DSCF58835 grudnia do Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu zawitał Mikołaj. Oczywiście z całym orszakiem: śnieżynkami, bałwankami i siedmioma reniferami z napędem na cztery kopyta.

3 grudnia młodszy inspektor Piotr Morajko objął stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Olkuszu. W okolicznościowej uroczystości wzięli udział przedstawiciele jednostek na co dzień współpracujących z olkuską policją, w tym samorządowcy. Gminę Olkusz reprezentował burmistrz Roman Piaśnik.

 • Zbliżają się święta, zachowajmy czujność – uwaga na oszustów i kieszonkowców!
  Każdego roku przed świętami policjanci przyjmują więcej zgłoszeń o kradzieżach i oszustwach internetowych. Nie trudno się temu dziwić. W tym czasie jesteśmy zaabsorbowani gorączką świątecznych wyjazdów i zakupów. Często tracimy czujność, co może doprowadzić do wielu przykrych zdarzeń. Zadbajmy więc...
 • Życzenia Barbórkowe Ze starostwa

  W imieniu Zarządu i Rady Powiatu w Olkuszu, z okazji Barbórki składamy Wam, Drodzy Górnicy, najserdeczniejsze...

  Konkurs Mój Patron Z powiatu

  W uroczystej i sympatycznej atmosferze, w obecności zaproszonych gości: pana Bogumiła Sobczyka - wicestarosty powiatu olkuskiego,...

  Z okazji Barbórki wszystkim Górnikom składamy życzenia wszelkiej pomyślności. Głębokim szacunkiem darzymy Waszą trudną i niebezpieczną pracę. Dzięki Wam kultywowane są wielowiekowe tradycje górnicze w Srebrnym Grodzie. Rozumiemy codzienną troskę całych górniczych rodzin, którym również należą się nasze słowa uznania. Niech św. Barbara zawsze otacza Was swoją opieką, a Waszemu poświęceniu niech towarzyszą satysfakcja z dobrze spełnionego obowiązku oraz poczucie bezpieczeństwa.

  Przewodniczący Rady miejskiej w Olkuszu Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz

  Życzenia Barbórka

 • Młodszy inspektor Piotr Morajko objął stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Olkuszu
  3 grudnia 2018 roku w auli komendy odbyła się uroczystość z okazji objęcia stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Olkuszu przez młodszego inspektora Piotra Morajko. W uroczystości udział wzięli: nadinspektor dr Krzysztof Pobuta – Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie, podinspektor Ryszard...
 • Wizyta policjantów w przedszkolu nr 4 w Olkuszu
  4 grudnia 2018 roku sierż. szt. Marika Guzik-Gajda i dzielnicowy mł.asp. Robert Zajega odwiedzili Przedszkole nr 4 w Olkuszu i rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie. Ta niecodzienna wizyta sprawiła dzieciom radość i wywołała wiele uśmiechów na dziecięcych twarzach.
  Podczas spotkania policjanci...
 • Szczyt klimatyczny ONZ . Pamiętajmy o czasowym zakazie noszenia broni w Małopolsce i na Śląsku
  Zgodnie z rozporządzeniem MSWiA od 1 do 15 grudnia 2018 r. na terenie województwa śląskiego i małopolskiego obowiązuje zakaz noszenia wszelkiego rodzaju broni. Jak się okazuje, nie wszyscy o tym jednak wiedzą lub pamiętają.3 grudnia 2018 r., Komenda Powiatowa Policji w Krakowie otrzymała...
 • Wielu rodziców nie wie, jak dobrać najlepsze krzesło dla dziecka. W sprzedaży jest tak dużo modeli, że znalezienie tego w sam raz może być dużym problemem. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę!

  Także dzieci muszą mieć przy biurku odpowiednie krzesła biurkowe, które pomagają w nauce czy w zabawie. Nieodpowiednio dobrane krzesła to większe ryzyko związane z bólem pleców, a nawet rozwojem wad kręgosłupa, na które dzieci są najbardziej narażone.

  Właśnie dlatego dobranie właściwego krzesła powinno być dla rodzica priorytetem, aby zapewnić swojemu maluchowi odpowiedni komfort oraz zadbać o jego zdrowie.

  Najlepsze krzesło dla dziecka – co wybrać?

  Przede wszystkim krzesło dla dziecka powinno być dopasowane do jego wzrostu oraz postury.

  Błędem jest wybieranie krzesła „na wyrost”, ponieważ dziecko i tak za jakiś czas z niego wyrośnie. W ten sposób nie zapewnimy mu odpowiedniej wygody i możemy spowodować, że będzie przybierało podczas siedzenia nieergonomiczną pozycję.

  Zatem dobre krzesło to krzesło dziecięce, najlepiej z szeroką regulacją, która pozwala na indywidualne dopasowanie elementów krzesła do swojego użytkownika.

  Krzesło powinno posiadać także specjalne wycięcie w części lędźwiowej pleców, które będzie dopasowane do anatomii ciała dziecka. Można też wybrać model z mniejszym oparciem, ale zadbajmy wtedy o to, aby także było ono dobrze wyregulowane.

  Należy też zwrócić uwagę na materiały – krzesła dla dzieci powinny być wykonane z wytrzymałych materiałów zapewniających trwałość i stabilność. Najlepszy wybór to tkaniny obiciowe – sztuczna skóra lub tworzywo będą mało komfortowe w codziennym użytkowaniu.

  Gdzie można kupić dobre krzesło dla dziecka?

  Najlepiej wybrać sklepy specjalistyczne, które oferują szeroką gamę krzeseł biurowych. Tam wybór jest najszerszy i dobranie odpowiedniego modelu będzie jeszcze łatwiejsze.

  Zakupy można wykonać również on-line – wtedy mebel będzie dostarczony pod wskazany adres firmą kurierską.

  krzesełka dziecięce

  9 grudnia, godz. 18.00 | PAWILON 18 | zdarzenie nieteatralne | pawilon przy ul. Króla Kazimierza Wielkiego 65 | wstęp wolny

  Jestem „Ćmą” – ćmą Olkusza. W dzień jestem dla innych – nocą dla siebie. Sceną na przyszłość. Obrazem wyprzedzającym czas. Labiryntem nieskończoności. Jestem witruwiańską blachą. Potomkiem piramid. Nie jestem bękartem.

  Realizowany przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Olkuszu projekt „Olkusz czasów Jana Jarno” miał na celu zaprezentowanie w zróżnicowanej i atrakcyjnej dla odbiorcy formie pamiętników Jana Jarny jako źródła informacji o historii Olkusza.

  Kolejny sukces Wolontariuszy w przedświątecznej już XXII Zbiórce Żywności. Zebraliśmy ponad 2,8 tony żywności!!!

  Odzyskana przed stu laty niepodległość to nie tylko zasługa żołnierzy, z bronią w ręku walczących o wolną Polskę. To również dzieło tych, którzy budowali niepodległość i samorządność w swych małych ojczyznach. Członkom i działaczom organizacji wojskowych, politycznych i społecznych z terenu dawnego Powiatu Olkuskiego, które wniosły wkład w dzieło odbudowy niepodległej Polski w 1918 roku, zostanie poświęcona tablica, której odsłonięcie odbędzie się w niedzielę 9 grudnia na olkuskim Starym Cmentarzu.

  Moc atrakcji towarzyszyła uczestnikom wielkiego otwarcia olkuskiego lodowiska, które odbyło się w niedzielę 2 grudnia. Amatorów lodowych szaleństw pokazem łyżwiarstwa figurowego w zachwyt wprowadziła grupa Walley Ice, najmłodszych olkuszan na lodzie odwiedził św. Mikołaj, a wszystkich do jeszcze lepszej zabawy rozgrzewał DJ.

  46983611 2348050545266993 8773620696753373184 o29 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbył się wernisaż wystawy poplenerowej kończący jednocześnie projekt "Olkuscy Seniorzy na rzecz Niepodległości". Projekt realizowany był przez Stowarzyszenie Res Sacra Miser w partnerstwie z MOK przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

  mikolaj 2018 plakatSpraw dziecku frajdę! Zabierz je 5 grudnia o 17.00 na Mikołajki w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu. Wystarczy do 3 grudnia w godzinach 8.30 – 16.30 dostarczyć podpisany prezent i kupić bilet za 5 zł.

  W zamian – ciekawy program: koncert wokalistek MOK, przedstawienie słowno-muzyczne „Magia Świąt” i prawdziwy Mikołaj!

  koncert papieski plakatMiejski Ośrodek Kultury w Olkuszu serdecznie zaprasza na Koncert Papieski „Promieniowanie Ojcostwa” pod patronatem Honorowym Romana Piaśnika Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz oraz Grzegorza Kaszaka Biskupa Sosnowieckiego.

  Koncert odbędzie się 9 grudnia o 17.00 w sali widowiskowej MDK.

  Bilet 5 zł.

  Zobacz również