Zastanawiasz się kiedy jest najlepszy czas na odgrzybienie klimatyzacji Poznań w samochodzie? W tym krótkim artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. Przedstawimy również sposoby, jakimi zazwyczaj wykonuje się ten zabieg.

Twój samochód jest ciągle narażony na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Jedną z rzeczy, które potrafią mu zaszkodzić jest wilgoć. Jeśli odniesiemy się bezpośrednio do klimatyzacji, wilgoć jest głównym czynnikiem, przez który mogą się w niej rozprzestrzeniać grzyby i pleśń. Pierwszym znakiem, że z nasze kanały wentylacyjne są zanieczyszczone, jest nieprzyjemny zapach, który pojawia się po włączeniu „klimy”. Ktoś mógłby pomyśleć, że jest to jeszcze do zniesienia. Jednak dłuższa jazda z zagrzybioną klimatyzacją może poważne zagrozić naszemu zdrowiu. Na szwank możemy również narazić osoby, z którymi podróżujemy. Dlatego przynajmniej raz w roku, najlepiej na wiosnę, powinniśmy przeprowadzić odgrzybienie kanałów wentylacyjnych.

Dostępne są różne metody radzenia sobie z tym problemem. W skrajnym przypadku możemy nawet sami skorzystać ze specjalnego sprayu. Jednak nic nie zastąpi wizyty w serwisie, którego pracownicy znają się na rzeczy i wiedzą, co działa najlepiej. Jeśli nie chcemy stosować środków chemicznych, powinniśmy się zdecydować na ozonowanie. Ozon, po wprowadzeniu do instalacji, szybko i skutecznie zabija wszystkie bakterie i grzyby. Dodatkowo eliminuje on nieprzyjemne zapachy, więc jeśli często palimy w samochodzie, będzie to dodatkowy atut.

Odgrzybienie klimatyzacji nie jest kosztownym zabiegiem, więc gdy przychodzi wiosna, nie powinniśmy się długo zastanawiać nad odwiedzeniem najbliższego serwisu specjalizującego się w tego typu usługach.

Kiedy przegląd i serwis klimatyzacji? - odgrzybianie klimatyzacji w Poznaniu

KABARET SKECZÓW MĘCZĄCYCH BANERSerdecznie zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury 14 kwietnia o 15.00. Kabaret Skeczów Męczących wymęczy was, aż miło. Tym bardziej, że to ich piętnastolecie!

DSCF8048Z Głową w Chmurach – tak właśnie świętowaliśmy jubileuszową, dziesiątą Olkuską Noc Teatru, na którą zaprosili Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu i Grupa Teatralna MOK Glutaminian Sodu, okrutnie uzależniający, bo coraz lepszy.

Więcej o: ZMIANY W ROZKŁADZIE JAZDY LINII 463

Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu informuje, że od poniedziałku, tj. 01.04.2019 r. kurs linii 463 z godz. 6:55 relacji Olkusz Supersam ZKG”KM” – Hutki Pętla – Laski Pętla – Krzykawa – Sławków Rynek nie będzie obsługiwać miejscowości Hutki. Dodatkowo odjazd kursu z przystanku początkowego zostanie opóźniony o 5 minut i będzie rozpoczynać się

Ruszył nabór kandydatów do kolejnej edycji Nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz „Trojak Olkuski”. Celem Nagrody jest promowanie najlepszych przedsiębiorców działających na terenie gminy Olkusz oraz inspirowanie ich rozwoju i promowanie postaw proinwestycyjnych. Kandydatów do Nagrody można zgłaszać do 10 maja. Statuetki najlepszym przedsiębiorcom zostaną wręczone w czerwcu w czasie uroczystej gali.

Minął rok, od chwili gdy przedstawiciele Gminy Olkusz z burmistrzem Romanem Piaśnikiem na czele oficjalnie przekazali plac budowy wykonawcy robót w ramach projektu „Rewitalizacja kwartału królewskiego w Olkuszu oraz utworzenie multimedialnej trasy turystycznej w podziemiach ratusza”, który uzyskał dofinansowanie unijne. Dziś podsumujemy efekty prac, tak dobrze widoczne gołym okiem.

Od 1 do 15 kwietnia można zgłaszać swoje uwagi do przedstawionych przez magistrat propozycji zapisów uchwały krajobrazowej. Zapisy mają pozwolić uporządkować przestrzeń miejską oraz wyeliminować widoczny w wielu miejscach chaos reklamowy. To już drugi etap społecznych konsultacji nowego prawa.

 • Uwaga na oszustów podszywajacych sie pod ONZ– policjanci apelują o ostrożność w nawiązywaniu kontaktów w sieci
  Oszuści ciągle modyfikują swoje metody działań, szukając nowych pomysłów i sposobów, by zwabić swoje ofiary w sidła. Kto by nie słyszał o metodzie na wnuczka, policjanta czy żołnierza lub lekarza będącego na misji w Iraku? Pomimo licznych apeli i informacji w mediach, wciąż nie brakuje tych osób,...
 • Rekordowe poparcie dla działań Policji
  Z ostatniej edycji cyklicznego badania CBOS wynika, że Policja jest najwyżej ocenianą instytucją publiczną spośród wszystkich poddanych ocenie respondentów. Aż 75 procent ankietowanych dobrze ocenia działania Policji. Jest ona oceniana wyżej m. in. od poszczególnych stacji telewizyjnych, a ponad...
 • Fundacja Iwo-Doradztwo Obywatelskie
  Fundacja Iwo-Doradztwo Obywatelskie realizuje zadanie ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości w zakresie Wsparcia i rozwoju instytucjonalnego systemu pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom poprzez utworzenie Sieci Pomocy...
 • Piątkowy przepis drogowy. Odcinek 12– obowiązkowe wyposażenie przyczepy rowerowej
  W ramach kolejnego odcinka piątkowego przepisu, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie na podstawie art. 63 Ustawy Prawo o ruchu drogowym, § 53, 56 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia, w związku ze...
 • Po V sesji Rady Powiatu Ze starostwa

  W środę 27 III 2019r. odbyła się V sesja Rady Powiatu w Olkuszu. W burzliwych obradach wzięli udział wszyscy radni, czyli...

  Więcej o: PIERWSZE ZDJĘCIA NOWYCH SOLARISÓW

  Mamy pierwsze zdjęcia naszych nowych autobusów Solaris – prosto z linii produkcyjnej. ZKG „KM” w Olkuszu przypomina, że już w połowie tego roku, dzięki dotacji unijnej mieszkańcy gmin: Olkusz, Klucze, Bolesław, Bukowno korzystający z komunikacji miejskiej, będą mogli podróżować nie tylko nowoczesnymi, ale przede wszystkim ekologicznymi autobusami.

  IMG 362327 marca odbył się w MDK konkurs Eko-Plast zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu przy wsparciu Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz i Wydziału Ochrony Środowiska UMiG.

  IMG 997627 marca o 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie autorskie z Olimpią Rychlińską oraz promocja jej najnowszej książki "Tkane z milczenia". Spotkanie prowadził dr hab. prof. UP Marek Pieniążek.

  28 marca w Miejskim Ośrodku Kultury spotkało się 66 par, które w ubiegłym roku obchodziły jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Z tej szczególnej okazji burmistrz Roman Piaśnik złożył bohaterom dnia serdeczne życzenia. W czasie uroczystych obchodów Złotych Godów małżonkowie otrzymali medale przekazane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

 • Dzielnicowi u przedszkolaków
  Dzielnicowi dbają o bezpieczeństwo w swojej okolicy. Doskonale znają swój rejon i problemy społeczności lokalnej. Uczestniczą w wielu spotkaniach, konsultacjach i debatach. Wiedzą, jak ważna jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa.
  Wczoraj tj. 27 marca 2019 roku dzielnicowi:...
 • Uwaga na oszustów podszywajacych sie pod ONZ– policjanci apelują o ostrożność w nawiązywaniu kontaktów w sieci
  Oszuści ciągle modyfikują swoje metody działań, szukając nowych pomysłów i sposobów, by zwabić swoje ofiary w sidła. Kto by nie słyszał o metodzie na wnuczka, policjanta czy żołnierza lub lekarza będącego na misji w Iraku? Pomimo licznych apeli i informacji w mediach, wciąż nie brakuje tych osób,...
 • Funkcjonariusze z olkuskiej komendy po raz kolejny zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych
  Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu przeprowadzili kolejne działania, w trakcie których zabezpieczyli 6 nielegalnych automatów do gier hazardowych.
  Policjanci mieli podejrzenia, że w lokalach w Olkuszu i Kluczach znajdują...
 • Kobiety w mundurach – spotkanie z policjantkami
  Wczoraj tj. 27.03.2019 roku starszy sierżant Agata Łaskawiec oraz sierżant Dorota Baradziej gościły w Miejskim Ośrodku Kultury w Bukownie, gdzie odbywały się obchody Dnia Kobiet. Tematem spotkania było „Kobieta w mundurze - kobieta w Policji”.
  Policjantki swoją prelekcję rozpoczęły od historii...
 • Serdecznie zapraszamy podmioty zamieszkujące lub działające na obszarze wiejskim gminy Olkusz, w szczególności:

  osoby fizyczne, mikroprzedsiębiorstwa, małe przedsiębiorstwa, ngo prowadzące działalność gospodarczą

  do zainteresowania się naborami planowanymi przez LGD "Nad Białą Przemszą", którego członkiem jest gmina Olkusz.

  Konkursy będą ogłaszane na stronie LGD "Nad Białą Przemszą" http://www.nadbialaprzemsza.org.pl/nabory.html zgodnie z planowanym harmonogramem:

  • 1/2019 dla Przedsięwzięcia 2.1.1: Podejmowanie oraz rozwój działalności gospodarczej zapewniające nowe miejsca pracy na terenie LGD, Wskaźnik produktu: Liczba operacji polegających na rozwoju przedsiębiorstwa– 2 szt. – 489 902,00 zł - 16.04.2019 r. – 15.05.2019 r.
  • 2/2019 dla Przedsięwzięcia 2.1.2: Podejmowanie oraz rozwój działalności gospodarczej ze wsparciem grup defaworyzowanych, Wskaźnik produktu: Liczba operacji polegająca na rozwoju przedsiębiorstwa wspierającego grupy defaworyzowane– 1 szt. – 171 690,00 zł – 23.04.2019 r. – 22.05.2019 r.
  • 3/2019 dla Przedsięwzięcia 2.2.2: Wspieranie przedsięwzięć związanych z ochroną środowiska i przeciwdziałających zmianom klimatu, Wskaźnik produktu: liczba nowych przedsięwzięć związanych z ochroną środowiska i przeciwdziałającym zmianom klimatu– 1 szt. – 300 000,00 zł– 23.04.2019 r. – 22.05.2019 r.
  • 4/2019 dla Przedsięwzięcia 3.1.2: Wspieranie współpracy opartej na produkcie lokalnym pomiędzy podmiotami działającymi na obszarze działania LGD; Wskaźnik produktu: liczba centrów przetwórstwa lokalnego – 2 szt. – 1 000 000,00 zł– 23.04.2019 r. – 22.05.2019 r.
  • 5/2019 dla Przedsięwzięcia 2.1.1: Podejmowanie oraz rozwój działalności gospodarczej zapewniające nowe miejsca pracy na terenie LGD, Wskaźnik produktu: Liczba operacji polegająca na utworzeniu nowego przedsiębiorstwa– 3 szt. – 150 000,00 zł. - – 30.04.2019 r. – 28.05.2019 r.
  • 6/2019 dla Przedsięwzięcia 2.1.2: Podejmowanie oraz rozwój działalności gospodarczej ze wsparciem grup defaworyzowanych, Wskaźnik produktu: Liczba operacji polegająca na utworzeniu nowego przedsiębiorstwa wspierającego grupy defaworyzowane– 1 szt. – 50 000,00 zł. – 30.04.2019 r. – 28.05.2019 r.