• Wakacyjne powroty. Apelujemy o czujność i bezpieczną jazdę
  Wakacje nieubłaganie zbliżają się do końca. Wiele osób wraca już do swoich domów. Szczyt powrotów zapewne przypadnie na sobotę i niedzielę. Apelujemy do kierowców, by zachowali czujność i rozwagę na drodze.Nadmierny pośpiech, zmęczenie, roztargnienie, to tylko niektóre przyczyny wypadków, do...
 • Akcja „100% Bezpieczeństwa nad Zalewem w Wolbromiu”
  28 sierpnia 2019 roku o godzinie 12.00 nad Zalewem Wolbromskim Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu wraz z Komendą Powiatową Policji w Chrzanowie oraz Urzędem Miasta i Gminy Wolbrom i Śląskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym oddział w Olkuszu prowadzili działania edukacyjno-informacyjne...
 • Rozstrzygnięcie konkursu - szczepienia przeciwko grypie. Ze starostwa

  ROZSTRZYGNIĘCIE

  KONKURSU OFERT NA WYBÓR REALIZATORA...

  IV edycjia Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego Z powiatu
  BO Małopolska: Aż 188 zadań dopuszczonych do głosowania
  Znamy już listę wszystkich zadań, które zostaną dopuszczone do głosowania w ramach IV edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Wynik jest rekordowy: mieszkańcy będą mogli wybierać spośród aż 188 zadań – czyli o 38 więcej niż przed rokiem. Głosowanie rozpocznie się już 9 września i potrwa do końca miesiąca.

  Promocja strony WWW nie jest prostym zadaniem. Przedsiębiorcy, którzy stawiają sobie taki cel mają do wyboru wiele narzędzi i opcji, które w większym lub mniejszym stopniu gwarantują odniesienie sukcesu. Każdy jednak chce mieć gwarancję, że przyjęta przez niego strategia okaże się skuteczna - na co się więc zdecydować?

  Narzędziem, które w długiej perspektywie przyniesie najwięcej korzyści jest pozycjonowanie strony internetowej. Na działania SEO decyduje się coraz większa liczba właścicieli sklepów internetowych. Dostrzegają oni ogromne korzyści wynikające z wzmożonego ruchu organicznego - najczęściej jest to oczywiście wzrost przychodów witryny. Skuteczne pozycjonowanie przekłada się również na wzrost rozpoznawalności marki, a także budowanie pozytywnego wizerunku.

  W tym artykule prezentujemy 4 sprawdzone sposoby, których zastosowanie spowoduje wzrost ilości wejść organicznych. Każdy z nich jest gotowy do zastosowania w Twoim biznesie!

  1. Wartościowa treść na stronie

  Głównym zadaniem wyszukiwarki Google jest dostarczenie użytkownikom treści najbardziej zbliżonych do tych, które są przez nich wyszukiwane. Inaczej mówiąc: ma on znaleźć to, czego szuka. Rola treści na stronie jest w tym przypadku nieoceniona - to na jej podstawie wyszukiwarka dokonuje wyboru, która witryna jest wyżej w wyniku wyszukiwań.

  Mimo, że wielu właścicieli sklepów doskonale o tym wiem, to dalej bagatelizuje znaczenie treści na swojej stronie internetowej - to duży błąd. Pierwszym krokiem skutecznego pozycjonowania powinna być optymalizacja treści w obrębie własnej witryny. Pod pojęciem ‘optymalizacja’ rozumiemy dostosowanie jej do wymagań botów, ale również realnych użytkowników.

  1. Linki w wiarygodnych witrynach

  Pozycjonowanie stron internetowych długo kojarzone było głównie z linkami - i to linkami wątpliwego pochodzenia. Przez ostatnie lata liczyła się ilość prowadzących odnośników, a nie ich jakość. Wiele się jednak w tej kwestii zmieniło, przez co teraz większe znaczenie mają linki prowadzące z wiarygodnych źródeł.

  To ważna wskazówka dla wszystkich, którzy zawodowo zajmują się pozycjonowaniem stron internetowych. Większe korzyści przyniesie umieszczenie linku w witrynie o ugruntowanej pozycji w branży z długą historią w Google, niż w kilku na nowo powstałych stronach WWW. Taki odnośnik ma dużo większą moc!

  Skuteczne pozycjonowanie stron - 4 sprawdzonych sposobów na więcej wejść organicznych

  1. Techniczna strona witryny - zadbaj o nią!

  Skuteczne pozycjonowanie to nie tylko content i linki. To również całe zaplecze techniczne witryny internetowej, o które należy zadbać bardzo szybko. Jeśli pominiemy ten element, może okazać się, że wszystkie inne wysiłki związane z produkowaniem oraz promowaniem treści okażą się bezsensowne. O jakie elementy warto zadbać?

  Roboty Google odczytują zawartość strony właśnie po jej kodzie. Powinien być on pełen treści, które szybko pozwolą określić, z jaką stroną mamy do czynienia. W kodzie strony warto również usprawnić czas wczytywania witryny, jej responsywność, a także wgrać jej mapę. Ułatwi to poruszanie się użytkownikom, których zachowanie również wpływa na pozycjonowanie strony.

  1. Powierz pozycjonowanie ekspertom!

  Samodzielne pozycjonowanie strony internetowej jest nie tylko mało opłacalne, ale również ryzykowne - podejmowanie niewłaściwych działań może obniżyć pozycję witryny w wynikach wyszukiwań. Lepszym rozwiązaniem jest powierzenie tego zadania specjalistom, którzy na podstawie audyty, wiedzy i doświadczenia będą w stanie określić najlepszą strategię SEO dla Twojego biznesu.

  Spotkanie organizacyjne dla nowych uczestników baletu odbędzie się 4 września godz. 16:00.

  Zajęcia:

  I grupa - godz. 16:30

  II grupa - godz. 17:10

  III grupa - godz. 18:00

  batch DSCF046228 sierpnia jak co roku na koniec lata w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbył się Bal Przebierańców dla dzieci.

 • Policyjne działania „SMOG”
  28 sierpnia 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego będą prowadzili ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem, jednak nadrzędnym celem działań jest eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty...
 • Dzięki zdecydowanej postawie dzielnicowej 63-letnia kobieta na czas otrzymała pomoc
  Bycie dzielnicowym to odpowiedzialna i trudna służba, która wymaga od policjantów wszechstronności i ogromnego zaangażowania. Takimi cechami wykazała się sierżant sztabowy Monika Kot dzielnicowa z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, która pomogła samotnie zamieszkującej kobiecie. 63-latka ...
 • Kierunek PRACA!
  NOWY START II Z powiatu
  Informujemy, że Centrum Biznesu Małopolski Zachodniej Sp. z o.o. w Oświęcimiu realizuje projekt współfinansowany z UE pn: „NOWY START II” - dla...
 • X Edycja Małopolskiego Konkursu "Odblaskowa Szkoła"
  Już po raz X zapraszamy małopolskie szkoły podstawowe do wzięcia udziału w konkursie "Odblaskowa Szkoła".
  Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Daje możliwość...
 • Uwaga konkurs! Z powiatu
  Właśnie wystartował otwarty konkurs ofert "Małopolska Pszczoła - II edycja". Pula dotacji wynosi 180 tys. zł. W ramach konkursu można się starać o...

  batch IMGP8289Upalna niedzielna noc 25 sierpnia rozbrzmiewała rytmami retro. W olkuskim parku przy ul. Mickiewicza odbyła się zorganizowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu potańcówka przy największych przebojach lat 70-tych.

 • Olkuscy policjanci odnaleźli zaginioną 92-letnią kobietę
  Ponad 100 osób, a w tym policjanci, strażacy, pies tropiący i drony poszukiwali od wczoraj 92-letniej kobiety, która zbierając grzyby zgubiła się w lesie. Szeroko zakrojona akcja poszukiwawcza zakończyła się sukcesem. Wycieńczona, osłabiona i przestraszona kobieta został odnaleziona i trafiła do...
 • Rozstrzygnięcie Konkursu Ofert na Wybór Realizatorów Programu Polityki Zdrowotnej Ze starostwa

  ROZSTRZYGNIĘCIE

  KONKURSU OFERT NA WYBÓR REALIZATORA...

  Rozstrzygnięcie Konkursu Ofert na Wybór Realizatorów Programu Polityki Zdrowotnej Ze starostwa

  ROZSTRZYGNIĘCIE

  KONKURSU OFERT NA WYBÓR REALIZATORA...

  Informacja o programie „Działaj Lokalnie” dot. wsparcia na realizację różnorodnych projektów obywatelskich z terenów wiejskich i małych miast

  Szanowni Państwo!

  Centrum Medyczne Maszachaba realizuje wspólnie z Centrum Medycznym Skopia oraz Stowarzyszeniem Kobiet z Problemami Onkologicznymi „Amazonka" Krzeszowice projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich:
  „Kształtowanie świadomości zdrowotnej kobiet w wieku 25 - 59 lat w zakresie profilaktyki raka szyjki macicy w latach 2019-2020" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

  Celem projektu jest zwiększenie poziomu uczestnictwa osób w wieku aktywności zawodowej w programach zdrowotnych.

  Do uczestnictwa zapraszamy Panie w wieku 25-59 lat ( ur.1994-1960 ):
  - mieszkanki Małopolski
  - uprawnione uczestniczki Programu profilaktyki raka szyjki macicy NFZ, które nie wykonywały cytologii w ciągu ostatnich 36 miesięcy