16 grudnia 2018 r. zapraszamy na IX Gwiazdkowy Turniej Charytatywny.

9 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbył się Koncert Papieski „Promieniowanie Ojcostwa” pod patronatem honorowym Romana Piaśnika, Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz oraz Grzegorza Kaszaka, Biskupa Sosnowieckiego.

Temat przewodni tegorocznego koncertu Papieskiego „Promieniowanie Ojcostwa” pochodzi od tytułu sztuki Karola Wojtyły zawierającej refleksje o dojrzewaniu do ojcostwa, o powołaniu i misji ojca w rodzinie, a także o głębszym wymiarze – boskiego ojcostwa.

Chcesz nauczyć się języka? Skończyć kurs prawa jazdy? Zdobyć nowe umiejętności? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie propozycję. Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie realizuje projekt „Kierunek Kariera”. Dzięki niemu uczestnik wybranego przez siebie szkolenia lub kursu ma opłacone do 87% jego kosztów. Sam płaci więc tylko niewielką część ceny.

Pawilon, wg Słownika Języka Polskiego PWN

 1. «niski, wolno stojący budynek, w którym mieszczą się sklepy lub punkty usługowe»
 2. «niewielki, parterowy, wolno stojący budynek wchodzący w skład zespołu architektonicznego szpitala, wystawy, ośrodka wypoczynkowego itp.»
 3. «budynek handlowo-usługowy, stworzony w celach użytkowych, ma służyć ludziom, którzy nie mają obowiązku o nim pamiętać

Olkusz jest już przygotowany do świąt. Niezwykłej atmosfery dopełnił śnieg, który pięknie pokrył uliczki Srebrnego Miasta.

 • Policyjny turniej strzelecki
  10 grudnia 2018 roku odbyły się policyjne zawody strzeleckie. Patronat nad tegoroicznymi zawodami objął Komendant Powiatowy Policji w Olkuszu mł. insp. Piotra Morajko oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów Zarządu Terenowego powiatu olkuskiego. Była to już 11 edycja tego...
 • Olkusz. Nietrzeźwa matka opiekowała się 8-latką
  Policjanci z komendy otrzymali informację o nietrzeźwej kobiecie, która wraz z dzieckiem przebywała w jednym z olkuskich lokali. Nieodpowiedzialna matka miała ponad 2,7 promila alkoholu.
  Do zdarzenia doszło 5 grudnia 2018 roku około godziny 23.30. O tym, że nietrzeźwa matka przebywa w lokalu z...
 • Finał IX Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”  Znamy już wyniki konkursu "Odblaskowa szkoła". W poniedziałek 10 grudnia br. w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie, odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom IX Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”. W powiecie olkuskim najlepszą placówką okazała się być Szkoła Podstawowa nr...
 • Konkurs wiedzy o HIV/AIDS - szkoły średnie Ze starostwa

  Powiatowy konkurs wiedzy o HIV/AIDS pod hasłem „Nadal mam czas rozmawiać” odbył się w siedzibie Powiatowej Stacji...

  Ruszyła kolejna edycja programu MALUCH+ Z powiatu
  Program „MALUCH+” realizowany jest w 2019 r. w jednej edycji złożonej z 4 modułów, w których są dofinansowywane - w formie dotacji celowej...
  Więcej o: ZMIANY W FUNKCJONOWANIU BIURA ZKG „KM” PRZY AL. 1000-LECIA ORAZ KAS BILETOWYCH W OLKUSZU W DNIU 24 GRUDNIA 2018

  Uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 roku zarówno Biuro Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna”, jak i kasa biletowa w siedzibie Związku będą nieczynne. Sprzedaż biletów miesięcznych na miesiąc styczeń 2019 rok w kasie biletowej przy ul. Kościuszki /żółty budynek na placu autobusowym pod Supersamem/ będzie prowadzona od 27.12.2018 r. do 04.01.2019 r. Prosimy o wcześniejsze zaopatrzenie się w

  DSCF60579 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbył się Koncert Papieski „Promieniowanie Ojcostwa” pod patronatem honorowym Romana Piaśnika, Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz oraz Grzegorza Kaszaka, Biskupa Sosnowieckiego.

  DSCF6083Szopki bożonarodzeniowe to wspaniała tradycja, którą warto kultywować. Taki jest cel zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu drugiej już edycji Olkuskiego Konkursu Szopek i Wianków Bożonarodzeniowych.

  VII Konkurs Wiedzy o HIV i AIDS Ze starostwa

  Dnia 7 grudnia 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Olkuszu odbył się konkurs wiedzy pod hasłem „Gdy wiesz wszystko o wirusie,...

  Duchy mówią do mnie – o nowym tomiku poetyckim Sebastiana Sierki Z powiatu

  Czy istotnie rzeczywistość zamyka przed człowiekiem ostatnie drzwi prawdy - prawdy, której nie jesteśmy świadomi, a...

  Biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zapraszają do rejestracji wszystkie koła gospodyń wiejskich, które zainteresowane są możliwością zyskania osobowości prawnej oraz ubiegania się o pomoc finansową. Warunkiem otrzymania do 5 tysięcy złotych wsparcia na start jest złożenie wniosku o rejestrację jak najszybciej, najlepiej do 14 grudnia. Do 27 grudnia trzeba będzie złożyć wniosek o wypłatę pieniędzy. To gwarancja otrzymania wsparcia.

  Olkuscy urzędnicy pracują nad uchwaleniem lokalnych przepisów, które pozwolą na uporządkowanie przestrzeni miejskiej i zapanowanie nad widocznym w wielu miejscach chaosem reklamowym. Częścią tych działań są szerokie konsultacje społeczne z mieszkańcami Olkusza. Każdy może zabrać głos w ankiecie internetowej.

 • Olkuszu. Zatrzymani za narkotyki
  Sąd Rejonowy w Olkuszu zastosował trzy miesiące aresztu wobec 27-latka, który znęcał się psychicznie i fizyczne nad swoją rodziną. Mężczyzna został zatrzymany 8 listopada 2018 roku przez policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.
  8 listopada 2018 roku dyżurny...
 • Zobacz również