• Policyjne działania "SMOG"
  Dzisiaj w całym kraju Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Mają one na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny narusza wymagania ochrony środowiska np. poprzez nadmierne zadymienie z układu wydechowego.

  Policjanci będą również reagowali na...
 • V edycja Małopolskiego Konkursu Filmowego "Bądź bezpieczny na drodze"
  Zapraszamy uczniów III klas gimnazjum oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w V edycji Małopolskiego Konkursu Filmowego "Bądź bezpieczny na drodze". Termin przesyłania prac - od 15 do 19 kwietnia 2019 roku. Regulamin V edycji Małopolskiego Konkursu Filmowego "Bądź bezpieczny na...
 • Areszt w sprawie nielegalnego składowania chemikaliów
  Dwaj mieszkańcy województwa śląskiego w wieku 49 i 37 lat, którzy wbrew przepisom ustawy, transportowali i składowali substancje oraz odpady mogące zagrażać życiu i zdrowiu człowieka lub środowisku, decyzją Sądu Rejonowego w Olkuszu trafili do aresztu na 3 miesiące. W magazynie w Olkuszu, w którym...
 • Podsumowanie ferii w Małopolsce
  W tym roku ferie zimowe w całej Polsce trwały od 14 stycznia do 24 lutego. Był to okres wzmożonej pracy służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wypoczywających. W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbył się briefing prasowy, na którym podsumowano te działania.
  Wzięli w nim udział:...
 • Nietrzeźwy motocyklista spowodował kolizję drogową
  2,7 promila alkoholu w organizmie miał 38-letni motocyklista, który 1 marca został zatrzymany przez olkuskich policjantów. Mężczyzna doprowadził do kolizji drogowej i prowadził motocykl pomimo decyzji sądu o zakazie prowadzenia pojazdów.
  Do zatrzymania motocyklisty doszło 1 marca 2019 roku w...
 • W związku z dynamicznym rozwojem technologii, coraz rzadziej możemy się spotkać ze sprzętami elektronicznymi, które posiadają wielometrowe okablowanie. Obecnie, triumfy święci łączność bezprzewodowa, która w wielu branżach okazała się całkowitym przełomem, jeżeli chodzi o system pracy. Niestety rozwiązanie to, posiada także swoje wady. W wypadku zestawów słuchawkowych, czasami warto jednak postawić na bardziej standardowe wyjście.

  Trzeba być bardzo konserwatywnym w swoich przekonaniach co do technologii, aby unikać wszelkich innowacji. Nie da się ukryć, że zdecydowana większość chce ułatwiać sobie życie, szukać prostszych rozwiązań, które zaoszczędzą nam czasu, a niekiedy i nerwów. Słuchawki bezprzewodowe to na pewno gwarancja pewnej swobody, natomiast trzeba pamiętać o tym, że pod wieloma względami, corded headset będzie o wiele lepszy.

  Brak okablowania i to tyle?

  Kiedy na rynku zawitały pierwsze słuchawki o łączności bezprzewodowej, wróżono im, ze całkowicie zrewolucjonizują rynek audio. W końcu nadszedł czas, kiedy nareszcie nie będzie trzeba zmagać się z długim i plączącym się okablowaniem, podczas użytkowania sprzętu. Specjaliści skrupulatnie przyjrzeli się parametrom i osiągom sprzętów bezprzewodowych, po czym zestawili je z tymi, jakie uzyskują sprzęty przewodowe. Okazuje się, że jednak nie jest tak kolorowo.

  Obecnie stosowana technologia, nie jest póki co w stanie odnaleźć takiego rodzaju transmisji bezprzewodowej, która byłaby w stanie dorównać jakością dźwięku słuchawkom na kablu. Oznacza to, że decydując się chociażby na zestaw słuchawkowy Bluetooth, musimy być świadomi nieco gorszego brzmienia, a to jednak nie wszystko.

  W wypadku technologii Bluetooth, która zazwyczaj wykorzystywana jest w słuchawkach do użytku codziennego, nie możemy mówić o dużym zasięgu działania. W związku z tym, od urządzenia źródłowego, (smartfona, laptopa, telewizora) możemy oddalić się tylko na około dziesięć metrów. Konsekwencją tego jest kolejna wada tego rozwiązania. Otóż, wystąpić mogą liczne zakłócenia, zniekształcenia dźwięku, a jeżeli zostanie przekroczona dozwolona granica zasięgu, nawet i zerwanie połączenia.

  Skoro mamy do czynienia ze sprzętem bezprzewodowym, musimy mieć także na względzie, że powinien być on w jakiś sposób zasilany. O ile podczas codziennego użytku, jesteśmy w stanie znieść jedynie czterogodzinny czas działania, o tyle kiedy korzystamy z zestawu słuchawkowe jako narzędzia pracy, może już stanowić to pewien problem.

  Corded headset – dlaczego łączność bezprzewodowa nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem?

  Corded headset nie generuje takich problemów, natomiast z krótkim czasem działania może poradzić sobie także zastosowanie innej technologii. Transmisja radiowa w słuchawkach bezprzewodowych, jest często obecna w wypadku biurowych modeli. Radzi sobie ona zdecydowanie lepiej od Bluetooth pod względem energooszczędności, zasięgu oraz jakości generowanego dźwięku. Jedynym mankamentem mogą być częstotliwości radiowe, które niestety często się na siebie nakładają.

  Pod jakim względem corded headset będzie lepszy?

  Mimo wielu entuzjastów bezprzewodowych słuchawek, które faktycznie sprawdzają się podczas aktywności fizycznej i w innych sytuacjach, kiedy urządzenie źródłowe posiadamy ciągle przy sobie, nie jest to jednak sprzęt, który jest w stanie zagwarantować odpowiednie osiągi pod kilkoma względami.

  Przede wszystkim, wspomniana wcześniej jakość dźwięku. Bez względu na to, na jaki rodzaj bezprzewodowej transmisji dźwięku postawimy, zawsze uzyskamy gorsze brzmienie, niżeli podczas połączenia przewodowego. W związku z tym wszyscy, którzy dużą wagę przykładają do tego aspektu (studia nagraniowe, profesjonalni muzycy, audiofile) powinni rozglądać się za corded headset.

  Nawet jeżeli kwestia rozpatrywania dotyczy biura typu call center. Jeżeli charakter pracy nie wymaga od danej osoby ciągłego przemieszczania się, zdecydowanie lepiej postawić na słuchawki na kablu, które dodatkowo wyeliminują problem konieczności ładowania akumulatorów.

  Projektory są w ostatnich latach bardzo modne zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i wśród klientów biznesowych. Doskonale bowiem projektory sprawdzają się w domach i w biurach. W najnowszych modelach wykorzystywana jest technologia, która zapewnia wysokiej jakości obraz, a także dźwięk. Kupując projektor warto wiedzieć, na jakie parametry zwrócić uwagę.

  Dlaczego projektory stały się modne?

  Projektory stały się bardzo modne. Wiele osób jednak jest zdziwionych takim stanem rzeczy. Co spowodowało, że projektor w wielu domach zwyciężył z klasycznym i bardzo wygodnym telewizorem? Przede wszystkim przyczyniły się do tego zmiany technologiczne i nieco inne spostrzeganie świata przez nowe pokolenie. Osoby starsze bardzo często oglądają telewizję i nie wyobrażają sobie życia bez seriali, programów informacyjnych i rozrywkowych. Jednak, młodsze pokolenie, które dużo pracuje, niemal w ogóle nie korzysta z telewizora. Od czasu do czasu młodzi ludzie oglądają dobry film w kinie. Dlatego, narodziła się chęć stworzenia niemal prawdziwego kina w swoim domu, a projektory właśnie taki klimat tworzą. Projektory w Warszawie i wielu innych miastach, zaczęły zyskiwać popularność nie tylko wśród biznesowych klientów, ale również wśród klientów indywidualnych. Do wzrostu popularności przyczynił się również Internet. Wiele telewizji zdecydowało się udostępniać filmy i seriale na platformach internetowych – telewizory stały się zatem niepotrzebne. Nowoczesne projektory Full HD oferują wiele możliwości, m.in. odtwarzanie filmów z różnych urządzeń przenośnych, nawet ze smartfonów.

  Projektory w Warszawie – na co zwrócić uwagę dokonując zakupu

  Nowoczesne projektory Full HD tworzą klimat!

  Nowoczesne projektory HD i Full HD mogą być dla niektórych użytkowników nieodpowiednie ze względu na światło. Aby oglądać coś przy pomocy projektora, konieczne jest stworzenie odpowiedniego klimatu – w ciągu dnia, zasłony lub żaluzje, powinny zasłonić okna. Telewizję można oglądać bez żadnych ograniczeń. Coraz częściej pojawiają się jednak projektory, których twórcy podkreślają, że ograniczenie światła dziennego nie jest konieczne. Jednak, przysłonięcie rolet czy żaluzji, zawsze pozytywnie wpłynie na odbiór obrazu. Nie ma jednak wątpliwości co do tego, że używając projektora można stworzyć bardzo przyjemny, romantyczny klimat w mieszkaniu, podczas oglądania filmu.

  Parametry, na które musisz zwrócić uwagę!

  Kupując projektor należy zwrócić uwagę na:

  • Żywotność lapy – to od niej zależy, jak długo będzie działał projektor. Żywotność powinna być jak największa!
  • Rozdzielczość – obecnie na rynku są projektory, które charakteryzują się bardzo dobra rozdzielczością. Optymalnie jest wybierać projektor HD i Full HD, chociaż na rynku są już projektory o rozdzielczości 4k, a nawet 8k!
  • Łączność bezprzewodowa – dzięki niej można streamingować z różnych urządzeń. Kabel nie jest potrzebny!
  • Głośność pracy – warto zwracać szczególną uwagę na ten parametr. Głośna praca projektora może być bardzo uciążliwa podczas oglądania filmów.
  • Producent – warto wybierać urządzenia od najlepszych producentów sprzętu na rynku, którzy gwarantują wsparcie oraz odpowiednią gwarancję na sprzęt.
  • Wbudowane głośniki – obecnie to standard, jednak niektóre tańsze modele mogą nie mieć wbudowanych głośników.
  • Jasność – określana jako ANSI. Wartość ta wyrażana jest w lumenach. Im parametr jest lepszy, tym mniej trzeba przejmować się przyciemnianiem pomieszczenia.
  • Łączność wi-fi – bardzo przydatne rozwiązanie, zwłaszcza kiedy chcemy oglądać filmy dostępne na platformach internetowych.

  Wybór projektorów w Warszawie jest bardzo duży! Do dyspozycji są sklepy stacjonarne i internetowe, można kupować sprzęt na aukcjach internetowych. Przed zakupem warto przemyśleć, jak często projektor będzie używany i jakie jego parametry i funkcje są dla nas najważniejsze. Tak przygotowani możemy rozpocząć poszukiwania najlepszego projektora.

  DSCF73673 marca na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu Pracownia Teatralna MOK przedstawiła spektakl „Królowa Śniegu”.

  20190227 18100427 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie autorskie z Jadwigą Konieczniak połączone z promocją jej debiutanckiego tomiku.

 • Policjant, który mi pomógł
  Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji uczestniczy w organizacji 12. edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”, którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego....
 • Szkoła Podstawowa nr 3 w Olkuszu otrzymała tytuł „Lidera Szkoły Promującej Bezpieczeństwo”
  Dzisiaj tj. 1 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Olkuszu odbyło się wręczenie certyfikatu Lider Projektu „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”. Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, podinspektor Jerzy Hodurek podczas uroczystego apelu, wręczył Pani Wicedyrektor...
 • O zagrożeniach w Sieci – spotkanie z policjantką
  Dzisiaj tj. 1 marca 2019 roku policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zajmująca się prewencją kryminalną, sierż. szt. Marika Guzik-Gajda spotkała się z uczniami klas VII i VIII ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Olkuszu i rozmawiała z nimi o bezpieczeństwie w sieci. Spotkanie z młodzieżą...
 • Piątkowy przepis drogowy. Odc. 8 – Przejazd pojazdu uprzywilejowanego
  W ramach kolejnego odcinka „piątkowego przepisu”, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie opracowali krótkie przypomnienie dla kierowców dotyczące ułatwiania przejazdu pojazdu uprzywilejowanego.


 • Narada służby ruchu drogowego małopolskiej Policji
  W czwartek 28 lutego br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyła się narada małopolskiej służby ruchu drogowego, której tematem było omówienie głównych zagrożeń bezpieczeństwa na drogach oraz sposoby ich przeciwdziałania. Przybyłych na spotkanie naczelników i kierowników komórek ruchu...
 • Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu w Olkuszu Ze starostwa
  Działając na podstawie art. 15 ust. 7 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017r., poz. 1868), Przewodniczący Rady Powiatu Jacek Osuch...

  Jak współpracować z agencją pozycjonowania stron w Krakowie?

  Właściciel firmy często jest nieufny wobec agencji SEO, szczególnie jeśli do tej pory nie korzystał z tego typu usług. Jako specjalista SEO możesz wyczuć ten brak zaufania od momentu, w którym skontaktujesz się z potencjalnym klientem. Dobra wiadomość jest taka, że obie strony mogą łatwo poprawić jakość współpracy. Wystarczy postawić się na miejscu drugiej strony.

  Profesjonalnie zaprezentowana oferta

  Początkowa weryfikacja i proces negocjacyjny nie jest ulicą jednokierunkową. Klient płacąc agencji chce, aby jej działania były skuteczne i profesjonalne. Aby było to możliwe, obie strony muszą doskonale się rozumieć. Przyjrzyjmy się roli, jaką odgrywa każda strona i co może poprawić, aby poprawić relacje.

  Rola agencji

  Przejrzystość, czytelność i wstępna selekcja klientów są kluczowe dla agencji na tym etapie. Wiele agencji popełnia podstawowy błąd i bierze wszystkich klientów. Dobra agencja powinna specjalizować się w określonej branży lub branżach. W ten sposób wie, które działania są skuteczne. Czas agencji jest tak samo ważny jak pieniądze klienta. Profesjonalne agencje szukają w idealnym kliencie następujących cech:

  • Entuzjazm - warto wybrać klienta, który rzeczywiście będzie się cieszył z osiąganych wyników. W ten sposób agencja będzie jeszcze bardziej zmotywowana do pracy.
  • Dobry projekt stron internetowych - warto wybrać klienta, który ma właściwie zaprojektowaną witrynę. Wtedy optymalizacja stron będzie łatwiejsza.
  • Trudne pytania - doświadczona agencja SEO ucieszy się, jeśli klient zacznie zadawać trudne pytania. Nie będzie się bała na nie odpowiadać. Takie pytania potraktuje jako ciekawe wyzwanie. Doceni klientów, którzy mają duże oczekiwania. Tacy klienci rzadko rezygnują z usług, jeśli są zadowoleni ze współpracy. Wysyłają pozytywne opinie, jeśli zauważą pozytywne efekty.

  Rola klienta

  Zobaczmy teraz, na co klienci powinni zwracać uwagę na etapie sprawdzania i odkrywania potencjalnych agencji. Nie kierujmy się tylko ceną. Zamiast szukać agencji, która tanio będzie pozycjonować stronę, lepiej zwrócić uwagę na taką, która poświęci wystarczająco dużo czasu klientowi. Doświadczenie agencji również jest ważne. Sprawdź również ranking firm. To cenne źródło o agencjach SEO. Profesjonalna agencja SEO chętnie nawiąże współpracę z klientami z różnych miast, takich jak Warszawa, Kraków czy Poznań.

  Jak ustalić skuteczne usługi agencji?

  Zarówno agencja, jak i klient powinni podchodzić ostrożnie do wyznaczania zakresu usług i spodziewanych wyników. Pozycjonowanie stron Kraków może obejmować różne usługi w Internecie. Kluczem jest ustalenie przez obie strony realnych celów i sposobów na ich osiągnięcie.

  Rola agencji

  Klarowność jest tutaj głównym celem agencji. Nawiązała relację z klientem i wzbudziła zaufanie. Nadszedł czas, aby przedstawić klientowi nie tylko cel działań, ale również ich wartość. Powinna przedstawić w umowie jasno i przejrzyście usługi, które zamierza zrealizować. Oferta ma zachęcać do skorzystania z usług, a umowa przedstawiać warunki współpracy. Sprawdź, jaka cena jest proponowana w ofercie.

  Agencja wyznaczy realistyczne ramy czasowe, kiedy klient będzie mógł zobaczyć wyniki. Może też zaproponować regularne audyty SEO. Poinformuje, dlaczego współpraca długofalowa jest ważna. Agencja powinna wyznaczyć indywidualny cel, np. wzrost ruchu organicznego, poprawa współczynników konwersji, obniżenie kosztu pozyskania klienta. Wyszukiwarka Google jest cennym źródłem pozyskiwania potencjalnych klientów.

  Rola klienta

  Klient powinien jasno przedstawić swoje mocne i słabe strony. Jeśli potrafi konkretnie przedstawić swoje oczekiwania, współpraca z agencją będzie łatwiejsza. Zapytaj w jaki sposób agencja przeprowadza link building. Jest to ważny aspekt budowania prestiżu firmy. Agencja powinna wybierać tylko sprawdzone linki, wysokiej jakości. Jeśli chcesz, by Twoja strona znalazła się wysoko w rankingu, zwróć uwagę na linkowanie. Specjaliści SEO lepiej dostosują strategie do firmy klienta.

  Może zapytać, kiedy może spodziewać się pierwszych efektów. Agencja nie czyta w myślach klientach. Dlatego klient powinien jasno przedstawić swoje wymagania. Wtedy będzie zadowolony z wyników współpracy z agencją. Komunikacja jest niezwykle ważna. Rozwiązuje wszystkie problemy. Dlatego klient i agencja powinna włożyć trochę wysiłku w nawiązaniu dobrych relacji. Na pewno się to opłaci.

  Więcej o: ZMIANA ROZKŁADÓW JAZDY LINII „ZZ” I „ZP”

  Informujemy, iż z dniem 04.03.2019 r. ulegają zmianie rozkłady jazdy linii „ZZ” i „ZP” obowiązujące w dni robocze. Zmienione rozkłady jazdy zostały zamieszczone na naszej stronie internetowej http://zkgkm-olkusz.pl/rozklad/index.php.

  Więcej o: ZMIANA ROZKŁADU JAZDY LINII „G”

  Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu informuje, iż od dnia 04.03.2019 r. komunikacją miejską zostanie objęty przysiółek Gorenice „Kąt”. Przy ulicy Chrzanowskiej oraz ulicy Leśnej w Gorenicach zostały usytuowane nowe przystanki. Połączenia przez Gorenice „Kąt” będą realizowane tylko w dni robocze linią „G” następującymi kursami: 1. Olkusz Supersam – Gorenice „Kąt” – Gorenice –

  Dobra wiadomość dla wszystkich amatorów zimowych szaleństw na łyżwach! Srebrna Tafla na olkuskim rynku będzie czynna jeszcze cały weekend – do 3 marca. Serdecznie zapraszamy!

 • Małopolscy policjanci zlikwidowali nielegalny biznes tytoniowy
  Zatrzymaniem dwóch mężczyzn i zarekwirowaniem 744 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, zakończyła się realizacja przeprowadzona przez funkcjonariuszyWydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Krakowie
  Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy...