• Ogólnopolskie działania policyjne „SMOG”
  Dzisiaj w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Podczas pełnienia służby zwracają uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem, jednak nadrzędnym celem jest eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób...
 • W 30-stą rocznicę rozwiązania Dywizjonu Rakietowego Z powiatu
  W miejscowości Podpolis k/Bukowna w latach 1962-1989 stacjonował dywizjon rakietowy, który był ogniwem obrony przestrzeni powietrznej zachodniej części Województwa Krakowskiego i Górnego Śląska. W 30-stą rocznicę rozwiązania dywizjonu, mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w uroczystym odsłonięciu tablicy upamiętniającej stacjonowanie tam 16 dr OPK. Dziękujemy Związkowi Żołnierzy Wojska Polskiego Koła Ziemi Olkuskiej za podjęcie inicjatywy, która zatrzyma w pamięci tę część historii powiatu olkuskiego.
   

  Kosztowne zlecenia dla córki dyrektora galerii, podejrzenie naruszania dyscypliny finansów publicznych poprzez zaniżanie dochodów z wynajmu pomieszczeń, kontrowersje w działaniach Rady Programowej, lekceważenie obowiązujących przepisów – tak można podsumować najważniejsze zastrzeżenia płynące z protokołu kontroli przeprowadzonej w ostatnim czasie w Galerii Sztuki Współczesnej Biuro Wystaw Artystycznych w Olkuszu.

  BO 2020

 • BOHATER W MUNDURZE

  W czasie wolnym od służby ratują tonące dziecko, stają w obronie zaatakowanej przez napastnika starszej pani, ewakuują przedszkolaki z przechylonego nad skarpą autobusu i wynoszą rannych z zawalonego budynku – tacy są polscy policjanci. Dziś (26 września br.) minister Mariusz Kamiński podziękował...
 • Więcej o: ZMIANA ROZKŁADU JAZDY LINII 470

  Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu informuje, iż z dniem 29 września 2019 r. wprowadzone zostają następujące zmiany w realizacji rozkładu jazdy linii 470 obowiązującego w niedziele i święta: – kurs relacji Olkusz Supersam ZKG „KM” – Jaroszowiec – Cieślin zostanie przyspieszony z godz. 10:55 na godz.10:40; – kurs relacji Cieślin – Hucisko Pętla

  NABÓR NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE GŁÓWNY SPECJALISTA WYDZIAŁ DROGOWO – INWESTYCYJNY

 • Olkuscy Policjanci kontrolują oraz edukują dzieci i dorosłych w ramach projektu „EDWARD” 2019 – Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach.
  Piesi, to najmniej chronieni uczestnicy ruchu drogowego i niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków. Dlatego dzisiaj w Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych, policjanci edukują dzieci, młodzież i dorosłych o bezpieczeństwie na drogach olkuskiego powiatu.
  Policjanci Ruchu Drogowego...
 • Wysoki komfort podróżowania

  Nie wiesz jak dojechać do hotelu w Sheffield? Nie potrafisz pojechać poza miasto? Sheffield widzisz po raz pierwszy i nie masz pojęcia jak przemieszczać się po mieście? Obawiasz się korzystać z autobusów w obcym sobie mieście? Masz dużo bagaży i nie masz zamiaru podróżować komunikacją publiczną? Potrzebujesz wygodnego transportu na spotkanie rodzinne? Musisz zawieźć rodzinę na wakacje? Nie martw się, są przecież firmy transportowe. Koniecznie skorzystaj z airport taxi sheffield.

  To firma solidna, z doświadczeniem, kompetentna. Wygodne podróżowanie to podstawa, o czym zawsze wie firma Conrad Travel. Wygoda, wysoki standard oraz ceny skalkulowane rozsądnie, z niewielkim zyskiem – tego oczekiwać mogą zawsze klienci. Jakość jest gwarantowana, a firma sprawdza się doskonale. Wie w jaki sposób zadbać o klientów, ponieważ posiada wieloletnie doświadczenie i doskonale dba o podróżnych. Z tą firmą podróżuje się szybko oraz bardzo bezpiecznie i w dużym komforcie.

  Bezpiecznie, niedrogo i w dobrych standardach

  Motorway services near Heathrow airport pozwalają wozić ludzi po Sheffield oraz okolicach tego miasta. Osiem osób oraz ich bagaże dojadą wygodnie oraz komfortowo w miejsce wskazane przez klienta. Nie muszą się trudzić i stresować, nie muszą przesiadać się z pociągu do pociągu. 8 seater minibus Sheffield transportuje ludzi najlepiej, jak to możliwe, troszcząc się o nich tak, jak żadna inna firma tego nie czyni.

  Jest to najlepszy pojazd dla każdego, kto zamierza zawieźć większą rodzinę na wakacje, np. w okolice Sheffield, Londynu czy inne miejsce. Ta firma to najlepsza rekomendacja wygody i rękojmia doskonałej jakości. To firma solidna i na pewno doskonale dbająca o wszystkich klientów. Sheffield airport taxi zapewnia od lat doskonałe transfery dla wielu osób.

  Dla każdego klienta Conrad Travel

  Firma Conrad Travel posiada świetne pojazdy i doskonałych kierowców, realizuje kursy solidnie i nie popełnia błędów, które rzutowałyby na jej wizerunek, dba o pasażerów, firmę oraz pracowników. Pracownicy są wielkim atutem firmy, dzięki nim Conrad Travel funkcjonuje sprawnie i zyskał dobry wizerunek. Drugim walorem są niewątpliwie doskonałe pojazdy. Firma nieustannie inwestuje w zakup nowych samochodów, którymi wozi klientów.

  Auta są ubezpieczone, czyste, regularnie serwisowane i sprawdzane. Nie ma na nich zbędnych reklam. Klienci otrzymują usługę najwyższej jakości w przyzwoitej cenie. Conrad Travel to firma solidna, rzetelna, godna uwagi. Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych – przez całą dobę klienci mogą jeździć po Sheffield oraz okolicach, ponieważ firma działa przez 24 godziny i 7 dni w tygodniu. Sheffield minibus hire jest tym, czego szukają wymagający klienci i doskonale pozwala wozić ludzi tam, gdzie potrzebują się dostać.

  Na pewno warto o tym pamiętać i korzystać z takich usług. Komfortowo, szybko, z miłym kierowcą można przemierzać całe Sheffield. Wystarczy zamówić kurs i z niego korzystać, a zapłacić można gotówką lub kartą płatniczą. Firma działa zgodnie z przepisami prawa i wystawia rachunki za kursy na życzenie klientów. Doskonała jakość jest gwarantowana, a klienci są nią bezsprzecznie zainteresowani.

  Dla wielu osób firma Conrad Travel jest gwarancją jakości i punktualności. Kierowcy są zawsze na czas, elegancko ubrani i przyjaźni. Zapakują bagaż do bagażnika, zawiozą klientów w odpowiednie miejsce. Na pewno warto o tym pamiętać i zamawiać kurs właśnie autami Conrad Travel. Firma wozi podróżnych, ale także dowozi małe grupy na mecze, koncerty, wydarzenia kulturalne i sportowe, imprezy integracyjne oraz rodzinne.

  Dzięki niej wszyscy jeżdżą wygodnie oraz całkiem niedrogo. Klienci spokojnie mogą korzystać z pomocy firmy w przewozach na krótkich i długich trasach. Dzięki firmie podróżuje się dobrze, solidnie, bez przygód i bardzo miło. Firma daje klientom to, co najlepsze i najkorzystniejsze – dobre transfery w niewysokich cenach. Minibus hire Sheffield to wysokiej klasy pojazdy do transportu nawet 8 osób. Dzięki temu małe grupy pracowników lub większe rodziny przemieszczają się jednym, a nie dwoma pojazdami.

  22 września w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu śpiewała Edyta Geppert.

 • Edyjna wizyta funkcjonariuszek z Bukowukacna w Zespole Przedszkolno –Szkolnym w Laskach
  Zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży stanowi podstawowe zadanie, przed którym stoją nie tylko rodzice i nauczyciele, ale także instytucje państwowe. Policjantki z Komisariatu Policji w Bukownie poprzez zabawę i dialog, uczyły najmłodszych z Zespołu Przedszkolno- Szkolnego w Laskach ...
 • XI sesja Rady Powiatu w Olkuszu – UWAGA Zmiana terminu i miejsca! Ze starostwa
  W związku z koniecznością zmiany miejsca sesji Rady Powiatu w Olkuszu zwołanej na dzień 25 września 2019 roku na godzinę 15:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu, Rynek 1 informujemy, że sesja Rady Powiatu zwołana w ww. terminie i miejscu nie odbędzie się.

  Trzy dni, kilkanaście ciekawych wydarzeń, piękna pogoda i dobra zabawa dla turystów i mieszkańców. Tak najkrócej można opisać Juromanię - Święto Szlaku Orlich Gniazd na Ziemi Olkuskiej, jakie w miniony weekend odbywało się w Olkuszu i pod zamkiem Rabsztyn.

 • 48-latek zatrzymany przez olkuskich kryminalnych za fałszywy alarm bombowy
  Do 8 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który powiadomił o rzekomym ładunku wybuchowym w olkuskim sądzie. W wyniku szybkiej reakcji i podjętych przez funkcjonariuszy działań, mężczyzna został ustalony i zatrzymany. Teraz odpowie przed sądem.
  18 września br., przed południem oficer dyżurny...
 • Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty
  Olkuscy policjanci, wspólnie z prokuratorem, wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w ubiegłą niedzielę. W wyniku zdarzenia 21-letni kierowca jednośladu poniósł śmierć na miejscu.
  Wczoraj po godzinie 15.00 na ulicy Długiej w Olkuszu, doszło do śmiertelnego wypadku...
 • Projekt Edward – 26 września 2019 r.  Projekt Edward (European Day Without Road Death) – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach – to działania organizowane pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL od 2016 roku. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar...
 • Wkrótce wybory do Sejmu i Senatu

  13 października 2019 roku odbędą się wybory do Parlamentu. Policjanci na terenie całego kraju prowadzić będą wzmożone działania polegające głównie na zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku publicznego m.in. w rejonach działania obwodowych komisji wyborczych.

  Celem policyjnych działań podczas...
 • Areszt dla  podejrzanego o oszustwa metodą „na policjanta”.
  Sąd Rejonowy w Olkuszu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania dla 27-letniego zatrzymanego przez policjantów, podejrzanego o oszustwa. Mężczyzna współdziałał z innymi dotychczas nieustalonymi sprawcami, którzy posługując się metodą „na policjanta” oszukiwali osoby...
 • Edyjna wizyta funkcjonariuszek z Bukowukacna w Zespole Przedszkolno –Szkolnym w Laskach
  Zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży stanowi podstawowe zadanie, przed którym stoją nie tylko rodzice i nauczyciele, ale także instytucje państwowe. Policjantki z Komisariatu Policji w Bukownie poprzez zabawę i dialog, uczyły najmłodszych z Zespołu Przedszkolno- Szkolnego w Laskach ...