Druhowie z OSP w Zawadzie, w Zedermanie, w Zimnodole, w Kosmolowie i w Żuradzie otrzymali nowe wyposażenie, które zostało zakupione w ramach konkursu „Bezpieczna Małopolska 2019” ogłoszonego przez Zarząd Województwa Małopolskiego. Wartość całego projektu to blisko 40 tys. złotych. Co więcej, na początku października Gmina Olkusz otrzymała z Funduszu Sprawiedliwości promesę w wysokości 50 tys. złotych na zakup nowego sprzętu dla OSP Olkusz. Łączne wsparcie dla OSP w tym roku sięga niemal miliona złotych!

Projekt „Ekopartnerzy na rzecz słonecznej energii Małopolski” otrzymał dofinansowanie ze środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020 w ramach Działania 4.1. Zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii, Poddziałanie 4.1.1. Rozwój infrastruktury produkcji energii ze źródeł odnawialnych.

Umowa o dofinansowanie projektu nr RPMP.04.0101-12-1100/17-00-XVII/426/FE/18 została podpisania w dniu 19 października 2018 r., a na jej podstawie:

 • Całkowita wartość projektu wynosi: 110.890.509,24 PLN
 • Całkowite wydatki kwalifikowalne wynoszą: 98.769.749,80 PLN
 • Dofinansowanie UE (EFRR) wynosi: 59.261.849,86 PLN

Projekt będzie realizowany do dnia 30 czerwca 2021 r.

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa! Ze starostwa
Zachęcamy do zapoznania się z ogólnopolską kampanią edukacyjno-informacyjną „Czujka na straży Twojego...

28 października 2019 roku w sali konferencyjnej olkuskiego magistratu odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego Olkusza. Mieszkańcy, w głosowaniu trwającym blisko dwa tygodnie, wybrali 17 projektów, które będą realizowane w 2020 roku. Publikujemy pełną listę zwycięskich zadań.

 • Wizyta policjantów w przedszkolach
  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu odwiedzili przedszkole w Witeradowie i Mądre Urwisy z Olkusza. Podczas spotkania policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym zachowaniu na drodze. Dużo uwagi poświęcili odblaskom, uświadamiając dzieciom, jak ważne jest ich noszenie....
 • O pasji, profesji i powołaniu
  25 października 2019 roku w Miejskim Domu Kultury w Olkuszu odbył się XI Ogólnopolski Tydzień Kariery. Na zaproszenie Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Olkuszu przybyli przedstawiciele różnych profesji. Wśród nich policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.
  Coroczne działania skierowane...
 • „Odblaskowa szkoła” i spotkanie z policjantami
  Konkurs "Odblaskowa Szkoła" organizowany jest przez Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Jego celem jest zwiększenie...
 • 14-letni rowerzysta potrącony przez samochód
  Kobieta kierująca seatem potrąciła 14-letniego rowerzystę. Chłopak trafił do szpitala. Na szczęcie jego obrażenia nie wymagały hospitalizacji.
  Do zdarzenia doszło 16 października 2019 roku przed godziną 11 w Wolbromiu na ulicy Skalskiej. 42-letnia kobieta kierująca samochodem osobowym marki Seat,...
 • Policjanci w Przedszkolu im. Jasia i Małgosi w Kluczach
  Dzielnicowi zawsze znajdą czas, by spotkać się z dziećmi i porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie i o swoim zawodzie. Tym razem aspirant sztabowy Dariusz Gorgoń i młodszy aspirant Rafał Kwaśniewski chętnie odpowiedzieli na zaproszenie Dyrekcji Przedszkola „Jaś i Małgosia” w Kluczach.
  W czasie...
 • Olkusz. Nietrzeźwe nieletnie
  Do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Olkuszu niebawem trafi sprawa dwóch dziewcząt w wieku 12 i 15 lat, które przejawiały zachowania demoralizujące. Nastolatki spożywały alkohol. Jedna z nich miała ponad promil alkoholu w organizmie.
  Do zdarzenia doszło 26 października 2019 roku przed godziną 21 na...
 • #MaluchPlus2020 Ze starostwa
  Zasady Programu dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pod adresem:
  Konkurs Taneczny „Nasz Polonez” w ZS nr 3 w Olkuszu Z powiatu
  W czwartek 24 października, już po raz siódmy, w Zespole Szkół Nr 3 w Olkuszu, uczniowie ze szkół Powiatu Olkuskiego spotkali...

  IMGP963027 października na scenie olkuskiego MOK gościła hrabina Marica w licznym towarzystwie. Operetkę E. Kálmána przedstawił Teatr Muzyczny Arte Creatura, profesjonalny teatr operetkowy z Jaworzna.

  IMG 20191025 160343219 2Spotkanie z Kołami Gospodyń Wiejskich

  Czym jest najem długoterminowy i dlaczego warto z niego skorzystać?

  Mobilność jest w dzisiejszych czasach niezwykle istotna – zarówno dla osób fizycznych, pragnących skutecznie realizować swoje prywatne sprawy, jak też dla właścicieli firm, którzy muszą być terminowi, by osiągać cele biznesowe. Dla jednych i drugich sposobem na osiągnięcie mobilności jest najem długoterminowy, który pozwoli Ci korzystać z nowoczesnego pojazdu przez określony czas – daje to wiele możliwości i korzyści. Jakich? Sprawdźmy!

  Najem długoterminowy – czym jest?

  Najem długoterminowy to usługa świadczona przez wypożyczalnię samochodów, która udostępnia klientom prywatnym oraz firmowym pojazdy renomowanych producentów na okres kilku, a często i kilkunastu miesięcy. Wynajem samochodu jest możliwy za z góry określoną opłatą – np. 500 zł brutto miesięcznie, choć oczywiście kwota ta może być niższa lub wyższa, w zależności od modelu pojazdu, z którego zechcesz skorzystać. Klient ma również możliwość wyboru jednego z kilku pakietów, w ramach których może zdecydować się na dodatkowe udogodnienia, takie jak np. pełny bak paliwa, kompleksowe ubezpieczenie pojazdu czy większy limit przejechanych kilometrów.

  Długoterminowy wynajem samochodów jest rozwiązaniem, które cieszy się rosnącym zainteresowaniem – zarówno wśród osób fizycznych, jak również właścicieli firm. Wynika to z faktu, że zapewnia pełną mobilność i jest często bardziej korzystną oraz pozwalającą zoptymalizować koszty alternatywą dla kupna nowego samochodu.

  Wynajem aut długoterminowy to:

  • możliwość korzystania z nowoczesnych, fabrycznie nowych samochodów, które wyprodukowane zostały przez uznaną przez kierowców markę,
  • koszt miesięczny wynajmu, dostosowany do potrzeb i możliwości finansowych wynajmującego, a także możliwość skorzystania z pakietu usług, wchodzących w skład oferty,
  • możliwość najmu długoterminowego samochodu w dowolnym celu – zarówno przez osoby prywatne, jak i biznesowe,
  • wysoki limit kilometrów, który pozwala na korzystanie z pojazdu niemal bez ograniczeń,
  • możliwość przedłużenia usługi i dalszego korzystania z wynajmowanego pojazdu lub… zamiany go na inny.

  Dlaczego najem długoterminowy jest tak popularny?

  Przede wszystkim dlatego, że – dzięki większemu wsparciu wypożyczalni aut, a także atrakcyjniejszym cenom – jest rozwiązaniem korzystniejszym nawet od leasingu auta, z którego tak gremialnie korzystają przede wszystkim przedsiębiorcy. Stawiając na wynajem samochodu, nie musisz decydować się na jego wykupienie na koniec umowy, a także dostajesz pełne wsparcie od wypożyczalni, np. w zakresie zarządzanie szkodami czy możliwości skorzystania z pojazdu zastępczego. No i płacisz mniej, co zwykle jest propozycją kuszącą i umożliwiającą zoptymalizowanie kosztów – niezależnie od tego, czy mówimy o domowym budżecie, czy też kosztach firmowych.

  Grunt to znaleźć nowoczesną wypożyczalnię!

  Wynajem długoterminowy dla osób fizycznych to usługa, która cieszy się rosnącą popularnością również z tego powodu, że na rynku funkcjonuje coraz więcej profesjonalnych, nowoczesnych firm, które są w stanie zapewnić bardzo wysoką jakość usług. Jednak nie wszystkie będą dla Ciebie w stu procentach satysfakcjonujące, dlatego też chcąc wybrać prawidłowo, sprawdź m.in.:

  • czy firma posiada nowoczesną i rozbudowaną flotę samochodów oraz czy oferuje Ci pojazdy fabrycznie nowe, które będą gwarancją komfortowej i bezpiecznej jazdy,
  • czy firma posiada elastyczną ofertę, np. umożliwiając Ci wyjazdy zagraniczne albo indywidualne zwiększenie limitu kilometrów,
  • czy firma pozwala na rezerwację pojazdu online i dokładne zapoznanie się z warunkami współpracy za pośrednictwem strony internetowej,
  • jakie są opinie o danej firmie – to właśnie dzięki spostrzeżeniom i doświadczeniom wcześniejszych klientów, zyskasz pewność tego, że skorzystasz z usług profesjonalnej firmy.
  Więcej o: ZAMKNIĘCIE KASY BILETOWEJ PRZY UL. KOŚCIUSZKI W OLKUSZU W DNIU 28 PAŹDZIERNIKA 2019

  Uprzejmie informujemy pasażerów kupujących bilety miesięczne, iż w dniu 28 października 2019 r. kasa biletowa przy ul. Kościuszki /żółty budynek na placu autobusowym pod Supersamem/ będzie nieczynna. Sprzedaż biletów miesięcznych w tym dniu będzie prowadzona w siedzibie Związku przy Al. 1000-lecia 2 c /budynek Straży Pożarnej/ w godz. 7:00-14:00. Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

  IMGP953925 października w olkuskim MOK zaśpiewał i zagrał przy pełnej sali zespół Klezmorim Trio.

  Kowal, strażak, lekarz, a może florysta? Z powiatu
  Kolejny dzień w ramach XI Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery za nami. Na dzisiejsze spotkanie w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu, na...

  IMGP946724 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu miało miejsce otwarcie wystawy prac z VII Pleneru Plastycznego „Zamek Rabsztyn, przyroda i historia 2019” oraz Pleneru Fotograficznego „Ona i zamek”.