• Wstępne wyniki IX Edycji Małopolskiego Konkursu "Odblaskowa Szkoła"
  Ewentualne odwołania od wyników mogą być złożone do dnia 28.11.2018r. do godz. 12.00 w Wydziale Ruchu Drogowego KWP w Krakowie (liczy się data i godzina wpływu odwołania do WRD KWP w Krakowie) – fax. 12 61 54 177, e – mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub osobiście w sekretariacie WRD KWP...
 • Finał plebiscytu „Policjant Roku Małopolski - 2018”. Spektakl „Służba”.
  Dzisiaj, w Teatrze Variete w Krakowie odbył się uroczysty finał plebiscytu „Policjant Roku 2018”. Uroczystość uhonorowania uczestników konkursu połączona była ze spektaklem „Służba” wystawianym po raz pierwszy w Krakowie. Obejrzana dzisiaj przez funkcjonariuszy oraz pracowników Policji sztuka -...
 • Uroczystość odsłonięcia Tablic Pamięci Poległych Policjantów małopolskiego garnizonu  „ A jeśli komu droga otwarta do nieba, Tym, co służą Ojczyźnie…”
  fragm.. pieśni XII Jana Kochanowskiego
  23 listopada br. w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przy nowo powstałej Ścianie Pamięci odbyły się uroczystości odsłonięcia tablic epitafijnych, dedykowanych 8 policjantom...
 • DSCF553324 listopada w MOK-Centrum Kultury odbyła się Olkuska Wieczornica Pieśni Patriotycznych „100 lat niepodległości”.

   

   

   

   

  DSCF562724 czerwca na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu gościła krakowska Filharmonia Futura z najpiękniejszymi ariami operetkowymi oraz upiorem. Krótko mówiąc, „Upiór w operetce”.

   

  Więcej o: WZNOWIONO PRACE REMONTOWE DROGI W MIEJSCOWOŚCI ZIMNODÓŁ

  W dniu dzisiejszym, tj. 23.11.2018 r. zostaje wznowiony remont nawierzchni asfaltowej na odcinku przebudowywanej drogi w miejscowości Zimnodół. Linie komunikacyjne „ZZ” i „ZP” ponownie będą kursowały zmienionymi trasami w godzinach 8:00 – 15:50 (odjazdy z Olkusza). Miejscowości: Kogutek, Zederman i Zawada będą obsługiwane linią „ZZ”, a linia „ZP” będzie obsługiwała Osiek i Zimnodół – do

  jojo plakat przeniesiony2Informujemy, że z przyczyn niezależnych od MOK Olkusz, spektakl pt. "JOJO" został przeniesiony na 25 lutego 2019 roku. Bilety zakupione na listopadowy termin zachowują swoją ważność, przyjmujemy także zwroty biletów zakupionych w kasie biletowej MOK.

  DSCF550922 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbył się wernisaż wystawy poplenerowej Grupy Multimedialnej działającej przy OUTW.

  22 listopada 2018 roku odbyła się pierwsza sesja Rady Miejskiej w Olkuszu VIII kadencji. Były to obrady szczególne dla nowo wybranych radnych oraz burmistrza, którzy złożyli ślubowania i otrzymali zaświadczenia o wyborze. W wyborach burmistrza zwyciężył Roman Piaśnik, ponownie ubiegający się na to stanowisko. Do ostatniej chwili zagadką był jednak skład prezydium Rady Miejskiej. Przewodniczącym został wybrany Łukasz Kmita, natomiast wiceprzewodniczącymi Małgorzata Postołek, Łukasz Piątek oraz Józef Filas.

  W odpowiedzi na medialne doniesienia dotyczące prognozy długu Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu informuje.

  Na ile dziedzictwo przeszłości wypływa na rozwój i przyszłość naszego miasta? Odpowiedź na to pytanie jest głównym celem sesji popularnonaukowej „Kwartał królewski i podziemia olkuskiego ratusza – dziedzictwo dla przyszłości” organizowanej w ramach projektu „Rewitalizacja kwartału królewskiego w Olkuszu oraz utworzenie multimedialnej trasy turystycznej w podziemiach ratusza”. Sesja odbędzie się w czwartek 29 listopada o godz. 16.00 w MOK - Centrum Kultury (ul. Szpitalna 32). Wstęp wolny.

  Na olkuskim rynku trwa montaż konstrukcji lodowiska. Ślizgawka będzie otwarta już od 1 grudnia, natomiast oficjalna inauguracja sezonu zimowego na Srebrnej Tafli planowana jest na niedzielę 2 grudnia. Na uczestników będą czekały liczne atrakcje, w tym pokazy jazdy wyczynowej. Na lodowisku tradycyjnie odbędą się też Mikołajki oraz Sylwester.

  Specjalne Strefy Ekonomiczne (SSE) przekształcane są w Polską Strefę Inwestycji. W myśl nowych przepisów cały kraj stał się strefą ekonomiczną, a przedsiębiorcy by uzyskać zwolnienie podatkowe w podatku CIT lub PIT mogą inwestować na każdym terenie – zarówno publicznym jak i prywatnym. O szczegółach opowiedzą przedstawicielki Krakowskiego Parku Technologicznego Sp. z o.o. Krystyna Sadowska, dyrektor działu obsługi inwestora oraz Justyna Czyszek, specjalista ds. obsługi inwestora. Spotkanie organizowane w kawiarni Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu (ul. Fr. Nullo 29) w ramach cyklu Biznesowe Czwartki odbędzie się 29 listopada o godzinie 11:00. Wstęp jest bezpłatny.

 • Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci
  Dziecko zostało uznane za człowieka, za istotę, z którą trzeba się liczyć, której nie wolno wieść na smyczy, lecz należy kierować nią umiejętnie, z rozwagą, wysiłkiem umysłu, uczucia i woli Janusz Korczak 19 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci.
  Konwencja o...
 • O 2831 za dużo… 18 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych
  2831 – tyle wynosi liczba ofiar wypadków drogowych w 2017 roku, których pamięć uczczono w niedzielę w trakcie obchodów Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. 2831 lampek zapłonęło pod pomnikiem ofiar wypadków drogowych w Zabawie. W ramach obchodów pomodlono się w intencji ofiar i ich...
 • Nietrzeźwy kierowca wpadł w poślizg i wjechał do rowu
  Ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie miał 47-letni mieszkaniec gminy Trzyciąż, który wpadł w poślizg i wjechał do rowu. Mężczyzna trafił do szpitala. Teraz kierowca będzie musiał się liczyć, nie tylko z odpowiedzialnością karną ale i wysokimi konsekwencjami finansowymi.
  Do zdarzenia doszło...
 • Olkusz. Nielegalny alkohol, papierosy, tytoń i marihuana
  Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ujawnili i zabezpieczyli 1,5 kg tytoniu, 800 sztuk papierosów, 14 litrów alkoholu bez skarbowych znaków akcyz i ponad 23 gramy marihuany. O przewożenie nielegalnych wyrobów tytoniowych, alkoholu i posiadanie marihuany podejrzewany...
 • Marihuana w mieszkaniu 32-latka
  Ponad 10 gram marihuany miał 32-letni mężczyzna, którego zatrzymali funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kluczach. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów podczas przeszukania mieszkania. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii posiadanie środków odurzających jest zagrożone karą do 3 lat...
 • Uwaga kierowcy! Na drogach ślisko i niebezpiecznie
  Niska temperatura, opady marznącego śniegu powodują, że na drogach jest ślisko i niebezpiecznie. Lód, który miejscami występuje na drodze, bardzo utrudnia jazdę. W takich warunkach łatwo o wypadek.
  Okres zimowy to trudny czas zarówno dla kierowców jak i pieszych. Pierwsze opady śniegu i...
 • Tragiczny wypadek w Jaroszowcu
  Nie żyje 22-letni mieszkaniec Klucz. Mężczyzna został potrącony na przejściu dla pieszych. Pomimo natychmiastowej reanimacji nie udało się go uratować.
  Do zdarzenia doszło dzisiaj tj. 20 listopada 2018 roku po godzinie 6 rano na przejściu dla pieszych w Jaroszowcu. Jak wstępnie ustalili policjanci...
 • I sesja Rady Powiatu nowej kadencji Ze starostwa

  Dnia 21 XI 2018r. w Olkuszu odbyla I sesja Rady Powiatu nowej kadencji. Jednym z punktów obrad był wybór starosty...

  Zobacz również