Chcesz nauczyć się języka? Skończyć kurs prawa jazdy? Zdobyć nowe umiejętności? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie propozycję. Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie realizuje projekt „Kierunek Kariera”. Dzięki niemu uczestnik wybranego przez siebie szkolenia lub kursu ma opłacone do 87% jego kosztów. Sam płaci więc tylko niewielką część ceny.

Na przedświątecznej sesji Rady Miejskiej w Olkuszu został uchwalony budżet Miasta i Gminy Olkusz na 2020 rok. W przedstawionym projekcie rekordowo wysoką wartość osiągnęły wydatki majątkowe – ponad 40 milionów złotych. Ma to związek z realizacją projektów, na które magistrat uzyskał dofinansowanie.

Od 1 stycznia 2020 roku parking, znajdujący się obok Centrum Kultury przy ul. Szpitalnej, objęty zostanie strefą płatnego parkowania. Jest to próba rozwiązania przez władze miejskie problemu niewystarczającej liczby miejsc parkingowych w centrum miasta. Od nowego roku kierowcy będą mieli wybór – zaparkować bezpłatnie do 90 minut na rynku, lub dłużej – za odpłatnością – w obrębie strefy. Płatny parking w dalszym ciągu będzie obowiązywał przy ul. Fr. Nullo.

6 stycznia 2020 ulicami Olkusza przejdzie Orszak Trzech Króli, którego celem jest promowanie wśród mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz tradycji Święta Trzech Króli oraz zachęcanie do wspólnego, rodzinnego przeżywania tego święta. Odtwarzaniu wydarzeń sprzed ponad 2000 lat będzie towarzyszyło śpiewanie kolęd. W imieniu organizatorów zachęcamy do udziału.

 • Debata społeczna w Wolbromiu „Bezpieczeństwo na placu targowym”
  16 grudnia 2019 roku w Urzędzie Miasta i Gminy Wolbrom, przy ulicy Krakowskiej 1. odbyła się debata społeczna, której tematem było „Bezpieczeństwo na placu targowym”.
  W debacie wzięło udział około 20 osób. Wśród zaproszonych gości obecni byli: Adam Zielnik – Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom,...
 • Zachowaj rozwagę podczas używania fajerwerków
  Zbliża się okres noworoczny, więc na licznych straganach, w sklepach możemy kupić fajerwerki. Są one materiałami wybuchowymi. Pamiętajmy zatem, że korzystając z nich, musimy zachować szczególną ostrożność i rozsądek. Używajmy petard zgodnie z instrukcją obsługi.
  Pamiętajmy o podstawowych zasadach...
 • Bezpieczne zakupy przedświąteczne
  Rozpoczyna się okres przedświątecznej gorączki zakupów w galeriach handlowych, sklepach i na jarmarkach świątecznych. Zaaferowani przygotowaniami do świąt często zapominamy o bezpieczeństwie. Aby czas poszukiwania wymarzonych prezentów minął spokojnie i bezpiecznie warto skorzystać z kilku...
 • Świąteczne życzenia od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie
  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta w imieniu własnym oraz kierownictwa małopolskiej Policji składa najlepsze życzenia wszystkim policjantkom, policjantom i pracownikom naszego garnizonu.

 • Producent mebli drewnianych – tradycyjne rzemiosło

  Po prostu drewno, materiał szlachetny i ujmujący swoim pięknem. Firma Domdekor od wielu lat realizuje swoje założenia, tworząc z pasją i zaangażowanie drewniane meble. Specjalizuje się w tworzeniu wyposażenia do sypialni, wśród którego na uwagę zasługują łóżka zachwycające minimalizmem i naturalnym urokiem unikalnego rysunku drewna. Stylizacje uzupełniają praktyczne szafki nocne i komody. Kompletne wyposażenie do „fabryki snów” dopełniają materace od renomowanych producentów.

  Drewniane meble eksponujące Urok Drewna

  Producent Domdekor tworzy meble z wykorzystaniem dwóch gatunków drewna – twarde, o cętkowanym wzorze usłojenia drewno bukowe oraz łatwe w obróbce sosnowe. Firma jest obecna na rynku od ponad 20 lat. Od początku swojej działalności koncentruje się na przemyślanym łączeniu trwałości i wysokiej jakości swoich produktów z modnym i wpisującym się nie tylko w aktualne trendy, ale przede wszystkim gusta klientów designu. Wszystkie meble drewniane powstające w pracowni są solidnie zabezpieczane lakierami, impregnatami i bejcami. Dzięki temu towarzyszą ludziom przez długie lata, często stają się również świadkami rodzinnej historii, pisanej przez kilka pokoleń.

  Firma Domdekor jest właścicielem sklepu internetowego UrokDrewna. To jego oferta najlepiej prezentuje umiejętności artystyczne projektantów oraz rzemieślniczą precyzję zespołu, pracującego nad realizacją projektu. Oferta składa się z mebli drewnianych do sypialni, przedpokoju, a także biura, a nawet salonu. Poznaj Urok Drewna na stronie https://www.urokdrewna.pl/

  Odzież ochronna i robocza jest szeroko wykorzystywana w bardzo wielu branżach. Używają jej zarówno profesjonaliści jak i zupełni amatorzy wykonujący daną pracę na terenie własnego domu lub ogrodu. Odzież robocza jest bardzo popularna, gdyż to właśnie dzięki niej pracownik wykonujący daną pracę bie musi się martwić o to, że pobrudzi ubranie, lub że ubranie ulegnie zniszczeniu, albo co gorsza uniemożliwi mu wykonywanie zadań z jakichś niezależnych od pracownika przyczyn. Aby odzież ochronna i robocza spełniała w wystarczającym stopniu swoje zadania musi być ona wykonana z odpowiedniej jakości materiałów.

  To bardzo ważne, aby materiały używane do jej produkcji odznaczały się jak największą trwałością. Odnosi się to zwłaszcza do pracowników budowlanych, których odzież poddawana jest różnym wyzwaniom i to każdego dnia. Z tej przyczyny odzież słabej jakości szybko się zużywa i wymaga wymiany. Wysokiej jakości materiał sprawia, że odzież nie ulega przetarciom ani zadrapaniom zbyt szybko. Nawet w wyniku oddziaływania różnego rodzaju czynników zewnętrznych zachowuje ona swoje pierwotne właściwości, zgodne z przeznaczeniem. Kolejnym istotnym czynnikiem jest łatwość usuwania zabrudzeń z odzieży roboczej i ochronnej. To priorytetowa kwestia, która decyduje o funkcjonalności odzieży roboczej i ochronnej. W przypadku, gdy zabrudzenia  są bardzo trudne do usunięcia, odzież traci na wartości. Trudno sobie bowiem wyobrazić pracowników spędzających długie godziny na praniu ubrań po pracy. W dzisiejszej rzeczywistości każdy z nas pragnie mieć jak najwięcej wolnego czasu, który można wykorzystać na różnego rodzaju zabawy, przyjemności oraz własne pasje i zainteresowania.

  Wykorzystanie odzieży roboczej i ochronnej

  Odzież ochronna i robocza jest w największym stopniu użytkowana przez pracowników budowlanych, pracowników różnego rodzaju linii produkcyjnych, pracowników zakładów przemysłowych, ale także pracowników służb państwowych, czy personel medyczny. Dla każdego z wyżej wymienionych zawodów przeznaczony jest innego rodzaju odzież ochronna i robocza. Lekarze, personel medyczny różnego stopnia potrzebuje odzieży ochronnej, która będzie przede wszystkim odporna na zabrudzenia, a także z łatwością możliwe będzie usunięcie z niej różnego rodzaju bakterii, wirusów i innych patogenów. Jest to ważne nie tylko z punktu widzenia pracowników medycznych, ale także służy to utrzymaniu higieny w całym szpitalu, również dla zdrowia pacjentów.

  Pracownicy budowlani stawiają zaś na trwałość odzieży roboczej i ochronnej. Dzięki temu będzie ona mogła służyć stosunkowo długo. Ponadto praca na budowie, podczas której może dojść do różnego rodzaju uszkodzeń odzieży i trudnych zabrudzeń, wymaga odpowiednich tkanin. Z kolei pracownicy produkcyjni, zwłaszcza Ci, którzy mają na co dzień do czynienia z produkcją żywności muszą dbać o utrzymanie maksymalnej higieny i czystości na ubraniach, wszelkie zabrudzenia muszą być natychmiast usuwane, aby nie doszło do ich przenoszenia.

  Więcej informacji

  Zobacz rękawice antyprzecięciowe i inne elementy odzieży roboczej dostępnej na stronie BHPNawigator

  Najlepszej jakości odzież ochronna i robocza

  IMG 656917 grudnia świątecznym nastroju prezentowali swe jesienno-zimowe prace uczestnicy warsztatów plastycznych MOK w Troksie.

  PC181857 218 grudnia w Olkuskim MOK odbyło się spotkanie autorskie z Jarosławem Prokopem „Poetycki Odwyk” zorganizowane przez Klub Literacki Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu.

  Sylwester na olkuskim lodowisku stał się nową olkuską tradycją, przyciągając wielbicieli nietuzinkowych sposobów na powitanie Nowego Roku. Ci, którzy jeszcze nie mieli okazji wziąć udziału w tym wydarzeniu, mają szansę nadrobić zaległości. Sylwester na lodowisku rozpocznie się o godzinie 19:00 występem łyżwiarzy. Impreza odbędzie się pod patronatem burmistrza Olkusza Romana Piaśnika. Wstęp i wypożyczenie łyżew za darmo!

  Olkusz bierze udział w ogólnopolskim konkursie „Świeć się z Energą” na najładniejszą, świąteczną iluminację miasta. O tym, które z miast wygra etap wojewódzki, zadecydują głosy internautów. Dlatego zachęcamy do oddawania swoich głosów na nasze miasto. Głosowanie trwa do 2 stycznia. Można głosować raz dziennie.

 • „Prędkość” – Ogólnopolskie Działania Policji
  20 grudnia 2019 roku policjanci ruchu drogowego przeprowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Mimo iż nadrzędnym celem działań będzie egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie...