W cudowną atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia wprowadził pracowników olkuskiego magistratu i mieszkańców koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej ZGH Bolesław, która w czwartkowe przedpołudnie wystąpiła przed budynkiem Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu.

Nowe zestawy ratownicze i defibrylatory zasiliły wyposażenie pięciu olkuskich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej. Sprzęt o wartości 34 tysięcy złotych przekazał prezesom OSP burmistrz Olkusza Roman Piaśnik.

Poznaliśmy ceny wody i ścieków, które będą obowiązywały od 1 stycznia 2018 roku. Drugi rok z rzędu mieszkańcy mogą spodziewać się obniżenia cen wody – tym razem o 20 groszy za 1m3. Jest to efekt konsekwentnej polityki oszczędnościowej prowadzonej zarówno w olkuskim magistracie, jak też w wodociągach. Dzięki dopłacie z budżetu Gminy Olkusz cena 1 m3 wody dla mieszkańca wyniesie 5,57 zł brutto (obniżona o 0,20 zł w stosunku do ceny 1 m3 wody dla mieszkańca w 2017 r.), a cena 1 m3 ścieków wyniesie 7,42 zł brutto (utrzymana na tym samym poziomie co w 2017 r.).

Tradycją stało się już, że ostatnia w roku kalendarzowym sesja Rady Miejskiej w Olkuszu przyjmuje charakter bardzo uroczysty. Był to dzień szczególny przede wszystkim dla 51 uczniów i absolwentów olkuskich szkół podstawowych, gimnazjów oraz liceów, którzy z rąk burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika otrzymali stypendia za szczególne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne.

Więcej o: ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ W OKRESIE ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNYM

Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu informuje o ograniczeniach w komunikacji miejskiej w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku: – w dniu 24.12.2017 r. /WIGILIA/ autobusy komunikacji miejskiej będą kursować jak w niedziele i święta. Ostatnie wyjazdy z Olkusza będą realizowane do godz. 18:00 (wszystkie powroty z poszczególnych miejscowości do Olkusza po godz.

DSC 005017 grudnia, w pogodne niedzielne południe, rozpoczęła się na olkuskim rynku wigilia, na którą zaprosił mieszkańców Roman Piaśnik, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

Kilka wspólnie spędzonych radosnych godzin, dzielenie się opłatkiem i życzeniami, kolędy i liczne bożonarodzeniowe atrakcje wprowadziły olkuszan w prawdziwie świąteczny nastrój.

W przedświąteczną niedzielę mieszkańcy Olkusza spotkali się na olkuskim Rynku, aby złożyć sobie życzenia i wspólnie celebrować najpiękniejszy w roku czas. Wigilia Mieszkańców zorganizowana przez burmistrza Romana Piaśnika zgromadziła w sercu miasta kilka tysięcy osób, dla których przygotowano wiele atrakcji bożonarodzeniowych.

 • Finał VIII Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”
  W środę 13 grudnia 2017 roku w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie, odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom VIII Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Urozmaiceniem wieczoru był występ wokalisty Jacka Stachurskiego.
  Podczas gali wyróżnieni zostali zwycięzcy konkursu:
  I...
 • Bezpieczeństwo w okresie świąteczno – noworocznym
  W związku ze zbliżającym się okresem świąteczno – noworocznym Wydział Prewencji KWP w Krakowie przygotował kilka porad, które pomogą spędzić miło, a przede wszystkim bezpiecznie ten czas w gronie rodziny oraz najbliższych. Policjanci przypominają najważniejsze zasady bezpieczeństwa i radzą jak...
 • Olkuska młodzież ma swoją reprezentację w samorządzie. Utworzona w 2015 roku Młodzieżowa Rada Miejska doczekała się już drugiej kadencji. W jej skład weszli uczniowie trzynastu szkół z terenu gminy Olkusz. Na pierwszym posiedzeniu, które odbyło się 12 grudnia, młodzi samorządowcy wybrali spośród siebie prezydium oraz ustalili zasady współpracy. Już 10 stycznia odbędzie się kolejna sesja - całkowicie merytoryczna.

  PORZĄDEK OBRAD

  XXXVII sesji Rady Miejskiej w Olkuszu w dniu 19 grudnia 2017 roku

  karolina pas talenty malopolski 2017 wwwKarolina Paś, wychowanka Pracowni Muzycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu, znalazła się w finale Międzynarodowego Konkursu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika.

  To zależy od nas. Olkuska iluminacja świąteczna została zgłoszona do Plebiscytu Miast „Świeć się” organizowanego przez Energę. Zwycięskie miasto otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 40 000 zł, która zostanie przekazana na cel dobroczynny wskazany przez dane miasto, a mistrzowie województw otrzymają sprzęt energooszczędny o wartości 10 000 zł. Zróbmy co w naszej mocy, aby te pieniądze trafiły do Olkusza!

  Nowy rok za pasem, więc warto zaopatrzyć się w kalendarz na 2018 rok. Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu przygotował serię kalendarzy promujących Srebrne Miasto. Zawisną one w instytucjach publicznych, firmach oraz domach prywatnych. Kalendarze planszowe, zakładki do książek i kalendarze kieszonkowe można otrzymać bezpłatnie w siedzibie olkuskiego magistratu (Punkt Informacyjno-Podawczy).

  Trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Olkuszu gościli w olkuskim magistracie w miniony wtorek. Wizytę w murach Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu rozpoczęło spotkanie z burmistrzem Romanem Piaśnikiem, a później mali obywatele mieli okazję dowiedzieć się, jak wygląda praca urzędników i z jakimi sprawami można się zgłaszać do poszczególnych wydziałów.

 • Policjant z wizytą u przedszkolaków i uczniów w Dłużcu
  Policjant z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, asp. szt. Marcin Adamek w ubiegłym tytoniu gościł w szkole podstawowej w Dłużcu. Funkcjonariusz przeprowadził prelekcje na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz o kontaktach z osobą obcą.
  W dniu 07.12....
 • Policyjny wideoblog cz. 6
  Dziś o narzędziu, które ułatwia kontakt z policjantami. W październiku 2016 roku w naszym regionie uruchomiono Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od tamtego czasu do połowy listopada bieżącego roku zgłoszono 13 832 różnego rodzaju zagrożeń, z czego najwięcej dotyczyło przekraczania dozwolonej...
 • Od wielu lat we wrześniu i październiku Straż Miejska w Olkuszu w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” prowadzi zajęcia profilaktyczne z uczniami klas I. Podczas spotkań w szkołach dzieciom przedstawiane są zasady poruszania się pieszego. Jeżeli pozwalały na to warunki atmosferyczne, strażnicy prowadzili zajęcia praktyczne ucząc prawidłowego zachowania podczas przechodzenia przez jezdnię. Od przyszłego roku zajęcia te będą jeszcze bardziej pouczające, a to za sprawą zakupionego w listopadzie 2017 roku Miasteczka Umiejętności Drogowych.

  Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz informuje, że organizacje pozarządowe, powołane do realizacji w ramach swej podstawowej działalności statutowej zadań w zakresie upowszechniania sportu i kultury fizycznej, mogą ubiegać się o przyznanie dofinansowania na zadania realizowane w ramach konkursu "Sport dla wszystkich".

  Oferty należy składać i przesyłać elektronicznie i w formie papierowej w terminie do 20 grudnia 2017 roku.

  Zadania realizowane w ramach konkursu:

  • Upowszechnianie sportu w rodzinie oraz w różnych grupach społecznych;
  • Upowszechnianie sportu w środowisku wiejskim;
  • Wspieranie organizowanych w Polsce sportowych przedsięwzięć realizowanych w ramach rządowego programu "Współpraca z Polonią i Polakami za granicą";
  • Wspieranie projektów sportu dla wszystkich (poz. 1-3) realizowanych przez fundacje działające w obszarze kultury fizycznej.


  Więcej informacji:
  https://bip.msit.gov.pl/bip/finansowanie-zadan/sport-powszechny/2017-rok/2169,Konkurs-na-dofinansowanie-w-2018-roku-zadan-z-zakresu-Programu-Sport-dla-Wszystk.html

  pielgrzym plakatSerdecznie zapraszamy na koncert kolęd. W świąteczny nastrój wprowadzi nas zespół Pielgrzym. 

  Koncert odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury 7 stycznia 2018 o 18.00. 

  Bilety jedynie 5 zł.

  Kolędujcie z nami!