BANER NA 11 LISTOPADA11 listopada o 16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbędzie się Koncert z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Wystąpią: Chór OUTW, Laureaci II Konkursu Piosenek i Pieśni Patriotycznych „Olkuszanie dla Niepodległej”, Olkuska Reprezentacyjna Orkiestra Dęta oraz solistki MOK.

Serdecznie zapraszamy! Wejściówki do odebrania w kasie.

Jeśli ktoś chce poznać historię mieszkańców Olkusza, którzy zasłużyli się w dziele odzyskania niepodległości oraz związanych z nimi miejsc, powinien wybrać się na spacer historyczny „Śladami Niepodległości”, który odbędzie się w najbliższą sobotę 10 listopada. Uczestników spaceru zapraszamy o godz. 10.00 do Punktu Informacji Turystycznej MSiT (ul. Floriańska 8), gdzie rozpocznie się spacer historyczny śladami dawnych fotografii i miejsc związanych z odzyskaniem niepodległości w Olkuszu. Wszyscy uczestnicy spaceru otrzymają bezpłatnie okolicznościowe ulotki, w których opisane są wydarzenia lat 1914-18 w Olkuszu i na ziemi olkuskiej.

Mieszkańcy odwiedzający kino Zbyszek oraz korzystający z bogatej oferty Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu oraz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej z pewnością zauważyli, jak bardzo zmienił się plac przy ulicy Nullo w Olkuszu. Zakończona rewitalizacja tego terenu była jednym z punktów większego projektu o wartości blisko 3 milionów złotych.

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa Z powiatu

W okresie jesienno-zimowym, w naszym kraju w mieszkaniach i domach jednorodzinnych wzrasta ryzyko powstania pożarów....

Loga

URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

oraz URZĄD MIASTA I GMINY W OLKUSZU

ZAPRASZAJĄ

mieszkańców Gminy Olkusz
na konsultacje z tematyki pozyskiwania dotacji
z Funduszy Europejskich

termin dyżuru:

9 listopada 2018 roku (piątek)

godz. 11.30-14.00

miejsce:

Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, Rynek 1,

Pokój nr 101 – mała sala konferencyjna

Zapraszamy osoby oraz instytucje zainteresowane:

- preferencyjnymi pożyczkami na otwarcie i rozwój działalności gospodarczej,

- dotacjami na rozpoczęcie i rozwój działalności gospodarczej,

- pozostałymi możliwościami wsparcia z Funduszy Europejskich na lata 2014-2020.

 • Kradli drzewo z lasu- zostali zatrzymani na gorącym uczynku
  Policjanci komisariatu w Kluczach zatrzymali czterech mężczyzn narodowości Gruzińskiej, którzy kradli drzewo z prywatnego lasu. Złodzieje wpadli podczas zbierania pociętego drzewa. Wstępnie straty oszacowano na kwotę około 700 złotych.
  W dniu 3 listopada około godziny 8.30 oficer dyżurny Komendy...
 • Śmiertelny wypadek. Nie żyje mieszkaniec Bytomia
  W Gorenicach doszło do poważnego wypadku, w którym zginął 62-letni mężczyzna. Jego VW Passat najprawdopodobniej na skutek nadmiernej prędkości, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Kierowca zmarł w szpitalu.
  W sobotę (03.11.2018r.) około godziny 13.00 w Gorenicach doszło do śmiertelnego wypadku. Ze...
 • Policjanci zatrzymali 33-letniego mężczyznę z narkotykami. Grożą mu 3 lata więzienia
  W nocy 3 listopada policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego olkuskiej komendy zatrzymali 33-latka, u którego znaleziono narkotyki – amfetaminę i marihuanę.
  Mundurowi, wykonując czynności służbowe na terenie miasta Olkusz, skontrolowali 33-letniego mężczyznę, którego nerwowe zachowanie...
 • 4 listopada 2018 roku odbyła się druga tura wyborów na burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. Największe zaufanie wyborców uzyskał - ponownie ubiegający się o ten urząd - Roman Piaśnik, który uzyskał 11 731 głosów. Jego konkurent - Łukasz Kmita - zdobył 8 519 głosów.

  100-lecie odzyskania niepodległości Ze starostwa
  Rada i Zarząd Powiatu w Olkuszu, Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu, IV Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu zapraszają 11 listopada...

  dyniaW Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu w kinie Zbyszek na miłośników filmów z dreszczykiem czekał 2 listopada Maraton Halloween.

  ani mru mru plakat15 grudnia o 16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury Ci, których nie trzeba przedstawiać – Kabaret Ani Mru-Mru!

  Doskonała rozrywka gwarantowana!

  jojo olkuszJOJO czyli Komedia Omyłek wraz z teatrem MY na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu 26 listopada o 19.00.

  Pośmiejcie się z nami!

  PLAKAT UPIÓR W OPERETCE2Nie tylko upiór, ale i najpiękniejsze arie i duety ze znanych operetek, i Filharmonia Futura.

  Serdecznie zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury 24 listopada o 19.00.

  karolak plakatKultura z Klasą czyli Wojciech Karolak Trio w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu 18 listopada o 19.00.

  Serdecznie zapraszamy na koncert.

  Baner Sowula 2Czary-mary i z szarości wykwitają kolory…

  Zapraszamy na wystawę Adama Sowuli „Miasteczka w niezwykłej tonacji”. Już 9 listopada o 17.00 w MOK-Centrum Kultury, ul. Szpitalna 32.

  Konsultacje z tematyki pozyskiwania dotacji z Funduszy Europejskich

  Niespotykana jak na tę porę roku pogoda sprawia, że myśli o zimowych atrakcjach nie zaprzątają jeszcze mieszkańców gminy Olkusz. Inaczej jest jednak w magistracie, gdzie właśnie został rozstrzygnięty przetarg na organizację lodowiska w centrum Srebrnego Miasta. Jest to już zatem pewne – od 1 grudnia w sercu Olkusza ponownie stanie Srebrna Tafla, z której będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy oraz goście.

  W Gminie Olkusz realizowanych jest obecnie pięć projektów w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji. Obejmują one łącznie 15 zadań, które odmienią wiele części Srebrnego Miasta. Największymi z nich są generalna modernizacja stadionu na Czarnej Górze oraz Dolinki na Osiedlu Młodych. Ich wartość to ponad 26 milionów złotych, z czego 17,5 miliona pochodzi z dofinansowania.

  Zobacz również