• Bezpieczeństwo w okresie świąteczno – noworocznym
  W związku ze zbliżającym się okresem świąteczno – noworocznym Wydział Prewencji KWP w Krakowie przygotował kilka porad, które pomogą spędzić miło, a przede wszystkim bezpiecznie ten czas w gronie rodziny oraz najbliższych. Policjanci przypominają najważniejsze zasady bezpieczeństwa i radzą jak...
 • Olkuska młodzież ma swoją reprezentację w samorządzie. Utworzona w 2015 roku Młodzieżowa Rada Miejska doczekała się już drugiej kadencji. W jej skład weszli uczniowie trzynastu szkół z terenu gminy Olkusz. Na pierwszym posiedzeniu, które odbyło się 12 grudnia, młodzi samorządowcy wybrali spośród siebie prezydium oraz ustalili zasady współpracy. Już 10 stycznia odbędzie się kolejna sesja - całkowicie merytoryczna.

  PORZĄDEK OBRAD

  XXXVII sesji Rady Miejskiej w Olkuszu w dniu 19 grudnia 2017 roku

  karolina pas talenty malopolski 2017 wwwKarolina Paś, wychowanka Pracowni Muzycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu, znalazła się w finale Międzynarodowego Konkursu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika.

  To zależy od nas. Olkuska iluminacja świąteczna została zgłoszona do Plebiscytu Miast „Świeć się” organizowanego przez Energę. Zwycięskie miasto otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 40 000 zł, która zostanie przekazana na cel dobroczynny wskazany przez dane miasto, a mistrzowie województw otrzymają sprzęt energooszczędny o wartości 10 000 zł. Zróbmy co w naszej mocy, aby te pieniądze trafiły do Olkusza!

  Nowy rok za pasem, więc warto zaopatrzyć się w kalendarz na 2018 rok. Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu przygotował serię kalendarzy promujących Srebrne Miasto. Zawisną one w instytucjach publicznych, firmach oraz domach prywatnych. Kalendarze planszowe, zakładki do książek i kalendarze kieszonkowe można otrzymać bezpłatnie w siedzibie olkuskiego magistratu (Punkt Informacyjno-Podawczy).

  Trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Olkuszu gościli w olkuskim magistracie w miniony wtorek. Wizytę w murach Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu rozpoczęło spotkanie z burmistrzem Romanem Piaśnikiem, a później mali obywatele mieli okazję dowiedzieć się, jak wygląda praca urzędników i z jakimi sprawami można się zgłaszać do poszczególnych wydziałów.

 • Policjant z wizytą u przedszkolaków i uczniów w Dłużcu
  Policjant z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, asp. szt. Marcin Adamek w ubiegłym tytoniu gościł w szkole podstawowej w Dłużcu. Funkcjonariusz przeprowadził prelekcje na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz o kontaktach z osobą obcą.
  W dniu 07.12....
 • Policyjny wideoblog cz. 6
  Dziś o narzędziu, które ułatwia kontakt z policjantami. W październiku 2016 roku w naszym regionie uruchomiono Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od tamtego czasu do połowy listopada bieżącego roku zgłoszono 13 832 różnego rodzaju zagrożeń, z czego najwięcej dotyczyło przekraczania dozwolonej...
 • Od wielu lat we wrześniu i październiku Straż Miejska w Olkuszu w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” prowadzi zajęcia profilaktyczne z uczniami klas I. Podczas spotkań w szkołach dzieciom przedstawiane są zasady poruszania się pieszego. Jeżeli pozwalały na to warunki atmosferyczne, strażnicy prowadzili zajęcia praktyczne ucząc prawidłowego zachowania podczas przechodzenia przez jezdnię. Od przyszłego roku zajęcia te będą jeszcze bardziej pouczające, a to za sprawą zakupionego w listopadzie 2017 roku Miasteczka Umiejętności Drogowych.

  Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz informuje, że organizacje pozarządowe, powołane do realizacji w ramach swej podstawowej działalności statutowej zadań w zakresie upowszechniania sportu i kultury fizycznej, mogą ubiegać się o przyznanie dofinansowania na zadania realizowane w ramach konkursu "Sport dla wszystkich".

  Oferty należy składać i przesyłać elektronicznie i w formie papierowej w terminie do 20 grudnia 2017 roku.

  Zadania realizowane w ramach konkursu:

  • Upowszechnianie sportu w rodzinie oraz w różnych grupach społecznych;
  • Upowszechnianie sportu w środowisku wiejskim;
  • Wspieranie organizowanych w Polsce sportowych przedsięwzięć realizowanych w ramach rządowego programu "Współpraca z Polonią i Polakami za granicą";
  • Wspieranie projektów sportu dla wszystkich (poz. 1-3) realizowanych przez fundacje działające w obszarze kultury fizycznej.


  Więcej informacji:
  https://bip.msit.gov.pl/bip/finansowanie-zadan/sport-powszechny/2017-rok/2169,Konkurs-na-dofinansowanie-w-2018-roku-zadan-z-zakresu-Programu-Sport-dla-Wszystk.html

  pielgrzym plakatSerdecznie zapraszamy na koncert kolęd. W świąteczny nastrój wprowadzi nas zespół Pielgrzym. 

  Koncert odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury 7 stycznia 2018 o 18.00. 

  Bilety jedynie 5 zł.

  Kolędujcie z nami!

 • Wypadek w Wolbromiu
  06.12.2017 roku, około godziny 18.35 na ul. Krakowskiej w Wolbromiu doszło do potrącenia kobiety
  W dniu 06.12.2017 roku, około godz. 18:35 na terenie Wolbromia w rejonie ulicy Krakowskiej doszło do potracenia 45-letniej kobiety. Jak wstępnie ustalili policjanci kierująca pojazdem marki citroen, 24-...
 • Ach, jak zabrzmiało! Radość dla uszu i duszy... Wszyscy szaleli jak poparzeni – nie można się było oprzeć. Poparzeni Kawą Trzy, wspaniały zespół pop rockowy oraz ska zagrał 9 grudnia na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu. I to jak zagrał!

  DSC 0136Ach, jak zabrzmiało! Radość dla uszu i duszy... Wszyscy szaleli jak poparzeni – nie można się było oprzeć. Poparzeni Kawą Trzy, wspaniały zespół pop rockowy oraz ska zagrał 9 grudnia na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu. I to jak zagrał!

  DSC 0040 1Dzieci oczekujące Mikołaja doczekały się go 6 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu.

  Przybył wraz z Fundacją Nowa i obejrzał ze wszystkimi spektakl teatralno-muzyczny. 

  DSC 00407 grudnia Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu wręcz tętnił życiem. Miał u nas miejsce uroczysty finał Projektu Aktywizacja przez Sztukę realizowany przez Olkuskie Stowarzyszenie Na Rzecz Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno-Gospodarczego „KLUCZ”, przy wsparciu finansowym środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego.

 • Olkusz.X Policyjny Turniej Strzelecki
  6 listopada 2017 roku odbył się X Policyjny Turniej Strzelecki dla funkcjonariuszy powiatu olkuskiego. Patronat nad zawodami strzeleckimi objął Komendant Powiatowy Policji w Olkuszu insp. Tomasz Zając oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów. Turniej odbył się na terenie strzelnicy...
 • Więcej o: ZMIANA W FUNKCJONOWANIU KASY BILETOWEJ

  Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu informuje pasażerów, iż sprzedaż biletów miesięcznych na styczeń 2018 rok w kasy biletowej przy ul. Kościuszki /żółty budynek na placu autobusowym pod Supersamem/ będzie prowadzona od 27.XII.2017 r. do 04.I.2018 r. w godzinach 7:30 – 16:30. W pozostałe dni bilety miesięczne można nabyć w siedzibie Związku przy Al.

  DSC 2848 Gotowe Agnieszka Piktas 1500Agnieszka Piktas, od 4 lat należąca do Pracowni Fotograficznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu, otrzymała prestiżowe wyróżnienie w IV edycji konkursu fotograficznego „HumanDOC Proclub Camera”, organizowanego w ramach VIII Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDOC , w honorowej kategorii Jasna Strona Kadru za pracę „A gdybym była mewą...„