Wieczór pełen atrakcji mieli wszyscy ci, którzy ostatnie godziny 2017 roku spędzili na olkuskim lodowisku. W sercu miasta o północy zgromadzili się mieszkańcy Olkusza, by wspólnie powitać Nowy Rok.

Więcej o: Zmiana w sprzedaży biletów na liniach BP, G, WK, ZP, ZZ oraz Ż

Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu informuje, iż do dnia 31.12.2017 r. na liniach BP, G, WK, ZP, ZZ oraz Ż będą obowiązywały bilety jednorazowe wydawane z kasy fiskalnej (paragony). Od 01 stycznia 2018 r. pasażerowie wymienionych powyżej linii będą zobowiązani do zakupu biletów jednorazowych emitowanych przez ZKG „KM” w Olkuszu, skasowaniu ich w

 • Fajerwerki. Świętując nadejście Nowego Roku zadbaj o bezpieczeństwo swoje, najbliższych i otoczenia
  Zbliża się okres noworoczny, więc na licznych straganach, w sklepach możemy kupić fajerwerki. Pamiętajmy jednak, że korzystając z nich, należy zachować szczególną ostrożność i rozsądek. Używajmy petard zgodnie z instrukcją obsługi.
  Nie rzucajmy petard w tłum, nie kierujmy ich w stronę innych osób...
 • Tegoroczne święta Bożego Narodzenia były szczególnie uroczyste dla 60 par, które w 2017 roku obchodziły 50-lecie pożycia małżeńskiego. 28 grudnia serdeczne życzenia złożyli im burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Olkuszu Jan Kucharzyk. W czasie uroczystości Złotych Godów małżonkowie otrzymali również medale za długoletnie pożycie małżeńskie, przekazane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

  Koniec roku to najbardziej odpowiedni czas na podsumowania. Olkuskie organizacje pozarządowe miały ku temu okazję w ostatni czwartek roku w czasie XXVII Forum Organizacji Pozarządowych organizowanego przez Centrum Wspomagania Organizacji Pozarządowych „Pomost” w Olkuszu przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy w Olkuszu. Spotkanie w olkuskim magistracie służyło wymianie doświadczeń oraz prezentacji osiągnięć roku 2017.

 • Nowe radiowozy dla policjantów powiatu olkuskiego
  Już niebawem na terenie powiatu olkuskiego będzie można zobaczyć nowe radiowozy, które właśnie otrzymała Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu. Doposażenie policjantów w cztery nowe radiowozy, możliwe było dzięki wsparciu finansowemu władz samorządowych. Dzielnicowi z Olkusza otrzymali Hyundai I20,...
 • 6 stycznia 2018 ulicami Olkusza przejdzie Orszak Trzech Króli, którego celem jest promowanie wśród mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz tradycji Święta Trzech Króli oraz zachęcanie do wspólnego, rodzinnego przeżywania tego święta. Odtwarzaniu wydarzeń sprzed ponad 2000 lat będzie towarzyszyło śpiewanie kolęd.

  Tuż przed końcem roku do olkuskiego magistratu wpłynęła dobra wiadomość – projekt o nazwie usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Olkusz otrzymał dofinansowanie w ramach konkursu nr RPMP.05.02.02-IZ.00-12-030/17 w ramach Działania 5.2 Rozwijanie systemu gospodarki odpadami, Poddziałanie 5.2.2 Gospodarka odpadami – SPR w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020 w subregionie Małopolski Zachodniej. Wartość uzyskanego dofinansowania to 170 425,00 zł.

  Więcej o: 29.12.2017 – KASA NIECZYNNA

  Informujemy pasażerów, iż kasa biletowa w siedzibie Związku przy Al. 1000-lecia 2 c w dniu 29.12.2017 r. /piątek/ będzie nieczynna z powodu inwentaryzacji. Prosimy o wcześniejsze zaopatrzenie się w bilety. Za utrudnienia przepraszamy.

  krol miesopust TV MOKMiejski Ośrodek Kultury w Olkuszu oraz Grupa Teatralna Glutaminian Sodu zapraszają na spektakl Król Mięsopust.

  To – z całą pewnością - niezwykłe wydarzenie będzie miało miejsce 20 stycznia 2018 roku o 16.00 w Sali Widowiskowej MOK, ul. Fr. Nullo 29. Będzie... pikantnie. Najwyższy czas pomyśleć o biletach!

  plener plakat do podpiecia pod baner www i na tvMiejski Ośrodek Kultury w Olkuszu oraz Stowarzyszenie Zamek Rabsztyn serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy prac uczestników V Pleneru Plastycznego „Zamek Rabsztyn 2017” im. Jacka Taszyckiego.

  Otwarcie wystawy nastąpi 11 stycznia 2018 roku o godz. 18.30 w MOK, ul. Fr. Nullo 29.

  Wstęp wolny. 

  DSC 023022 grudnia wieczorem w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu rozbrzmiewały najpiękniejsze kolędy i pieśni świąteczne.

  Koncert kolęd <a href=Olkusz 2018" width="200" height="281" style="margin-right: 10px; float: left;" />Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu i Państwowa Szkoła Muzyczna 1 stopnia w Olkuszu zapraszają na koncert kolęd i pastorałek.

  W świąteczny nastrój muzyczny wprowadzą nas uczniowie i nauczyciele PSM.

  Na popołudnie wspaniałych przeżyć zapraszamy 23 stycznia 2018 roku o 17.00 do sali widowiskowej MOK, ul. Fr. Nullo 29. 

  Życzenia Świąteczne

  Niemały problem dotyczący kwestii utrzymania porządku na osiedlach mieszkaniowych w Olkuszu stanowią nieogrodzone kontenery. Same śmietniki – choć niezbędne – stanowią nie do końca estetyczny widok. Z otwartych kubłów wiatr często wywiewa lżejsze odpady, które później zalegają na ulicach. Powoli sytuacja ulega jednak poprawie. Na osiedlach: Słowiki czy Centrum już od dłuższego czasu powstają zabudowy śmietników, które skutecznie poprawiają miejscową estetykę. Tuż przed świętami podobne rozwiązanie pojawiło się także na ul. Orzeszkowej.

  DSC 0177 1Muzyczną kartkę świąteczną pisały dzieci dźwiękami na drugich zajęciach spotkań twórczych sezonu II „Gdzie mieszka sztuka”, które odbyły się 20 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu.

 • Prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości, pomimo zakazu-został zatrzymany przez funkcjonariuszy
  W ubiegłym tygodniu 36 -letni mieszkaniec miejscowości Hutki-Kanki, popełnił przestępstwo prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwości. Ponadto, jak ustalili funkcjonariusze, kierował on samochodem pomimo wydanego przez sąd zakazu.
  36-latek, który poruszał się samochodem osobowym marki Opel...
 • Działania Bezpieczny Weekend - Boże Narodzenie
  W trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących po drogach całego kraju w dniach 22-26 grudnia br. policjanci ruchu drogowego będą prowadzili ogólnopolskie działania pn. BEZPIECZNY WEEKEND – BOŻE NARODZENIE.
  W okresie poprzedzającym Święta, a także w dni świąteczne wiele rodzin wyruszy samochodem w...
 • Myśląc o świętach nie zapominajmy o bezpieczeństwie
  Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Dni bezpośrednio poprzedzające ten świąteczny czas to okres, kiedy jesteśmy zabiegani i rozkojarzeni robieniem zakupów w sklepach i przygotowywaniem świątecznych potraw. Pamiętajmy, aby myśląc o świętach nie zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa....
 • Nie masz jeszcze planów na Sylwestra, a nie chcesz powitać Nowego Roku w domu? Przyjdź na olkuski Rynek 31 grudnia i weź udział w jedynym takim wydarzeniu w całej okolicy, jakim jest „Sylwester na lodowisku”. Impreza odbędzie się pod patronatem burmistrza Olkusza Romana Piaśnika. Wstęp i wypożyczenie łyżew za darmo!