IMGP00851 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbył się Kiermasz Winylowy. Można było wzbogacić swoją kolekcję płyt – winyli, CD, DVD. Zainteresowanie kiermaszem było ogromne.

Kilkaset beczek z nieznanymi i potencjalnie niebezpiecznymi cieczami na początku roku ujawniła Policja na terenie jednej z hal, należących do zakładu OFNE Emalia SA. Mimo trwającego wiele miesięcy śledztwa i przeprowadzonych policyjnych zatrzymań, chemikalia nadal składowane są przy al. 1000-lecia, a służby mają trudności ze wskazaniem osób odpowiedzialnych.

 • Służymy dla Ciebie, mamy swoje prawa!
  Policjanci. Strażacy. Ratownicy medyczni. Trzy różne zawody, ale cel wspólny: niesienie pomocy. Często jednak, kiedy my ratujemy, inni bezprawnie nas atakują. Z myślą o zwiększeniu świadomości obywateli w zakresie ochrony prawnej przysługującej funkcjonariuszom publicznym podczas wykonywania...
 • Czy wiesz, że zbyt wolna jazda może być uznana za wykroczenie?
  Niektórzy kierowcy nie zdają sobie sprawy, że zbyt wolna jazda jest równie niebezpieczna, co jazda z nadmierną prędkością. Spowalnianie ruchu ujęte jest w przepisach i stanowi podstawę do ukarania. Zgodnie z przepisami kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością nieutrudniającą jazdy...
 • Bezpieczne Andrzejki 2019
  Andrzejki to okazja do wspólnych zabaw i spotkań. Wiele osób spędzi ten czas poza domem, dlatego przemieszczając się po drogach warto zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego będą czuwać policjanci, którzy będą zwracać uwagę na zachowania niezgodne...
 • Wycieczka na Malediwy - przygoda życia

  Wycieczka na Malediwy, z całą pewnością może stać się prawdziwą przygodą życia! W końcu taka wyprawa łączy się z niezapomnianymi przeżyciami oraz przygodami. Oczywiście warto zdecydować się na wycieczkę zorganizowaną, aby mieć całkowitą pewność, że przebiegnie ona w pozytywny sposób i wszystko będzie zaplanowane na najwyższym poziomie.

  Malediwy- co je charakteryzuje?

  Malediwy większości kojarzą się z rajskimi plażami o białym piasku. Z całą pewnością jest to słuszne skojarzenie, ponieważ faktycznie wyspy te są prawdziwym rajem położonym na Oceanie Indyjskim. Spacery po plażach mogą trwać w nieskończoność, a w najbardziej upalnych porach dnia, można schować się w cieniu liści palmowych, które dają ukojenie i sprawiają, że relaks jest jeszcze doskonalszy. Wyjazd na Malediwy na pewno pozwoli na oderwanie się od problemów dnia codziennego oraz na relaks w najczystszej postaci. Ciepły ocean, ciepła woda, biały, delikatny piasek i kolorowe drinki pite bezpośrednio z kokosa. Czego można chcieć więcej?

  Z całą pewnością ważną informacją jest jeszcze to, iż Malediwy usytuowane są między Indiami, a Sri Lanką, na samym środku Oceanu Spokojnego. Archipelag składa się z aż 1200 małych wysepek, ale tylko 202 z nich jest zamieszkałych.

  Malediwy- plan wycieczki

  Wycieczki zorganizowane na Malediwy bardzo często łączą się z możliwością odwiedzenia także innych miejsc. Tak jest także i w tym przypadku. Wybierając się na Malediwy, podróż rozpoczyna się od zwiedzania Sri Lanki. Jest to kolejna z wysp, które warto zobaczyć przynajmniej raz w swoim życiu. Unikatowe pola herbaty oraz ogromne, zielone przestrzenie, sprawiają, że Sri Lanka robi wrażenie na każdym, kto się na nią wybierze i na pewno będzie ona doskonałym początkiem dalszej przygody i wyprawy na Malediwy.

  Przylot na Malediwy ma miejsce ósmego dnia pobytu. Lotnisko znajduje się na osobnej wyspie o nazwie Hulhule. Bezpośrednio z lotniska widać jednak rząd łódek, którymi turyści transportowani są na dalsze wyspy, co sprawia, że sam transport jest szybki i bardzo wygodny. Dodatkowo wielkim plusem jest fakt, iż sam taki rejs trwa zazwyczaj bardzo krótko. Już po 20-30 minutach wczasowicze znajdą się w swoich hotelach na wybranej wyspie. Wyspa, na którą trafiają turyści, w całości składa się z bardzo luksusowego kurortu o wysokim standardzie. To właśnie tam zostają zakwaterowane osoby, które zarezerwowały wycieczkę. Pobyt w tym ośrodku trwa trzy noce. Wieczorem, w dniu przyjazdu, miejsce ma oficjalna kolacja, która włączona jest już w koszty wycieczki. Każdy turysta posiada przydzielony stolik.

  Dziewiąty dzień pobytu to dzień wolny, który każdy może spożytkować na swój wymarzony sposób. Do dyspozycji są leżaki oraz parasole, a więc zdecydować się można na opalanie oraz kąpiel w oceanie. Obok recepcji usytuowana jest także główna restauracja, która oferuje dania oraz drinki także w ciągu dnia. Jest to idealne miejsce na krótki odpoczynek i relaks podczas upalnego dnia.

  W ofercie można znaleźć także atrakcje fakultatywne. Wybór jest naprawdę ciekawy. Możliwe jest na przykład nurkowanie z rurką, a warto pamiętać, iż jest to przeżycie niezapomniane, ponieważ wokół wysepek ukryty jest magiczny, podwodny świat i zobaczyć można wiele kolorowych rybek, a także zjawiskowych muszli. Możliwe jest także bardziej profesjonalne nurkowanie z przygotowanym, specjalistycznym sprzętem.

  Poza tym nie brakuje także atrakcji dla fanów łowienia ryb. Zdecydować się można, zarówno na rejs dzienny, jak i rejs nocny. Ten nocny na pewno będzie niezapomnianą przygodą.

  Poza tym warto wybrać się także do największych miast Malediwów. Na pewno warte uwagi jest Male, które jest stolicą archipelagu. Do wyboru jest także rejs łodzią podwodną oraz lot hydroplanem.

  Na Malediwach można także nabyć niezapomniane i wykonywane na wyspach pamiątki, czy biżuterię.

  Na pewno, zastanawiając się nad takim wyjazdem, warto dokładnie przejrzeć całą ofertę, która dostępna jest na stronie biura podróży Logos Tour.

  Wycieczka na Malediwy- komu jest polecana?

  Malediwy – wakacje z całą pewnością polecane są osobom, które chciałyby zobaczyć coś całkowicie odmiennego. Malediwy uchodzą bowiem za jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Przyroda oraz kolorystyka i ukształtowanie wysp, na pewno zrobią wrażenie nawet na najbardziej wymagających osobach. Malediwy polecane są tym, którym marzy się bezwarunkowy relaks, ale także tym, którzy lubią nurkować oraz pływać w oceanie.

  Malediwy na pewno są doskonałą propozycją na wakacje, gdy w Polsce zaczyna robić się chłodno. Nawet kilka dni na tych nieziemskich wyspach, będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Pobytu na Malediwach nie da się zapomnieć. Szerokie, rajskie plaże oraz błękit wody potrafią zrelaksować każdego. Dobrym wyborem jest wycieczka zorganizowana. Głównie dlatego, iż dzięki temu można mieć pewność, iż każdy jej szczegół został przemyślany, a na wczasowiczów czeka moc atrakcji. Faktycznie oferta jest bardzo korzystna i każdy znajdzie w niej coś, co najbardziej przypadnie mu do gustu.

  Działająca na Ziemi Olkuskiej firma Interkonekt S.C. - operator sieci światłowodowej FIBER – jako jedyna firma w Polsce została nagrodzona prestiżową nagrodą Tele.Odpowiedzialni Roku 2019. Została ona przyznana za działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu przez Stowarzyszenie e-Południe, które zrzesza małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych z całego kraju.

  Po XIV Sesji Rady Powiatu Ze starostwa
  27 listopada odbyła się XIV sesja Rady Powiatu w Olkuszu. Zachęcamy do zapoznania się z listą podjętych uchwał.
  Narada WINB w Kluczach Z powiatu
  Od wtorku 26 listopada w Powiecie Olkuskim trwa trzydniowa narada szkoleniowa z powiatowymi inspektorami nadzoru budowlanego w województwie małopolskim. Narada...

  Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu

  ogłasza nabór na stanowisko

  GŁÓWNY KSIĘGOWY

  >>Po więcej informacji kliknij tutaj<<

 • Policjanci z Bukowna odnaleźli zaginionego 87-latka
  Dzięki szybkiej reakcji mundurowych z Komisariatu Policji w Bukownie uratowano 87-latka, który oddalił się z miejsca zamieszkania. Mężczyzna leżał w rejonie mokradeł, był wycieńczony i przemoczony. Gdyby pomoc nie nadeszła w porę, mogłoby się to zakończyć tragedią.
  W poniedziałek wieczorem, około...
 • VIII klasa SP z Ryczówka, zwiedziła i poznała służbę w olkuskiej Komedzie
  Sympatyczna grupa młodzieży, zaciekawionych zawodem policjanta, odwiedziławczoraj mury naszej jednostki. Uczniowie zaspokoili swoją ciekawość poznaniapolicyjnej służby. Policjantka profilaktyki, dzielnicowy, technicy kryminalistyki oraz Z-ca Naczelnika Wydziału Prewencji, stali się przewodnikami...
 • Trwają prace przy rewitalizacji Dolinki na Osiedlu Młodych. To miejsce chętnie odwiedzane przez mieszkańców zmienia się nie do poznania. Niebawem rozpocznie się również przebudowa sanitariatów w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Integracyjnym Nr 1 w Olkuszu. Oba zadania realizowane są w ramach jednego większego projektu Gminnego Programu Rewitalizacji. Łączna wartość obu inwestycji to ponad 6 mln złotych, z czego 4,7 mln złotych pochodzi z unijnego dofinansowania.

  XIV sesja Rady Powiatu w Olkuszu – zawiadomienie Ze starostwa
  Działając na podstawie art. 15 ust. 7 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017r., poz. 1868), Przewodniczący Rady Powiatu Jacek Osuch...
  KOMUNIKAT NACZELNIKA URZĘDU SKARBOWEGO W OLKUSZU Z powiatu
  Naczelnik Urzędu Skarbowego w Olkuszu informuje, że od dnia 1 stycznia 2020 r. wpłaty...

  Jeśli stara pralka koniecznie wymaga wymiany to warto pomyśleć już teraz o tym, aby prześledzić nowe trendy wśród producentów tych urządzeń. Nowoczesne pralki to między innymi oszczędność wody i elektryczności. Warto przyjrzeć się temu jakie nowe funkcje oferują tego typu urządzenia, bo może się okazać, że pralko-suszarka byłaby świetnym wyborem.

  Prezent dla rodziców lub dziadków

  Jeśli zastanawiamy się jaki prezent można sprawić naszym rodzicom lub dziadkom to okazuje się, że świetnym pomysłem może być nowa pralka. Po zakupie pralki, po wielu latach, nie przywiązujemy już uwagi do tego jak ona działa i czy jest oszczędna. Ważne, aby spełniała swoją pierwotną funkcję. Jeśli jednak spojrzymy na nowoczesne pralki to zauważymy, że pozwalają one zaoszczędzić sporo kosztów, a przy tym oferują daleko posuniętą automatyzację w postaci nawet podpowiedzi programów w zależności od tego jakimi ubraniami do prania dysponujemy. Wygodne może być też to, że niektóre urządzenia można zaprogramować na konkretną godzinę, więc hałas prania nie musi nam towarzyszyć wtedy gdy przebywamy w domu. Więcej o pralkach można przeczytać na stronie https://lazienkiportal.pl/duze-agd/0/404/pralka-na-prezent.html

  Pranie ekologiczne i oszczędne

  W momencie zakupu pralki warto sprawdzać to jakie posiada oznaczenie związane z klasą energetyczną. Oczywiście te najbardziej oszczędne posiadają oznaczenia „A+” i więcej. Może różnica w zużywanej energii na pierwszy rzut oka nie będzie wydawać się kolosalna, ale w perspektywie lat używania takiej pralki zauważymy oszczędności, które pozwolą zrekompensować wyższą cenę urządzenia. Warto zwracać uwagę również na markę urządzenia i na jej opinie o bezawaryjnej pracy zamieszczane w internecie przez zadowolonych użytkowników.

  Po zakupie nowej pralki warto zwrócić uwagę na kwestie związane z oszczędnością. Nawet jeśli pralka ma wysoki poziom energooszczędności to niewłaściwe korzystanie z urządzenia może wcale nie wpłynąć na ostateczne oszczędności domowe. Warto zwrócić uwagę na to czy bęben jest zapełniony do pełna. Dość często w ferworze obowiązków domowych nie sprawdza się tego, a później należy włączać pralkę od nowa, gdy okaże się, że nie wszystko jeszcze zostało wyprane. Niektóre nowoczesne pralki posiadają funkcję ekonomiczną, więc można je uruchomić w trybie połowy wsadu, gdzie zużywają mniej energii i wody. Może okazać się to przydatne w przypadku, gdy mamy mało ubrań jednego rodzaju. Więcej o pralkach można poczytać na tym portalu: https://zambrow.org/artykul/jak-prac-ekologicznie/782073

  PB22129622 listopada Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu gościł Eleni - znaną polską piosenkarkę greckiego pochodzenia.

  Nowa sala zabaw i rekreacji w olkuskim SPOW Z powiatu
  Dzieci to nasza przyszłość, którą kształtujemy my dorośli. To my za nie odpowiadamy! Niestety czasami zdarza się tak, że nie wszystkie mają kochającą...