100 lat działalności służb sanitarnych Z powiatu
W 2019 roku służby sanitarne w Polsce obchodzą wyjątkowy jubileusz 100-lecia swojego istnienia. Mając na uwadze te wszystkie lata w służbie dla zapewnienia...
Więcej o: Zmiany w realizacji rozkładów jazdy linii 470, 472, 477.

Uwaga Z dniem 19 września wprowadzone zostają zmiany w realizacji rozkładów jazdy linii 470, 472, 477. linia 470 w dni robocze: – kurs relacji Olkusz Supersam ZKG „KM” – Hucisko – Cieślin zostanie przyspieszony z godz. 12:10 na godz. 12:00 – kurs relacji Cieślin – Krzywopłty – Olkusz Supersam ZKG „KM” zostanie przyspieszony z godz.

Chcesz aktywnie spędzić ostatnią niedzielę września w towarzystwie olimpijczyków? Zapisz się na Rodzinny Rajd Rowerowy „Rowerem po zdrowie”!

ROWEREM PO ZDROWIE Ze starostwa
Chcesz aktywnie spędzić ostatnią niedzielę września w towarzystwie olimpijczyków? Zapisz się na Rodzinny Rajd Rowerowy „Rowerem po zdrowie”!

Promowanie strony internetowej i swojego biznesu nie jest proste – konieczne jest wybranie odpowiedniej metody i skuteczne działanie, z czym nie radzi sobie wielu przedsiębiorców. Jednym ze sposobów promocji jest pozycjonowanie stron WWW – niezwykle popularne i skuteczne, jednak tylko wtedy, gdy uda się uniknąć kilku powszechnych błędów. Jeżeli chcesz skorzystać z możliwości, jakie daje współczesne SEO sprawdź, jakich błędów powinieneś unikać!

Pozycjonowanie stron WWW - 5 błędów, które warto znać

Błąd 1 – zbyt wiele słów kluczowych

Jednym z podstawowych błędów, który na szczęście popełniany jest coraz rzadziej, było niemal od zawsze upychanie słów kluczowych. Bo chociaż zasada jest taka, że im więcej keywordsów znajdzie się w tekście, tym szansa na jego wypromowanie będzie większa, a wysokie pozycje strony w Google pozwolą stać się widocznym w Internecie, łatwo w tym aspekcie przesadzić. A zbyt duża liczba słów kluczowych może być kojarzone przez Google ze spamem, co w konsekwencji doprowadzi do nałożenia kary na witrynę i spadek pozycji (często długofalowy!).

Dlatego też pozycjonowanie stron WWW powinno opierać się na przemyślanej polityce umieszczania słów kluczowych w tekście – warto przy tym stosować synonimy i słowa powiązane tematycznie, dzięki czemu tekst będzie miał wyższą jakość i zostanie lepiej oceniony przez Google.

Błąd 2 – niewłaściwe słowa kluczowe

Powszechnym błędem jest nie tylko zbyt duża liczba słów kluczowych, ale również ich nieodpowiednia selekcja. Aby pozycjonowanie strony mogło być skuteczne, konieczne jest dobieranie tematycznych wyrażeń, które będą wyszukiwać użytkownicy – to dzięki nim Twoja strona będzie pojawiać się w wynikach wyszukiwania pod odpowiednimi hasłami, co pozwoli Ci wypromować ofertę. Niestety, bardzo często niedouczeni „specjaliści” używają np. zbyt ogólnych słów kluczowych, jak np. „hydraulik”, przez co niemożliwe jest przebicie się przez ogromną konkurencję.

Warto więc korzystać ze specjalistycznych narzędzi i wybierać słowa kluczowe z tzw. „długiego ogona” – dzięki temu zwiększysz swoją szansę na widoczność w Google.

Błąd 3 – brak wysokiej jakości contentu

Nie bez powodu mówi się dzisiaj, że „content is king”, ponieważ to właśnie dzięki wysokiej jakości tekstom na stronie internetowej, możliwe jest jej skuteczne promowanie. Niestety, wielu przedsiębiorców oszczędza na tej kwestii i nie dba należycie o treści, jakie oferuje użytkownikom – a to prowadzi nie tylko do tego, że strona będzie niechętnie odwiedzana przez internautów, ale również nie zostanie doceniona przez Google. Dbaj więc o to, by Twoje teksty na stronie były eksperckie, zaopatrz ją też w multimedia – dzięki temu pozycjonowanie sklepu czy witryny będzie o wiele skuteczniejsze!

Błąd 4 – niska jakość linków

Linki to podstawa SEO, jednak ich niska jakość, np. z bezwartościowych zapleczy, nie pomoże Ci osiągnąć sukcesu. Co więcej – takie słabe linki, w dodatku w bardzo dużych ilościach, mogą zaszkodzić i wpłynąć na to, że strona zamiast wznosić się ku szczytom wyników wyszukiwania, będzie spadać na coraz niższe pozycje w Google.

Błąd 5 – samodzielne pozycjonowanie strony

Tanie pozycjonowanie to perspektywa, której ulega wielu przedsiębiorców – bardzo często, chcąc oszczędzić, nie korzystają oni z usług specjalistów i samodzielnie promują swoją stronę w Google. Jak pokazuje praktyka, jest to błąd, ponieważ bez wiedzy, doświadczenia oraz odpowiednich narzędzi, nie tylko nie da się zbudować odpowiednich pozycji, ale nawet można zaszkodzić stronie. Dlatego też pamiętaj, że chcąc osiągać jak najlepsze wyniki, warto skorzystać z pomocy specjalistów SEO!

Pozycjonowanie stron WWW – 5 najczęściej popełnianych błędów

Zapraszamy w sobotę 21 września na bezpłatną wycieczkę autobusową „Śladami II wojny światowej na ziemi olkuskiej” w ramach akcji „Olkuskie Spacery Historyczne 2019”.

 • Podsumowanie działań małopolskiej drogówki „TELEFON”
  Wczoraj, tj. 16 września 2019 roku na terenie Małopolski policjanci ruchu drogowego przeprowadzili ogólnopolskie działania „TELEFON”. Ich celem było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku...
 • Edukacyjna walizka narkotykowa w Szkole Podstawowej nr 3 w Olkuszu
  Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu przeprowadziła szkolenia z nauczycielami i rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Olkuszu. Podczas spotkań mundurowa wykorzystała walizkę edukacyjną, która wyposażona jest w imitację środków psychoaktywnych i przyrządów służących do ich...
 • Obecnie powstaje wiele firm oferujących usługę archiwizacji dokumentów. Ale o co tak naprawdę chodzi? Z jakich usług firma może skorzystać? Co oznacza archiwizacja czy digitalizacja dokumentów? O tym wszystkim w poniższym artykule! Wyjaśniamy wszystkie nieścisłości i wątpliwości związane z usługa outsourcingu kadr i płac!

  Outsourcing kadr i płac

  Archiwizowanie dokumentów, do którego wyjaśniania dojdziemy nieco później, bardzo często łączą się z usługa outsourcingu kadr i płac. Zatem, na czym polega ta usługa? Outsourcing płac i kadr to usługa, w której konkretna firma może zająć się wszystkimi niemal formalnościami związanymi z funkcjonowaniem firmy od strony finansowo– prawnej, a zatem:

  • audyty kadrowe,
  • naliczanie składek na ubezpieczenia zarówno zdrowotne jak i społeczne,
  • wyliczanie wynagrodzeń,
  • rejestracja firmy w urzędach,
  • kontakty z urzędnikami,
  • przygotowywanie deklaracji podatkowych,
  • przygotowywanie i dbanie o całą dokumentację finansową oraz kadrową.

  Archiwizacja dokumentów

  To kolejna bardzo popularna usługa, która polega na właściwym posegregowaniu wszystkich dokumentów i usystematyzowaniu ich tak, aby każda osoba uprawniona do wglądu do nich, mogła bez trudu znaleźć interesujący ją dokument. Archiwizacja dokumentów przebiega zgodnie z metodyką archiwalną, dzięki czemu praca staje się łatwiejsza i bardziej efektywna.

  Przechowywanie dokumentów

  Dla wielu jest to usługa dość kontrowersyjna. Sporo racji mają osoby, które boją się powierzać firmowe dokumenty innym firmom. Dlatego, decydując się na tego typu usługę, warto najpierw dokładnie sprawdzić, czy firma posiada odpowiednio przeszkolony personel i czy posiada warunki do przechowywania ważnych dokumentów, np. archiwum medycznego.

  Porządkowanie dokumentów

  Porządkowanie dokumentów polega na ich segregacji w firmie, usystematyzowanie ich, a także zewidencjonowaniu. Wszystko po to, aby poruszanie się pomiędzy dokumentami i ich odnajdywanie nie sprawiały żadnych problemów.

  Niszczenie dokumentów

  Bardzo popularna usługa, zwłaszcza wśród tych firm, które istnieją od bardzo dawna, a segregowanie dokumentów zostało zaniedbane przez lata. Wiele dokumentów składowanych jest zupełnie niepotrzebnie i w końcu nadchodzi moment, w którym warto się ich po prostu pozbyć. Firmy oferują nie tylko niszczenie papierowych dokumentów, ale również dokumenty na nośnikach, a także sprzęt komputerowy. Po zniszczeniu zleceniodawca otrzymuje odpowiedni dokument potwierdzający zniszczenie.

  Digitalizacja dokumentów

  Aby zabezpieczyć dokumenty można przenieść je do wersji cyfrowej. Firmy oferują skanowanie dokumentów i zapisanie ich na nośniku. Dzięki temu ich wyszukiwanie w przyszłości będzie bardzo proste!

  Obieg dokumentów w firmie, kiedy są uporządkowane i dobrze zarchiwizowane jest znacznie łatwiejszy. Praca staje się znacznie prostsza i bardziej efektywna. Nie trzeba marnować czasu na szukanie potrzebnych w danej chwili dokumentów. Ponadto, ich wysyłanie jest bardzo proste, zwłaszcza gdy są one zdigitalizowane.

  Osoby, które podejmują się działań związanych z porządkowaniem oraz niszczeniem dokumentów oraz ich skanowaniem, są do tego odpowiednio przeszkolone. Obowiązuje ich także tajemnica. Dlatego firmy nie muszą bać się o to, że ważne firmowe informacje zostaną wyniesione z firmy. Wiele firm oferuje także depozyt dokumentów i inne usługi, które mogą być przydatne. Warto mieć kontakt z taka firmą, aby w razie potrzeby móc skorzystać z pomocy sprawdzonych specjalistów.

  Archiwizowanie dokumentów – najważniejsze pojęcia

  Czy bywają pożegnania radosne? Oczywiście, takie było tegoroczne Kabaretowe Pożegnanie Lata zorganizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu w sobotę, 14 września na olkuskim rynku.

  W całym kraju rusza kolejna edycja akcji Masz Głos, która zmienia Polskę lokalnie i buduje dialog pomiędzy społecznością lokalną a władzami samorządowymi. Jeśli chcesz ścieżki rowerowej, lepiej oświetlonej drogi albo marzysz o warsztatach dla rodzin, akcja Masz Głos jest dla Ciebie. Organizatorzy – Fundacja Batorego i partnerzy – już od września zapraszają do rejestracji na stronie www.maszglos.pl. Udział jest bezpłatny, a może wiele zmienić w Twojej miejscowości.

  W akcji Masz Glos udział biorą organizacje społeczne, stowarzyszenia, fundacje, grupy sąsiedzkie, młodzieżowe rady gmin i rady seniorów, sołectwa, rady osiedli, lokalne gazety i portale informacyjne oraz grupy nieformalne, a także instytucje publiczne (np. szkoły, biblioteki, ośrodki kultury).

  Wyjątkowe muzyczne spotkanie, czyli Zagłębiowski Międzynarodowy FESTIWAL ORGANOWY w Olkuszu Z powiatu
  W niedzielę 15 września w zabytkowych murach olkuskiej Bazyliki odbyło się ważne przedsięwzięcie artystyczne, propagujące w sposób szczególny...

  Na rynku istnieje wiele firm zajmujących się dystrybucją gazu płynnego. Gaz jest niezbędny  nie tylko do ogrzewania domu gazem płynnym. Jest również wykorzystywany w przemyśle budowlanym  jak i rolnictwie. Jeżeli nie mamy pojęcia o tym jakie ogrzewanie do domu wybrać lub jak powinna wyglądać odpowiednio wykonana instalacja gazowa w domu, należy skorzystać z usług profesjonalnej firmy. Eko-gaz jest firmą, która ma ugruntowaną pozycję na rynku i  świadczy swoje usługi od 20 lat. W wykonywaniu swoich usług stawia na uczciwość i jakość wykonywanych usług. Ekogaz  za wartość nadrzędną stawia sobie przede wszystkim bezpieczeństwo swoich pracowników i klientów. Swoje usługi świadczy w taki sposób, aby były one bezpieczne dla środowiska.  Każdy gaz do ogrzewania domu posiada odpowiednie certyfikaty i spełnia najwyższe normy jakości. Jednak nie wpływa to na cenę gazu do ogrzewania. W dzisiejszych czasach dzięki nowoczesnym technologiom koszt ogrzewania domu gazem nie jest tak wysoki jak w przeszłości. Ogrzewanie gazem powinno być ekonomiczne i bezpieczne.  Eko-gaz to firma nastawiona na ciągły rozwój, dlatego w 2012 roku dzięki środkom z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego nastąpiła modernizacja linii produkcyjnej. Dzięki czemu firma może świadczyć usługi w zakresie ogrzewania gazowego na najwyższym poziomie.

  Usługi - ogrzewanie na gaz ze zbiornika, ogrzewanie gazowe w domu jednorodzinnym, gaz płynny do wózków widłowych i przemysłu

  Ekogaz oprócz ogrzewanie na gaz  domów jednorodzinnych zajmuje się również dostarczaniem płynnego gazu  dla różnych gałęzi przemysłu. Butle gazowe posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty, aby w żadnym wypadku nie doszło do ich uszkodzenia i rozszczelnienia. Gaz jest niebezpieczny dla zdrowia i życia każdego człowieka.  Dlatego niezwykle ważne jest to, aby ogrzewanie centralne gazowe, ogrzewanie gazem ziemnym było wykonane tylko w sposób bezpieczny i dokładny. Ekogaz nieustannie szkoli swoich pracowników, aby usługi wykonywane przez firmę były świadczone w sposób rzetelny i profesjonalny.  Każdy pracownik zna zasady BHP, jak również wie jak wykonać odpowiednie ogrzewanie ziemne. Profesjonalni doradcy podpowiedzą jakie ogrzewanie w domu sprawdzi się najlepiej. Każda oferta dostosowana jest indywidualnie do potrzeb i zasobów portfela klienta. Odpowiednio wykonane gazowe ogrzewanie domu  zagwarantuje komfort i bezpieczeństwo jego mieszkańcom na wiele długich lat. Ekogaz specjalizuje się między innymi w ogrzewaniu domu gazem płynnym. Koszty wykonania usługi są zawsze omawiane z klientem przed wykonaniem wszystkich prac, aby uniknąć nieporozumień. Firma stawia na uczciwość i profesjonalizm, najwyższą satysfakcją jest zadowolenie i bezpieczeństwo każdego klienta. Każda profesjonalna firma zajmująca się dystrybucją gazu dla domu powinna świadczyć  usługi najwyższej jakości. Profesjonalna firma posiada stronę internetową, dlatego koszty ogrzewania domu gazem można sprawdzić za pośrednictwem internetu. Jeżeli jesteśmy zainteresowani ogrzewaniem gazowym, instalacją czy centralnym ogrzewaniem jak i jego kosztami to wyszukiwarkę internetową należy wpisać: ogrzewanie domu gazem koszty, ogrzewanie gazowe cena, ogrzewanie gazowe koszty, centralne ogrzewanie gazowe cena czy ogrzewanie gazowe koszt. Każda instalacja gazowa w budynku jednorodzinnym jak i w budynku przemysłowym powinna być  wykonana z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa. 

  Eko gaz - ogrzewanie domu jednorodzinnego, ogrzewanie propan butan, ogrzewanie gazem płynnym

  Podróżując komunikacją miejską pamiętaj o: zakupie odpowiedniego biletu w automacie biletowym, kiosku lub u kierowcy na terenie miasta Olkusz: – wybierz opcję bilet za 1 zł (brak ulgi gminnej): – pamiętaj BILET ZA 0,50ZŁ PRZYSŁUGUJE TYLKO STUDENTOM I KOMBATANTOM WOJENNYM w 1 jednostce administracyjnej, czyli po terenie jednej gminy lub miejscowości, np. Olkusz, Klucze, Bolesław,

  Potwierdziły się obawy władz miasta i samych mieszkańców, że zauważalny w całym kraju wzrost opłat za odbiór i zagospodarowanie odpadów nie ominie również Olkusza. Mimo wielu analiz oraz powtórzonego przetargu nowe ceny od 1 listopada będą kształtowały się następująco: 22 zł od osoby za odpady segregowane oraz 44 zł od osoby za odpady niesegregowane. Rodzinom wielodzietnym oraz osoby mniej zamożnym będzie przysługiwało uprawnienie do częściowego zwolnienia z opłaty za odbiór odpadów segregowanych w wysokości 5 zł.

  Zachęcamy do głosowania na olkuskie atrakcje turystyczne i wydarzenia, jakie zakwalifikowały się do pierwszej edycji konkursu „Turystyczne Skarby Małopolski”. Jest to konkurs na najlepsze oferty i produkty turystyczne Województwa Małopolskiego zorganizowany przez władze województwa we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną.

 • Dzielnicowi przy współpracy z Urzędem Gminy Bolesław rozdawali dzieciom odblaski
  akcję na rzecz bezpieczeństwa dzieci zaangażowali się dzielnicowi z komisariatu policji w Bukownie. Policjanci przy współpracy z Urzędem Gminy Bolesław rozdawali elementy odblaskowe, które trafiły do najmłodszych uczniów klas z gminy Bolesław.
  W ostatnich dniach najmłodsi uczniowie szkół z gminy...
 • Przekroczył prędkość i był nietrzeźwy
  Ponad promil alkoholu miał w organizmie 34-latek, który w takim stanie kierował samochodem osobowym. Mężczyzna wpadł na przekroczeniu prędkości. Teraz „miłośnik szybkiej jazdy na podwójnym gazie” odpowie za popełnione czyny przed sądem.
  Do zdarzenia doszło wczoraj około po godzinie 10:00 w...
 • Ogólnopolskie działanie pn. „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego"

  Dzisiaj, 12 września 2019 roku, policjanci ruchu drogowego przeprowadzają ogólnopolskie działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Celem tej akcji jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w których uczestniczą piesi i rowerzyści.

  Dzisiaj, 12 września br., w całym kraju...
 • Widowiskowy „Festyn sarmacki” pod zamkiem Rabsztyn, niezwykły „Dzień otwarty muzeów olkuskich”, a także koncerty, wystawy, rajd rowerowy i wiele atrakcji dla dzieciaków. To tylko część wydarzeń, jakie czekają na uczestników Juromani – Święta Szlaku Orlich Gniazd, jakie będzie się odbywało w weekend 20-22 września w Olkuszu i Rabsztynie.