Projekt swoim zakresem obejmuje:

W ramach przebudowy boiska do piłki nożnej o nawierzchni trawiastej zostaną zdemontowane istniejące bramki, usunięta zostanie warstwa humusu z drenażem z przebudowywanego boiska i nawierzchnia żużlowa, zlikwidowane zostaną częściowo sieci uzbrojenia terenu oraz zdemontowane trybuny, wykonana zostanie podbudowa oraz nawierzchnia z ziemi organicznej, instalacja odwodnienia boiska, instalacja wodociągowa, oświetlenie.

„Przebudowa i modernizacja obiektów: kultury, Starego Cmentarza wraz z przestrzenią publiczną na cele społeczne w Olkuszu – zadanie 10.1, 11.4, 12.1, 12.2 w GPR”

Części składowe projektu:

10.1 Zagospodarowanie terenu wokół Przedszkola nr 7 w Olkuszu

11.4 Kompleksowe zagospodarowanie terenu w rejonie Starego Cmentarza w Olkuszu (wraz z terenem wokół stawu przy ul. Nullo)

12.1 Przebudowa holu górnego oraz klatki schodowej w budynku MOK-DK w Olkuszu

12.2 Przebudowa placu, łącznie z ciągiem komunikacyjnym przed budynkiem MOK-DK w Olkuszu

„Modernizacja budynków: administracyjnego, terapeutycznego wraz z kształtowaniem przestrzeni publicznej na cele społeczne w Olkuszu – zadania 7.1, 7.2, 7.3, 13.1, 21 w GPR”

Części składowe projektu:

7.1 Kształtowanie przestrzeni publicznej w ramach rewitalizacji - boisko wielofunkcyjne

7.2 Zagospodarowanie terenów wokół Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Olkuszu w ramach rewitalizacji - siłownia zewnętrzna

7.3 Kształtowanie przestrzeni publicznej w ramach rewitalizacji - Boisko do gier i zabaw dla dzieci młodszych.

13.1 Winda zewnętrzna dla osób niepełnosprawnych przy budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Olkuszu

 1. Srebrny szlak gwarków olkuskich
 • „Kręci mnie bezpieczeństwo na rowerze” – podsumowanie Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
  Znamy już wyniki Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Najlepsza drużyna ze Szkoły Podstawowej w Zedermanie i Gimnazjum w Kluczach będą reprezentować powiat olkuski w finałach wojewódzkich. Turniej doskonale wpisały się w ogólnopolską...
 • Wymiana nieekologicznych kotłów zasilanych paliwem stałym na nowoczesne gazowe wiąże się z koniecznością poniesienia dużych kosztów. Na terenie gminy Olkusz mieszkańcy mogą liczyć nie tylko na wsparcie magistratu, który aplikował o środki zewnętrzne przeznaczone na wymianę starych pieców. Do walki ze smogiem włącza się również PGNiG, oferując zwrot poniesionych kosztów nawet do 3000 zł!

  DSC 001924 kwietnia w MOK-Centrum Kultury artystka Ewa Rosiek-Buszko opowiadała o papierze czerpanym i specyficznej jego odmianie - japońskim papierze, czyli washi. Wykład odbył się w ramach wystawy Paper Gami, którą wciąż można obejrzeć w MOK-Centrum Kultury przy ul. Szpitalnej 32.

 • Zostali zatrzymani- kierowali bez uprawnień
  Do zatrzymania kierowcy samochodu marki Subaru, doszło 21 kwietnia 2018 roku na ul. Sławkowskiej w Bukownie. Funkcjonariusze z komisariatu w Kluczach zatrzymali do kontroli drogowej mieszkańca tej miejscowości. Jak się okazało mężczyzna, kierował pojazdem pomimo wydanej decyzji Starosty Olkuskiego...
 • Wypadek - samochód osobowy i rowerzysta
  W niedzielę przed godziną 18.00 w Olkuszu policjanci drogówki i technik kryminalistyki pracowali na miejscu wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i rowerzysty.
  Do zdarzenia doszło na ulicy 20 – straconych. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 34-latek kierujący rowerem, jadąc...
 • KONCERT NIEMCY 2018 plakat30 kwietnia zapraszamy do restauracji Batorówka - Olkusz, ul. Rynek 20, na rozgrzewkę przed Rockowiskiem.

  O 19.00 wystąpi znany wszystkim olkuski zespół Enchantress oraz Who's Mary ze Schwalbach am Taunus.

  Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!

  DSC 004322 kwietnia, w Dniu Ziemi, w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbyła się gala Eko-Plast 2018. Podczas uroczystości nastąpiło rozdanie nagród uczestnikom tegorocznego konkursu Eko-Plast, którzy poprzez swoje piękne prace plastyczne zwracają uwagę na ochronę i ratowanie środowiska naturalnego, tak ważnego dla obecnych i przyszłych pokoleń.

  DSC 0031Tegoroczne otwarcie sezonu turystycznego, zorganizowane, jak zwykle, przez Urząd Miasta i Gminy Olkusz oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, rozpoczęło się w piątek 20 kwietnia.

  22 kwietnia, w Dniu Ziemi, w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbyła się gala Eko-Plast 2018. Podczas uroczystości nastąpiło rozdanie nagród uczestnikom tegorocznego konkursu Eko-Plast, którzy poprzez swoje piękne prace plastyczne zwracają uwagę na ochronę i ratowanie środowiska naturalnego, tak ważnego dla obecnych i przyszłych pokoleń.

  Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła w miniony weekend uczestnikom Inauguracji Sezonu Turystycznego 2018 na zamku Rabsztyn. Symbolicznym rozpoczęciem sezonu było podniesienie flagi Olkusza na maszt zamku. Będzie powiewała nad zamkiem do końca sezonu turystycznego.

  DSC 008320 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu gościliśmy wiele muzycznych twarzy Jacka Kawalca. Wszystkie sympatyczne...

  Od wczesnej wiosny na wielu olkuskich osiedlach prowadzone są remonty, które mają za zadanie poprawić komunikację, funkcjonalność i estetykę terenów wokół bloków zamieszkiwanych przez tysiące mieszkańców. Dwie inwestycje osiedlowe zaplanowane na 2018 rok są już zakończone.

  DSC 0009W czwartek 19 kwietnia w kawiarni Miejskiego Domu Kultury w Olkuszu odbyło się drugie spotkanie z cyklu Biznesowych Czwartków – wspólnej inicjatywy Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika oraz JM Rektor Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej prof. nadzw. dr Zdzisławy Dacko-Pikiewicz.

  Burmistrz Roman Piaśnik podpisał trzy umowy na dofinansowanie zadań w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji. Ich łączna wartość to 18,5 miliona złotych, z czego prawie 12 milionów złotych stanowi wsparcie unijne. Dzięki tym pieniądzom niebawem oblicze zmienią między innymi Park na Czarnej Górze, teren wokół Szkoły Podstawowej Nr 1 i Przedszkola Nr 7, stawu przy ulicy Nullo, MOK i wiele innych. Łącznie do wykonania w ramach umów będzie aż 9 zadań, dzięki którym miejsca często odwiedzane przez mieszkańców staną się przyjaźniejsze oraz bardziej funkcjonalne.

  W czwartek 19 kwietnia w kawiarni Miejskiego Domu Kultury w Olkuszu odbyło się drugie spotkanie z cyklu Biznesowych Czwartków – wspólnej inicjatywy Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika oraz JM Rektor Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej prof. nadzw. dr Zdzisławy Dacko-Pikiewicz.

  Olkuskie obchody Międzynarodowego Dnia Teatru tradycyjnie stały się okazją do podsumowania minionego roku i wręczenia nagród laureatom konkursów wiedzy o teatrze. Organizacji gali podjęło się tradycyjnie już Stowarzyszenie Teatralno-Literackie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Olkusza Roman Piaśnik.

  Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Integracyjnego Nr 1 w Olkuszu, leśnicy i przedstawiciele olkuskiego samorządu wspólnie posadzili drzewa w ramach akcji „100 drzew na 100-lecie Niepodległości Polski” oraz „1000 drzew na minutę”. Inicjatywę objął swoim patronatem burmistrz Olkusza Roman Piaśnik. Sadzenie drzewek jest częścią gminnych obchodów rocznicowych "Przystanek Niepodległość: Olkusz 1918-2018".