Dokładnie przed 75 laty, 20 stycznia 1945 roku, Olkusz opuściły ostatnie oddziały armii niemieckiej. Dla mieszkańców Olkusza zakończył się tragiczny czas okupacji hitlerowskiej. Pamięć o wszystkich mieszkańcach Olkusza i ziemi olkuskiej, którzy zginęli podczas II wojny światowej, władze miasta okazały symbolicznymi zniczami oraz kwiatami, które stanęły przy pomniku „Poległym za Ojczyznę i pomordowanym przez faszystów 1939 – 1945" w Parku Miejskim oraz pod kolumnadą na cmentarzu wojskowym.

 • Policjanci z <a href=Olkusz poszukują świadków potrącenia dwóch nastolatków" />
  Samochód potrącił na przejściu dla pieszych dwóch 17-latków. Kierowca nie zatrzymał się, by udzielić pomocy rannym i uciekł z miejsca wypadku. Czynności w sprawie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.
  Do zdarzenia doszło 19 stycznia 2020 roku około godziny 17.00 na drodze...
 • OBWIESZCZENIE WOJEWODY MAŁOPOLSKIEGO Ze starostwa

  IMGP089419 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu pożegnaliśmy sezon świąteczny pięknym Koncertem Bożonarodzeniowym.

  Toaletka rodem z filmów

  Jesteś na etapie urządzania wymarzonej sypialni? Oprócz łóżka i szafy nie może w niej zabraknąć… toaletki i wygodnego siedziska. Idealny makijaż i perfekcyjna fryzura muszą być przecież wykonane w odpowiednich warunkach.

  Jedyna i wymarzona

  Kiedyś toaletki były niemal w każdym domu. Ich historia sięga aż XVIII wieku. Jako pierwsze ich funkcjonalność doceniły Angielki – meble te po raz pierwszy pojawiły się w ich domach jeszcze za czasów króla Jerzego IV. Później docierały do innych krajów w Europie, a także na całym świecie. I mimo że z czasem odeszły do lamusa, wiele z pań wciąż z zazdrością patrzyło na filmowe bohaterki, które siedziały przed nimi czesząc włosy czy robiąc makijaż. Być może to właśnie dlatego moda na posiadanie w domu toaletki powróciła jak bumerang. To właśnie ten mebel daje nam poczucie posiadania własnej, wyjątkowej przestrzeni w domu. Możemy w niej przechowywać swoje małe skarby – od kosmetyków, przez akcesoria do włosów, a na biżuterii kończąc. Część z nich możemy wyeksponować na blacie, a część ukryć w szafkach i szufladach.

  W sklepie internetowym z meblami www.zona-design.pl znajdziemy toaletki wykonane w różnych stylach i z różnych materiałów. Te proste o geometrycznych kształtach będą strzałem w dziesiątkę dla sypialni urządzonych w nowoczesnym stylu. Pasować będą zarówno te tradycyjne drewniane, jak i zrobione z płyty laminowanej. Z kolei modele z szarym bądź białym blatem i drewnianymi nóżkami idealnie wpiszą się w pomieszczenie urządzone w stylu skandynawskim. Toaletka nie musi oczywiście służyć wyłącznie do wizażu – sprawdzi się również doskonale jako biurko, sekretarzyk czy stolik, na którym możemy postawić książki lub bukiet kwiatów. Pamiętajmy, że toaletka to nie tylko zwykły mebel – może ona również pełnić funkcję dekoracyjną. Jeśli więc chcemy nieco zaszaleć, warto postawić na modele z pięknymi, stylizowanymi nogami. Panie kochające luksus będą natomiast zachwycone tymi meblami w kolorze złotym i srebrnym.

  Polecamy toaletki z oferty https://zona-design.pl/meble/toaletki/.

  Niezbędne lustro

  Trudno wyobrazić sobie toaletkę bez lustra. To jej podstawowy element. Tutaj również mamy pełną dowolność. Wiszące, oparte o ścianę, a może stojące? Wszystko zależy od naszych upodobań. Musi mieć ono jednak odpowiednią wielkość – tak, aby wygodnie zrobić przy nim makijaż, fryzurę czy wykonać zabieg pielęgnacyjny. Sklep internetowy z meblami www.zona.design.pl proponuje zarówno modele o delikatnych i tradycyjnych ramach, jak i te ozdobne, wobec których nie sposób przejść obojętnie. Pamiętajmy też, że jeśli do naszej toaletki nie dociera światło dzienne, powinniśmy dobrać do niej lustro podświetlane.

  Odpowiednie siedzisko

  Toaletka nie obędzie się też bez wygodnego siedziska. Ono również musi pasować do całego wystroju sypialni. Pole do popisu w tym zakresie jest jednak ogromne. Meblowy sklep internetowy www.zona.design.pl oferuje tradycyjne, a także stylizowane krzesła, designerskie fotele i nowoczesne pufy. Podczas wyboru siedziska musimy jednak uwzględnić nie tylko jego niebanalny wygląd, ale również wygodę i funkcjonalność.

  IMGP078418 stycznia w MOK-Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy Inklinacje przestawiającej twórczość artystów związanych z Liceum Plastycznym w Nowym Wiśniczu. Kuratorem wystawy jest prof. Adam Pociecha z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

  IMGP0674Kiedyś to były święta… Łatwo nas o tym przekonał 17 grudnia Czesław Mozil – piosenkarz, kompozytor, akordeonista, człowiek o czarującej osobowości.

 • Postawa godna naśladowania. Ujęcie obywatelskie nietrzeźwego kierowcy
  31-letni mieszkaniec gminy Olkusz odpowie przed sądem za kierowanie audi w stanie nietrzeźwości. Do jego zatrzymania przyczyniła się wzorowa postawa dwóch mężczyzn, mieszkańców powiatu olkuskiego. Mężczyźni, widząc jak kierowca audi, swoją jazdą stwarza zagrożenie w ruchu drogowym, ujęli...
 • Stop piratom drogowym – policja poszukuje osoby, która dysponuje nagraniem, jak kierowca białego mustanga swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla innych użytkowników drogi
  Na stronie internetowej piracidrogowi.pl został umieszczony filmik, z nagraniem jak kierujący samochodem osobowym marki Ford Mustang koloru białego, stwarza zagrożenie w ruchu drogowym. Kierowca samochodu wjeżdża na przejście, w momencie gdy, kobieta znajdująca się na nim, jest w trakcie...
 • Fakty i mity na temat cellulitu

  Kobiety już od dawna walczą z cellulitem i są jak najbardziej świadome tego problemu. Jednak opinie pochodzące często z niepewnego źródła dostarczają nam wiele fałszywych teorii, przez co skutecznie zniechęcamy się do walki z tym problemem. I jak się okazuje - istnieje wiele, często bardzo nieprawdziwych, mitów które przedstawiają cellulit w bardzo złym świetle, jako swego rodzaju nieodwołalną karę dla każdej kobiety. Jeżeli chcesz poznać fakty i mity na temat cellulitu to koniecznie przejdź do dalszej części artykułu.

  Mity na temat cellulitu

  Zaczynając od mitów, bo przede wszystkim musimy zacząć od obalania nieprawdziwych tez, pierwszym jest twierdzenie, że cellulit mają wyłącznie osoby z nadwagą. O ile cellulit tłuszczowy rzeczywiście przeważnie dotyka tylko i wyłącznie tych osób, to istnieje również cellulit wodny, który bezpośrednio związany jest z nieodpowiednią gospodarką wodną w organizmie jak i zaburzeniami hormonalnymi. Z tego właśnie względu na cellulit mogą narzekać nawet osoby bardzo szczupłe, co dla wielu jest wręcz zadziwiające.

  Inną nieprawdziwą tezą jest to, że za powstawanie cellulitu odpowiedzialne są toksyny. Toksyny i tłuszcze nie są przyczyną cellulitu, lecz jego skutkiem. Winne są tutaj zaburzenia gospodarki wodnej i hormonalnej lub zaburzenia w metabolizmie tłuszczów. Jak się jednak okazuje, prawdą jest fakt, że unikanie produktów "chemicznych" może jak najbardziej pomóc w walce z cellulitem.

  Kolejnym mitem jest myślenie, że cellulit nie ma prawa pojawić się u osób regularnie uprawiających sport. Jest to tylko po części prawdą, gdyż uprawianie sportu może być bardzo pomocne w uniknięciu tego problemu. Ale same ćwiczenia fizyczne nie pomogą w przypadku, gdy nieodpowiednio się odżywiamy, mamy problemu z gospodarką hormonalną lub pojawiają się u nas zaburzenia krążenia krwi w obrębie nóg. Jednak samo uprawianie sportu jest jak najbardziej korzystnym warunkiem do walki z pomarańczową skórką. Do walki z pomarańczową skórką, czyli cellulitem przydatny będzie Cellactiv.

  Fakty na temat cellulitu

  Faktem jest, że jak najbardziej prawidłowa dieta pomaga w walce z cellulitem. Spożywanie dużych ilości warzyw i owoców, odpowiednia ilość błonnika i produkty pełnoziarniste jak najbardziej będą zbawienne dla stanu naszej skóry. Bardzo dobrymi produktami będą tutaj przede wszystkim szparagi, brokuły, tłuste ryby czy owoce egzotyczne. Oczywiście trzeba również pamiętać o piciu odpowiedniej ilości wody dziennie. Jeżeli o to zadbasz, będziesz znacznie bardziej zabezpieczona przed cellulitem.

  Faktem jest również to, że kobiety mają znacznie częściej cellulit niż mężczyźni. Wiąże się to z tym, że u kobiet cellulit może powstawać poprzez zaburzenia gospodarki hormonalnej. Nadmiar estrogenów u kobiet powoduje zaburzenia w gospodarce wodnej i tłuszczowej, co może być bezpośrednio przyczyną powstawania przerostu komórek tłuszczowych. Właśnie dlatego kobiety są znacznie bardziej narażone na cellulit niż mężczyźni.

  Jeżeli znasz już wszystkie fakty i mity na temat cellulitu, to możesz jak najbardziej skutecznie rozpocząć walkę z tym krępującym nieraz problemem.

  Trening EMS

  Zamierzasz zacząć ćwiczyć, ale nie masz czasu na regularne wizyty na siłowni lub w klubie fitness? Wybierz nowoczesny trening personalny EMS!

  Aby ćwiczenia fizyczne mogły przynieść optymalne efekty, powinny być prowadzone nie tylko systematycznie, ale również powinny być dopasowane indywidualnie do osoby trenującej i jej celów. W tym przypadku rekomenduje się trening personalny, czyli odbywający się pod okiem trenera. Gdy jednak brakuje czasu na regularne treningi, warto pomyśleć o jeszcze jednej opcji – to trening EMS, czyli specjalny typ treningu personalnego odbywającego się z elektrostymulacją mięśni.

  Co warto wiedzieć na temat treningu EMS? Jak odbywają się wówczas ćwiczenia? Jakie efekty można dzięki nim uzyskać? W końcu, gdzie się na niego zapisać?

  Czym dokładnie jest trening EMS?

  EMS, czyli Electric Muscle Stimulation (elektrostymulacja mięśni) to specjalny rodzaj treningu personalnego, który w skrócie określany jest jak trening EMS. Tego rodzaju ćwiczenia fizyczne są popularne już od lat wśród czołowych sportowców – teraz trening EMS może wykonać praktycznie każdy, kto chciałby uzyskać jeszcze lepsze efekty ćwiczeń fizycznych.

  Trening EMS wykorzystuje właściwości impulsów elektrycznych docierających do tkanki nerwowej i mięśniowej. Powoduje on aktywację mięśni różnych typów – w rezultacie zwykłe ćwiczenia mogą okazać się jeszcze bardziej efektywne.

  Eksperci wskazują, że trening EMS pozwalana spalenie nawet 1200 kcal podczas jedne, 20-minutowej sesji. To odpowiednich 2-3 godzin spędzonych na siłowni!

  przebieg treningu EMS

  Jak przebiega trening EMS?

  Trening EMS wymaga zastosowania odpowiedniego wyposażenia. W tym celu stosuje się specjalne urządzenie do elektrostymulacji mięśni ciała. Składa się ono z jednostki głównej oraz ze stroju z elektrodami, który zakładany jest przez ćwiczącą osobę.

  Trener personalny dobiera odpowiedni rodzaj ćwiczeń w zależności od indywidualnych potrzeb ćwiczącego oraz od jego kondycji i sylwetki. Podłączone wówczas do określonych partii mięśniowych elektrody dodatkowo aktywują mięśnie i wspierają ich pracę.

  Najczęściej trening EMS trwa tylko około 20 minut – wystarczy jedna sesja tygodniowo, aby można było uzyskać bardzo dobre efekty!

  Kiedy warto wybrać trening EMS?

  Ze względu na swoją skuteczność trening EMS wybierany jest obecnie coraz częściej. Kiedy warto się na niego zdecydować?

  Zasadniczo trening EMS przeznaczony jest dla każdego, kto chciałby ćwiczyć jeszcze skuteczniej niż zwykle. Wśród najważniejszych korzyści, jakie można dzięki niemu uzyskać, znajdują się:

  • szybsze spalanie tkanki tłuszczowej
  • zmniejszenie cellulitu oraz ujędrnienie skóry
  • wymodelowanie sylwetki
  • redukcja bólu pleców
  • podniesienie masy mięśniowej
  • zwiększenie siły mięśni
  • poprawa kondycji
  • redukcja dolegliwości bólowych stawów

  Jak widać, trening EMS doskonale sprawdza się jako skuteczna metoda na aktywność fizyczną – także u tych osób, które po prostu nie mają czasu na systematyczne odwiedzanie klubu fitness czy siłowni!

  Gdzie można wziąć udział w treningu elektrostymulacji mięśni – EMS?

  Teraz trening EMS wybierany jest coraz częściej. Z tego typu oferty skorzystać można w wielu miastach w Polsce, w tym również w Krakowie, gdzie oferują go wybrane siłownie, kluby fitness, salony odnowy biologicznej oraz kliniki rehabilitacyjne.

  W mieście Kraków można skorzystać z treningu EMS w studiach In Time dostępnych w czterech lokalizacjach. Studio In Time wyposażone jest w nowoczesne urządzenia przeznaczone do prowadzenia treningów EMS – jego trenerzy personalni są zawsze gotowi do pomocy i odpowiedni pokierują klienta, aby mógł on uzyskać optymalne efekty!

  Więcej informacji o treningu EMS w studiach In Time można uzyskać na stronie internetowej: https://www.intime20.pl/trening-ems/.

  Reasumując, trening personalny EMS to bardzo dobra propozycja przeznaczona dla każdego, kto chce ćwiczyć jeszcze skuteczniej, lecz jednocześnie nie posiada czasu na to, by odwiedzać siłownię lub klub fitness kilka dni w tygodniu. Warto zapisać się na trening EMS i samodzielnie poznać jego doskonałe efekty!

  Doradztwo przy zaciąganiu kredytu hipotecznego

  Świadczyć usługi doradztwa dotyczące kredytów hipotecznych mogą jedynie podmioty wskazane w Ustawie o kredycie hipotecznym (dalej: Ustawa). Są to: kredytodawca, pośrednik kredytu hipotecznego oraz agent. Umowa, której realnym przedmiotem (niezależnie od przyjętej w niej terminologii) jest świadczenie usług doradczych w obszarze kredytu hipotecznego, zawarta z kimś innym, niż osoby wskazane w Ustawie jest nieważna, jako sprzeczna z prawem (art. 58 KC w związku z art. 25 ust. 1 Ustawy, w ten sposób o pośrednictwie obrocie nieruchomościami bez licencji stanowi np. wyrok SN z 19.1.2011 r., V CSK 173/10). Nieważność umowy z podmiotem nieuprawnionym nie wyłącza jednak w żadnej mierze jego odpowiedzialności odszkodowawczej wobec konsumenta. Stosuje się tu przepisy KC o czynach niedozwolonych, czyli art. 415 i następne Kodeksu. Zastosowanie znajdą też przepisy o bezpodstawnym wzbogaceniu.

  Prawne definicje

  Ustawa wprowadziła do system polskiego prawa prywatnego wiążąco zdefiniowane pojęcie usług doradczych w zakresie kredytu hipotecznego.
  Prawo zastrzega usługi doradztwa dotyczącego kredytów hipotecznych dla wyraźnie wyliczonych podmiotów. Jest to ich prawo, jednak nie obowiązek, jednak winni każdorazowo poinformować konsumenta, czy będą świadczyć na jego rzecz usługi doradcze.

  Zgodnie z treścią ust. 26 art. 4 Ustawy, będące przedmiotem naszego zainteresowania usługi doradcze polegają na przedstawieniu konsumentowi rekomendacji odnośnie przynajmniej jednej umowy o kredyt zabezpieczony hipoteczne. Sens usługi doradztwa polega zatem na udzieleniu merytorycznego wsparcia klientowi - konsumentowi w podjęciu decyzji, o wyborze kredytu. Doradca prezentuje dostępne oferty i proponuje tą, którą ocenia zgodnie ze swą najlepszą wiedzą jako najbardziej adekwatną do osoby konsumenta i jego sytuacji ekonomicznej. Priorytetem jest dokładanie staranności w zabezpieczeniu interesu klienta, wykluczone są wobec tego oddziaływania marketingowe, a tym bardziej próby stosowania technik sprzedażowych.
  Oprócz tego usługi doradcze mają charakter samodzielny, Ustawa w art. 4 ujmuje je jako odrębne w stosunku do udzielania kredytów hipotecznych jak i pośrednictwa w tym zakresie. W związku z brakiem koniecznej łączności tych trzech obszarów, przedsiębiorca niezajmujący się doradztwem nie ma obowiązku świadczenia konsumentowi poszukującemu kredytu usług doradczych. Nie można również mylić doradztwa kredytowego z przedkontraktowymi obowiązkami informacyjnymi.

  Porady kontrolowane

  Działalność doradcza w obszarze kredytów hipotecznych ma, jak statuuje to art. 22 ust. 6 dyrektywy 2014/17/UE, charakter działalności regulowanej. Jedynie wyraźnie wskazane w ustawie podmioty mogą świadczyć usługi w tym zakresie. Ratio legis dyrektywy, podobnie jak w wypadku innych regulowanych obszarów gospodarki, jest zwiększenie gwarancji, że doradztwem będą zajmować się wyłącznie podmioty dysponujące odpowiednio wykwalifikowanymi pracownikami, a przy tym objęte nadzorem władz państwowych. Do świadczenia usług doradczych przez wyliczone w Ustawie podmioty nie jest wymagane odrębne zezwolenie. Pośrednik kredytu hipotecznego swą działalność w zakresie doradztwa może podjąć na mocy przyznanego mu uprzednio zezwolenia na świadczenie usług pośrednictwa. Podobnie rzecz się ma w wypadku agentów, jednak w treści umowy agencyjnej określonej w art. 54 ust. 1 Ustawy można wyłączyć prawo agenta do doradztwa. W myśl Ustawy, kredytodawca usługi doradcze może świadczyć ex lege, na podstawie swego statusu prawnego.

  Więcej informacji

  Doradztwo kredytowe Warszawa - zobacz więcej przydatnych informacji o usłudze doradców kredytowych

  W ubiegłym roku zwiększyła się liczba ludności Miasta i Gminy Olkusz. To dobry prognostyk, gdyż gminy podobne do naszej zmagają się z odpływem mieszkańców do dużych miast.

  O tym, jak ważne jest odpowiednio wczesne zaplanowanie sukcesji w firmie rodzinnej, przekonali się wszyscy przedsiębiorcy, którzy mają ją już za sobą. Przekazanie sterów nowemu pokoleniu nie zawsze odbywa się bezproblemowo, co potwierdzają przykłady, w których procesy te poważnie zachwiały zdrowymi firmami. Na specjalne zaproszenie burmistrza Romana Piaśnika i olkuskiego oddziału Izby Przemysłowo-Handlowej o sukcesji rozmawiać będą autorytety w tej dziedzinie. Spotkanie odbędzie się 27 stycznia 2020 roku o godzinie 14:00 w sali narad Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu.

  KONKURS PLASTYCZNY Z powiatu
  Placówka Terenowa KRUS w Wolbromiu wzorem lat ubiegłych, mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców wsi oraz rozpowszechnienie wiedzy o...

  Okres Świąt Wielkanocnych jest radosnym czasem, pozwalającym na odpoczynek i spędzenie chwil z najbliższymi. Niestety zazwyczaj organizując takie święta, bierzemy na swoje barki zbyt wiele obowiązków powodujących przeciążenie. Jeżeli chcemy ominąć niepotrzebny stres związany z nawałem gotowania i sprzątania, warto zdecydować się na dobry catering. Warszawa oraz inne miasta skupiają wiele firm cateringowych dostosowujących menu na okres Wielkanocy.

  Wielkanocny catering – dla kogo?

  W dzisiejszych czasach, pełnych natłoku obowiązków, nie każdy jest w stanie wziąć parę dni urlopu, aby spędzić czas na gotowaniu ulubionych wielkanocnych przysmaków. Wielkanocny catering jest świetnym rozwiązanie dla osób zapracowanych, niemających czasu na gotowanie. Jeżeli choroba w istocie pokrzyżowała Ci plany i zamiast przygotowywać potrawy, leżysz w łóżku, warto wziąć pod uwagę catering, który uratuje sytuację.

  Catering wielkanocny jest również wspaniałym rozwiązaniem dla osób, które nie umieją gotować lub nie mają zdolności pozwalających na przygotowanie specyficznych wielkanocnych potraw składających się głównie z wędlin, mięs i ciast.

  Brak możliwości ugotowania lub zdolności absolutnie nie musi oznaczać pusty stół. Na szczęście rozwinięty rynek w zakresie firm cateringowych pozwala na zamówienie wielkanocnego jedzenia pod nasze drzwi. Warto wspomnieć, że takie firmy oferują również potrawy na inne okoliczności np. catering na wesele, a nawet atrakcyjne w postaci food trucki na wesele.

  Nie masz czasu na gotowanie w Święta Wielkanocne? Z pomocą przychodzi catering

  Jak dopasować wielkanocny catering do indywidualnych potrzeb?

  Podejmując decyzję o zamówieniu gotowego cateringu, będziemy musieli się zastanowić czy zamówić potrawy na cały okres świąt wielkanocnych, czy też niektóre potrawy, których nie umiemy gotować? Odpowiedź na to pytanie niestety nie jest prosta. Wybór menu zależy od nas. Jeżeli posiadamy stare i sprawdzone przepisy od mamy lub babci, warto je spróbować ugotować samemu.

  Kuchnia wielkanocna jest kuchnią głównie składającą się z żurku, białego barszczu, wędlin, śledzi i ciast, a zatem z dań, które są dość czasochłonne. W tej sytuacji, zamiast stresować się czy zdążymy wszystko ugotować, a przecież to nie jedyna rzecz na liście obowiązków, powinniśmy rozpatrzyć opcję cateringu.

  Szeroki wybór firm cateringowych umożliwia nam na skomponowanie własnego wielkanocnego menu z naszych przysmaków. Takie udogodnienia może być kluczowym atutem przy wyborze firmy, dla osób które są alergikami lub niejedzących poszczególnych produktów. Jeżeli jednak jesteśmy znudzeni co roku powtarzającymi się potrawami, które przygotowujemy, warto zdecydować się na gotowe wielkanocne menu, proponowane przez firmy cateringowe.

  W swoich wielkanocnych propozycjach, firmy cateringowe oferują tradycyjne potrawy tj. żurek, kiełbasy wielkanocne, schab ze śliwką, marynowane śledzie oraz wypiekane mazurki. Dobrze nam znane potrawy jednak są tylko częścią proponowanych potraw. W ofertach firm cateringowych często pojawiają się nowe potrawy odkrywające nowego smaki lub takie, których nigdy nie ugotowaliśmy ze względu na brak możliwości.

  Podsumowanie

  Wielkanocny catering jest ciekawym rozwiązaniem dla osób niemogących z różnych przyczyn przygotować swoich potraw. Rynek gastronomiczny skupia wiele firm cateringowych, oferujących nie tylko tradycyjne wielkanocne potrawy, ale również te nowe, zmieniają oblicze wielkanocnej kuchni.

  Przedsiębiorcy organizują regularne imprezy firmowe, które mają na celu osiągnąć zamierzone efekty wśród pracowników. Najczęściej celem jest wzajemna integracja znajomych, a także lepsze poznanie się w nieformalnym środowisku. Dzięki temu zapewniamy pracownikom lepsze samopoczucie, co z pewnością przeniesie się na wydajność pracy grupowej w firmie. Organizacja imprez dla firm to jednak nie lada wyzwanie. Podpowiadamy, co należy wziąć pod uwagę organizując imprezę tego typu.

  Organizacja imprez dla firm: miejsce i wystrój

  Plenerowe imprezy dla firm zyskują ostatnio dużą popularność. Moda tego rodzaju z pewnością wzięła się od znanych już wesel w plenerze, które biją rekordy popularności na rynku ślubnym. Organizując imprezę dla firm warto wziąć pod uwagę miejsce, w jakim ma się się odbyć. Wynajęcie lokalu z pewnością ochroni nas przed ewentualnym załamaniem pogody, natomiast impreza firmowa w plenerze zapewnia doskonałą scenerię i możliwości w zakresie dodatkowych atrakcji. Wesela w plenerze w ostatnim czasie decydują się na wynajęcie food trucka na terenie Warszawy. To doskonały pomysł, który pozwala stworzyć niebanalną i swobodną atmosferę, doskonale dopasowaną do przyjęć firmowych.

  Impreza plenerowa dla dużej firmy - co należy wziąć pod uwagę?

  To również świetna okazja, aby zorganizować idealny catering na imprezę. Wybierając miejsce warto wziąć również pod uwagę, jaki food truck w Warszawie spełni nasze wymagania. Pojazd powinien być nie tylko praktyczny, ale również świetnie się prezentować. Decydując się na food truck na imprezę firmową weźmy również pod uwagę warunki dojazdowe do miejsca, w którym będzie organizowane przyjęcie. Catering dla firm tego rodzaju doskonale sprawdzi się w przestrzeniach o subtelnych walorach.

  Imprezy dla firm: catering i atrakcje dla gości

  Organizacja imprez dla firm wymaga również ustalenia konkretnej daty. Przyjęcia tego rodzaju nie powinny odbywać się w weekend, jeśli nie chcemy organizować imprezy dla rodzin pracowników. W takim przypadku niezbędne jest zapewnienie oryginalnych atrakcji i doskonale dopasowanego cateringu na imprezę. Połączenie tych dwóch wymogów zapewnia wynajem food trucka na terenie Warszawy.

  Catering tego rodzaju nie tylko bierze pod uwagę różnorodność, ale również sam w sobie jest atrakcją dla gości. Profesjonalny catering dla firm powinien zapewnić szeroki wachlarz różnorodnych potraw i dań. Warto wziąć pod uwagę specyficzne diety, z których mogą korzystać niektóre osoby, takie jak dieta dla alergików, wegetariańska czy wegańska. Doskonale sprawdzi się zatem food truck na imprezę firmową, który oferuje różnorodne rodzaje kuchni świata. Do wyboru mamy kuchnię włoską, azjatycką, meksykańską, klasyczną amerykańską czy nawet tradycyjną polską, serwującą pierogi i kluski śląskie.

  Warto pamiętać, że profesjonalny catering powinien oferować również różnorodne napoje. Zatem jaki food truck w Warszawie będzie idealny na taką imprezę? Weźmy pod uwagę takie rodzaje, które skupiają się na różnorodność w ofercie, aby móc zdecydować się na nie organizują również imprezy dla rodzin pracowników.

  Ponad 470 tys. złotych – na tyle opiewa wartość inwestycji drogowych, których realizacja zakończyła się jeszcze w 2019 roku. Sprzyjająca pogoda pozwoliła sfinalizować prace w Niesułowicach, Pazurku oraz w Olkusz, przy ul. Witosa i Bylicy.

  Informacja o obowiązku przestrzegania zapisów uchwały antysmogowej przez osoby fizyczne oraz przedsiębiorców
  oraz gdzie można uzyskać dane o jakości powietrza

 • Akcja „Probierz” – badanie stanu trzeźwości kierowców
  Policjanci wciąż borykają się z nietrzeźwymi kierowcami, którzy są plagą na naszych drogach. Eliminowanie ich z ruchu drogowego, to główne zdanie mundurowych. Nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie na drodze. Wypadki z ich udziałem niejednokrotnie kończą się tragedią. Podobnie jest z...
 • Zalety i wady wózków elektrycznych

  Wyposażając się w rozwiązania dotyczące transportu wewnętrznego, stajemy przed dylematem czy warto postawić na wózek elektryczny, czy jego ręczną alternatywę, czyli paleciak ręczny. Okazuje się, że zdań może być wiele, gdyż oba rozwiązania mają swoje argumenty za i przeciw. Chociaż generalnie rzecz biorąc sztaplarka jest opcją o wielu zaletach, które zostaną za chwilę przedstawione, zdarzają się przypadki gdy dopłata większych pieniędzy nie jest konieczna. Warto też zauważyć, że być może potrzebujemy kilku rozwiązań, od prostszych takich jak wózek schodowy po kompleksowe narzędzia pokroju paleciaka z wagą.

  Argumenty za, czyli zalety

  To, co odróżnia wspomniane wózki magazynowe od ich odpowiedników ręcznych, na przykład wózków paletowych ręcznych, ale także wózków platformowych czy wózków do beczek jest ich elektroniczne sterowanie. Wózki ręczne pomimo zwrotności i wygody nie będą tak bezstresowe i proste w obsłudze jak te rozwiązania. Dobra elektronika może także zastąpić podnośnik nożycowy. Podnośniki nożycowe służą przede wszystkim umiejscowieniu ciężkich mebli (np. szafy na narzędzia) na pożądanej wysokości. Zasilanie elektryczne jest ponadto ekologiczne, przez co mogą one pracować w pomieszczeniach zamkniętych, na równi z resztą wózków magazynowych. Dodatkowo posiadają one funkcje zapobiegające przed wywracaniem się na zakrętach, jeszcze bardziej ułatwiając ich wykorzystanie w każdym środowisku.

  Krótka lista wad

  Zaczynając na prostych rolkach transportowych do maszyn, a na wózku paletowym ręcznym kończąc, można zauważyć ich zaletę, która zaczyna i kończy wspomnianą listę wad. Wózki elektryczne paletowe są stosunkowo droższe niż inne wylistowane rozwiązania. Czasami za ich cenę moglibyśmy wyposażyć się w kilka mniejszych urządzeń. Oczywiście, że żaden wózek platformowy nie poradzi sobie z takimi wagami, a nawet wózek paletowy musi być koniec końców ciągnięty, ale warto zastanowić się nad tym, czy opłaca nam się taka cena. Oczywiście jeśli wózki elektroniczne spełniają nasze oczekiwania, powinniśmy je zdecydowanie rozważyć. Nawet ręczne paleciaki o wyższym udźwigu (wózek paletowy z wagą może mieć większy udźwig), nie sięgają często tych pułapów. Ponadto żaden wózek paleciak nie jest tak wygodny.

  Kiedy warto?

  Jak się okazuje wózki paletowe elektrycznie sterowane są alternatywą drogą, ale czasami jest to alternatywa warta zakupu. Przydaje się wtedy gdy nasza waga do palet pokazuje wysokie wartości, tzn. gdy transportujemy ładunki takie jak materiały budowlane czy pancerne meble. Czasami dzięki podnośnikom, inwestycja taka zastąpi także dużą ilość żurawi warsztatowych, przez co wyraźnie się zwróci w pieniądzach i czasie pracy. Paleciak lub wózek podnośnikowy sprawdzą się natomiast wtedy gdy mamy lżejsze ładunki, potrzebujemy wielu urządzeń, a nasz budżet jest póki co skromny, ewentualnie gdy jesteśmy gotowi na ustępstwa w wygodzie pracy. Mimo wszystko z czasem warto doposażyć się w przynajmniej jeden elektryczny wózek magazynowy, nawet na wszelki wypadek. Zwłaszcza jeśli działamy w transporcie czy magazynowaniu.