Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz ogłasza nabory na wolne stanowiska urzędnicze (pełny etat):

Jak co roku mnóstwo atrakcji dla dzieci i młodzieży na letnie miesiące przygotowały gminne jednostki organizacyjne: Miejski Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu. Postarały się one, żeby oferta wakacyjna była jak najlepsza. Przedstawione niżej zestawienie to tylko część przygotowanych atrakcji w Olkuszu. Więcej informacji znajdziecie na stronach internetowych organizatorów.

Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza najmłodszych i tych nieco starszych na cykliczne warsztaty kuglarskie, zajęcia plastyczne, gry i zabawy ruchowe, zajęcia taneczne oraz zajęcia przybliżające olkuskie muzea.

W poniedziałki i piątki MOK zaprosi również na seanse „bajkowe niespodzianki”. Dużą atrakcją będą spektakle teatralne dla dzieci.

Szczegóły oferty MOK Olkusz: https://www.mok.olkusz.pl/index.php/imprezy/1695-wakacja-z-mok-olkusz

Wakacje MOK

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu

Równie interesująco przedstawia się oferta Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu. MOSiR przez całe wakacje zaprasza na swoje obiekty, między innymi na turnieje triobasketu, siatkówki plażowej, piłki nożnej i mini golfa, animacje sportowe dla dzieci oraz szkółkę jazdy na rolkach, deskorolce i hulajnodze.

Stęsknionych za wodnymi atrakcjami zapraszamy przede wszystkim na olkuski Kompleks Basenowo – Rekreacyjnego OSW „Czarna Góra”.

Szczegóły oferty MOSiR Olkusz: http://mosir.olkusz.pl/2019/06/24/wakacje-z-mosir-em-2019/

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

Wakacyjne atrakcje przyszykowała również Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu. Już w lipcu startują warsztaty dla dzieci, realizowane pod hasłem „Wakacyjny Festiwal Zawodów i Pasji” oraz warsztaty kodowania. Biblioteka zaprasza również na spotkania z prawdziwymi pasjonatami w "Wakacyjnym Festiwalu Pasji i Zawodów". W sierpniowe wtorki będą się natomiast odbywały spotkania „Klubu Gier Planszowych”.

Szczegóły oferty olkuskiej biblioteki: https://www.biblioteka.olkusz.pl/

Wakacje biblio

 • DZIAŁANIA NURD
  Dzisiaj w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzają wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Genezą działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów, motorowerzystów oraz motocyklistów – tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni...
 • Chcesz sprawić, że obdarowana przez Ciebie osoba nie będzie mogła powstrzymać się ze śmiechu na widok prezentu lub sam lubisz sprawiać sobie przyjemność? Oto lista najśmieszniejszych gadżetów dostępnych na rynku!

  Gadżety dla pupila

  1. Smycz ze sztucznymi kiełbaskami

  Wygląda niezwykle oryginalnie i sprawi, że Ty i Twój piesek będziecie rozpoznawalni w całym parku, po którym spacerujecie. Tylko uważaj żeby inne czworonogi nie zainteresowały się tym pysznie wyglądającym gadżetem!

  2. Pies na baby - czyli spraw, aby Twój pupil był najprzystojniejszy w całej Polsce

  Dzięki tej eleganckiej muszce w grochy, Twój czworonóg będzie wyglądać niezwykle gustownie i wykwintnie. Idealny gadżet, który bardzo śmiesznie wygląda na zdjęciach.

  Dla niegrzecznych

  3. Formy do lodu w kształcie pupy - zwróć uwagę na siebie podczas serwowania drinków!

  Jeśli znudziło Ci się tradycyjne ochładzanie drinków klasycznie wyglądającymi kostkami lodu, to idealny gadżet dla Ciebie. Takie pływające silikonowe kostki o kształcie pupy, sprawią, że Twoi goście pękną ze śmiechu sącząc przygotowane przez Ciebie napoje.

  4. Brzydki lizak

  Podczas spożywania, szczególnie w miejscach publicznych tej słodyczy, zwrócisz uwagę wszystkich i na pewno wzbudzisz spore kontrowersje liżąc ten przysmak.

  5. Generator wyzwisk

  To świetny gadżet dla osób, które mają cięty język i lubią przeklinać. Dzięki temu urządzeniu, arsenał bluzg nigdy Ci się nie wyczerpie. Gadżet działa jak generator, który wymyśla za Ciebie brzydkie słowa. Dodatkowym jego atutem jest to, że robi to w języku angielskim.

  Obrzydliwe i śmieszne

  6. Sterowana tarantula

  Twoja Mama lub siostra boją się pająków? Zrób im żart, którego nie zapomną przez długi czas. Przestrasz ich tym zdalnie sterowanym włochatym pająkiem i zapewnij im „rozrywkę” na wieczór. Dobra zabawa i ich pisk gwarantowane!

  7. Gigantyczna dżdżownica

  Jeśli Twoją pasją są słodycze, to idealna rzecz dla Ciebie! Ten żelek ma prawie 2500 tysiąca kilo kalorii i wygląda jak prawdziwy robal. Taki przysmak będzie idealnym upominkiem dla każdego fana żelkowych słodyczy i obślizgłych skąposzczetów.

  8. Torebka śniadaniowa

  Wkurza Cię ciągłe zjadanie Twoich kanapek przygotowanych do szkoły lub pracy przez Twoich domowników? Dzięki tej torebce śniadaniowej z nadrukiem robaczka lub pleśni, pozbędziesz się niechcianych łakomczuchów a Twoje kanapki będą bezpieczne w każdym miejscu.

  9. Rybne kapcie

  Na szczęście te kapcie nie mają żadnego zapachu, tylko wyglądają obrzydliwie, ale za to są bardzo wygodne i mięciutkie. Idealne do chodzenia na co dzień po domu.

  10. Oryginalne maski

  To świetne gadżety, które urozmaicą każdą domówkę i zapewnią rozlegające się salwy śmiechu! Maska słonia, z twarzą popularnej osoby lub papierowa maska z słynnym motywem nosacza, to tylko jedne z nielicznych propozycji, które są dostępne w sklepach internetowych.

  Więcej informacji

  Więcej pomysłów na prezenty dla każdego znajdziesz na stronie https://www.ministerstwogadzetow.com/ - sprawdź!

  Lista gadżetów, które na pewno Cię rozbawią

  Więcej o: WAKACYJNE ROZKŁADY JAZDY 01.07.2019-31.08.2019

  Od 01 lipca do 31 sierpnia br. na terenie Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu obowiązują nowe – wakacyjne – rozkłady jazdy. Poniżej wykaz kursów zawieszonych oraz zmian wprowadzonych w okresie wakacji.

 • Pamiętaj o bezpieczeństwie nad wodą!
  Nad wodą liczy się wzmożona uwaga, ostrożność i przezorność wypoczywających oraz przebywających nad nią osób dorosłych, dzieci i młodzieży. Przecenianie własnych możliwości podczas kąpieli i brak należytej opieki nad dziećmi mogą być tragiczne w skutkach. Słaba wyobraźnia i brawura są w stanie...
 • Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – WAKACJE 2019
  Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Niestety z każdym dniem...
 • FAKT: NADMIERNA PRĘDKOŚĆ TO GŁÓWNA PRZYCZYNA TRAGEDII NA DRODZE  Najbardziej śmiercionośną przyczyną wypadków drogowych, pozostaje, niezmiennie od lat, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. To właśnie z tej przyczyny, tylko podczas wakacji 2018 roku, kierujący jadący zbyt szybko spowodowali prawie 1400 wypadków drogowych.
  Zdarzenia te pochłonęły 34,3%...
 • W 1299 roku niejaki "Henricus, civis de Ilkusz", czyli Henryk mieszczanin olkuski otrzymał prawo do założenia wsi Zimnodół. Ponieważ nie znamy daty nadania praw miejskich, a do naszych czasów nie zachował się dokument lokacyjny, tę datę przyjęto za pierwszy zapis o Olkuszu, jako mieście.

  Dobiegają półmetka prace przy realizacji projektu „Rewitalizacja kwartału królewskiego w Olkuszu oraz utworzenie multimedialnej trasy turystycznej w podziemiach ratusza”, który uzyskał dofinansowanie unijne. Realizowany przez olkuski magistrat projekt „Rewitalizacja kwartału królewskiego w Olkuszu oraz utworzenie multimedialnej trasy turystycznej w podziemiach ratusza” obejmuje dwa obiekty. Pierwszy to dawny kwartał królewski przy rynku, gdzie na przełomie XVI i XVII wieku działała królewska mennica, a obecnie, na reliktach dawnej zabudowy, wznosi się klasycystyczny gmach dawnego starostwa. Drugim obiektem są podziemia olkuskiego ratusza na rynku, gdzie powstaje multimedialna trasa turystyczna, która ma szansę stać się atrakcją na skalę ogólnopolską.

 • Zatrzymani z zarzutami za usiłowanie rozboju i kradzieży z włamaniem
  Olkuscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o próbę rozboju, włamanie i kradzież roweru górskiego. Mundurowi odzyskali utracone mienie. Teraz dalszym losem 23 i 25-latka zajmie się prokuratura.
  Policjanci z Wydziału Patrolowo–Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, w...
 • Po IX sesji Rady Powiatu Ze starostwa

  Na ostatniej przed wakacjami sesji zebrała się wczoraj Rada Powiatu w Olkuszu. W IX sesji udział wzięło 22 radnych. Podczas...

  Wakacje to okres wypoczynku, ale musimy również pamiętać o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa, a jeśli już wszystko zawiedzie trzeba mieć możliwość szybkiego kontaktu ze służbami ratunkowymi lub policją.

  Dlatego zawsze warto mieć przy sobie telefon komórkowy, szczególnie z opcją roamingu międzynarodowego, gdy wyruszamy za granicę. Roaming to mechanizm w sieciach telekomunikacyjnych, który umożliwia korzystanie z innych sieci niż nasza. Aby aktywować funkcję roamingu wystarczy zwykle wysłać bezpłatnego SMSa na podany numer operatora lub użyć specjalnego kodu na telefonie. Ewentualnie za pomocą interfejsu web, w panelu klienta możemy włączyć sobie taką funkcję. Ta opcja działa praktycznie u wszystkich polskich operatorów komórkowych, ale nie możemy zapomnieć, aby przed samym wyjazdem mieć ją aktywną. Tak samo przed wyjazdem warto zapoznać się z cennikiem, ponieważ koszty rozmów telefonicznych, SMSów czy też internetu w roamingu mogą być znacznie wyższe niż te, które są w Polsce.

  Bardzo ważna uwaga dotyczy tego, że w zależności od Państwa w którym będziemy przebywać na wakacjach, działają różni operatorzy. Nie każdy operator w obcym kraju ma podpisaną umowę na świadczenie usług telekomunikacyjnych z naszym rodzimym operatorem. Tak więc warto się upewnić i sprawdzić czy kraj do którego chcemy się udać obsługuje naszą sieć w opcji roamingowej.

  Co jeśli jesteśmy już na wakacjach i zupełnie zapomnieliśmy o telefonie z roamingiem lub po prostu nasz operator nie obsługuje takiej funkcji w kraju w którym przebywamy? Logicznym i najbardziej sensownym rozwiązaniem jest zakup karty telefonicznej w danym państwie. Zwykle procedura jest prosta - płatność gotówkowa, nie są od nas wymagane dane osobowe przy rejestracji, a z telefonu jesteśmy w stanie korzystać od razu po aktywacji takiej, nowej karty. Ta opcja jest szczególnie użyteczna jeśli planujemy korzystać z telefonu dość często. Koszty będą zwykle niższe niż naszego operatora z opcją roamingu.

  Mimo posiadania telefonu z opcją roamingu międzynarodowego warto poczytać i może skusić się jeszcze na ubezpieczenie turystyczne opisane w artykule "ubezpieczenie turystyczne - czy warto wykupić je przed wakacjami?"

  Roaming międzynarodowy w trakcie wakacji

  Więcej o: AUTOBUSEM NA TURNIEJ RYCERSKI W RABSZTYNIE

  W związku z planowanym na najbliższy weekend XV Turniejem Rycerskim w Rabsztynie, Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu uruchomił dodatkowe specjalne połączenia autobusowe, które ułatwią Państwu dogodny dojazd, jak i powrót z organizowanych imprez plenerowych. Autobus zostanie oznaczony symbolem „BP1” i będzie kursował trasą: Olkusz Os. Młodych Pętla – Jana Pawła II – Orzeszkowej

  Więcej o: ZMIANY W ROZKŁADACH JAZDY LINII 460, 465, 466, 467 W OKRESIE WAKACJI

  Uprzejmie informujemy wszystkich pasażerów, że w okresie wakacji, tj. 01 lipca – 31 sierpnia 2019 ulegają zmianie rozkłady jazdy linii 460, 465, 466, 467. Tak jak w latach ubiegłych zmieniają się trasy przejazdów kursów linii 466 oraz 467, linia 460 wybranymi kursami dodatkowo przejeżdża przez miasto Bukowno, a linia 465 po godz. 07:07 rozpoczyna kurs