• KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA MOŻE UCHRONIĆ OD TRAGEDII NAD WODĄ
  Jesteś świadkiem niebezpiecznych sytuacji nad wodą. Reaguj. Zwróć uwagę na niewłaściwe zachowanie, powiadom odpowiednie służby, nanieś zagrożenie na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.
  Wakacje to czas, kiedy chętnie korzystamy z wszelkich możliwych form wypoczynku nad wodą. Wyjazdy nad morze czy...
 • Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – WAKACJE 2019
  Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Niestety z każdym dniem...
 • KOMUNIKAT Z powiatu
  Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego W Olkuszu w sprawie braku przydatności wody do spożycia przez ludzi z wodociągu publicznego w Domaniewicach,...
 • Kierowca skutera uciekł z miejsca zdarzenia. Powód? Był nietrzeźwy i nie miał uprawnień do kierowania motorowerem
  Ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie miał niespełna 18-letni mieszkaniec gminy Olkusz, który stracił panowanie nad skuterem i przewrócił się na jezdnię. Nastolatek uciekł z miejsca zdarzenia, chwilę później został zatrzymany przez strażaków.
  Do zdarzenia doszło 7 lipca br. nad ranem około...
 • Kontrole i profilaktyka – działania Policji i Sanepid-u
  Wakacje to czas, w którym dzieci i młodzież korzystają z zabawy i wypoczynku na koloniach, obozach oraz wczasach rodzinnych. Są również takie osoby, które nigdzie nie wyjeżdżają i wolny czas spędzają w domu. Brak obowiązków może spowodować, że w życie młodego człowieka wkrada się nuda. Po to by...
 • DSCF00346 lipca po raz pierwszy w te wakacje spotkaliśmy się na olkuskim rynku podczas seansu filmu w kinie plenerowym.

  Więcej o: „CHCESZ COŚ WYZNAĆ – POWIEDZ A NIE NISZCZ”

  Autobusy mogą być najnowocześniejsze, ale pewna rzecz się w nich nie zmienia. Ledwo wyjechały na ulice, ledwo zdjęto folię z foteli a już pojawiają się na nich pierwsze objawy wandalizmu. A przecież miło jeździ się w czyściutkich autobusach, w których nie ma dziur w tapicerce, które są schludne i zadbane. Ale jak widać taki stan

  Rozpoczął się okres wielu wydarzeń związanych z rolnictwem i umiejscowionych na terenach wiejskich. Praktycznie każde z nich uświetniają swoją obecnością, barwnymi strojami ludowymi, tradycyjną kuchnią i wyrobami rękodzieła koła gospodyń.

 • MIT: Najbezpieczniej jest na prostej drodze?

  Przykładem mitu, który funkcjonuje w społeczeństwie jest przeświadczenie, że na prostych odcinkach dróg jest najbezpieczniej. W oparciu o dane statystyczne z ubiegłorocznych wakacji obalimy ten mit już dzisiaj.

  Proste odcinki drogi „prowokują” kierowców, nie zawsze zważających na ograniczenia, do...
 • Wizyta dzieci z Ukrainy Ze starostwa
            Wczoraj Starostwo Powiatowe w Olkuszu odwiedziły polskie dzieci z Ukrainy. Nasi Rodacy przyjeżdżają do nas z...

  Naturalne kosmetyki podobnie jak ekologiczne jedzenie są coraz popularniejsze. Dla wielu osób nie jest to już tylko moda, ale styl życia, do którego podchodzą bardzo poważnie. I dobrze! Naturalne produkty pozytywnie wpływają na organizm. Każdy, kto je stosuje, odczuwa, jak pozytywnie wpływają na jego zdrowie, samopoczucie i wygląd. Coraz bardziej doceniane są produkty lokalne – wytwarzane w Polsce, z rodzimych roślin. Dlaczego warto sięgać po polskie produkty?

  Polskie znaczy lepsze?

  Moda na produkty „z zachodu” nie jest już tak bardzo zauważalna, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Przez wiele lat Polacy chętnie sięgali po produkty wielkich zagranicznych koncernów. Dziś sytuacja ta zaczyna się zmieniać - jesteśmy coraz bardziej świadomi, wiemy co chcemy jeść, jakie wartości są dla nas ważne. Wiemy, że nie wszystkie produkty spożywcze i materiały są dobre dla zdrowia i staramy się je eliminować, stawiając na rodzime produkty. Często sięgamy po zdrowe produkty wprost od rolników. Podobnie jest z kosmetykami. Polacy coraz chętniej kupują naturalne polskie kosmetyki, do których stworzenia pozyskuje się naturalne składniki z wiadomego źródła. Czy polskie kosmetyki naturalne są lepsze niż np. francuskie kosmetyki naturalne? Trudno o takie porównanie, jednak pewne jest to, że w polskich kosmetych, znajdują się składniki pochodzące z polskich, zdrowych upraw. Składniki, które nie musiały być transportowane przez pół Europy lub przez pół świata, składniki świeże – a to bardzo ważne dla jakości kosmetyku, zwłaszcza kosmetyku naturalnego, w których ilość substancji konserwujących powinna być wyeliminowana lub bardzo ograniczona.

  Polskie kosmetyki – czy warto po nie sięgać?

  Runek polskich kosmetyków naturalnych

  Rynek polskich kosmetyków, zwłaszcza kosmetyków naturalnych, powiększa się z roku na rok. Wpływa na to większa świadomość ludzi względem własnego zdrowia, jak i chęć wspierania rodzimych firm – zwłaszcza tych, które ferują produkty najwyższej jakości:zdrowe, nie testowane na zwierzętach, z opakowaniami nadającymi się do recyklingi. Jedną z takich polskich firm, na którą warto zwrócić uwagę jest Yope. Co wyróżnia tę markę? Przede wszystkim skład kosmetyków, w których ponad 90% substancji, stanowią te pochodzenia naturalnego. Ani kosmetyki, ani wykorzystywane do ich produkcji substancje, nie są testowane na zwierzętach. Receptury kosmetyków są doskonale dopracowane, dzięki czemu mają odpowiednią konsystencję i piękne, nieoczywiste zapachy. Co więcej, marka ta tworzy produkty dla całej rodziny, również naturalne kosmetyki dla dzieci, które dbają o delikatną skórę maluszka.

  Polscy producenci zdrowych kosmetyków, oferują szeroka gamę produktów i dopasowują się do różnorodnych potrzeb użytkowników. Każdy może dopasować produkty naturalne do rodzaju cery, wieku, a także problemu estetycznego. Polskie produkty naturalne prezentują bardzo wysoką jakość, a ich skład jest czytelnie prezentowany.

  Bez względu na to, czy szukasz zdrowych szamponów do włosów, zdrowych kosmetyków dla dzieci, czy nieszkodzących zdrowiu domowych środków czystości, warto przejrzeć oferty najlepszych polskich marek zajmujących się produkcją i sprzedaż kosmetyków naturalnych.

  Gdzie kupić kosmetyki naturalne? Najlepiej znaleźć swoją ulubioną firmę kosmetyków naturalnych, z której filozofią oraz wartościami się utożsamiamy. Zakupów można dokonywać w oficjalnych sklepach każdej z marek. Coraz częściej dobre zdrowe kosmetyki naturalne pojawiają się także w drogeriach, przede wszystkim drogeriach ekologicznych.

  Rabkoland świętuje 30 urodziny

  Rodzinny Park Rozrywki Rabkoland zaprasza na weekend jakiego jeszcze nie było! Pełno atrakcji, koncertów, konkursów i zabaw dla całych rodzin. Okazja jest wyjątkowa! Rabkoland kończy 30 lat i zaprasza wszystkich na swoje urodziny 6 i 7 lipca 2019 roku!

  Okazja do świętowania jest szczególna, okrągła rocznica to wspaniała szansa na wspominki przy urodzinowej tablicy ze zdjęciami, które pokażą Rabkoland na przestrzeni lat. A zmian było tyle, że najstarsi goście nie wierzą, że to wciąż ten sam park. Co roku Rabkoland dla swoich gości otwiera nowe strefy, atrakcje i punkty gastronomiczne. W tym roku flagowym przedsięwzięciem najbardziej upamiętniającym zmiany była renowacja Wielkiego Młynu.

  Urodziny Rabkolandu to także masa pokazów, koncertów i zabawy. W całym parku będzie można spotkać Roztańczoną Baletnicę, która poprowadzi dla dzieci warsztaty tańczenia ze wstęgą. Świętując urodziny będzie można pomalować sobie twarz, a także nauczyć się modelować baloniki na specjalnych warsztatach.

  Dla lubiących konkursy dostępna będzie Facebookowa ramka, przy której będzie można zrobić sobie zdjęcia. Występy na żywo zapewni Szczudlarz oraz liczne gwiazdy! Na scenie wystąpią Beti & Bobas z piosenkami dla dzieci, a także Zespół góralski Majeranki z Rabki Zdrój pod przywództwem Doroty Majerczyk.

  Rabkoland zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzinami na swoje urodziny 6 i 7 lipca od 10:00 do 18:00. Ceny wstępu standardowe, czyli maksymalnie 39 zł od osoby za cały dzień zabawy, bez limitu na wszystkie atrakcje, warsztaty i pokazy.

  Niezapomniany weekend pełen atrakcji! Rabkoland świętuje 30 urodziny!

  Czy podczas odgruzowania zasypanych piwnic danego Kwartału Królewskiego w Olkuszu uda się odnaleźć ślady królewskiej mennicy?

  Więcej o: NOWY OPERATOR, NOWY TABOR AUTOBUSOWY

  W związku z wymianą całego taboru autobusowego oraz ze zmianą Operatora wykonującego zadania przewozowe na liniach ZKG „KM” w Olkuszu, serdecznie przepraszamy Wszystkich naszych pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej za wszelkie niedociągnięcia oraz problemy spowodowane wdrażaniem nowych pojazdów i nowych systemów informatycznych. Dziękujemy Wszystkim za życzliwość i pozytywne przyjęcie dotychczasowego efektu naszej pracy – to

  Więcej o: SKASUJ ZAKUPIONY BILET!

  Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu przypomina wszystkim pasażerom o konieczności skasowania biletu zakupionego zarówno w biletomatach, u kierowców czy też w kioskach. Bilet nieskasowany jest nieważny, a pasażer podlega karze finansowej za jazdę bez ważnego biletu.

  DSC 0072Przemarsz i prezentacja bractw rycerskich rozpoczęły XV Turniej Rycerski w Rabsztynie, który odbył się w ostatni czerwcowy weekend.