• Policjanci z Wolbromia zatrzymali 27-latka, który włamał się do karetki pogotowia
  Policjanci z komisariatu w Wolbromiu zatrzymali mężczyznę, który włamał się do ambulansu i ukradł torbę z lekami. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie.
  Do zdarzenia doszło w nocy z 21 na 22 maja br. na stacji Pogotowia Ratunkowego w Wolbromiu. To właśnie tam zaparkowana była karetka...
 • Piękna okolica Parku Krajobrazowego „Dolinki Krakowskie”, bezpośrednie połączenie z drogą wojewódzką nr 791, dostęp do sieci energetycznej, wodociągu oraz sieci gazowej – atuty terenów w Niesułowicach – oferowanych do sprzedaży przez Gminę Olkusz – sprawiają, że miejsce to ma potencjał, by stać się inwestycją przynoszącą prawdziwy biznesowy sukces. Przetargi odbędą się na początku lipca.

  26 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej Nr 5 rozpocznie się cykl bezpłatnych szkoleń prowadzonych przez KSK Szkolenia. Uczestnicy kursów mogą zdobyć zawód Mechanik maszyn i urządzeń drogowych (kod zawodu 834201) oraz uprawnienia Operatora Maszyn Drogowych. Zapisy potrwają do 8 czerwca.

  Więcej o: UTRUDNIENIA NA LINII „BP”

  Informujemy, że w związku z otrzymaną informacją od wykonawcy remontu drogi powiatowej Troks – Braciejówka – Jangrot – Trzyciąż o konieczności całkowitego zamknięcia drogi wojewódzkiej nr 783 przez las do miejscowości Troks. Od jutra, tj. od dnia 23.05.2018 r. od godz. 8:45 linia BP będzie kursować objazdem. Przejazd linii będzie realizowany łącznikiem pomiędzy Troksem a Podlesiem

  Więcej o: ZMIANY W FUNKCJONOWANIU KAS BILETOWYCH W DNIU 01 CZERWCA 2018

  Uprzejmie informujemy, że w dniu 01 czerwca 2018 roku kasa biletowa w siedzibie Związku będzie nieczynna. W tym dniu nastąpi także zmiana w funkcjonowaniu kasy biletowej przy ul. Kościuszki /żółty budynek na placu autobusowym przy Supersamie/, która będzie czynna w godzinach 7:30 – 14:00. Za utrudnienia przepraszamy.

  silent  Już teraz można zapoznać się z zasadami udziału w Silent Party, które odbędzie się 26 maja o godz. 22:00 na olkuskim rynku, w ramach tegorocznego Święta Srebra. Warto przygotować sobie formularz, który umożliwi w dniu imprezy sprawne wypożyczenie słuchawek. Aby pobrać regulamin oraz umowę użyczenia słuchawek kliknij TUTAJ

 • Uwaga na oszustów poddających się za pracowników spółdzielni mieszkaniowej!
  W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy zgłoszenie od mieszkanki naszego powiatu, że została oszukana przez kobietę podającą się za pracownika spółdzielni mieszkaniowej. Oszustka oferowała wymianę pieca gazowego i wyłudziła 400 złotych.
  Do zdarzenia doszło w piątek w godzinach rannych. Do mieszkania...
 • Z wielkim rozmachem rozpoczęły się prace przy jednym z ważniejszych projektów realizowanych w ostatnich latach przez Gminę Olkusz, a mianowicie od dawna wyczekiwana przez mieszkańców rewitalizacja kwartału królewskiego. I jak przystało na bogaty w historię Olkusz, szczególnie tę podziemną, prowadzone w ramach projektu badania archeologiczne z dnia na dzień przynoszą coraz ciekawsze odkrycia, a co za tym idzie, uzupełniają wiedzę o tym bardzo ważnym dla miasta zabytku.

  Więcej o: ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU W SŁAWKOWIE – LINIA 463

  W imieniu Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie informujemy, że w związku z organizowanym IV Biegiem Republiki Sławkowskiej w godz. od 16:00 do 17:30 w dniu 26 maja 2018 r. (sobota) na ulicach: Fabryczna, Olkuska, Legionów Polskich, Rynek, Siewierska, Świętojańska wystąpią czasowe utrudnienia oraz ich zamknięcie. Autobus linii 463 pojedzie objazdem wyznaczonym przez organizatorów – z

 • Uwaga na oszustów poddających się za pracowników spółdzielni mieszkaniowej!
  W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy zgłoszenie od mieszkanki naszego powiatu, że została oszukana przez kobietę podajacą się za pracownicę spółdzielni mieszkaniowej. Oszustka oferowała wymianę pieca gazowego i wyłudziła 400 złotych.
  Do zdarzenia doszło w piątek w godzinach rannych. Do mieszkania...
 • Drużyna olkuskiej Szkoły Podstawowej nr 3 wygrała I Konkurs „Śladami Antoniego Kocjana” pod patronatem Burmistrza Olkusza Romana Piaśnika, jaki odbył się w miniony piątek 18 maja.

  Projekt „Olkusz - przystanek Niepodległość” przygotowany przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu otrzymał 9 988 zł dofinansowania w ramach konkursu „Na 100 Niepodległa” zorganizowanego przez Fundację Banku Gospodarstwa Krajowego im. J.K. Steczkowskiego.

  Zakup zegarka jest trudniejszy niż wiele osób sądzi – przynajmniej jeśli rzeczywiście przykładamy wagę do jakości towaru, który nabywamy. Kto chce kupić zegarek za kilka czy kilkanaście złotych (a więc jak najtaniej) towar dla siebie znajdzie wszędzie – nawet na bazarze. Inna sprawa jak długo później będzie mógł się cieszyć swoim zakupem, czy będzie on bezawaryjny i czy na przykład pasek nie będzie brudził ręki. W tej chwili mamy 2 możliwości zakupu zegarka – oczywiście, nie mówimy o konkretnych sklepach, bo jest ich mnóstwo, ale o ich rodzajach. Możemy zakupić wymarzony zegarek w sklepie stacjonarnym i w sklepie internetowym. W chwili, gdy coraz więcej osób podejmuje decyzje o zakupach właśnie w tym drugim, pojawia się pytanie czy naprawdę warto? W tekście postaramy się odpowiedzieć na to pytanie!

  zegarek 22

  Brak kontaktu na żywo

  Niewątpliwą wadą kupowania w internecie – jaką wskazują zwolennicy kupowania w sklepach stacjonarnych – jest konieczność kupowania „w ciemno”. Oznacza to, że nie mamy bezpośredniego kontaktu z danym towarem, a jedynie zdjęcia i opisy. Nie jesteśmy więc w stanie wziąć zegarka do ręki, nałożyć go na nią, sprawdzić jak jest wygodny, jak wygląda, czy nam pasuje itp. To rzeczywiście spory minus, ale w tej chwili wiele sklepów internetowych dostosowuje ofertę do wymagań klientów i umożliwia odstąpienie od zakupu do na przykład 14 dni, jeśli po otrzymaniu produktu klient nie jest z niego zadowolony. To możliwość sprawdzenia na żywo czy rzeczywiście jesteśmy zadowoleni – i choć ostatecznie nieco może opóźnić cieszenie się z zakupu (jeśli nam coś nie pasuje musimy odesłać produkt i zamówić kolejny), nie ma mowy o stercie rzeczy kupowanych przez internet, które leżą w domu i nie są używane, bo się nimi rozczarowaliśmy. Oddajemy to, co nam się nie spodobało!

  Wygoda zamawiania

  Korzystając z internetowego sklepu z zegarkami niewątpliwie sporo zyskujemy – możemy bowiem zamawiać wybrane modele wówczas, gdy tylko mamy na to ochotę. Nie trzeba specjalnie fatygować się do sklepu, przeglądać towary, stresować się, że skoro tak długo szukamy, to wypada coś kupić. Możemy spędzić dowolną ilość czasu na poszukiwaniu wymarzonego zegarka dla siebie czy bliskiej osoby. Robimy to w dowolnej chwili, na dowolnym sprzęcie który ma dostęp do internetu – możemy być w szkole, w pracy, w podróży, w domu. Możemy mieć wolną godzinę, kwadrans, albo cały dzień. Możemy tysiąc razy wracać na stronę sklepu z zegarkami i zakupić coś dopiero po miesiącu od odwiedzin, kiedy już będziemy naprawdę pewni. Możemy też zrobić wstępne rozeznanie, zapamiętać pomysł i wrócić na stronę sklepu, kiedy jest jakaś okazja i chcemy kupić upatrzony wcześniej zegarek na prezent. W dodatku możemy liczyć na dodatkowe promocje, które zdarzają się w sklepach internetowych nadzwyczaj często. W stacjonarnych sklepach o wiele rzadziej mamy z nimi do czynienia – więc niejako przepłacamy.

  Stacjonarny czy internetowy?

  Wiele sklepów stacjonarnych posiada również swój internetowy odpowiednik – dla tych, którzy nie mieszkają w danym mieście, znajdują się za granicą, albo po prostu nie chcą się fatygować na żywo, bo nie mają na to czasu. W takim wypadku powstaje pytanie czy bardziej opłaca się kupować w sklepie stacjonarnym czy internetowym? Ci, którzy mieszkają blisko sklepu stacjonarnego mogą najpierw rozejrzeć się wśród asortymentu, wybrać dany zegarek i udać się do sklepu tradycyjnego z informacją co chcą kupić. Jednak pozostali z pewnością wybiorą możliwości, jakie daje sklep internetowy z zegarkami, ponieważ poza wymienionymi zaletami pozwala on również na:

  • dokładniejsze zapoznanie się ze wszystkimi towarami sprzedawanymi przez firmę
  • poznanie opinii na temat danego sklepu i towarów, jakie pozostawili inni internauci
  • porównanie cen z innymi, podobnymi egzemplarzami
  • dokonanie zamówienia o każdej porze (choćby i w nocy, jeśli tak nam odpowiada)
  • wygodne odebranie przesyłki w taki sposób, jaki jest dla nas najwygodniejszy.
  Więcej o: KOMUNIKACJA MIEJSKA NA DNI OLKUSZA

  Ostatni weekend maja (26 sobota i 27 niedziela) w Olkuszu przebiegnie pod znakiem „Dni Olkusza” nazywanych „Świętem Srebra”. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w zaplanowanych imprezach. Na ten czas, jak w latach ubiegłych wprowadziliśmy zmianę godzin odjazdów poszczególnych kursów wybranych linii komunikacji miejskiej oraz uruchomiliśmy dodatkowe kursy, które umożliwią Mieszkańcom dogodny przyjazd jak

  Więcej o: UTRUDNIENIA W KURSOWANIU AUTOBUSU LINII „BP”

  Uwaga informacja dla mieszkańców Troksa, Braciejówki, Podlesia korzystających z komunikacji miejskiej. Informujemy, że od dnia dzisiejszego tj. 18. 05. 2018 od godz. 11:20 linia BP będzie kursować bez objazdu. W związku z opadami deszczu przejazd autobusu wyznaczonym wcześniej objazdem tj. łącznikiem pomiędzy Troksem a Podlesiem ( tzw. Białą Drogą) jest niemożliwy ze względu na stan

  DSC 0004W czwartek 17 maja w kawiarni Miejskiego Domu Kultury w Olkuszu odbyło się trzecie spotkanie z cyklu Biznesowych Czwartków, które są wspólną inicjatywą Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika oraz JM Rektor Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej prof. nadzw. dr Zdzisławy Dacko-Pikiewicz.

  DSC 001317 maja w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy fotografii Adama Sowuli i Agnieszki Piktas „Wędrując ścieżkami pamięci”. Ekspozycję tworzą przepiękne zdjęcia z okolicznych nekropolii – stare rzeźby nagrobkowe, pochylone krzyże, pejzaże przemijania i refleksji.

  W czwartek 17 maja w kawiarni Miejskiego Domu Kultury w Olkuszu odbyło się trzecie spotkanie z cyklu Biznesowych Czwartków, które są wspólną inicjatywą Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika oraz JM Rektor Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej prof. nadzw. dr Zdzisławy Dacko-Pikiewicz.

  DSC 001916 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu młodzi adepci Melpomeny rozsnuwali swoje czary. To Teatralia 2018!

  Powiatowy Festiwal Kultury zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury i Starostwo Powiatowe w Olkuszu zgromadził dziecięce i młodzieżowe zespoły teatralne z powiatu olkuskiego, które zaprezentowały przygotowane przez siebie sztuki.

 • Zatrzymany sprawca wypadku
  12.05.2018 r. około godziny 14:40 w miejscowości Osiek został potrącony rowerzysta. Ranny został przetransportowany do szpitala.
  Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, w dniu 12.05.2018 roku, zatrzymali 32-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna kierował...
 • Wolbrom. 24-latek z narkotykami, zatrzymany przez policjantów
  Funkcjonariusze zatrzymali młodego mężczyznę, który posiadał przy sobie narkotyki.

  11 maja 2018 roku, funkcjonariusze z Komisariatu Policji z Klucz, otrzymali wezwanie do podjęcia interwencji, na terenie gminy Wolbrom. W trakcie czynności policjanci u 24-latka ujawnili narkotyki w postaci...