• Akcja w Wolbromiu „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”
  Upalna pogoda sprzyja wypoczynkowi nad wodą. Niestety coraz więcej słyszymy o tragicznych wypadkach. Dlatego, dbając o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Chrzanowie i Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym...
 • Blisko sześćset dzieci łącznie wzięło udział w Imprezie Plenerowej pod hasłem "Cały Olkusz czyta dzieciom" , która odbyła się 8 czerwca 2018 r. na olkuskim Rynku. Było to pierwsze wydarzenie zorganizowane w ramach projektu OLKUSKA BIBLIOTEKA – FABRYKA CZYTELNICZYCH INSPIRACJI, realizowanego w 2018 r. przez olkuską Bibliotekę w partnerstwie z Księgarnią Marka Turleja w Olkuszu. Zadanie jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Partnerstwo dla książki . Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

  Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik oraz Gminna Rada Seniorów w Olkuszu zapraszają na obchody III Dni Seniora – senioraliów, które odbędą się 15 czerwca. W programie przewidziano liczne atrakcje – wykłady, prezentacje multimedialne, korowód połączony z paradą wokół rynku, tańce oraz występy artystyczne.

  Już po raz kolejny olkuski rynek zmieni się w największą restaurację regionu. 16-17 czerwca do serca Srebrnego Miasta przyjadą food trucki z najsmaczniejszymi daniami świata. Oprócz pysznego jedzenia na starówce pojawią się strefa muzyki, chillout, ogródek piwny oraz inne atrakcje. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Już teraz serdecznie zapraszamy!

  8 czerwca 2018 roku w olkuskim Centrum Kultury wręczone zostały statuetki nagrody burmistrza Miasta i Gminy Olkusz dla przedsiębiorców Trojak Olkuski. Laureatami zostały firmy, które wyróżniają się wysoką jakością prowadzonej działalności, dużą troską o klientów i pracowników oraz innowacyjnością. W tegorocznej edycji burmistrz Roman Piaśnik odznaczył dwa przedsiębiorstwa: „SPOŁEM” Powszechną Spółdzielnię Spożywców w Olkuszu oraz Noble Group Wojciechowski sp. j. – właściciela marki Noble Lashes. Biznesowy charakter spotkania stanowił również idealną okazję do podziękowań sponsorom Święta Srebra – Dni Olkusza 2018.

 • Inauguracja obchodów 100-lecia Policji
  Wczoraj (7.06.18r. ) olkuska policja rozpoczęła inaugurację obchodów 100-lecia Policji. Uroczystość otwarcia odbyła się na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Olkuszu, podczas pikniku rodzinnego.
  Obchody 100-lecia policji są okazją, by spotkać się ze społecznością lokalną i razem uczestniczyć w tym...
 • Więcej o: Maraton rowerowy Bike Atelier MTB Maraton

  W dniu 10.06. 2018 r. na terenie Olkusza i okolic organizowany będzie maraton rowerowy Bike Atelier MTB Maraton. Maraton w zdecydowanej większości prowadzi drogami terenowymi, niemniej jednak (szczególnie przy starcie) odbywa się drogami publicznymi. Wyścig rozpoczyna się w Silver Parku i na czas startu (11:30 – 12:00) wprowadzona będzie czasowa zmiana organizacji ruchu na ulicach

  Więcej o: CZYM BĘDĄ JEŹDZIĆ MIESZKAŃCY POWIATU OLKUSKIEGO OD POŁOWY PRZYSZŁEGO ROKU?

  Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu informuje, że w dniu 06.06.2018 r. nastąpiło otwarcie ofert przetargowych w sprawie wyboru producenta na 23 niskoemisyjne autobusy komunikacji miejskiej. Postępowanie przeprowadzono w trybie przetargu nieograniczonego, a kwota jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia to:   W zakresie części I 5 104 500,00 zł/brutto/ W zakresie części

  Na rogatkach Olkusza zostały umieszczone nowe znaki witające przyjezdnych. Centralna część rynku w okolicach dawnego ratusza oraz budynek olkuskiego magistratu mają nową iluminację, a nad wejściem zamieszczono litery z napisem Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu. W klombach i donicach, o które dba gmina, pojawiły się piękne kompozycje kwiatowe. A wszystko po to, żeby miasto miało jeszcze bardziej estetyczny i przyjazny wygląd.

  7 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury odbyły się uroczyste obchody dziesięciolecia chóru UTW Renesans działającego przy MOK Olkusz.

  DSCF02087 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury odbyły się uroczyste obchody dziesięciolecia chóru UTW Renesans działającego przy MOK Olkusz.

 • „Bezpieczeństwo w turystyce na terenie Pustyni Błędowskiej” – debata społeczna
  Debaty społeczne to jedno z priorytetowych działań Policji. Pełnią ważną rolę w porozumiewania się z lokalnym społeczeństwem. Taka forma komunikowania się jest niezbędna do diagnozowania problemów i zagrożeń, które są najbardziej uciążliwe dla społeczności lokalnej.
  W ubiegłym tygodniu Komisariat...
 • „Kręci mnie bezpieczeństwo… na rowerze”
  Podczas egzaminu na kartę rowerową, który zorganizowano dzisiaj (07.06.br.) w Szkole Podstawowej nr 5 w Olkuszu, policjantka z komendy wraz z dzielnicowym przeprowadzili wykład nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
  Jeszcze przez przystąpieniem do egzaminu praktycznego jazdy na rowerze, ...
 • DSC0587 Fotor3 czerwca w MOK-Centrum Kultury odbył się III Turniej Muzealny dla uczniów szkół podstawowych. W szranki stanęli uczniowie klas piątych Szkoły Podstawowej Nr 2 i Nr 10 w Olkuszu. Impreza zorganizowana została w ramach Dnia Dziecka.

  DSCF00886 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu miała miejsce gala wręczenia nagród eliminacji gminnych i powiatowych Konkursów Recytatorskich szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych i szkół średnich oraz Powiatowego Festiwalu Kultury – Teatralia 2018.

  17 czerwca ulicami kilkunastu miejscowości przebiegnie Sztafeta Niepodległości. Jest to inicjatywa Diecezji Sosnowieckiej, w którą aktywnie włączyła się również Gmina Olkusz. Gorąco zachęcamy do rejestracji na stronie internetowej www.sztafetadiecezjalna.pl, gdzie każdy zainteresowany może wybrać dowolny odcinek. Uczestnicy otrzymają bezpłatne pakiety startowe.

 • „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” – akcja nad Zalewem Wolbromskim
  9 czerwca 2018 roku od godziny 14 na terenie Zalewu Wolbromskiego w ramach akcji „Kreci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Chrzanowie i Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym będą prowadzić działania edukacyjno-informacyjne...
 • DSCF01236 Czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie autorskie z Andrzejem Karoniem – fotografikiem, dokumentalistą, założycielem najmniejszego, specyficznego muzeum w Krakowie - Muzeum Europeistycznego. Spotkanie zorganizował Klub Literacki przy MOK w Olkuszu.

  Więcej o: WEEKENDOWA ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU W SŁAWKOWIE

  Urząd Miasta Sławkowa informuje, że w związku z organizowaną imprezą plenerową pt. „Dni Sławkowa” w dniu 9 czerwca /sobota/ w godz. 13:00-24:00 oraz w dniu 10 czerwca /niedziela/ w godz. 13:00-23:00 nastąpi zmiana organizacji ruchu polegająca na wyłączeniu Rynku w Sławkowie z ruchu kołowego. Wobec powyższego dla kursów autobusów mających przystanek końcowy i początkowy w

 • Zmiany w przepisach  4 czerwca br. wchodzi w życie ustawa z dnia 9 maja 2018 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 957). Jej zapisy dotyczą etapowego uruchamiania poszczególnych modułów systemu informatycznego „CEPIK 2.0”, co w praktyce będzie uzależnione od wdrażania...
 • Więcej o: ZMIANA TARYFY BILETOWEJ JUŻ OD LIPCA 2018!!!

  Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu wprowadza zmianę taryfy biletowej poprzez obniżenie ceny biletów jednorazowych pomiędzy dwoma gminami (2 jednostki administracyjne) z kwoty 3,60 zł na 3,00 zł. Koszt przejazdu do Sławkowa również będzie wynosił 3,00 zł (3 jednostki administracyjne). Ponadto informujemy, iż cena biletu miesięcznego okresowego za 90 zł obowiązuje na terenie całej