Klechda 3

Glutaminian Sodu - grupa teatralna z olkuskiego Miejskiego Ośrodka Kultury zdobyła II miejsce w Ogólnopolskich Konfrontacjach Teatrów Amatorskich. 

 

 

Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej

 • EMMA 5
  Aresztowanie 228 osób, identyfikacja 4219 osób będących tzw. mułami finansowymi (money mule) w globalnej akcji przeciwko praniu pieniędzy. W Polsce akcję koordynowało Biuro do Walki z Cyberprzestępczością KGP przy współpracy z FinCERT.pl Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa Związku Banków Polskich....
 • Czy wiesz, że dowód rejestracyjny można łatwo stracić?
  Podstawowym kryterium decydującym o zatrzymaniu przez policjanta dowodu rejestracyjnego jest stan techniczny pojazdu. Funkcjonariusz zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd:
  zagraża bezpieczeństwu, w szczególności po wypadku...
 • Policyjna akcja „Alkohol i Narkotyki”
  9 grudnia 2019 roku policjanci z olkuskiej drogówki prowadzili działania prewencyjno-kontrolne pod hasłem „Alkohol i Narkotyki”. W tym dniu zadania mundurowych skupiały się przede wszystkim na eliminowaniu z ruchu drogowego tych nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę po...
 • Przyjdź na debatę społeczną
  Komendant Komisariatu Policji w Wolbromiu serdecznie zaprasza mieszkańców miasta i gminy na debatę społeczną, której tematem będzie „Bezpieczeństwo na placu targowym”. Debata odbędzie się 16 grudnia 2019 roku w Urzędzie Miasta i Gminy Wolbrom, przy ulicy Krakowskiej 1. Podczas debaty mieszkańcy i...
 • Dzień Praw Człowieka w Policji
  Corocznie, 10 grudnia, w rocznicę podpisania Deklaracji, na świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ (rezolucja 423 (V) z 1950 r. W tym roku, po raz kolejny, polska Policja organizuje tzw. Tydzień Praw Człowieka w Policji.
  „Wszyscy...
 • Policja apeluje o zwracanie uwagi na osoby bezdomne
  Kiedy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada, jest zbliżona do zera lub niższa nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować...
 • Zakończenie kadencji Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych Ze starostwa
  10 grudnia 2019 r. odbyło się uroczyste zakończenie czteroletniej kadencji Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych powołanej przez...
  Szlachetna Paczka 2019 Ze starostwa
  Od 2001 roku wolontariusze Szlachetnej Paczki spotykają się z potrzebującymi, przychodzą do ich domów, docierają do rodzin, które...

  IMGP01526 grudnia, jak przystało, do Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu zawitał święty Mikołaj w towarzystwie Śnieżynki.

  Wkrótce sylwester, zatem warto zaopatrzyć się w kalendarze na 2020 rok. Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu przygotował serię kalendarzy promujących „Srebrny Szlak Gwarków Olkuskich” – najnowszą atrakcję naszego miasta. Zawisną one w instytucjach publicznych, firmach oraz domach prywatnych.

 • Policyjny turniej strzelecki
  5 grudnia 2019 roku odbyły się policyjne zawody strzeleckie, nad którymi patronat objął Komendant Powiatowy Policji w Olkuszu młodszy inspektor Jarosław Klich oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów Zarządu Terenowego powiatu olkuskiego. Była to już 12 edycja tego turnieju.
  W...
 • Mikołaj w Starostwie Powiatowym Ze starostwa
  Tak, my też byliśmy grzeczni!

  Nie mogło być więc inaczej, do Starostwa również zawitał Mikołaj.

  Wszystkim pracownikom...

  IMG 49654 grudnia na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu publiczność mogła podziwiać znakomite widowisko baletowe "Dziadek do orzechów", przedstawione przez zespół tancerzy Royal Lviv Ballet.

  Wręczenie nagród laureatom konkursu „Wolontariusz Roku 2019” było kulminacyjnym momentem XII Targów Wolontariatu, jakie odbywały się 5 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury. W imieniu burmistrza Romana Piaśnika gratulacje i podziękowania zwycięzcom konkursu i wszystkim wolontariuszom złożyła pani Bożena Krok, zastępca burmistrza ds. Społecznych.

 • Nietrzeźwi kierowcy na drogach powiatu olkuskiego
  Nie od dziś wiadomo, że jazda pod wpływem alkoholu jest szczególnie niebezpieczna. Kierowca, który prowadzi pojazd w stanie nietrzeźwości, zagraża nie tylko własnemu bezpieczeństwu oraz osób z nim podróżujących, ale również bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego.
  Policjanci Wydziału...
 • Targi Wolontariatu 2019 Z powiatu
  Jak się okazuje Powiat Olkuski ma szczęście do ludzi, którzy mają głowę pełną pasji, oczy wypatrujące z dala potrzebujących i serca wrażliwe na...

  Firma google stała się światowym fenomenem, dzięki czemu niemal wszyscy internauci korzystają przynajmniej sporadycznie z jej różnorodnych usług. Jednym z najbardziej rozwijających się narzędzi internetowych są bez dwóch zdań wirtualne spacery google. Czy jednak jest to rozwiązanie idealne właśnie dla Twojego biznesu? Przekonaj się dzięki naszym poradom, że w zasadzie każda firma skorzysta na promocji za pomocą wirtualnego spaceru google.

  Dlaczego biura nieruchomości powinny zaprzyjaźnić się z wirtualnymi spacerami?

  Ciężko jest obecnie szybko i w korzystnej cenie sprzedać dom, mieszkanie czy też działkę – o tym wie z pewnością każdy właściciel lub pracownik biura nieruchomości. Jeśli jednak chcesz działać, aby to zmienić, rozszerz Twoje ogłoszenia i dodaj do nich wirtualne spacery google. Z pewnością szybko odnotujesz wyraźny wzrost sprzedaży. Wirtualny spacer google nie zastąpi co prawda płaskich fotografii, ale będzie stanowił ich doskonałe dopełnienie. Tylko taka prezentacja pozwoli bowiem pokazać na ekranie realne proporcje pomieszczeń oraz ich rozmieszczenie. 

  wirtualny spacer olkusz  

  Sprzedasz dom bez trudu i w dobrej cenie

  Nawet jeśli Twój dom posiada ogromne zalety, może być Ci trudno szybko go sprzedać na przesyconym rynku nieruchomości. Dlatego inwestycja w wirtualny spacer google może zaowocować niemal natychmiastowym znalezieniem kupca. Tylko właśnie za pomocą tego narzędzia, dokładnie wyeksponujesz cechy szczególne Twojego domu na sprzedaż. Niesamowicie pozytywnie będą w ramach spaceru google prezentować się chociażby robione na zamówienie meble, oryginalne schody czy też kominek.

  Wirtualny spacer po restauracji lub hotelu przyciągnie Gości

  W Twojej restauracji czy też hotelu każdy Gość chciałby poczuć się komfortowo. A na jego odczucia będą wpływały piękne wnętrza oraz jedyna w swoim rodzaju atmosfera. Nie oddadzą jej w żadnym wypadku zdjęcia – tylko wirtualny spacer google sprawdzi się w tej roli. Narzędzie to może jako właściciel wykorzystać również jako nośnik informacji. Za pomocą specjalistycznych znaczników pokażesz Gościom lokalizację ważnych obiektów czy też aktualną ofertę bądź menu.

  Przybliż klientom swoją firmę

  W internecie trzeba obecnie prężnie promować firmę, aby móc zaistnieć także w realnym świecie. Jednak strona internetowa czy też profil w mediach społecznościowych nie dadzą Ci takiego spektrum oddziaływania jak wirtualny spacer google. Dzięki niemu internauta może znaleźć Twój lokal niejako przy okazji, spacerując po okolicy w mapach google. Tworząc koncepcję wirtualnego spaceru, masz jedyną w swoim rodzaju okazję zaprezentować Twój biznes od podstaw. Dlatego wykorzystaj tę okazję i pokaż, co masz najlepszego do zaoferowania potencjalnym klientom.

  Wirtualny spacer w zgodzie z oczekiwaniami klientów 

  Zobacz przykład takiej prezentacji gabinetów medycyny estetycznej 

  Przed budynkiem olkuskiej Biblioteki można oglądać nową wystawę plenerową: