Projekt pod nazwą Eliminacja niskosprawnych urządzeń grzewczych w Gminie Olkusz i ich wymiana na kotły wykorzystujące paliwa stałe uzyskał dofinansowanie w ramach Działania 4.4 Redukcja zanieczyszczeń do powietrza, Poddziałania 4.4.3. Obniżenie poziomu niskiej emisji (paliwa stałe)– SPR, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020.

Projekt pod nazwą ,,Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Olkusz” uzyskał dofinansowanie w ramach Działania 5.2 Rozwijanie systemu gospodarki odpadami, Poddziałania 5.2.2. Gospodarka odpadami- spr, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020.

Gmina Olkusz rozpoczyna realizację projektu „Blok, podwórko, kamienice - a gdzie podziały się świetlice? - utworzenie placówek wsparcia dziennego w gminie Olkusz” w ramach Regionalnego Program Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa Region spójny społecznie, Działania 9.2 Usługi społeczne i zdrowotne, Poddziałania 9.2.1 Usługi społeczne i zdrowotne w regionie, Typ projektu: C - wsparcie dla tworzenia i/lub działalności placówek wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży z Europejskiego Funduszu Społecznego.

W ubiegłym roku informowaliśmy o uzyskaniu przez Gminę Olkusz dofinansowania w wysokości ponad 350 tys. zł na realizację programu rozwoju kształcenia przedszkolnego. Efektem jest doposażenie sal edukacyjnych, zwiększenie liczby miejsc dla olkuskich przedszkolaków oraz liczby zajęć. 7 lutego burmistrz Roman Piaśnik ocenił efekty semestralnej realizacji programu.

DSC 0015 17 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbyło się spotkanie autorskie z olkuską poetką Ireną Włodarczyk, zorganizowane przez Klub Literacki MOK Olkusz. Spotkanie poświęcone zostało nowemu tomowi wierszy „Dniem i nocą w Aniołowie”, powstałemu z inicjatywy Olgi Śladowskiej, wydanemu przez Stowarzyszenie Wszyscy dla Wszystkich przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.

 • Policyjna akcja „Alkohol i Narkotyki”
  Olkuscy policjanci przeprowadzili w poniedziałek (05.02.18 r.) akcję „Alkohol i Narkotyki". W trakcie wzmożonych działań stróże prawa udaremnili dalszą jazdę czterem kierowcom jazdy na „podwójnym gazie”.
  Poniedziałkowa akcja została przeprowadzona w kilku punktach kontrolnych na terenie powiatu...
 • Nietrzeźwy kierowca chciał wieźć dzieci na wycieczkę
  Podczas kontroli autokaru Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, zatrzymali kierowcę, który jechał pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał ponad 0,73 promila alkoholu w organizmie. Przyjechał, aby zawieźć dzieci na wycieczkę do Pieskowej Skały.
  Wczoraj 6 lutego 2018...
 • "Dzień Bezpiecznego internetu w powiecie olkuskim"
  W jaki sposób ustrzec się niebezpieczeństw w sieci i nie narazić się na odpowiedzialność karną dowiedzieli się uczniowie dwóch szkół podstawowych powiatu olkuskiego w ramach obchodów „Dnia Bezpiecznego Internetu” -tworzymy kulturę szacunku w sieci.
  W ramach obchodów „Dnia Bezpiecznego Internetu” 6...
 • Szanowni Państwo,

  do końca lutego br. trwa nabór wniosków do Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój w ramach poddziałania 3.2.1 Badania na rynek (POIR.03.02.01-IP.03-00-004/17). Specjalna pula środków (400 mln zł) dedykowana jest miastom średnim.

 • METODY STOSOWANE W CYBERPRZESTRZENI - POLICJA RADZI. DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU PO RAZ 14.

  6 lutego po raz czternasty obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Hasło zwraca uwagę na działanie każdego użytkownika sieci WWW. W czasach masowego korzystania z komputerów, czy urządzeń mobilnych, codziennie stykamy się z siecią internetową. Dlatego warto wspomnieć o tym, jak robić to...
 • W okresie od 12 lutego /poniedziałek/ do końca ferii zimowych, tj. 25 lutego 2018 roku uczniowie szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi zamieszkali na terenie gminy Olkusz, Bukowno, Bolesław i Klucze będą mogli skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej na terenie działania Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu.

  Warunkiem skorzystania z ulgi jest posiadanie przy sobie ważnej legitymacji szkolnej.

  Więcej o: DARMOWE PRZEJAZDY PODCZAS FERII ZIMOWYCH

  W okresie od 12 lutego /poniedziałek/ do końca ferii zimowych, tj. 25 lutego 2018 roku uczniowie szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi zamieszkali na terenie gminy Olkusz, Bukowno, Bolesław i Klucze będą mogli skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej na terenie działania Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu. Warunkiem skorzystania z ulgi jest posiadanie przy sobie

  3Około 70 obrazów zostało zaprezentowanych na wystawie Grupy Malarstwa OUTW działającej  w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu, przy Olkuskim Uniwersytecie III Wieku. Tytuł wystawy „Barwy i Emocje”  - bo zapewne jednego i drugiego nie zabrakło podczas wernisażu. 

  plakat Terrazzino MOK <a href=Olkusz 1" width="200" height="282" style="margin-right: 10px; float: left;" />Roman Piaśnik, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu serdecznie zapraszają Panie na koncert Stefano Terrazzino.

  Impreza z okazji Dnia Kobiet, tylko dla pań! Zapraszamy 9 marca o 19.00.

  Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie biletowej MOK.  

  DSC 0024 1W niedzielny wieczór, 4 lutego, na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu zaśpiewał Sławomir. Aktor, konferansjer, muzyk, wokalista, prywatnie Sławomir Zapała, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie.

 • Mandat płatny kartą
  Od 2 lutego olkuscy policjanci ruchu drogowego, wyjeżdżając do służby mają na wyposażeniu terminale płatnicze. Dzięki nim kierowcy ukarani mandatem karnym będą mogli go opłacić podczas kontroli drogowej.
  Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, pełniąc służbę na drogach powiatu olkuskiego,...
 • Na „podwójnym gazie” i bez prawa jazdy
  Olkuska drogówka zatrzymała kierowcę Renault, który kierował mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie i bez prawa jazdy. Wpadł, bo przekroczył dopuszczalną prędkość.
  Do zdarzenia doszło 3 lutego 2018 roku około godziny 9:44 na drodze wojewódzkiej 783, między miejscowościami Rabsztyn a Pazurek....
 • 3 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbył się XII Koncert Charytatywny na rehabilitację dzieci i młodzieży zorganizowany przez Stowarzyszenie na rzecz oświaty, kultury i pomocy społecznej Wszyscy dla Wszystkich pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz i Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przy współpracy: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Integracyjnego Nr 1 w Olkuszu, Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Olkuszu oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu.

  W niedzielny wieczór, 4 lutego, na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu zaśpiewał Sławomir. Aktor, konferansjer, muzyk, wokalista, prywatnie Sławomir Zapała, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie.