkuskim rynku będzie czynna jeszcze cały weekend – do 3 marca. Serdecznie zapraszamy!

  Prawie osiemdziesiąt osób wzięło udział w sobotnim (23.02) Rodzinnym spacerze śladami wizerunków świętych w olkuskiej bazylice mniejszej św. Andrzeja Apostoła. Spacer zainaugurował całoroczną akację „Olkuskie Spacery Historyczne 2019” organizowaną przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu przy współpracy z partnerami.

 • Policjanci z Wolbromia zatrzymali 6-ciu poszukiwanych
  W ubiegłym tygodniu, dzielnicowi z Komisariatu Policji w Wolbromiu zatrzymali 6 osób, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyźni byli poszukiwani do odbycia kary pozbawienia wolności.
  To dzięki ustaleniom dzielnicowych zatrzymano poszukiwane osoby. Bo to właśnie dzielnicowi mają...
 • Policja ostrzega! Wypalanie traw jest niebezpieczne, szkodliwe i karalne
  Pomimo licznych apeli, wypalanie traw to nadal powszechny problem, z którym co roku borykają się służby porządkowe. Pożary, do jakich dochodzi, wskutek utraty kontroli nad ogniem, są poważnym zagrożeniem i stanowią niebezpieczeństwo dla ludzi, zwierząt i przyrody. Płomienie niszczą wszystko, co...
 • Terminy finałów wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym oraz Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego
  Terminy finałów wojewódzkich turniejów:
  • 16 maja 2019 roku – Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – szkoły podstawowe – grupa I.
  • 17 maja 2019 roku – Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – szkoły podstawowe – grupa II.
  Turnieje zostaną przeprowadzone w Szkole...
 • Szkolenia biznesowe, mające na celu rozwój pewnych umiejętności oraz sposobów zachowań w różnych dziedzinach kierowania organizacją, przez wielu przedsiębiorców wciąż są traktowane nieco po macoszemu. Tymczasem są one niezwykle istotne, ponieważ pozwalają otwierać oczy na wiele problemów i stawać się lepszym szefem – jednym z takich coachingów jest bez wątpienia szkolenie liderów, które pozwoli Ci na prawidłowe zarządzanie pracownikami i sprawniejsze osiąganie celów.

  Szkolenie liderów – sposób na wykreowanie najlepszych cech

  Nie każdy rodzi się liderem, dobrym szefem czy w końcu skutecznym przedsiębiorcą. Jednak brak pewnych cech czy umiejętności nie powinien stawać na drodze do realizacji Twoich celów i marzeń. Stąd też pomysł na to, by organizować m.in. szkolenie liderów, które może okazać się niezwykle pomocne na drodze do rozwoju i realizowania swoich celów. Pozwala ono nie tylko poznać cechy prawdziwego lidera, ale również swoje mocne i słabe strony, a więc to, nad czym warto pracować, a co należy pielęgnować, by działać jeszcze skuteczniej.

  Szkolenie liderów pozwala odpowiedzieć na bardzo ważne pytanie: „kim jest lider i jak powinno wyglądać prawdziwe przywództwo w organizacji?”. Każdy coach ma na ten temat inne zdanie i zapewne poprowadzi swoje szkolenie pod innym kątem, jednak możemy zwrócić uwagę na kilka kwestii, które najlepiej opisują kim jest lider w organizacji.

  Na czym polega szkolenie liderów?

  Kim jest lider w organizacji?

  • Osobą, która posiada wiedzę i umiejętności – zwykle wyższe niż inni pracownicy, dzięki czemu staje się autorytetem, do którego można zwrócić się w przypadku każdego problemu.
  • Osobą cierpliwą, pewną siebie i otwartą na propozycje innych – przywództwo polega nie tylko na wydawaniu poleceń, ale również słuchaniu. Szkolenie liderów uczy też, w jaki sposób zachować chłodną głowę nawet w najtrudniejszych sytuacjach.
  • Osobą sprawiedliwą i uczciwą, a więc taką, jaką powinien być każdy szef. Jeżeli chcesz być liderem z prawdziwego zdarzenia, musisz traktować swoich pracowników równo i dawać im poczucie tego, że są potrzebni w organizacji.
  • Osobą wytrwałą i zarażającą innych optymizmem – bo kto ma dążyć do celu najwytrwalej, jak nie szef. Przywództwo na wysokim poziomie to także umiejętność zarażania entuzjazmem innych i tworzenia odpowiedniej atmosfery w grupie.
  • Osobą charyzmatyczną i innowacyjną – cechy te trudno zdobyć, jednak szkolenia liderów pokazują, co w tej kwestii jest istotne i jak szlifować swoje umiejętności. Dzięki nim będziesz łatwiej wywierać wpływ na innych i nie będzie bać się realizacji rozmaitych pomysłów.
  • Osobą kontaktową, która nie ma problemu z rozmową z pracownikiem, a także zyskaniem jego szacunku.

  Oczywiście to tylko część tego, co charakteryzuje prawdziwego lidera. Chcąc zadbać o to, aby przywództwo w organizacji było jak najlepsze, musisz przede wszystkim znać swoje mocne i słabe strony, a przy tym dążyć do ciągłego rozwoju – bez niego nie ma możliwości rozwijania biznesu i osiągania kolejnych celów.

  Czy szkolenie liderów będzie pomocne?

  Celem wykwalifikowanego trenera, który posiada odpowiednio dużą wiedzę na temat przywództwa w organizacji, jest przekazanie Ci informacji, a także zwrócenie uwagi na Twoje mocne i słabe strony. Dowiesz się więc co powinno cechować dobrego lidera, a przy okazji poznasz siebie i będziesz miał pewność, w którym kierunku podążać, aby zarządzanie pracownikami w Twojej firmie było jak najlepsze. Szkolenia liderów są niezwykle pomocne – zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych przedsiębiorców, którzy chcą działać jeszcze skuteczniej i który pragną realizować swoje cele łatwiej oraz szybciej niż do tej pory.

  Oczywiście grunt to znalezienie odpowiedniego specjalisty, którego szkolenie okaże się dla Ciebie w stu procentach przydatne. Dokładnie przeanalizuj więc jego ofertę, podejście oraz opinie wcześniejszych klientów – dzięki temu uda Ci się rozpocząć współpracę z osobą, dzięki której zdobędziesz cechy lidera i będziesz prawdziwym przywódcą w swoim przedsiębiorstwie!

  Bystra, ciągle uśmiechnięta i niezwykle serdeczna – taka jest mieszkanka Witeradowa Pani Zofia Dąbek, która 6 marca obchodziła swoje okrągłe setne urodziny. Z tej pięknej okazji życzenia Solenizantce złożyli burmistrz Roman Piaśnik, Kierownic Urzędu Stanu Cywilnego Władysław Kamiński oraz sołtys Witeradowa Krzysztof Szotek.

  14 marca o godz. 18.00 gościem olkuskiej Biblioteki będzie Marcin Kydryński – radiowiec, podróżnik, fotograf.

  Kydryński

 • Policjanci udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy
  Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Wolbromiu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który prowadził samochód w stanie nietrzeźwości. 31–latek nie bacząc na konsekwencje karne ani zagrożenie, które mógł stworzyć na drodze, wsiadł do samochodu, mając w organizmie 1,5 promila alkoholu.
  Do zdarzenia...
 • Spotkanie z klasą mundurową
  Dzisiaj tj. 6 marca 2019 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu spotkali się z uczniami klasy drugiej o profilu mundurowym z Zakładu Doskonalenia Zawodowego. To już kolejna wizyta młodzieży w olkuskiej komendzie. Tym razem spotkanie poświęcone było tajnikom pracy technika...