Każdy odpowiedzialny właściciel psa upewnia się, że w przypadku zaginięcia czworonóg szybko trafi z powrotem do kochającej rodziny. Przeglądanie stron internetowych schronisk w poszukiwaniu pupila nie jest jedynym wyjściem. Okazuje się, że istnieje rozwiązanie znacznie przyspieszające powrót zwierzaka do domu. Mowa o elektronicznym znakowaniu psów, zwanym potocznie czipowaniem, które w Olkuszu jest darmowe.

Informujemy, że w dniu 30 marca 2018 r. (piątek)*

 • Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu będzie nieczynny,
 • Urząd Stanu Cywilnego będzie pełnił dyżur od godz. 700 do godz. 1500.

Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.

Sekretarz Miasta i Gminy Olkusz

Katarzyna Bożek

* wolny dzień w zamian za święto przypadające w dniu wolnym od pracy tj. 6 stycznia 2018 r.

Zapraszamy serdecznie w środę 28.03.2018 g. 18.00 na wernisaż wystawy Małgorzaty Małek

Wizyta najmłodszych mieszkańców Olkusza w olkuskim magistracie jest za każdym razem ciekawym wydarzeniem zarówno dla dzieci, jak również dla urzędników. Nie inaczej było podczas wizyty Dzielnych Zuchów z Przedszkola Nr 3 w Olkuszu. Dzieciaki rozpoczęły poznawanie pracy w urzędzie od spotkania z burmistrzem Romanem Piaśnikiem.

 • 1 dzień wiosny w olkuskiej komendzie
  Dzisiaj 1 dnia wiosny w ramach kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok szkolny”, dzielnicowy i policjantka profilaktyki gościli w murach olkuskiej komendy młodzież ze Szkoły Podstawowej w Bukownie. Mundurowi rozmawiali o bezpieczeństwie i omówili zawód policjanta.
  Pierwszy Dzień...
 • 81 nowych policjantów w garnizonie małopolskim
  20 marca br. w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji służbę rozpocznie 81 nowych funkcjonariuszy.
  Najwięcej z nich trafi do Krakowa – 21 osób zasili szeregi Komendy Miejskiej Policji. Również Komenda Wojewódzka Policji zyska nowych funkcjonariuszy. Zasilone zostaną także szeregi komend...
 • Olkuscy kryminalni zabezpieczyli nielegalny tytoń
  Olkuscy policjanci zwalczający Przestępczość Gospodarczą zatrzymali 31-letniego mieszkańca Klucz, który na targu sprzedawał wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Za ten proceder mężczyźnie może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.
  W poniedziałek (19.03.2018r.) policjanci, realizując...
 • Drużyna juniorek Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz prowadzona przez trenera Marcina Księżyka pokonała w spotkaniu o brązowy medal Mistrzostw Polski Koronę Handball Kielce 27:21. Osiągając tym samym historyczny sukces w dziejach klubu i olkuskiego sportu. Do najlepszej siódemki turnieju została wybrana obrotowa SPR-u Klaudia Zub.

  Wsparcie w powrocie na rynek pracy - Projekt "Czas na zmianę"

  Więcej o: ZMIANA TERMINU PRAC REMONTOWYCH NA UL. RATAJA W OLKUSZU

  Uprzejmie informujemy, iż z przyczyn leżących po stronie wykonawcy robót został zmieniony termin rozpoczęcia prac remontowych na ulicy Rataja. Wyłączenie z ruchu odcinka drogi od skrzyżowania z ul. Traugutta w kierunku szkoły nastąpi od dnia 23.03.2018 r. /piątek/ do odwołania. Przepraszamy za powstałe utrudnienia w imieniu wykonawcy robót.

  IMG 065819 marca, jak co roku wiosną, odbył się w MDK konkurs Eko-Plast zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu przy wsparciu Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

  Dogodna lokalizacja, bezpośredni dostęp do drogi krajowej nr 94, pełne uzbrojenie terenu – to tylko część atutów charakteryzujących Olkuską Strefę Aktywności Gospodarczej w Olkuszu. Miasto właśnie przekazało do sprzedaży ostatnie działki w obrębie OSAG, które stanowią idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców planujących rozwój działalności. Przetargi zostały już ogłoszone.

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Olkuszu zaprasza na bezpłatne szkolenia

  Więcej o: UTRUDNIENIA NA LINII „SŁ”

  Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu informuje, iż w związku z planowaną przebudową ulicy Rataja, odcinek drogi od skrzyżowania z ul. Traugutta w kierunku szkoły będzie wyłączony z ruchu z dniem 20.03.2018 do odwołania. Autobus linii SŁ do ulicy Jasnej będzie kursował ul. Wiejską, ul. Kolberga obsługując przystanek przy Biedronce i dalej ul. Wyszyńskiego.

  DSC 0088Olkuska Nagroda Artystyczna, czyli ONA – corocznie przyznawana olkuskim twórcom i animatorom kultury za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, jest odznaczeniem przynoszącym zaszczyt i wieńczącym dokonania twórcze ludzi, którzy swoje życie poświęcili wzbogacaniu kultury. Gala rozdania nagród miała miejsce 17 marca w Miejskim Domu Kultury w Olkuszu.

 • Oszustwa „na wnuczka” i „policjanta” w Olkuszu
  Olkuska policja apeluje, aby uważać na fałszywych krewnych. W ubiegłym tygodniu na terenie Olkusza odnotowaliśmy dwie próby oszustw, w których sprawcy działali metodą na tzw. „wnuczka” i "policjanta". Dzwoniąc do osób starszych i przedstawiając wymyśloną historię, próbowali wyłudzić pieniądze. Na...
 • Wielkanocna Zbiórka Żywności 16-17.03.2018 roku - wspólne przedsięwzięcie krakowskiego Banku Żywności oraz Stowarzyszenia Dobroczynnego „Res Sacra Miser”w Olkuszu już za nami. Akcja zaowocowała zebraniem ok. 2,5 ton żywności.

  Gala XVII edycji Olkuskiej Nagrody Artystycznej ponownie zgromadziła w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu wielbicieli kultury i środowiska twórcze. W tym roku z rąk burmistrza Olkusza Romana Piaśnika nagrody odebrali Franciszek Dudek, Klaudia Zub-Piechowicz i Paulina Stach.

  Więcej o: ZMIANA NA LINII 457

  Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu informuje, że w związku ze znikomą liczbą pasażerów przewożonych na linii 457 kursem o godz. 18:15 realizującym połączenie na trasie Olkusz Supersam – Lgota – Trzebinia Dw. PKP z dniem 03.04.2018 r. kurs ten zostanie skrócony do przystanku Lgota II i nie będzie dojeżdżał do Trzebini. Tym samym,

  Więcej o: UTRUDNIENIA NA PRZEJEŹDZIE KOLEJOWYM NA UL. LEŚNEJ W BUKOWNIE

  Informujemy, iż w związku z planowanymi pracami remontowymi od godz. 7:00 w dniu 22.03.2018 r.(czwartek) do godz. 22:00 w dniu 30.03.2018 r. (piątek) przejazd kolejowy w ciągu ul. Leśnej będzie zamknięty. Linie 466 i 467 nie będą obsługiwały przystanków zlokalizowanych przy ulicy Leśnej. Wjazdy do przystanku Leśna Pętla będą realizowane. Jednocześnie zaznaczamy, że termin rozpoczęcia

  baner kawalecJuż 20 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu! Zapraszamy o 18.00, MDK, ul. Fr. Nullo 29..

  Usłyszycie światowe przeboje z repertuaru największych światowych rockmanów. Jackowi Kawalcowi towarzyszą: Julia Chmielnik (wokal i piano) oraz Bartłomiej Papierz (gitara).
  ponadto świetny, pełen humoru show.

  Zapraszamy!