• Piątkowy przepis drogowy Odc. 16 – niezatrzymanie się do kontroli
  W ramach kolejnego odcinka piątkowego przepisu, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie przypominają o obowiązku zatrzymywania się do kontroli drogowej oraz o konsekwencjach prawnych wobec kierujących, którzy nie zatrzymali się do takiej kontroli.
  Piątkowy przepis drogowy Odc. 16 –...
 • Co wziąć pod uwagę, zaciągając pożyczkę pod zastaw nieruchomości?

  Zbudowanie lub zakup nieruchomości jest z pewnością jednym z największych projektów, do których możemy podejść jako osoba prywatna. Biorąc pod uwagę duże sumy, które są tutaj potrzebne, zazwyczaj nie jest to możliwe bez pożyczki z banku.

  Szczególnie ważne jest porównanie ofert banków i stóp procentowych, ponieważ tylko wtedy można znaleźć właściwą pożyczkę pod zastaw nieruchomości lub właściwą ofertę kredytów hipotecznych.

  Na co zwracać uwagę?

  Ponieważ jednak opcje finansowania nieruchomości są niezwykle złożone, muszą być dobrze przemyślane i zaplanowane, zwłaszcza dlatego, że zaciągamy zobowiązanie na długi okres czasu. Warto porównać oferty kredytów na nieruchomości, stopy procentowe i wybrać odpowiednią pożyczkę. Oprocentowanie kredytu nie jest jedynym kryterium. Banki oferują pożyczki pod zastaw nieruchomości, które różnią się na wiele sposobów. Dlatego porównanie wszystkich warunków finansowania jest szczególnie ważne.

  Konsultacje ze specjalistą

  W dobie Internetu niektórzy mogą wierzyć, że wszystkie informacje są swobodnie dostępne i że można zrezygnować z porady specjalisty. Do pewnego stopnia jest to słuszne, ale szczególnie w tak złożonym temacie jak finansowanie nieruchomości konsultacje specjalistyczne mają sens. Dzięki stronom informacyjnym można uzyskać wstępny przegląd. Stopy procentowe i warunki są czasami bardzo różne dla banków, zwłaszcza w przypadku kredytów hipotecznych. W celu znalezienia naprawdę odpowiedniego kredytu na nieruchomość w indywidualnym przypadku zdecydowanie zaleca się rozmowę ze specjalistą.

  Porównanie odsetek

  Pomimo możliwie dobrego kontaktu osobistego z doradcą, porównanie rynku ma sens. Jeśli dokonaliśmy porównania, możemy realistycznie ocenić ofertę kredytu mieszkaniowego w swoim banku domowym. Jeśli szukamy taniego kredytu na nieruchomości, zdecydowanie powinniśmy porównać oprocentowanie kredytów pod nieruchomości. Należy jednak upewnić się, że kluczowe dane, takie jak spłaty i stałe stopy procentowe, są identyczne w porównywanych ofertach, ponieważ mają wpływ na stopę procentową.

  Odpowiednia spłata pożyczki

  Oprócz oprocentowania, początkowa rata spłaty jest również ważnym kryterium przy wyborze właściwej pożyczki na nieruchomości. Określa to, jak szybko spłacimy pożyczkę. Oczywiście, im większa rata, tym szybciej będziemy wolni od długów. Zasadniczo wyższa rata jest zawsze bardziej korzystna, ponieważ nie tylko szybciej spłacamy długi, ale także oszczędzamy na kosztach odsetek. Nie należy tracić z oczu faktu, że niska miesięczna rata pozostaje przystępna dla nas, nawet w trudnych finansowo czasach, takich jak bezrobocie.

  Znaczenie stopy oprocentowania

  Ponadto, szczególnie w czasie niskiego oprocentowania, należy upewnić się, że stopa spłaty nie jest zbyt niska. Przy niskich stopach procentowych, a mianowicie część odsetkowa miesięcznej stawki spada bardzo powoli, tak że część spłaty wzrasta odpowiednio powoli. W rezultacie, na koniec ustalonego okresu odsetkowego, duża kwota niespłaconego długu musi zostać spłacona, a okres pożyczki jest znacznie wydłużony.

  Więcej informacji

  Interesuje Cię pożyczka pod zastaw nieruchomości? Wejdź na stronę https://pozyczpodzastaw.pl/ i dowiedz się więcej.

  Więcej o: ZMIANA GODZIN PRACY KASY BILETOWEJ PRZY UL. KOŚCIUSZKI W OLKUSZU W DNIU 02 MAJA 2019

  Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu informuje, że w dniu 02 maja 2019 r. kasa biletowa przy ul. Kościuszki /żółty budynek na placu autobusowym przy Supersamie/ będzie czynna w godz. 07:00 – 15:00. Za utrudnienia przepraszamy.

 • Pijany mężczyzna uszkodził policyjny radiowóz, znieważył policjantów, groził im i naruszył ich nietykalność cielesną
  Zarzut znieważenia funkcjonariuszy, zniszczenia mienia, naruszenia nietykalności cielesnej, a także wywierania wpływu na czynności policjantów usłyszał 41-letni mieszkaniec Bukowna, który 23 kwietnia 2019 roku na policyjnym radiowozie wyładował swoją agresję.
  Do zdarzenia doszło około godziny 21 w...
 • Policja przypomina - wypalanie traw jest niedozwolone!
  Każdego roku w okresie wiosennym dochodzi do pożarów spowodowanych wypalaniem traw i nieużytków rolnych. Proceder ten nie tylko w znacznym stopniu niszczy przyrodę, ale jest również bardzo niebezpieczny m.in. z uwagi na brak kontroli nad błyskawicznie rozprzestrzeniającym się żywiołem. Ryzyko...
 • BLIK-owi oszuści. Kilka minut zabrakło by uratować 1000 złotych
  Nowy sposób działania internetowych oszustów podszywających się pod rodzinę lub znajomych polega na prośbie przesłanej na Messengerze o kod aplikacji BLIK by dokonać płatności w awaryjnej sytuacji. Niestety w ostatnim czasie o prawdziwości powyższego opisu przekonało się kilku mieszkańców powiatu...
 • DSCF837224 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbyła się gala wręczenia nagród laureatom Konkursu Plastycznego Eko-Plast 2019, organizowanego corocznie przez MOK oraz Wydział Ochrony Środowiska i Terenów Rolnych Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu.

 • Ponad 2 promile alkoholu miała nietrzeźwa matka, która „opiekowała” się dwójką małoletnich dzieci
  Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi osobie, na której ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo.
  Wczoraj tj. 23 kwietnia br. o godzinie 9 rano mundurowi z Komisariatu Policji w Wolbromiu interweniowali wobec nietrzeźwej kobiety, która w jednym z wolbromskich mieszkań „...
 • W ciągu wtorkowych działań „ALKOHOL I NARKOTYKI” ujawniono 60 kierujących prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu
  We wtorek 23 kwietnia br. małopolscy policjanci przeprowadzili działania „ALKOHOL I NARKOTYKI”, którego efektem było ujawnienie 60 prowadzących pojazd po alkoholu. W 40 przypadkach badanie trzeźwości wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie co wiąże się z popełnieniem przez kierującego...
 • Gmina Olkusz ogłosiła przetarg na prace związane z rewitalizacją Parku Czarna Góra. Oznacza to, że już w maju dowiemy się, kto będzie odpowiedzialny za realizację tego projektu – największego spośród wszystkich zadań Gminnego Programu Rewitalizacji. Jego wartość to 14 mln zł, a kwota dofinansowania wynosi 9 mln zł.

 • Podsumowanie świątecznych wyjazdów i powrotów „Wielkanoc 2019”
  Przez cały okres Świąt Wielkanocnych nad bezpieczeństwem podróżnych czuwali policjanci, których głównym zadaniem była pomoc kierującym w spokojnym dotarciu do celu podróży.
  Wstępny bilans tegorocznych wyjazdów świątecznych pokazuje, że w okresie od 19 do 22 kwietnia 2019 roku doszło do 15 wypadków...
 • Nietrzeźwi kierowcy - bilans świąteczny
  Kierowcy, którzy znajdują się pod wpływem alkoholu lub w stanie nietrzeźwości stanowią poważne zagrożenie na drodze. Alkohol zaburza koordynację ruchową, powoduje problem z utrzymaniem równowagi, opóźnia reakcje i często zwiększa skłonność do podejmowania ryzyka. Wielu kierowców twierdzi, że po...
 • Właściciele nowych aut, przeważnie są zobowiązani umową, do serwisowania samochodu w autoryzowanym serwisie konkretnej marki. Dzieje się tak, ze względu na zabezpieczanie się dilera przed zniszczeniem auta, podczas jego niepoprawnej eksploatacji, gdy samochód jest brany w leasing, lub na kredyt. Osoby, które posiadają starsze, już spłacone auta, przeważnie jednak omijają autoryzowane serwisy, ze względu na tamtejsze ceny. Serwis Forda wprowadził jednak, ciekawe rozwiązanie, które powinno usatysfakcjonować wszystkich posiadaczy aut tej marki.

  Serwis samochodów Ford

  Serwis samochodów Ford, jest dla klientów stosunkowo prosty. Wiąże się to z faktem, że jest to bardzo popularna marka, co sprawia, że w większości warsztatów samochodowych, mechanicy będą mniej więcej znali techniczne aspekty budowy Fordów. Dlatego też, wielu mechaników, jest w stanie podjąć się serwisu Forda. Ze względu na to, że jest to globalna korporacja, która sprzedaje swoje samochody na całym świecie, części zamienne są również bardzo dobrze dostępne. To wszystko nie sprawia jednak, że warto korzystać z usług nieautoryzowanych warsztatów mechanicznych, lub ryzykować, że do auta zostaną założone tanie, podrabiane części zamienne zamiast porządnych, oryginalnych części.

  Kompleksowy serwis Forda

  Serwisowanie Forda nie musi być wcale tak łatwą sprawą, zwłaszcza dla niedoświadczonego mechanika. Istotne jest, aby autem zajmował się ktoś, kto specjalizuje się w konkretnej marce samochodów. Nie jest tajemnicą, że wszystkie marki stosują nieco inne rozwiązania techniczne, a to sprawia, że mechanik, który w codziennej pracy ma styczność z autami np. japońskimi, nie do końca będzie miał wprawę przy naprawianiu konstrukcji amerykańskich. Przemawia to na korzyść Serwisów Forda, przeciw małym, lokalnym warsztatom, które na ogół naprawiają wszystkie rodzaje aut. Niestety, przez to, nie mają odpowiedniego doświadczenia w pracy przy konkretnych modelach.

  Dobry serwis Forda

  Kolejną kwestią, jest dobór części zamiennych. Autoryzowane warsztaty, działające w ramach serwisu Motorcraft, mają dostęp do części zamiennych najwyższej jakości. Niestety w wielu wypadkach, wstawiając auto do innego warsztatu, sprawa będzie się miała zgoła inaczej. Tam nie zawsze dba się o odpowiednią jakość części, a bardziej o ich odpowiednio niską cenę. Na dłuższą metę, ma to poważne konsekwencje. Przykładowo, wymiana jakiegoś elementu zawieszenia, lub silnika, na element, który nie spełnia odpowiednich standardów technicznych, może w skrajnym przypadku skończyć się poważną awarią całej konstrukcji. A w najlepszym razie, okaże się, że po prostu o wiele szybciej się zużyje. Z której strony by na to nie patrzeć, jest to nieopłacalne.

  Serwis Forda

  Serwis Forda ma w swojej ofercie kompleksowe przeglądy, podczas których doświadczeni mechanicy są w stanie sprawnie usunąć wszystkie, podstawowe usterki. Niewątpliwą zaletą autoryzowanych serwisów jest to, że mechanicy dysponują na miejscu wszystkimi, potrzebnymi narzędziami, oraz sprzętem i oprogramowaniem komputerowym, które jest potrzebne do serwisowania konkretnego modelu auta. To sprawia, że oficjalny serwis Ford, jest w stanie dać gwarancję na swoje usługi. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom starszych aut, Ford wprowadził specjalny program, który ma na celu zachęcić do korzystania ze stacji diagnostycznych tej firmy.

  Zalety programu Motorcraft

  W ramach serwisu Motorcraft, można uzyskać dostęp do wykonania kilkudziesięciu podstawowych napraw, które najczęściej są wymagane w autach używanych. Program jest skierowany do właścicieli kilkuletnich samochodów. Z serwisu samochodów Forda, można skorzystać w autoryzowanych salonach tej sieci. Serwisów Forda w Warszawie jest wiele, ale są również serwis Forda w Radomiu, oraz serwis Forda w Płocku.

  Życzenia Wielkanocne

  Zapraszamy na V Festiwal Sztuki i Muzyki Sakralnej – Olkusz 2019, który potrwa od 23 do 28 kwietnia. Już we wtorek 23 kwietnia warto wybrać się o godz. 18.00 do olkuskiej Galerii BWA na wernisaż wystawy rzeźby prof. Czesława Dźwigaja oraz na wernisaż wystawy malarstwa pani Małgorzaty Drozd-Witek. W czwartek 25 kwietnia zapraszamy o godz. 19.00 do Bazyliki Mniejszej pw. św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu na koncert chóru „Cantores Minores Basilica Santi Andrea” pod dyrekcją ks. Roberta Żwirka. W piątek 26 kwietnia, także w olkuskiej bazylice o godz. 19.00 rozpoczyna się koncert, podczas którego wystąpią: Paulina Stach (sopran), Jacek Wróbel (baryton), Maciej Semla (organy). W sobotę 27 kwietnia o godz. 19.00 w olkuskiej bazylice rozpocznie się koncert zespołu „Cracovie Ensamble”. Festiwal zakończy niedzielny (28 kwietnia, godz. 18.00) koncert w olkuskiej Galerii BWA, podczas którego wystąpią: Kristina Kutnik (pianistka), Michał Kutnik (baryton), Gabriela i Piotr Kutnik (trąbki), Radosław Bukała (wiolonczela), Arkadiusz Babiński (fagot).

  VisiT

  Organizatorem festiwalu jest Galeria Sztuki Współczesnej Biuro Wystaw Artystycznych w Olkuszu. Patronat Honorowy: Ks. Dr Piotr Skucha – Biskup Pomocniczy Diecezji Sosnowieckiej, Roman Piaśnik – Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, Paweł Piasny – Starosta Powiatu Olkuskiego. Prowadzący koncerty Wojciech Taborek. Udział w koncertach i wydarzeniach jest bezpłatny. Zapraszamy.

  Przed olkuską biblioteką (ul. Nullo 29b) można oglądać wystawę plenerową "Wołyń 1943. Wołają z grobów, których nie ma".

 • O czym warto pamiętać, żeby spokojnie spędzić Święta Wielkanocne
  Święta Wielkanocne to czas spędzany z rodziną i najbliższymi. Bardzo często wiąże się on z wyjazdami wszystkich domowników i pozostawieniem pustego domu lub mieszkania na kilka dni. Co zrobić, aby po powrocie dobrze wspominać świąteczną podróż ?
  Czy wiesz, że:
  włamanie do domu/mieszkania pociąga za...
 • Piątkowy przepis drogowy Odc. 15 – Motocykle i motorowery: część 1 – tabela uprawnień

  Piątkowy przepis drogowy
  Odc. 15 – Motocykle i motorowery: część 1 – tabela uprawnień

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie rozpoczynają cykl odcinków dotyczących kierujących motocyklami i motorowerami. W części pierwszej, na podstawie art. 6, 8, 133 Ustawy o kierujących...
 • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI
  Komendant Główny Policji, w imieniu własnym oraz kierownictwa polskiej Policji składa życzenia zdrowych, spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych przepełnionych wiarą, nadzieją oraz miłością.