Izolacja fundamentów w starym domu, a właściwie jej stan to troska niejednego właściciela nieruchomości, który jest gotów sięgnąć po każdy sposób, żeby tylko raz na dobre wykonać osuszanie murów w domu i pozbyć się wilgoci. Czy trwałe osuszanie fundamentów w starym domu jest w ogóle możliwe? Jak powinna być wykonana izolacja fundamentów, żeby pociąganie kapilarne nie spędzało nam snu z powiek? I czym w ogóle jest podciąganie kapilarne? Na te oraz całą masę innych pytań dotyczących hydroizolacji fundamentów odpowiemy w dzisiejszym artykule.

A po bardziej szczegółowe informacje na temat tego, jak powinna być wykonana izolacja fundamentów w starym domu zapraszamy na stronę http://www.i-k.pl/izolacja-fundamentow/ . Tam znajdziesz wszystko, co powinieneś wiedzieć o podciąganiu kapilarnym, poziomej hydroizolacji ścian fundamentowych oraz osuszaniu murów w budynkach posadowionych na terenach podmokłych oraz glebie piaszczystej.

Większość starych domów to domy częściowo lub całościowo podpiwniczone. Piwnica w domu to coś wspaniałego, niestety jeśli raz zawilgotnieje okazuje się pomieszczeniem absolutnie dysfunkcyjnym. A jakby tego było mało, może wpłynąć na dalsze podciąganie wilgoci oraz pojawianie się niebezpiecznych dla zdrowia i życia mieszkańców wykwitów pleśni na ścianach w wyższych kondygnacjach budynku. Jednym ze sposobów na poprawę stanu, w jakim jest izolacja fundamentów naszym starym domu jest iniekcja krystaliczna.

Czy izolacja fundamentów w starym domu może być skuteczna?

Iniekcja krystaliczna to polska metoda, którą wymyślono po falach powodzi w Polsce w 1997 roku. Wówczas ze względu na liczbę podtopionych budynków oraz potrzebę ich ratowania, szukano metody która będzie:

 • efektywna i skuteczna,
 • tania,
 • szybka,
 • jak najprostsza w wykonaniu.

Iniekcja krystaliczna pozwala na szybką naprawę izolacji poziomej budynku przy jednoczesnym osuszeniu ścian fundamentowych oraz osuszeniu murów budynku na jego wyższych kondygnacjach. Jej ogromną zaletą jest możliwość wykonania izolacji bez wcześniejszego osuszania murów.

Jak można odtworzyć warstwę hydroizolacji poziomej fundamentu?

Ocieplanie fundamentów oraz wykonanie izolacji pionowej to zadania stosunkowo łatwe do wyobrażenia sobie nawet dla laika. Jak jednak można naprawić warstwę hydroizolacji umieszczoną bezpośrednio w murze?

Odpowiedź na to pytanie to nawierty iniekcyjne, które wykonuje się w ścianie fundamentowej w równych odległościach tak, aby wprowadzana do nich substancja szczelnie wypełniła kapilary materiału budowlanego na całej długości izolowanej ściany. W ten sposób izolacja ściany w starym domu, nawet jeśli mamy do czynienia z obiektem zabytkowym jest skuteczna, a jednocześnie nie narusza struktury budynku i w żaden sposób nie wpływa na jej estetykę. Wróćmy jednak do jej skuteczności.

Hydroizolacja fundamentów jest skuteczna wówczas, gdy ograniczy się do zera lub minimum nasiąkliwość materiału budowlanego, który znajduje się w ziemi i jest bezpośrednio narażony na przenikanie wilgoci – czy to poprzez ściany poziome, czy też podciąganie kapilarne.

W pierwszym przypadku mamy do czynienia z hydroizolacją pionową. Bardzo często podczas wtórnego izolowania fundamentów – prace te wiążą się z koniecznością wykonania wykopu wzdłuż wszystkich ścian fundamentowych budynku – wykonuje się także ocieplenie fundamentów. W drugim przypadku zaizolowanie fundamentów z zewnątrz oraz ich ocieplenie okazuje się niewystarczające, gdyż wilgoć jest podciągana bezpośrednio z gruntu. Wówczas należy zapobiec jej dalszemu podciąganiu i temu właśnie służą nawierty, które wypełnia się specjalną masą iniekcyjną. Masa ta zastygając tworzy nierozpuszczalną w wodzie krystaliczną strukturę, która skutecznie uniemożliwia podciąganie wilgoci z gruntu.

Zastanawiamy się jakie urządzenia i maszyny budowlano-remontowe warto wynajmować. Pomaga nam w tym wypożyczalnia sprzętu budowlanego Sadlos Warszawa działająca pod adresem http://www.sadlos.pl .

Dlaczego z pytaniem o to, jaki sprzęt budowlany warto wynajmować lub wypożyczać zwróciliśmy się akurat do warszawskiej wypożyczalni Sadlos? Sadlos Warszawa to jedna z najprężniej działających na rynku wypożyczalni sprzętu budowlanego. Cechuje ją bogaty wybór dostępnych urządzeń – lista jest naprawdę imponująca, i znajdują się na niej zarówno maszyny budowlane sensu stricte, jak i urządzenia remontowo-budowlane nieodzowne podczas prac wykończeniowych oraz urządzenia potrzebne podczas zakładania przydomowego ogrodu – preferencyjne warunki wynajmu, a także możliwość wynajęcia urządzenia wraz z dostawą na plac budowy. Ta ostatnia opcja to prawdziwa deska ratunkowa dla wielu inwestorów, dla których organizacja transportu oraz konieczność opuszczenia placu budowy, żeby odebrać wynajmowany sprzęt to nic innego, jak strata czasu i generowanie dodatkowych kosztów.

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego – kto może zyskać wynajmując urządzenia i maszyny?

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego Sadlos Warszawa oferuje swoje usługi inwestorom indywidualnym – jeśli budujesz dom na terenie Warszawy lub okolicznej miejscowości ta oferta jest dla ciebie – oraz przedsiębiorcą. Z możliwości wynajmu urządzeń budowlanych korzystają nie tylko firmy deweloperskie, ale również podwykonawcy. Często okazuje się, że wynajem sprzętu wraz z transportem okazuje się tańczy niż transportowanie własnego urządzenia z większej odległości, zwłaszcza jeśli maszyna potrzebna jest na placu budowy na przysłowiową „chwilę”.

Wróćmy jednak do sedna dzisiejszego artykułu, jakim jest próba wskazania maszyn i urządzeń budowlanych, których wynajem – nie ma tu mowy o leasingu, ale możliwy jest najem krótko- lub długookresowy – jest bardziej opłacalny niż zakup.

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego w Warszawie

Co opłaca się wynajmować?

Przedsiębiorcy – deweloperzy oraz wykonawcy i podwykonawcy – na ogół wynajmują sprzęt, którego z różnych przyczyn nie opłaca im się kupować lub przywozić z daleka na teren budowy. Opłacalny okazuje się dla nich także wynajem maszyn i urządzeń podczas gdy zbliża się termin oddania i okresowo trzeba zatrudnić większą liczbę pracowników budowlanych. Wówczas najlepszym sposobem na ich odpowiednie doposażenie w sprzęt remontowo-budowlany to właśnie jego wynajem. Atutem wynajmu jest również możliwość skorzystania z opcji ubezpieczenia wynajmowanych urządzeń, co praktycznie w ogóle zdejmuje z barków przedsiębiorcy koszty związane z ewentualnymi naprawami lub zakupem nowego urządzenia, jeśli sprzęt wypożyczony ulegnie uszkodzeniu. Mniejszym wykonawcom i podwykonawcom opłaca się także wynajmowanie sprzętu wymagającego regularnych przeglądów i kontroli technicznych oraz serwisowych. Sprzęt oferowany przez wypożyczalnie musi posiadać wszystkie niezbędne atesty i być w 100% sprawny. A co w przypadku inwestora indywidualnego?

Wszystko zależy od umów, jakie zawrze on z wykonawcami i podwykonawcami. To w umowie znajduje się zapis stanowiący o tym, po czyjej stronie leży zapewnienie niezbędnego sprzętu. Jeśli inwestor sam musi dostarczyć sprzęt zdecydowanie opłacalne okazuje się jego wynajmowanie, zwłaszcza że sprzęt będzie mu potrzebny wyłącznie krótkookresowo podczas trwania prac budowlanych.

Choć dla niektórych wydaje się to bardzo zaskakujące – opłaca się również wynajem zaawansowanego sprzętu remontowo-budowlanego podczas remontu. Szlifierka do gipsu czy agregat malarski to urządzenia, które znacząco usprawnią i przyspieszą wykonanie remontu obniżając przy tym jego koszty. Wszystkie te urządzenia ma dla nas wypożyczania sprzętu budowlanego Sadlos Warszawa.

Porównujemy dyskretny system Damon z tradycyjnymi narzędziami ortodontycznymi

System Damon http://www.ortodonta.org/aparaty-stale.html to niezwykle dyskretne, a zarazem bardzo skuteczne narzędzie ortodontyczne, które bazuje na mechanice działania tradycyjnych aparatów ortodontycznych typu aparat samoligaturujący z innowacyjnymi mechanizmami zapamiętujących kształt dzięki pamięci termicznej drucikami.

W dzisiejszym artykule zastanowimy się nad skutecznością tradycyjnych narzędzi ortodontycznych, takich jak aparat ortodontyczny samoligaturujący oraz aparat bezligaturowy a aparatami typu Damon. Jeśli zastanawiasz się nad rozpoczęciem leczenia ortodontycznego, ale szukasz bardziej dyskretnych rozwiązań niż aparat stały samoligaturujący koniecznie sprawdź, co do zaoferowania ma system Damon wraz z aparatem kosmetycznym Damon.

Aparat Damon

System Damon to niespotykane dotychczas podejście do ortodoncji. Nigdy wcześniej żaden aparat stały nie łączył w sobie zalet tradycyjnych aparatów samoligaturujących z drutami o pamięci kształtu, dzięki czemu leczenie jest jeszcze szybsze, a efekty bardziej spektakularne. Dodatkowo system Damon oferuje możliwość skorzystania z rozwiązania Damon Clear, w którym zamki są praktycznie niewidoczne, a ty nie musisz się martwić o dyskomfort, jaki spowoduje bardzo widoczny aparat ortodontyczny.

Ortodontyczny aparat stały – system Damon jako rozwiązanie dla dorosłych

System Damon to narzędzie ortodontyczne skierowane przede wszystkim dla pacjentów dorosłych. Nie chodzi oczywiście wyłącznie o cenę – aparat Damon jest znacząco droższy niż tradycyjny aparat stały z widocznymi zamkami – ale także o specyfikę leczenia. Aparat ortodontyczny to rozwiązanie skierowane przede wszystkim do osób, u których wszystkie zęby stałe są już w pełni wyrżnięte. Stąd też – jak każdy inny aparat stały – aparat Damon założyć można głównie pacjentom, którzy ukończyli osiemnasty rok życia.

System Damon a stały aparat ortodontyczny

Warto przy tym zwrócić uwagę, ze leczenie ortodontyczne w Polsce przez długi czas było zarezerwowane przede wszystkim do dzieci do 12 roku życia. Do dnia dzisiejszego bezpłatne wizyty w gabinecie ortodontycznym oraz aparaty ruchome oferowane są wyłącznie dzieciom. Dzieci powyżej 12 roku życia oraz dorośli muszą płacić nie tylko za sam aparat stały – aparaty stałe nie są refundowane przez NFZ – ale także za każdą wizytę kontrolną w trakcie trwania leczenia. Leczenie trwa na ogół od roku do dwóch lat, a wizyty kontrolne – w zależności od typu zastosowanego aparatu stałego – odbywają się w odstępach comiesięcznych lub co dwa miesiące.

Aparat ortodontyczny bezligaturowy

Aparat bezligaturowy to rodzaj aparatu stałego. W odróżnieniu od tradycyjnych aparatów ligaturowych aparaty bezligaturowe oferują mniejszy dyskomfort podczas leczenia – leczenie jest mniej bolesne, bo stosowane łuki mają niższe, bardziej przyjazne zębom siły. Zamki samoligaturujące są niedużych rozmiarów i mają zaokrąglone krawędzie, dzięki czemu mniej odstają od zębów, co zwiększa komfort użytkowania aparatu. Dodatkową zaletą tych aparatów jest szybciej postępujące leczenie. Efekt szybszego leczenia osiąga się dzięki zastąpieniu gumek klapkami w zamkach samoligaturujących. To zmniejsza siły tarcia i pozwala na bardziej płynne i łagodne, a także szybsze przemieszczanie się zębów w obrębie wyrostków zębodołowych żuchwy i szczęki.

Oczywiście bardziej efektywne leczenie jest również bardziej kosztowne. Za sam aparat będziemy musieli zapłacić więcej niż w przypadku klasycznego aparatu stałego, a także wizyty kontrolne mogą się okazać droższe.

Podsumowanie minionego roku i przedstawienie planów na nowy rok. Takie były główne tematy 28. Olkuskiego Forum Organizacji Pozarządowych. W spotkaniu, jakie odbyło się w minioną środę w olkuskim magistracie wzięło udział przeszło 20 przedstawicieli stowarzyszeń działających na terenie Miasta i Gminy Olkusz.

 • Weryfikuj prośby o pomoc przesyłane poprzez komunikatory internetowe  1 stycznia wieczorem ktoś włamał się na konto komunikatora internetowego mieszkanki powiatu nowotarskiego i rozsyłał fałszywe wiadomości o rzekomym udziale kobiety w noworocznym konkursie fotograficznym, prosząc jej znajomych o wysłanie smsa. W wiadomościach oszust wprowadził w błąd wszystkie...
 • Uwaga na próbę internetowego oszustwa. Hakerzy podszywają się pod policję
  W sieci ponownie pojawił się scam, próbujący wyłudzić pieniądze od internautów. Przeglądając strony internetowe można napotkać na komunikat o rzekomej blokadzie komputera przez policję i konieczności zapłacenia grzywny. Informacja ta - opatrzona graficznymi elementami skopiowanymi ze strony...
 • Włamał się do cukierni, ukradł pieniądze i telefon komórkowy
  Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który 31 grudnia 2018 roku włamał się do jednej z olkuskich cukierni i ukradł pieniądze oraz telefon komórkowy. Podejrzany usłyszał, nie tylko zarzut kradzieży z włamaniem, ale i posiadania...
 • Podsumowanie sytuacji drogowej podczas świątecznych i sylwestrowych wyjazdów w Olkuszu i Małopolsce
  Wstępny bilans wyjazdów i powrotów w okresie bożonarodzeniowym i sylwestrowym pokazuje, że w dniach od 21 do 31 grudnia 2018 roku na olkuskich drogach doszło do 6 wypadków, w których 15 osób zostało rannych i 26 kolizji drogowych. W małopolsce doszło do 91 wypadków, w których śmierć poniosło 14...
 • Sprzątanie domów w Warszawie jest w chwili obecnej usługą niezwykle popularną, która z całą pewnością poprawia jakość życia bardzo dużej liczbie osób. Jednak, aby Twoje domowe przestrzenie lśniły i by przebywanie w nich dawało maksymalny komfort wszystkim domownikom, niezbędne jest wynajęcie ekipy, która zajmie się sprzątaniem w pełni profesjonalnie. Na co zwrócić uwagę, by wybór ekipy był jak najlepszy, a co za tym idzie – zapewnił Ci satysfakcjonujące efekty ze współpracy.

  Po pierwsze – sprawdź doświadczenie i kwalifikacje

  To najważniejsza kwestia, która będzie miała decydujący wpływ na przyszłą współpracę z firmą sprzątającą – jej doświadczenie oraz kwalifikacje mają niebagatelny wpływ na jakość działań oraz satysfakcję Twoją i Twojej rodziny. Jak sprawdzić doświadczenie? Oczywiście niezbędna będzie tutaj wizyta na stronie internetowej serwisu sprzątającego i sprawdzenie stażu firmy, który jednak nie ma tak wielkiego znaczenia, jak doświadczenie poszczególnych pracowników. Firma bowiem może funkcjonować od niedawna, jednak to kwalifikacje i liczba zrealizowanych zleceń przez jej pracowników odgrywają kluczową rolę.

  Aby jak najrzetelniej sprawdzić jakość świadczonych usług, zapoznaj się z opiniami, znajdującymi się w Internecie, z których powinien wyłonić się obraz firmy – przydatne mogą się tutaj okazać np. Google Moja Firma albo profile przedsiębiorstwa w mediach społecznościowych, gdzie klienci mogą pozostawiać swoje opinie albo komentarze.

  Po drugie – dowiedz się, jakie usługi sprzątające świadczy firma

  To bardzo istotne, ponieważ dzięki poznaniu usług, jakie świadczy serwis, dowiesz się, czy usługa, jaką jest sprzątanie domów w Warszawie, okaże się dla Ciebie satysfakcjonująca i kompleksowa. Do najczęściej świadczonych i jednocześnie tych podstawowych usług, które powinny znaleźć się w ofercie każdej firmy, zaliczamy:

  • odkurzanie i mycie podłóg (oraz pranie dywanów i wykładzin),
  • usuwanie kurzu z różnych powierzchni,
  • mycie okien i innych powierzchni szklanych w domu,
  • pranie – w tym firan czy zasłon,
  • mycie łazienki, naczyń i kuchni.

  Oczywiście dodatkowo wiele firm, oferujących sprzątanie domów w Warszawie (jak np. https://eclear.pl/oferta/), zapewni Ci jeszcze więcej specjalistycznych usług, dlatego warto dowiedzieć się co wchodzi w ich skład i z których ewentualnie opłaca Ci się skorzystać. Im szerszy zasług usług, tym oczywiście lepiej dla Ciebie.

  Po trzecie – sprawdź, czy współpraca jest elastyczna

  Chodzi tutaj przede wszystkim o Twoje możliwości w zakresie wyboru terminu sprzątania, a także negocjowania warunków współpracy. Być może część usług, które zaoferuje Ci firma okażą się niepotrzebne? Jeżeli tak – zapytaj, czy możesz z nich zrezygnować i tym samym zapłacić mniej. Oczywiście profesjonalny serwis sprzątający powinien zaoferować Ci sprzątanie w dowolnych godzinach, które będą w stu procentach dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb – jeżeli tak nie będzie, być może warto poszukać innych specjalistów.

  Po czwarte – sprawdź cennik

  Każda szanująca swoich Klientów firma, powinna zaprezentować na swojej stronie internetowej cennik usług. Jeżeli go nie ma – będzie to dla Ciebie bardzo uciążliwe, ponieważ zostaniesz zmuszony do indywidualnego dowiadywania się, ile kosztować będzie sprzątanie domu. Pamiętaj przy tym, że pomimo cennika, często usługi wyceniane są indywidualnie – w oparciu o to, jakie potrzeby posiadasz oraz ile pracy należy wykonać.

  Po piąte – dowiedz się, czy firma używa własnych preparatów/sprzętów

  To bardzo istotne, ponieważ w sytuacji, gdy firma nie będzie posiadała własnych preparatów czy sprzętów, korzystać będzie z Twoich – a to oczywiście naraża Cię na dodatkowe koszty. Na szczęście w tej kwestii większość serwisów sprzątających zna swoje obowiązki i jest w stanie zapewnić pracę na własnych, a przy tym wysokojakościowych preparatach.

  Dbając o te wszystkie elementy, zyskasz pewność tego, że sprzątanie domów w Warszawie okaże się dla Ciebie usługą w stu procentach korzystną, która z pewnością spełni wszelkie Twoje oczekiwania.

  firma, która zapewnia profesjonalne sprzątanie domów w Warszawie

  W firmach call center jest głośno. Każdy realizuje swoje cele i wypełnia swoje zadania. Słuchawki telefonów nie jest odkładane – ciąż prowadzone są rozmowy telefoniczne na każdym stanowisku. Jak pracować w takich warunkach? W firmach, w których wykonuje się dużo połączeń, stosuje się słuchawki. Najczęściej są to słuchawki z mikrofonem i słuchawki z redukcją hałasu. Jak wybrać najlepsze słuchawki dla call center? Jakie powinny być słuchawki dla call center, aby umożliwiały pracownikom wydajną pracę?

  Call center – jakie słuchawki będą najlepsze?

  Profesjonalnych słuchawek do biura jest całe mnóstwo – można zobaczyć je np. na stronie https://www.axtelheadsets.com/pl/sluchawki-z-mikrofonem. Jak jednak wybrać najlepsze słuchawki do biznesu jakim jest call center? Czym się kierować? Kupować słuchawki nagłowne czy może douszne? Słuchawki przewodowe, czy bezprzewodowe? Branża call center wciąż się rozwija, zatem temat wykorzystywanych słuchawek w tej branży wciąż powraca. Aby wybrać najlepsze słuchawki do swojego biznesu, należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań.

  Po pierwsze, jak wyglądają warunki pracy? O co chodzi? Pytanie dotyczy głównie tego, czy firma działa w zamkniętym biurze, czy jest to może open space. Kryteria, które należy wziąć pod uwagę to m.in. akustyka pomieszczenie oraz natężenie hałasu. Jeżeli jest ono duże, koniecznie należy zdecydować się na słuchawki z redukcją hałasu.

  najlepsze słuchawki do call center

  Po drugie, bardzo ważne jest to, w jaki sposób wykorzystywane są słuchawki, a więc chodzi o specyfikę wykonywanych działań. W tym przypadku kryteriami, które należy wziąć po uwagę jest częstotliwość wykonywania połączeń, a także ich długość, bardzo krótkie komunikaty nie wymagają tego, aby słuchawki były dwuuszne. Jeżeli jednak najczęściej w firmie wykonuje się długie rozmowy, słuchawki na oba uszy będą najodpowiedniejsze.

  Po trzecie, jakie telefony wykorzystywane są w firmie. Oczywiście słuchawki do biura można dopasować do konkretnych rozwiązań firmowych. Należy jednak pamiętać o tym, że niektóre trzeba specjalnie przystosować.

  Po czwarte, liczy się producent. A dokładniej, liczą się usługi dodatkowe i warunki serwisowania sprzętu. Firma call center musi działać sprawnie. Należy wiedzieć, co stanie się, jeśli słuchawki się zepsują – czy możliwa jest szybka wymiana, czy dostarczone zostaną inne słuchawki?

  Po piąte, wygoda i design. Oby pracujące c call center wykonują bardzo ciężką pracę. Słuchawki powinny być wygodne i komfortowe. Co więcej, ich design również powinien być przyjemny. Dzięki temu zwiększa się motywacja pracowników.

  Po szóste, możliwość dokupienia akcesoriów do słuchawek. Być może w danej chwili firma potrzebuje jedynie słuchawek. Jednak, za jakiś czas może się okazać, że konieczna jest wymiana jakiejś części lub dokupienie elementu w celu rozwoju firmy. Warto wiedzieć, czy sprzęt można rozbudować, czy konieczna będzie wymiana wszystkich słuchawek na nowe.

  Środowisko call center jest wymagające. Dlatego przed zakupem warto udać się do salonu audio i tam sprawdzić, czy dany model jest wygodny, czy dobrze się sprawdza i jaka jest jakość dźwięku. Słuchawki sprawdzone można następnie kupić w sklepie internetowym. Bardzo często, kupując większa ilość słuchawek do biura, czy słuchawek z mikrofonem, można liczyć na duże zniżki – warto zatem poświęcić kilka chwil na znalezienie dobrych słuchawek i odpowiedniego producenta oraz sklepu.

  Firmy call center są bardzo popularne. Pracownicy tych biur musza mieć zapewniane narzędzia do pracy najwyższej jakości. Jest to bardzo ważne, nie tylko dla ich wygody, ale również po to, aby praca była wydajna i mogły zostać spełnione wszystkie założone przez firmę cele. Słuchawki nagłowne, w tym słuchawki z mikrofonem są w tej pracy bardzo przydatne.

  Więcej o: ZMIANY W ROZKŁADZIE JAZDY LINII 462 i 463

  Informujemy, że od środy, tj. 02.01.2019 r. linia 462 kursem o godz. 15:25 relacji Olkusz Supersam ZKG”KM” – Podlipie – Sławków Rynek będzie dodatkowo obsługiwać przystanki: Hutki Pętla, Bolesław Kluczewska.Natomiast kurs linii 463 z godz. 07:00 Olkusz Supersam ZKG”KM” – Laski Pętla – Krzykawa – Sławków Rynek zostaje przyspieszony o 5 minut na godz. 06:55.

  Więcej o: ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI

  W dniu 06 stycznia 2019 r. komunikacja miejska będzie realizowana wg. rozkładów jazdy obowiązujących w niedziele i święta bez dodatkowych ograniczeń. W tym dniu ulicami Olkusza przejdzie Orszak Trzech Króli, którego celem jest promowanie wśród mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz tradycji Święta Trzech Króli oraz zachęcanie do wspólnego, rodzinnego przeżywania tego święta. W czasie przemarszu

  teresa plakat 2019Tego nie można przegapić! Serdecznie zapraszamy na koncert Teresy Werner. Piękna kobieta, piękny głos i piękny koncert będzie!

  28 stycznia o 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury.

  klinika plakat26 stycznia o 19.00 otwieramy w Miejskim Ośrodku Kultury prywatną klinikę. Wszystkich pacjentów gotowych na wspaniałą zabawę z Teatrem Plejada serdecznie zapraszamy.

  Koncert Bożonarodzeniowy20 stycznia o 17.00 zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu na doroczny Koncert Bożonarodzeniowy. Wystąpią laureaci III Olkuskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek, zespoły folklorystyczne, solistki Pracowni Muzycznej MOK oraz Chór MOK przy OUTW.

  Już dziś odbierz wejściówkę!

  wosp baner wwwTo już 13 stycznia. 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Bądźcie z nami!

  W tym roku gramy dla dzieci małych i bez focha na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. 

  Odprawa wolontariuszy o 8.30, a od 14.30 koncerty i licytacje. O 20.00 światełko do Nieba.

  Ten dzień łączy ludzi wielkiego serca!

  Plakat Janiny Hamerlik9 stycznia o 17.00 w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się spotkanie autorskie z Janiną Hamerlik. Spotkanie poprowadzi dr hab. prof. UP Marek Pieniążek.

  Serdecznie zapraszamy.

  te deum plakat4 stycznia o 19.00 w Miejskim Ośrodku Kultury kolędować dla was będzie niezrównany zespół Te Deum. Spotkajmy się w świątecznym klimacie. Zapraszamy!

  ferie baner 2019Zapraszamy na ferie z Miejskim Ośrodkiem Kultury! Dla każdego coś fajnego! 

  Przeczytaj program: TUTAJ

 • 3 miesiące aresztu za napaść na policjanta i znieważenie funkcjonariuszy
  55-letni mężczyzna, który napadł na policjanta i znieważył interweniujących funkcjonariuszy odpowie za swoje zachowanie. Decyzją Sądu Rejonowego w Olkuszu mężczyzna, trafił na trzy miesiące do aresztu. Za napaść na funkcjonariusza może grozić nawet 10 lat więzienia.
  Do zdarzenia doszło 27 grudnia...
 • Akcja Zima 2018/2019 - numery telefonów

  Zobacz również