21 stycznia wieczorem w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się uroczysty Koncert Bożonarodzeniowy uświetniony występami laureatów II Olkuskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek.

IMGP0016

Wśród licznie przybyłych znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych z Romanem Piaśnikiem, Burmistrzem Miasta i Gminy Olkusz na czele.

IMGP0032

W imieniu Dyrektor MOK Beaty Soboń zebranych powitał Marcin Wiercioch, Kierownik Działu Organizacji Imprez.

IMGP0095

Protokół jury II Olkuskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek odczytał Michał Mączka, Kierownik Działu Artystycznego olkuskiego MOK.

IMGP0027

Burmistrz Roman Piaśnik serdecznie powitał wszystkich gości, po czym wręczył, razem z Marcinem Wierciochem, nagrody i dyplomy laureatom, którzy po pamiątkowym zdjęciu zaczęli przygotowywać się do występów.

IMGP0037

Oprócz laureatów przepięknie śpiewał chór MOK w Olkuszu przy Uniwersytecie III Wieku pod kierownictwem Mirosławy Nadymus.

IMGP0047IMGP0048

Ślicznych barw swoimi strojami nadały koncertowi zespoły folklorystyczne z Braciejówki, Gorenic, Kosmolowa, Zawady I Zedermana pod opieką Grażyny Praszelik-Kocjan, które kolędowały przy akompaniamencie mistrzowskich skrzypek i akordeonu, czyli Michała Mączki i Wiesława Barana.

IMGP0053IMGP0056

IMGP0066IMGP0077

IMGP0081IMGP0049

IMGP0055IMGP0063

IMGP0069IMGP0088

Wystąpili również członkowie pracowni wokalnej i teatralnej MOK, a występom laureatów towarzyszyły dzieci z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Olkuskiej.

IMGP0108IMGP0114

Barwnie było i świątecznie, piękne głosy i piękne kolędy, serdeczne życzenia, bo to wciąż styczeń, początek roku, a na koniec utwór kulinarny w wykonaniu firmy cateringowej Artur Sokół - czyli duet pierogów z mięsem i wyrazistego, czerwonego barszczu.

Dobiegł końca plebiscyt „Świeć się z Energą”, w którym internauci wybierali najpiękniej oświetlone miasto w Polsce. Olkusz zwyciężył w wojewódzkim etapie, zdobywając tytuł Świetlnej stolicy Małopolski oraz wygrywając energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł, który zostanie przekazany na wybrany przez władze miasta cel charytatywny. Olkuszowi nie udało się powtórzyć sukcesu w etapie ogólnopolskim. Główna nagroda trafi zatem do Zamościa.

plakat irena włodarczyk„Dniem i nocą w Aniołowie” to tytuł nowego tomu wierszy olkuskiej poetki Ireny Włodarczyk. Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z panią Ireną, które poprowadzi dr hab. prof. UP Marek Pieniążek.

Pełen poezji wieczór już 7 lutego o 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu. Wstęp wolny.   

IMGP024920 stycznia... Sobotni wieczór na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu. „Król Mięsopust” na podstawie sztuki Jarosława Marka Rymkiewicza w wykonaniu grupy teatralnej MOK Glutaminian Sodu! Czyli Glutaminian w królewskiej odsłonie. Jak zwykle znakomity. 

IMG 9765 2Kąciki zabaw organizowane są od lat w miejscach odwiedzanych przez rodziny. Z radością informujemy, że w przestrzeni Domu Kultury przy ul. Nullo 29 znalazło się miejsce, które, obok kawiarni MOK, przeznaczone zostało dla Rodzica z Dzieckiem. 

 • Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” i konkurs plastyczny "Stok nie jest dla bałwanów"
  12 stycznia 2018 roku ruszyła akcja informacyjno-edukacyjna „kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.
  Akcja została przygotowana przez Biuro Prewencji KGP i poświęcona jest bezpieczeństwu osób wypoczywających w górach i korzystających ze zorganizowanych terenów narciarskich. Przedsięwzięcie jest...
 • MiniaturaPytacie, o czym jest „Król Mięsopust” i czy można przyprowadzić dzieci. Dla dorosłych w sam raz, ten subtelny smaczek... A dzieci niech najpierw dorosną...

   

  DSC 0012Takiego wykładu w OUTW jeszcze nie było. Nauczyciel akademicki, który śpiewa i tańczy? Tak! Profesor nadzwyczajny dr hab. Przemysław Kania zauroczył w czwartkowy wieczór studentów Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i pracowników MOK w Olkuszu. 

  lorem ipsum

  Z myślą o zwiększeniu oferty i wygodzie turystów odwiedzających zamek Rabsztyn olkuski magistrat przygotowuje się do realizacji kolejnych kilku inwestycji w obrębie wzgórza.

  W przeddzień 73. rocznicy zakończenia okupacji hitlerowskiej w Parku Miejskim pod pomnikiem „Poległym za Ojczyznę i pomordowanym przez faszystów 1939 – 1945" delegacje kombatantów oraz Gminy Olkusz złożyły kwiaty, wyrażając jednocześnie hołd dla poległych w czasie II Wojny Światowej.

 • KGP.Pomagamy i chronimy. Niech rok 2018 będzie jeszcze lepszy od 2017
  Dobre wyniki osiągnięte w roku 2017 pozwalają patrzeć z optymizmem w przyszłość. Zmniejszyła się liczba wypadków drogowych, mniej osób zginęło i mniej odniosło rany. Przestępczość kryminalna spadła, zaś wykrywalność wzrosła. Przywracanie posterunków policji czy też zmiana formuły działań...
 • logo arimr

  Rolniku, od tego roku wniosek o dopłaty tylko przez Internet

  Od 2018 r. zmianie uległy zasady ubiegania się o dopłaty bezpośrednie. Wnioski składane będą w formie elektronicznej. Służy do tego aplikacja eWniosekPlus, dostępna od 15 marca na stronie internetowej www.arimr.gov.pl.

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa służyć będzie pomocą techniczną, przeprowadzi też w gminach szkolenia z obsługi aplikacji. Od 15 marca w siedzibach ARiMR dostępne będą stanowiska internetowe, przy których rolnicy będą mogli z pomocą pracowników skorzystać z aplikacji eWniosekPlus.

  Pomocą będą służyć też instytucje i organizacje rolnicze, w tym Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

  Zamiast wniosku można złożyć Oświadczenie

  W tym roku zamiast wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich możliwe będzie złożenie Oświadczenia, w którym rolnik potwierdzi brak zmian w porównaniu z wnioskiem z 2017 roku. Formularz Oświadczenia dostępny będzie na stronie internetowej www.arimr.gov.pl.

  Termin składania oświadczeń wyznaczono od 15 lutego do 14 marca 2018 r.

  Z takiego rozwiązania będzie mógł skorzystać rolnik, w którego gospodarstwie powierzchnia gruntów ornych wynosiła mniej niż 10 ha i ubiegał się w 2017 roku:

  • jednolitą płatność obszarową, płatność za zazielenienie, płatność dodatkową lub
  • płatność do owiec i kóz lub
  • płatność niezwiązaną do tytoniu lub
  • wypłatę pomocy na zalesianie lub
  • przyznanie płatności ONW lub przyznanie premii pielęgnacyjnej i premii zalesieniowej.

  Informacje dotyczące eWniosku i Oświadczenia

  • w Punktach Informacyjnych w Biurach Powiatowych ARiMR
  • na stronie internetowej arimr.gov.pl
  • pod bezpłatnym numerem infolinii 800-38-00-84

  Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza

  Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach

  Programu "Równać Szanse 2018"

  Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności!

  Nabór trwa do 14 marca 2018 r. do godz. 12.00.

  Komunikat dot. remontu i wyłączenia kładki nad torami, łączącej ulice Na Skarpie i Skwer, z ruchu pieszych

   

  DSC 0049Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków – tak brzmiało tegoroczne hasło wspaniałego wydarzenia, jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku grała po raz dwudziesty szósty.

 • Olkuscy policjanci odzyskali skradziony samochód
  Policjanci Wydziału Prewencji olkuskiej komendy zatrzymali 37-letniego mieszkańca Olkusza, podejrzanego o kradzież samochodu marki Ford Transit. Mężczyzna przyznał się do kradzieży i usłyszał już w tej sprawie zarzuty. Grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.
  4 stycznia 2018 r. do komendy w...
 • Nielegalny towar w rękach olkuskich kryminalnych
  W ubiegłą sobotę tj. 13 stycznia 2018 r. Policjanci Referatu do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu po raz kolejny zabezpieczyli papierosy i tytoń oraz alkohol bez polskich znaków akcyzy. Straty skarbu państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego...
 • Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków – tak brzmiało tegoroczne hasło wspaniałego wydarzenia, jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku grała po raz dwudziesty szósty.

  W sobotę, 13 stycznia br. na rynku miejskim w Olkuszu odbędzie się rozgrzewający piknik TAURONA. Imprezę zorganizowano z okazji otwarcia nowego punktu obsługi klienta. Motywem przewodnim pikniku jest gorący temat - ekologiczne sposoby ogrzewania domów i mieszkań.

  IMG 988011 stycznia o 18.30 w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy poplenerowej "Zamek Rabsztyn" 2017 im. Jacka Taszyckiego. 

  PLAKAT POCIAGIEM PRZEZ EUROPESerdecznie zapraszamy na trzecie w sezonie II wydarzenie z cyklu spotkań twórczych dla dzieci "Gdzie mieszka sztuka". Tym razem tytuł brzmi intrygująco: "Pociągiem przez Europę".

  Hmm... jedziemy?

  Odjazd z dworca Miejski Ośrodek Kultury przy ul. Fr. Nullo 29 już 24 stycznia o 16.30.