Zapraszamy na Koncert Noworoczny Ze starostwa

Starosta Olkuski zaprasza 6 stycznia 2019r. wszystkich mieszkańców Ziemi Olkuskiej do Bazyliki pw. Św....

Szczęśliwego Nowego Roku Z powiatu

Życzymy mieszkańcom, pracownikom Starostwa Powiatowego w Olkuszu, samorządowcom oraz gościom odwiedzającym Powiat Olkuski...

Więcej o: ZMIANY W FUNKCJONOWANIU KAS BILETOWYCH W OLKUSZU W DNIU 31 GRUDNIA 2018

Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu informuje, że kasa biletowa w siedzibie Związku przy Al. 1000-lecia 2 c w dniu 31.12.2018 r. /poniedziałek/ będzie nieczynna z powodu inwentaryzacji. W tym dniu bilety miesięczne będzie można nabywać wyłącznie w kasie biletowej przy ul. Kościuszki /żółty budynek na placu autobusowym przy Supersamie/ w godz. 07:30 – 12:30. Prosimy

 • Uwaga kierowcy!
  Śliska nawierzchnia, opady śniegu, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, niedostosowanie do sygnalizacji świetlnej, alkohol to przyczyny dwóch zdarzeń drogowych w powiecie olkuskim.
  W sobotę 22.12.20018r przed godziną 14.00 Oficer Dyżurny olkuskiej komendy został...
 • Wsiadł za kierownicę bez prawa jazdy i w stanie nietrzeźwości
  40-letni mieszkaniec miejscowości Strzegowa nie powinien wsiadać za kierownicę! Był w stanie nietrzeźwości i miał dwukrotnie cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdem. Ta podróż mogła skończyć się tragedią. Samochód zderzył się z dwoma pojazdami. Na szczęście nikt nie zginął. Policja apeluje o...
 • enia ministra Joachima Brudzińskiego z okazji Świąt Bożego Narodzenia
  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę Państwu radosnych chwil pełnych domowego ciepła, spędzonych z rodziną. Niech ten wyjątkowy czas przyniesie siłę i motywację niezbędną do realizacji wszystkich planów w 2019 roku.
  Szanowni Państwo,
  przed nami Święta Bożego Narodzenia – wyjątkowy czas, który z...
 • Życzenia ministra Jarosława Zielińskiego dla policjantek, policjantów i pracowników Policji
  Wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom Policji, i tym, którym dane będzie spędzić świąteczny czas wśród najbliższych, i tym, którzy będą pełnić dyżury, życzę radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz optymizmu i satysfakcji ze służby Polsce i ludziom w każdym dniu nadchodzącego 2019...
 • Nowoczesny system call center to rozwiązanie dla wszystkich firm, które kontaktują się z klientami za pośrednictwem telefonów, a przy tym zarówno odbierają, jak też inicjują połączenia. Jeżeli prowadzisz firmę i szukasz rozwiązania, które w stu procentach spełni Twoje oczekiwania, sprawdź jakie funkcje powinien mieć nowoczesny system call center – taki, który pozwoli Ci zwiększyć efektywność codziennych działań i tym samym rozwinąć swój biznes!

  Nowoczesny system call center – 6 najważniejszych funkcji/elementów

  • Wirtualna centrala telefoniczna

  Na wstępie warto zaznaczyć, że centrala taka może mieć również postać fizyczną, jednak to ta wirtualna wersja może okazać się dla Ciebie o wiele bardziej korzystna. Przede wszystkim dlatego, że można podłączyć ją do systemu CRM i tym samym zyskać wiele dodatkowych funkcji, które przydadzą się w usprawnianiu działań w firmie.

  Co zawiera nowoczesny system call center

  A do czego przydaje się centrala telefoniczna? Cóż, jest to absolutna podstawa i coś, co powinien posiadać każdy system call center (np. https://www.axium.pl/nasza-oferta/system-call-center). Centrala pozwala na:

  • wprowadzanie skróconych numerów w przypadku wewnątrzfirmowej komunikacji,
  • generowanie dowolnej ilości nowych numerów wewnątrz firmy,
  • łatwe i szybkie przekierowywanie połączeń,
  • ustawianie opcji „nie przeszkadzać”,
  • dostęp do archiwalnych nagrań rozmów telefonicznych,
  • generowanie różnego rodzaju statystyk przeprowadzonych rozmów.

  Oczywiście to tylko część tych ważniejszych funkcji i jak widać, wirtualna centrala telefoniczna to oprogramowanie call center, które musi znaleźć się w każdym przedsiębiorstwie, dla którego liczą się wyniki.

  • Systemy IVR

  Nowoczesna firma callcenter nie może pozwolić sobie na to, by klient czekał zbyt długo na zgłoszenie się konsultanta albo pozostał ze swoim problemem zupełnie sam. Dlatego też niezbędnym elementem każdego systemu call center jest system IVR, czyli Interactive Voice Response – pozwala bowiem na ustawienie poczty głosowej, a także odpowiednie przekierowywanie klientów do aktualnie wolnych konsultantów. Ma to ogromne znacznie w przypadku nadmiernego obciążenia załogi i rozłożenia rozmów – nikt nie pozostanie w takiej sytuacji bez zajęcia, a klient będzie mógł szybko zyskać odpowiedź na swoje pytanie.

  • Ustalanie priorytetów

  Nie ma firmy, w której nie byłoby ważniejszych i mniej ważnych klientów – oczywiście tymi, mającymi pierwszeństwo, są klienci płacący więcej albo korzystający dłużej z danych usług. Dlatego też dobry system call center powinien zostać wyposażony w funkcję ustalania priorytetów i przypisywania ich do poszczególnych klientów (numerów telefonów). Dzięki temu handlowiec w pierwszej kolejności wykona te najważniejsze połączenia, a z czasem obsłuży tych mniej priorytetowych dla polityki firmy klientów.

  • Tworzenie kolejek połączeń oraz ich przekazywanie

  Czasami dochodzi do sytuacji, w której konieczne jest przekazanie połączenia innemu handlowcowi – np. w wyniku pomyłki albo w przypadku, gdy jeden pracownik ma inne ważne zajęcie. Takie opcje również powinny być zawarte w dobrym systemie call center, łącznie z tworzeniem kolejek, dzięki którym każdy z klientów zostanie obsłużony w odpowiednim czasie.

  • Eksportowanie danych

  Bez mierzenia wyników, raportowania oraz analizy efektywności działań, nie byłoby możliwości rozwijania przedsiębiorstw. Dlatego też tak istotna jest funkcja eksportowania danych i generowania raportów – to właśnie dzięki nim dowiesz się z jaką efektywnością pracują Twoi handlowcy, jak klienci reagują na ofertę, ile trwają średnio rozmowy z kontrahentami i wiele innych. System call center powinien gwarantować Ci dostęp do różnych statystyk, które – dzięki poddaniu odpowiedniej analizie – przysłużą się do rozwoju Twojego biznesu.

  Czy warto korzystać z systemów call center?

  Jak najbardziej – dają one wiele rozwiązań i możliwości, dzięki którym możliwe będzie podniesienie sprzedaży albo jakości obsługi klienta. Oczywiście decydując się na jedno z rozwiązań, pamiętaj o dopasowaniu systemu indywidualnie do potrzeb swoich i swojego przedsiębiorstwa!

  12 grudnia 2018 r. w sali konferencyjnej olkuskiego magistratu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym pn. „Mój kolorowy ekologiczny dom” -zorganizowanego w ramach kampanii promocyjnej projektu „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Olkusz oraz w konkursie na małą instalację solarną „Po jasnej stronie mocy", który został przeprowadzony w związku z promocją projektu „Eliminacja niskosprawnych urządzeń grzewczych w Gminie Olkusz i ich wymiana na kotły wykorzystujące paliwa gazowe i biomasę”.

  Od 1 stycznia 2019 r. będzie Ci łatwiej przechowywać akta pracownicze pracowników i zleceniobiorców.

  Zdecydujesz, czy będziesz przechowywać i archiwizować dokumentację pracowniczą w formie papierowej czy elektronicznej. Dokumenty pracowników, których zatrudnisz po 2018 r., będziesz przechowywać tylko przez 10 lat. Będziesz również mieć możliwość, żeby skrócić z 50 do 10 lat okres przechowywania dokumentacji pracowniczej osób, które zatrudniłeś w latach 1999–2018.

  Życzenia

  Informujemy, że w dniu 24 grudnia (poniedziałek):

  • Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu będzie nieczynny;
  • Urząd Stanu Cywilnego będzie pełnił dyżur w godzinach od 7:00 do 15:00.

  Jednocześnie informujemy, że w dniu 31 grudnia (poniedziałek):

  • Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu będzie czynny w godzinach od 7:00 do 15:00;
  • Kasa Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu będzie czynna w godzinach od 7:00 do 10:00.

  W tym dniu nie będzie możliwości płacenia kartą.

 • Policyjne działania "Boże Narodzenie 2018" w Małopolsce
  W okresie Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego województwa będą czuwać małopolscy policjanci. W tym szczególnym czasie prosimy o rozwagę i rozsądek na drogach,a także zadbanie o bezpieczeństwo osobiste.
  Policjanci z myślą o bezpieczeństwie przygotowali...
 • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI
  Komendant Główny Policji, gen. insp. Jarosław Szymczyk, w imieniu kierownictwa polskiej Policji oraz własnym, z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia życzy wszystkim funkcjonariuszom oraz pracownikom polskiej Policji aby ten pełen tradycji moment, napełnił wszystkich nadzieją, ciepłem i...
 • Radosnych Świąt Ze starostwa

  Drodzy Państwo,
  życzymy dobrych, spokojnych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia. Oby nadchodzące dni spędzili...

  Otwarty nabór wniosków w programie “Europa dla obywateli” – termin do 1 lutego 2019 Z powiatu

  Agencja Wykonawcza ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego otworzyła nabór wniosków w programie „Europa...

  Pożyczki pozabankowe to gorący temat, ponieważ z roku na rok są coraz bardziej popularne nie tylko wśród osób, które teoretycznie w banku pożyczki by nie dostały, ale też wśród osób, które nie chcą płacić wysokich bankowych odsetek. Ale czy możliwe jest znalezienie oferty taniej i dobrej? Zdecydowanie tak. Pożyczki krótkoterminowe wbrew pozorom nie muszą być drogie i trudne w spłacie.

  Pierwsza pożyczka za darmo

  Można się bardzo mocno zastanawiać czy oferty, gdzie mamy dostać pożyczkę za darmo są prawdziwe. Ponieważ chwilówki ogólnie uchodzą za drogie pożyczki tym bardziej można mieć wrażenie, że to tylko marketingowy haczyk. Jednak faktycznie przy zawieraniu umowy o pożyczkę to jej strony, czyli w tym wypadku parabank i pożyczkobiorca ustalają warunki pożyczki. Jeśli parabank oferuje pożyczkę za darmo to w umowie faktycznie będzie zapisane, że do oddania jest kwota równa pożyczonej sumie. Takie pożyczki są legalne, ponieważ ich umowa to umowa cywilnoprawna. Taką umowę mogą zawrzeć wszyscy, nie tylko firmy i ich klienci, ale też osoby prywatne między sobą, gdy pożyczają sobie pieniądze.

  Gdzie jest haczyk?

  Oczywiście firmy pożyczkowe to nie instytucje pomocy finansowej, a prężnie działające przedsiębiorstwa, więc zachodzi pytanie jaki mają w tym interes. Po pierwsze żeby dostać taką pożyczkę trzeba być nowym klientem. Po spłaceniu pożyczki można wziąć kolejną, która już będzie odpłatna, więc na tym taki firma z powodzeniem zarobi.

  Kolejna kwestia to warunki spłaty pożyczki zapisane w umowie. Oferty promocyjne najczęściej są obłożone wieloma warunkami spłaty. Między innymi można pożyczyć tylko ustaloną sumę, pomimo że firm ogólnie udziela wyższych pożyczek. Najważniejszy jest jednak ustalony termin spłaty. Zwykle jest to 30 dni. Tylko i wyłącznie gdy oddamy całą pożyczkę w 30 dni faktycznie unikniemy dodatkowych kosztów.

  Jednak jak wynika z umowy, jeżeli taką pożyczkę spłacimy dzień później to już oddać trzeba będzie nie tylko kwotę pożyczki, ale i wszystkie dodatkowe koszty jak opłata za udzielenie pożyczki, odsetki od pożyczonej kwoty itd. Oznacza to, że aby pożyczka była naprawdę darmowa to trzeba ją oddać w wyznaczonym terminie.

  Czy to się opłaca?

  Jeżeli potrzebujemy pieniędzy nagle i wiemy, że w ciągu 30 dni będzie nas stać na spłatę pożyczki to jak najbardziej oferta darmowej pożyczki się opłaca. W końcu oddamy tylko tyle ile pożyczyliśmy, a pieniądze z pożyczki dostaniemy od ręki. Nawet w banku nie dostaniemy tak dobrej oferty, więc w kryzysowej sytuacji, która jest tymczasowa bardziej opłaca się chwilówka.

  Co trzeba wiedzieć o darmowej pożyczce

  Sylwester zbliża się dużymi krokami. Jeśli ktoś jeszcze nie ma planów, jak i gdzie przywitać Nowy Rok, to już właściwie ostatnia chwila na decyzję. Sylwester last minute jest jednak jak najbardziej możliwy. Podpowiadamy, jakie opcje warto wziąć pod uwagę i gdzie szukać pieniędzy na sfinansowanie Sylwestra.

  sylwester last minute

  Wielu Polaków wita Nowy Rok bardzo hucznie, jednak nie wszyscy długo i starannie się do tego przygotowują. Z badania przeprowadzonego przez Polski Program Jakości Obsługi wynika, że 50% Polaków pozostawia zorganizowanie zabawy sylwestrowej na ostatnią chwilę. Do tego 2 na 10 badanych w ogóle nie planuje Sylwestra, tylko zdaje się na spontaniczne działania. Z drugiej strony, jeśli już przygotowujemy się do powitania Nowego Roku, większość z nas (58%) zwraca uwagę przy wyborze miejsca głównie na koszty i jakość obsługi.

  -Polacy nadal są tradycjonalistami, jeśli chodzi nie tylko o spędzanie świąt, ale także o witanie Nowego Roku. Wiele osób spędza ten czas w domu. Dalej w modzie są na przykład noworoczne postanowienia. Z naszego Świątecznego Barometru wynika, że na pierwszym miejscu jest tu chęć poświęcenia więcej czasu bliskim, a na drugim – podróżowanie – mówi przedstawiciel Ferratum Money. – Za to wielu Polaków nie lubi planować Sylwestra z wyprzedzeniem, a to oznacza, że często muszą improwizować i na szybko szukać także sposobu na sfinansowanie zabawy sylwestrowej. Wiele osób sięga wtedy po pożyczki – dodaje ekspert Ferratum Money.

  Dla tych wszystkich osób, które nie zaplanowały wcześniej, gdzie przywitają Nowy Rok, sprawdziliśmy różne opcje, z których mogą jeszcze skorzystać. Oto pomysły na Sylwestra last minute.

  Przywitać Nowy Rok w domu czy na balu?

  Większość Polaków nie spędza Sylwestra w samotności. Z cytowanego już raportu Polskiego Programu Jakości Obsługi można dowiedzieć się, że co piąty respondent bawi się w towarzystwie znajomych lub życiowego partnera. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się domówki w ostatnią noc grudnia. Nic dziwnego, najłatwiej zorganizować tego rodzaju imprezę. Również często nie potrzeba do tego długich przygotowań, co sprawia, że Sylwester w domu można zorganizować nawet w ostatniej chwili.

  Dużo mniejszym zainteresowaniem cieszą się bale sylwestrowe. Takie spędzanie Sylwestra wybiera około 8% Polaków. Wynika to zapewne z faktu, że to o wiele droższa zabawa niż domówka. Za parę trzeba wydać od kilkuset do ponad tysiąca złotych. Warto jednak podkreślić, że z takiej formy spędzania Sylwestra nie warto rezygnować, jeśli nawet pozostało niewiele czasu do 31 grudnia. Nie zawsze sprzedadzą się wszystkie miejsca na balu, a to często oznacza, że organizatorzy wtedy obniżają cenę wejściówki i bal last minute kosztuje nawet 30-40% taniej.

  Sylwester z biurem podróży

  Coraz większym zainteresowaniem wśród Polaków cieszą się wyjazdy sylwestrowe. Wybierane są nie tylko polskie kurorty (szczególnie w górach), ale także zagraniczne miejscowości, a nawet egzotyczne kierunki. Wbrew pozorom zbliżający się Sylwester nie oznacza, że nie ma już szansy wykupić żadnej atrakcyjnej wycieczki w biurze podróży. Czasami wręcz warto poczekać do ostatniej chwili, ponieważ im bliżej do 31 grudnia, tym więcej pojawia się ofert wycieczek last minute. Wtedy ceny wyjazdów potrafią spaść nawet o kilkadziesiąt procent. Niestety, niedogodnością jest to, że tak naprawdę niemal w ostatniej chwili dowiadujemy się, dokąd pojedziemy.

  A może coś niestandardowego?

  Jeśli kogoś nie interesują standardowe sposoby witania Nowego Roku, bez problemu może znaleźć ekstrawaganckie oferty na Sylwestra. Wystarczy tak naprawdę poszukać trochę w internecie, a do tego często ceny takich ofert są obniżone, gdy pozostało już niewiele czasu do Nowego Roku. Na co może liczyć osoba, która szuka niezapomnianych wrażeń w Sylwestra? Można wybrać na przykład wyjazd na Islandię i zwiedzanie lodowej jaskini, a o północy przywitać Nowy Rok z rdzennymi mieszkańcami, którzy w Sylwestra palą wielkie ogniska. Gdy jednak ktoś woli ciepło, ciekawą propozycją może okazać się przywitanie Nowego Roku w saunie, gdzie wszyscy goście będą… nadzy – tego typu imprezy organizują już niektóre polskie kompleksy SPA. Inne pomysły to spędzenie Sylwestra w kopalni soli w Bochni, bal rycerski w zbroi na zamku, zabawa w specjalnym pociągu, w pałacu itp.

  Jak sfinansować Sylwestra?

  Bez względu na to, gdzie postanowimy spędzić Sylwestra, poniesiemy koszty. Czasem będą bardzo małe, jak w przypadku domówek, ale niekiedy mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych, gdy zamarzy nam się Sylwester za granicą. Oczywiście najlepszy sposób na sfinansowanie szampańskiej zabawy w ostatni dzień roku to skorzystanie z oszczędności lub bieżącego budżetu domowego. Nie zawsze jednak to możliwe. Wtedy dobrym rozwiązaniem może okazać się pożyczka. Aby uniknąć skomplikowanych formalności i szybko zdobyć pieniądze, najlepiej wybrać jedną z ofert firm pożyczkowych. Wtedy będziemy mogli pożyczyć pieniądze przez internet. Dobrym rozwiązaniem może być pożyczka na raty zamiast chwilówki, ponieważ można pożyczyć wysoką kwotę (np.10 tys. zł), a spłatę rozłożyć na kilka lat. Należy jednak zadłużać się z głową, mając pewność, że rzeczywiście będziemy w stanie spłacić pożyczkę w terminie.

  Sylwester planowany w ostatniej chwili wcale nie musi być kłopotem, a wręcz może okazać się sposobem na skorzystanie z promocji last minute i na oszczędności. Bez względu jednak na to, gdzie zdecydujemy się przywitać Nowy Rok, ważne, aby dobrze i bezpiecznie się bawić. Tego właśnie wszystkim życzymy!

  Zobacz również