Więcej o: CZYM BĘDĄ JEŹDZIĆ MIESZKAŃCY POWIATU OLKUSKIEGO OD POŁOWY PRZYSZŁEGO ROKU?

Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu informuje, że w dniu 06.06.2018 r. nastąpiło otwarcie ofert przetargowych w sprawie wyboru producenta na 23 niskoemisyjne autobusy komunikacji miejskiej. Postępowanie przeprowadzono w trybie przetargu nieograniczonego, a kwota jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia to:   W zakresie części I 5 104 500,00 zł/brutto/ W zakresie części

Na rogatkach Olkusza zostały umieszczone nowe znaki witające przyjezdnych. Centralna część rynku w okolicach dawnego ratusza oraz budynek olkuskiego magistratu mają nową iluminację, a nad wejściem zamieszczono litery z napisem Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu. W klombach i donicach, o które dba gmina, pojawiły się piękne kompozycje kwiatowe. A wszystko po to, żeby miasto miało jeszcze bardziej estetyczny i przyjazny wygląd.

7 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury odbyły się uroczyste obchody dziesięciolecia chóru UTW Renesans działającego przy MOK Olkusz.

DSCF02087 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury odbyły się uroczyste obchody dziesięciolecia chóru UTW Renesans działającego przy MOK Olkusz.

 • „Bezpieczeństwo w turystyce na terenie Pustyni Błędowskiej” – debata społeczna
  Debaty społeczne to jedno z priorytetowych działań Policji. Pełnią ważną rolę w porozumiewania się z lokalnym społeczeństwem. Taka forma komunikowania się jest niezbędna do diagnozowania problemów i zagrożeń, które są najbardziej uciążliwe dla społeczności lokalnej.
  W ubiegłym tygodniu Komisariat...
 • „Kręci mnie bezpieczeństwo… na rowerze”
  Podczas egzaminu na kartę rowerową, który zorganizowano dzisiaj (07.06.br.) w Szkole Podstawowej nr 5 w Olkuszu, policjantka z komendy wraz z dzielnicowym przeprowadzili wykład nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
  Jeszcze przez przystąpieniem do egzaminu praktycznego jazdy na rowerze, ...
 • DSC0587 Fotor3 czerwca w MOK-Centrum Kultury odbył się III Turniej Muzealny dla uczniów szkół podstawowych. W szranki stanęli uczniowie klas piątych Szkoły Podstawowej Nr 2 i Nr 10 w Olkuszu. Impreza zorganizowana została w ramach Dnia Dziecka.

  DSCF00886 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu miała miejsce gala wręczenia nagród eliminacji gminnych i powiatowych Konkursów Recytatorskich szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych i szkół średnich oraz Powiatowego Festiwalu Kultury – Teatralia 2018.

  17 czerwca ulicami kilkunastu miejscowości przebiegnie Sztafeta Niepodległości. Jest to inicjatywa Diecezji Sosnowieckiej, w którą aktywnie włączyła się również Gmina Olkusz. Gorąco zachęcamy do rejestracji na stronie internetowej www.sztafetadiecezjalna.pl, gdzie każdy zainteresowany może wybrać dowolny odcinek. Uczestnicy otrzymają bezpłatne pakiety startowe.

 • „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” – akcja nad Zalewem Wolbromskim
  9 czerwca 2018 roku od godziny 14 na terenie Zalewu Wolbromskiego w ramach akcji „Kreci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Chrzanowie i Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym będą prowadzić działania edukacyjno-informacyjne...
 • DSCF01236 Czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie autorskie z Andrzejem Karoniem – fotografikiem, dokumentalistą, założycielem najmniejszego, specyficznego muzeum w Krakowie - Muzeum Europeistycznego. Spotkanie zorganizował Klub Literacki przy MOK w Olkuszu.

  Więcej o: WEEKENDOWA ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU W SŁAWKOWIE

  Urząd Miasta Sławkowa informuje, że w związku z organizowaną imprezą plenerową pt. „Dni Sławkowa” w dniu 9 czerwca /sobota/ w godz. 13:00-24:00 oraz w dniu 10 czerwca /niedziela/ w godz. 13:00-23:00 nastąpi zmiana organizacji ruchu polegająca na wyłączeniu Rynku w Sławkowie z ruchu kołowego. Wobec powyższego dla kursów autobusów mających przystanek końcowy i początkowy w

 • Zmiany w przepisach  4 czerwca br. wchodzi w życie ustawa z dnia 9 maja 2018 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 957). Jej zapisy dotyczą etapowego uruchamiania poszczególnych modułów systemu informatycznego „CEPIK 2.0”, co w praktyce będzie uzależnione od wdrażania...
 • Więcej o: ZMIANA TARYFY BILETOWEJ JUŻ OD LIPCA 2018!!!

  Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu wprowadza zmianę taryfy biletowej poprzez obniżenie ceny biletów jednorazowych pomiędzy dwoma gminami (2 jednostki administracyjne) z kwoty 3,60 zł na 3,00 zł. Koszt przejazdu do Sławkowa również będzie wynosił 3,00 zł (3 jednostki administracyjne). Ponadto informujemy, iż cena biletu miesięcznego okresowego za 90 zł obowiązuje na terenie całej

  W piątek 8 czerwca na trasie Trzebinia-Alwernia odbędzie się I etap Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Kibice będą mogli dopingować 256 kolarzy z 25 drużyn ścigających się na dystansie 133 kilometrów. Emocji zatem nie braknie.

  Dokładnie 76 lat temu bestialsko zamordowano niemal połowę mieszkańców Olkusza. Aby oddać im hołd, 13 czerwca odbędzie się Marsz Pamięci ostatnią drogą olkuskich Żydów po rodzinnym mieście. Historię i kulturę przybliżą wydarzenia towarzyszące – koncert muzyki klezmerskiej, wystawa plenerowa, spacer historyczny i seminaria dla młodzieży.

  Bezpłatne badania i konsultacje specjalistyczne w Centrum Rehablilitacji VitalMed w Jerzmanowicach

  6 czerwca o 10.00 w Miejskim Ośrodku Kultury, ul. Nullo 29, odbędzie się gala wręczenia nagród eliminacji gminnych i powiatowych 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego szkół podstawowych, gimnazjów i liceów oraz Powiatowego Festiwalu Kultury Teatralia 2018.

  Baner wystawy UTWSerdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy prac studentów sekcji malarstwa OUTW, który odbędzie się 14 czerwca o 18.30 w Miejskim Ośrodku Kultury, ul. Nullo 29.

  zakonczenie roku 2018 sekcji baner2 czerwca o 17.00 w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Nullo 29 odbędzie się uroczyste zakończenie roku racy edukacyjnej i twórczej w pracowniach artystycznych MOK.

  Zapraszamy na wystawę prac dzieci i młodzieży z Pracowni Plastycznej oraz występy dzieci i młodzieży z Pracowni Teatralnej, Wokalnej, Tanecznej i Instrumentalnej MOK.