Na tę informację z całą pewnością czekało wielu mieszkańców Olkusza – z pierwszym dniem lutego zostało otwarte przejście na terenie Emalii, łączące osiedla południowe z centrum miasta. W wyniku osiągniętego porozumienia między Gminą Olkusz a właścicielem terenu, mieszkańcy będą mogli korzystać z tego traktu komunikacyjnego codziennie w godzinach od 5:00 do 22:00. To nie jedyna dobra wiadomość. Gruntownej modernizacji doczekała się kładka nad torami między ulicami Skwer i Na skarpie.

Gmina Olkusz otrzymała blisko 617 tysięcy złotych dotacji na wymianę 66 starych, nieekologicznych pieców. Dzięki temu zostaną one zamienione na urządzenia najwyższej klasy, mające o wiele wyższą sprawność energetyczną, przynoszące oszczędność pieniędzy i emitujące zdecydowanie mniej zanieczyszczeń. Przekazane wsparcie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020.

Z dniem 01. 02. 2018 r. kurs linii M relacji Olkusz Dw. PKS – Olkusz Szpital – Olkusz Os. Młodych Pętla po godz. 18:30 zostanie opóźniony na godz. 18:35. Zmiana ta została wprowadzona w związku z prośbami mieszkańców olkuskich osiedli kończących pracę po godz.18:30, co umożliwi im powrót do domów po zakończonej pracy. Za powstałe

 • Areszt za wprowadzanie do obrotu i posiadanie znacznej ilości narkotyków
  Olkuscy kryminalni zatrzymali 32-letniego mieszkańca miasta i 58-letniego mieszkańca Bukowna. W ich mieszkaniach, znaleźli blisko 11 kg różnych narkotyków – w tym marihuanę , amfetaminę i kokainę. 167 sztuk tabletek ekstazy, 26 sztuk rosyjskiej wiagry oraz 26 paczek papierosów i 1 kg tytoniu bez...
 • DSCF0103 127 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbyła się gala wręczenia nagród dla Osób Działających na Rzecz Dobra Innych „Cordis Nobilis”. Roman Piaśnik, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, wręczył statuetki i dyplomy laureatom IX edycji nagrody Szlachetnych Serc.

  W sobotni wieczór 27 stycznia odbyło się tradycyjne spotkanie noworoczne przedstawicieli samorządu Gminy Olkusz, środowisk biznesu, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych. Punktem kulminacyjnym uroczystości było wręczenie przez burmistrza Romana Piaśnika nagród Cordis Nobilis, przyznawanych Szlachetnym Sercom, czyli osobom i organizacjom, wyróżniającym się aktywną i bezinteresowną pracą na rzecz innych.

  co pan tu robi plakatZapraszamy na spektakl komediowy dla widzów dorosłych. 16 marca o 19.00 w Miejskim Ośrodku Kultury „Przepraszam, co pan tu robi?” Arkadiusza A. Grochota według pomysłu Arkadiusza Pawlaka.

  Pięć osób, siedem osobowości i jedna szafa... zobaczcie, co z tego wyniknie.  

  renata przemyk plakatSerdecznie zapraszamy na koncert wokalistki i kompozytorki Renaty Przemyk.

  25 marca o 19.00 w sali widowiskowej MOK. Bilety do nabycia w kasie lub on-line.

  Koncert odbędzie się w ramach projektu Szyk Kultury. 

  IMGP0253 125 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury wieczór był typowo filmowy – odbył się finał I Olkuskiego Festiwalu Filmów Amatorskich MOK oraz Konkursu Filmowego „Olkusz nas kręci” zorganizowanego przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną oraz Galerią Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu. Liczni widzowie obejrzeli osiem ciekawych filmów krótkometrażowych. 

  PORZĄDEK OBRAD

  XXXVIII sesji Rady Miejskiej w Olkuszu w dniu 30 stycznia 2018 roku – godz. 15.30

  Serce Olkusza – zabytkowy rynek – znowu zabiło mocniej! Wszystko za sprawą największej zimowej atrakcji w Gminie Olkusz – lodowiska.

  25 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury wieczór był typowo filmowy – odbył się finał I Olkuskiego Festiwalu Filmów Amatorskich MOK oraz Konkursu Filmowego „Olkusz nas kręci” zorganizowanego przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną oraz Galerią Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu. Liczni widzowie obejrzeli osiem ciekawych filmów krótkometrażowych.

  Konkurs „Olkusz nas kręci” organizowany był dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnychi w trzech kategoriach: „Wydarzenia kulturalne”, „Ciekawe miejsca”, „Sport i turystyka”.

  I Olkuski Festiwal Filmów Amatorskich zorganizowany przez MOK w Olkuszu, zapraszał uczestników powyżej 16. roku życia do zaprezentowania zrealizowanego przez siebie filmu. Aby uzbroić chętnych w niezbędną wiedzę, zorganizowano 4 profesjonalne warsztaty omawiające zagadnienia przydatne w przygotowaniu materiału filmowego przez amatorów.

  Nagrodzeni w ramach I Olkuskiego Festiwalu Filmów Amatorskich 2017 otrzymali piękne pamiątkowe Zbyszki.

  IMGP0245

  Jury w składzie: Adam Sowula, Piotr Skrzynecki i Grzegorz Pałka postanowiło przyznać następujące nagrody:

  IMGP0247 1IMGP0250 1

  1 miejsce: „Między Bradford a Cieszynem. Historia pewnego pudełka” - Katarzyna Odrzywołek, Mariusz Solarz, Tomasz Szygulski,

  2 miejsce: „Jesień” - Małgorzata Winiarczyk, Irena Włodarczyk,

  3 miejsce: „Okruchy życia” - Wiesława Kluczewska.

  IMGP0253 1IMGP0257

  Nagrody wręczał Piotr Skrzynecki, filmoznawca, instruktor MOK. Trzeba podkreślić, że dwie nagrody – II i III zdobyły studentki OUTW. Brawo utalentowane seniorki! Okrzyki uznania napływały z widowni, od licznie zgromadzonych kolegów – studentów.

  IMGP0269

  Po wręczeniu każdej z nagród następowała projekcja filmu, nagradzana rzęsistymi brawami.

  W konkursie „Olkusz nas kręci” jury w składzie: Emilia Kotnis-Górka, Piotr Skrzynecki, Michał Latos i Jacek Sypień w Kategorii „Ciekawe miejsce” przyznało następujące nagrody:

  IMGP0259 1IMGP0260 1

  Szkoły podstawowe:

  1 nagroda – Szkoła Podstawowa Nr4 – Wiktoria Szkalmierska i Maciej Pałka,

  2 nagroda – Szkoła Podstawowa Nr 4 – Alicja Sowula.

  Oddziały gimnazjalne:

  1 nagroda – SP Nr 9 – Piotr Cieślik i Piotr Mika,

  2 nagroda – SP Nr 2 – Dawid Klimas, Katarzyna Śliwoń i Wojciech Jeliński.

  Licea:

  Nagroda – II Liceum Ogólnokształcące – Alicja Mosur.

  IMGP0262IMGP0266 1

  Nagrody wręczał Jacek Sypień, pracownik Biura Promocji i Informacji Publicznej UMiG Olkusz.

  Filmy zostały nakręcone w różnej konwencji, wszystkie interesujące, jak na produkcje krótkometrażowe zawierające dużo treści. Z niecierpliwością i ciekawością czekamy na następną taką uroczystość i kolejne filmowe niespodzianki.

  plakat połroczna wystawa pracowni plastycznej i ceramicznej mokSerdecznie zapraszamy na półroczną wystawę prac dzieci i młodzieży z Pracowni Plastycznej i Ceramicznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu.

  Eksplozja barw i kształtów!

  Obejrzeć? Koniecznie!

  Miejski Ośrodek Kultury, ul. Fr. Nullo 29, wernisaż 9 lutego o 17.00.

  plakat UTW jpgMiejski Ośrodek Kultury w Olkuszu zaprasza na wystawę Grupy Malarstwa Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku "Barwy i emocje".

  Wernisaż 2 lutego o 18.00 w MOK-Centrum Kultury ul. Szpitalna 32.

  Wystawę będzie można oglądać do 23 lutego.

  Serdecznie zapraszamy. 

  IMG 889424 stycznia na zajęciach kreatywnych "Gdzie mieszka sztuka" dzieci wybrały się w podróż pociągiem. Po drodze zwiedziły kilka krajów Europy poznając ich zwyczaje i charakterystyczne cechy.

 • Odprawa roczna w Auli Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu
  Dzisiaj(24.01.2018rok) na Auli Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu odbyła się odprawa roczna z udziałem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie. nadinsp. dr. Krzysztofa Pobuty. Uczestniczyli w niej policjanci i pracownicy cywilni olkuskiej komedy, a także zaproszeni goście: Prokurator...
 • IMGP011823 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się ostatni w okresie okołoświątecznym koncert kolęd i pastorałek „Gwiazdo świeć, kolędo leć”. Grali uczniowie, absolwenci i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Olkuszu. 

  Sensacyjny wynik konkursu o unijne pieniądze

  Wszystkie złożone przez Gminę Olkusz miejskie projekty unijne z zakresu Gminnego Programu Rewitalizacji (GPR) otrzymały dofinansowanie zewnętrzne. Oznacza to, że już wkrótce w Olkuszu zostanie wykonanych aż 18 zadań, które znacznie poprawią estetykę miasta i funkcjonalność wielu miejsc publicznych. Jest to najwyższa w historii Olkusza kwota dofinansowania uzyskana w jednym naborze konkursowym. Wartość wszystkich projektów, które otrzymały wsparcie, to dokładnie 26 154 849,95 złotych, z czego 17 528 866,69 złotych pokryje dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 dla Osi Priorytetowej Rewitalizacja przestrzeni regionalnej, Działanie 11.1 Rewitalizacja miast, Poddziałanie 11.1.1. Rewitalizacja głównych ośrodków miejskich w regionie.

 • Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy
  Postawą godną naśladowania wykazała się 35-letni mężczyzna, który w Olkuszu ujął nietrzeźwego kierowcę, a następnie powiadomił policje. Kierujący samochodem marki Honda miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
  Do zdarzenia doszło wczoraj tj. 21 stycznia 2018 roku w Olkuszu około godziny 18:50....
 • IMGP002221 stycznia wieczorem w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się uroczysty Koncert Bożonarodzeniowy uświetniony występami laureatów II Olkuskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek.