Więcej o: ZMIANA TRASY PRZEJAZDU LINII „Ż”

W związku z prowadzonymi pracami remontowymi w ciągu ul. Słonecznej, na odcinku od drogi wojewódzkiej do ul. Starowiejskiej w Żuradzie Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu informuje, że z dniem 10.06.2019 r. /poniedziałek/ autobus linii „Ż” nie będzie obsługiwać przystanków: Żurada Szkoła, Żurada Remiza, Żurada Kolonia, Żurada, Olkusz Kamyk. Ze względu na brak możliwości

 • Policjanci z Olkusza zatrzymali dwie osoby, które włamały się do sklepu
  Policjanci z Olkusza zatrzymali dwie osoby, które włamały się do sklepu
  PolicjanciOgniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 34 lata, którzy są podejrzani o usiłowanie włamania do sklepu monopolowego. Mężczyźni zostali zatrzymani na...
 • Policjanci na festynie rodzinnym w Szkole Podstawowej nr 4 w Olkuszu
  W czwartek (6.06.19r. ) olkuska policja wzięła udział w festynie rodzinnym, który zorganizowano na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Olkuszu. To tutaj rok temu komenda rozpoczęła inaugurację obchodów 100-lecia Policji Państwowej. By dzieci i rodzice mogli spędzić miło popołudnie, organizatorzy...
 • Wręczenie nagród dla laureatów Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
  W środę (5 czerwca br.) podczas uroczystego apelu w Szkole Podstawowej nr 5 w Olkuszu laureatom Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym wręczono nagrody i dyplomy. Podczas powiatowego turnieju dzieci mogły wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, szczególnymi umiejętnościami jazdy na...
 • Działania profilaktyczne policjantów i informacje w mediach przynoszą efekty
  Coraz więcej osób ma świadomość tego, w jaki sposób działają oszuści i jak nie stać się ich ofiarą. Kilku mieszkańców Olkusza nie dało się zwieść pozorom, pomimo że oszust podawał się za ich wnuczka. Należy jednak pamiętać, że przestępcy wciąż modyfikują metody i w swoich działaniach są...
 • Nie zostawiaj dzieci lub zwierząt w samochodzie – uwaga upały
  Termometry na zewnatrz pokazują ponad 30 stopni celcjusza. Meteorolodzy informują, że fala upałów wkrótce nadejdzie do Polski. Apelujemy, aby w żadnym przypadku nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt. Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie chwilę,...
 • Warszawa to największe miasto w kraju – stolica Polski, ważne centrum biznesowe, polityczne, naukowe, a także turystyczne. Gdy planujesz przyjazd do Warszawy, pomyśl o skorzystaniu z oferty wypożyczalni samochodów, aby zawsze sprawnie i szybko dostać się do celu.

  Wybierasz się na kilka dni do Warszawy? A może planujesz dłuższy pobyt w stolicy? Gdy na miejsce nie możesz dojechać własnym samochodem, pomyśl o jego wynajmie. Wypożyczenie pojazdu to komfort podróżowania bez oglądania się na rozkłady jazdy komunikacji miejskiej.

  Wynajem samochodów na wyjazdy jest coraz bardziej popularny, głównie z powodu korzystnych ofert przygotowywanych przez wypożyczalnie. Duża konkurencja powoduje, że klienci mogą bez problemu wynająć pojazd nawet za mniej niż 100 złotych za jeden dzień!

  Gdzie można wynająć auto w Warszawie?

  Gdy w wyszukiwarce wpiszemy słowa „wypożyczalnia samochodów Warszawa”, natychmiast zauważymy, że do dyspozycji mamy sporo ofert.

  Podróżujący samolotem albo kolejami mogą wypożyczyć pojazd od razu na porcie lotniczym albo na dworcu. Dzięki temu do hotelu lub do innego celu można natychmiast dostać się wypożyczonym pojazdem.

  Możemy także wynająć auto z dowozem w konkretne miejsce – wtedy pojazd będzie czekał na nas pod wyznaczonym adresem.

  Oferty wypożyczalni można znaleźć już teraz on-line

  Jeśli także interesuje cię wypożyczalnia samochodów Warszawa to wiele ofert. Teraz można łatwo znaleźć je także przez internet.

  W sieci można błyskawicznie zapoznać się z różnymi ofertami, a następnie wykonać rezerwację. Wtedy możemy mieć pewność, że samochód będzie dostępny dla nas danego dnia.

  Wybierasz się do Warszawy? Wypożycz samochód!

  Więcej o: ZMIANA TRASY PRZEJAZDU LINII 463

  W imieniu Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie informujemy, że w związku z organizowaną imprezą sportową, pt. „V Bieg Republiki Sławkowskiej” w godz. od 11:00 do 12:30 w dniu 09 czerwca /niedziela/ na ulicach: Fabryczna, Olkuska, Legionów Polskich, Rynek, Siewierska, Świętojańska wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu oraz ich zamknięcie. Autobus linii 463 pojedzie objazdem wyznaczonym przez

  Więcej o: DNI SŁAWKOWA – ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU W DNIU 08.06.2019

  Urząd Miasta Sławkowa informuje, że w związku z organizowaną imprezą plenerową, pt. „Dni Sławkowa” w dniu 08 czerwca /sobota/ w godz. od 13:00 do 24:00 nastąpi zmiana organizacji ruchu polegająca na wyłączeniu Rynku w Sławkowie z ruchu kołowego. Wobec powyższego dla kursów autobusów mających przystanek końcowy i początkowy w Rynku wyznaczono przystanek przy ul. Kościelnej.

  Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych - Powiat Olkuski 2019 Z powiatu

  Starosta Olkuski, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Olkuszu oraz Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z...

  image000245 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbyła się gala wręczenia nagród tegorocznych konkursów recytatorskich na szczeblu gminnym i powiatowym oraz Teatraliów 2019.

  Diecezjalny Rajd Rowerowy ku czci św. Jana Pawła II to wyjątkowy sposób na uczczenie 20. rocznicy pobytu papieża-Polaka w Sosnowcu.

  W niedzielę, 16 czerwca, grupy zarejestrowanych wcześniej rowerzystów wyjadą m.in. z Siewierza, Ogrodzieńca, Klucz, Olkusza, Bolesławia, Bukowna, Sławkowa, Sosnowca, Jaworzna, Łaz, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Będzina i Wolbromia. Wszystkie trasy łączył będzie jeden cel - parking przy sosnowieckim Auchan, gdzie w 1999 roku wylądował papieski helikopter. O g. 15 wszyscy uczestnicy wyruszą na Plac Papieski, gdzie o g. 16 rozpocznie się Msza św. odprawiana pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka.

  Rajd Diecezjalny

  Podczas rejestracji każdy uczestnik wpłaca 10 zł na rzecz sosnowieckiego Domu Matki i Dziecka Caritas, dokładając się do utrzymania tego pięknego żywego pomnika św. Jana Pawła II - wielkiego obrońcy życia i godności człowieka.

  Wszyscy zarejestrowani uczestnicy rajdu otrzymają pamiątkową koszulkę, wodę, posiłek i medal, których sponsorem jest Auchan Sosnowiec. Wezmą też udział w konkursie z cennymi nagrodami, który zostanie rozstrzygnięty po Mszy św.!

  Tego samego dnia w Sosnowcu odbywa się także Sosnowiecki Zlot Motocyklowy. Szczegóły z możliwością rejestracji na stronie https://rajd.soulshunters-jaworzno.pl/ .

  Informacje dotyczące rejestracji: https://rajdrowerowydiecezjisosnowieckiej.pl/

  Na zamku Rabsztyn rozpoczęły się prace przy realizacji projektu „Zabezpieczenie konstrukcyjne murów i ostańca skalnego na zamku w Rabsztynie” prowadzone na zlecenie władz Olkusza. Koszt inwestycji to ponad 850 tys. zł, z czego 500 tys. zł pokryją środki pochodzące z dofinansowania. Prace mają potrwać do końca sierpnia. W najbliższym czasie magistrat ogłosi jeszcze jeden przetarg, dzięki któremu rabsztyńska warownia zupełnie zmieni swoje oblicze. Jego wartość przekroczy 3 miliony złotych.

  Organizowany przez olkuski magistrat projekt Przystanek Niepodległość: Olkusz 1918-2018 znalazł się w gronie laureatów plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku 2018, organizowanego przez Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl. Uroczysta Gala wręczenia nagród odbyła się 3 czerwca 2019 roku w Pałacu Rzeczypospolitej w Warszawie.

  Obwieszczenie Starosty Olkuskiego

  1 czerwca na olkuskim rynku duże grono dzieci i rodziców świętowało Dzień Dziecka z Miejskim Ośrodkiem Kultury.