• Wypadek w Wolbromiu
  06.12.2017 roku, około godziny 18.35 na ul. Krakowskiej w Wolbromiu doszło do potrącenia kobiety
  W dniu 06.12.2017 roku, około godz. 18:35 na terenie Wolbromia w rejonie ulicy Krakowskiej doszło do potracenia 45-letniej kobiety. Jak wstępnie ustalili policjanci kierująca pojazdem marki citroen, 24-...
 • Ach, jak zabrzmiało! Radość dla uszu i duszy... Wszyscy szaleli jak poparzeni – nie można się było oprzeć. Poparzeni Kawą Trzy, wspaniały zespół pop rockowy oraz ska zagrał 9 grudnia na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu. I to jak zagrał!

  DSC 0136Ach, jak zabrzmiało! Radość dla uszu i duszy... Wszyscy szaleli jak poparzeni – nie można się było oprzeć. Poparzeni Kawą Trzy, wspaniały zespół pop rockowy oraz ska zagrał 9 grudnia na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu. I to jak zagrał!

  DSC 0040 1Dzieci oczekujące Mikołaja doczekały się go 6 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu.

  Przybył wraz z Fundacją Nowa i obejrzał ze wszystkimi spektakl teatralno-muzyczny. 

  DSC 00407 grudnia Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu wręcz tętnił życiem. Miał u nas miejsce uroczysty finał Projektu Aktywizacja przez Sztukę realizowany przez Olkuskie Stowarzyszenie Na Rzecz Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno-Gospodarczego „KLUCZ”, przy wsparciu finansowym środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego.

 • Olkusz.X Policyjny Turniej Strzelecki
  6 listopada 2017 roku odbył się X Policyjny Turniej Strzelecki dla funkcjonariuszy powiatu olkuskiego. Patronat nad zawodami strzeleckimi objął Komendant Powiatowy Policji w Olkuszu insp. Tomasz Zając oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów. Turniej odbył się na terenie strzelnicy...
 • Więcej o: ZMIANA W FUNKCJONOWANIU KASY BILETOWEJ

  Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu informuje pasażerów, iż sprzedaż biletów miesięcznych na styczeń 2018 rok w kasy biletowej przy ul. Kościuszki /żółty budynek na placu autobusowym pod Supersamem/ będzie prowadzona od 27.XII.2017 r. do 04.I.2018 r. w godzinach 7:30 – 16:30. W pozostałe dni bilety miesięczne można nabyć w siedzibie Związku przy Al.

  DSC 2848 Gotowe Agnieszka Piktas 1500Agnieszka Piktas, od 4 lat należąca do Pracowni Fotograficznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu, otrzymała prestiżowe wyróżnienie w IV edycji konkursu fotograficznego „HumanDOC Proclub Camera”, organizowanego w ramach VIII Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDOC , w honorowej kategorii Jasna Strona Kadru za pracę „A gdybym była mewą...„ 

  DSC 0707I doczekaliśmy się! Nie tylko Kraków ma swój konkurs szopek. 5 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury – Centrum Kultury w Olkuszu odbyło się rozstrzygnięcie I Olkuskiego Konkursu Szopek i Wianków Bożonarodzeniowych. 

 • Wycieczka Uczniów z Olkuskiej Szkoły Podstawowej z wizytą w Komendzie
  W dniu 06.12.2017 roku, do Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zawitały dwie grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Olkuszu. Uczniom opisano pracę policjanta oraz poruszono tematy dotyczące bezpieczeństwa
  Dzieci podczas spotkania mogły porozmawiać z policjantami na temat pełnionej służby w...
 • I doczekaliśmy się! Nie tylko Kraków ma swój konkurs szopek. 5 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury – Centrum Kultury w Olkuszu odbyło się rozstrzygnięcie I Olkuskiego Konkursu Szopek i Wianków Bożonarodzeniowych.

  17 grudnia olkuszanie kolejny raz spotkają się w czasie Wigilii Mieszkańców organizowanej na olkuskim rynku przez burmistrza Romana Piaśnika. Podobnie jak w ubiegłych latach, będzie to okazja do złożenia sobie życzeń, skosztowania świątecznych potraw, spotkania ze św. Mikołajem i jego reniferami oraz zrobienia świątecznych zakupów na kiermaszu bożonarodzeniowym. Osoby potrzebujące będą mogły odebrać paczki z najpotrzebniejszymi w tym okresie produktami żywnościowymi. Świątecznej atmosfery dopełnią kolędy wykonywane na żywo.

  Dobra wiadomość dla wszystkich zainteresowanych usługami Punktu Obsługi Klienta (POK) w Olkuszu. Sprawdził się pilotażowy program współpracy między burmistrzem Romanem Piaśnikiem a zarządem firmy Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA. Przez ostatnie trzy miesiące mieszkańcy Olkusza i całego rejonu mogli stacjonarnie skorzystać z usług POK w olkuskim magistracie. Ponieważ udało się wykazać, że zainteresowanie tego typu usługami jest bardzo duże, firma postanowiła utworzyć Punkt Obsługi Klienta na stałe w budynku przy ulicy Szpitalnej 16. Do dyspozycji mieszkańców pracownicy PGNiG będą w każdy poniedziałek i wtorek między 8:00 a 16:00.

  sdm plakatZespół Stare Dobre Małżeństwo wystąpi na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu 16 lutego 2018 roku o godz. 19:00!

  Stare Dobre Małżeństwo (SDM) to polska grupa folkowa, wykonująca również poezję śpiewaną.

  Zespół złożony jest ze znakomitych muzyków towarzyszących założycielowi oraz liderowi SDM Krzysztofowi Myszkowskiemu, śpiewającemu swoje kultowe piosenki. Grupa ma mnóstwo wiernych wielbicieli doceniających nie tylko brzmienie, ale i treść – w tych tekstach każdy znajdzie coś z własnego życia, coś wzruszającego, niezapomnianego...

  Koncert odbywa się w ramach cyklu "SZYK KULTURY". Serdecznie zapraszamy!

 • Akcja Dzień Odblasków
  1 października 2018 roku, będzie „Ogólnopolskim Policyjnym Dniem Odblasków 2018”.
  Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, podjęło inicjatywę organizacji akcji pn. „Dzień Odblasków 2017”. W ramach tego przedsięwzięcia 6 grudnia2017 r. w jednym z warszawskich przedszkoli odbędzie się...
 • Bolesław wypadek Busa
  30.11.2017 roku, około godziny 22.30 na ulicy Głównej w Bolesławiu doszło do wypadku drogowego Busa z pasażerami
  Jak wstępnie ustalono kierujący samochodem typu Bus, marki Mercedes Sprinter, który jechał ulicą Główną w miejscowości Bolesław na łuku drogi na mokrej nawierzchni jezdni wpadł w poślizg...
 • „Przebudowa dachu budynku remizy OSP w Osieku” – wniosek złożony w ramach konkursu „Małopolskie Remizy 2017”, w ramach którego gminy z województwa małopolskiego mogły ubiegać się o dofinansowanie na prace budowlane i remontowe w remizach strażackich. Można było pozyskać środki na zakup materiałów budowlanych oraz przeprowadzenie prac remontowych w strażnicach, szczególnie w ich części operacyjno-technicznej.

  „Europejski Fundusz na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

  Operacja pod nazwą „Zamek Rabsztyn dla dziedzictwa – budowa mostu, organizacja placu zabaw wraz z małą architekturą i leżakami plenerowymi” mająca na celu udostępnienie lokalnych zasobów historycznych, przyrodniczych i kulturowych lokalnej społeczności i wszystkim zainteresowanym poprzez budowę mostu, organizację placu zabaw wraz z małą architekturą i leżakami plenerowymi w obrębie Zamku Rabsztyn, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

  Sołectwo Osiek zostało laureatem konkursu Niezwykła Małopolska Wieś 2017 r. Zgodnie z umową zawartą z Województwem Małopolskim w dniu 18 września 2017 r. Gmina Olkusz na realizację zadania własnego w Sołectwie Osiek otrzyma kwotę 8.000,00 zł. Kwota ta zostanie przeznaczona na zakup środków dydaktycznych do szkoły służących procesowi dydaktyczno – wychowawczemu, zgodnie z zapotrzebowaniem kadry pedagogicznej.

  IMG 7477 1Wszyscy kochają szewczyka Dratewkę! Jest niekwestionowaną gwiazdą przedstawienia „O straszliwym smoku, dzielnym szewczyku, prześlicznej królewnie i królu Gwoździku”, które przez dwa dni – 3 i 4 grudnia - prezentowała Grupa Teatralna Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu pod kierownictwem Stanisławy Szarek.