• Zostali zatrzymani- kierowali bez uprawnień
  Do zatrzymania kierowcy samochodu marki Subaru, doszło 21 kwietnia 2018 roku na ul. Sławkowskiej w Bukownie. Funkcjonariusze z komisariatu w Kluczach zatrzymali do kontroli drogowej mieszkańca tej miejscowości. Jak się okazało mężczyzna, kierował pojazdem pomimo wydanej decyzji Starosty Olkuskiego...
 • Wypadek - samochód osobowy i rowerzysta
  W niedzielę przed godziną 18.00 w Olkuszu policjanci drogówki i technik kryminalistyki pracowali na miejscu wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i rowerzysty.
  Do zdarzenia doszło na ulicy 20 – straconych. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 34-latek kierujący rowerem, jadąc...
 • KONCERT NIEMCY 2018 plakat30 kwietnia zapraszamy do restauracji Batorówka - Olkusz, ul. Rynek 20, na rozgrzewkę przed Rockowiskiem.

  O 19.00 wystąpi znany wszystkim olkuski zespół Enchantress oraz Who's Mary ze Schwalbach am Taunus.

  Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!

  DSC 004322 kwietnia, w Dniu Ziemi, w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbyła się gala Eko-Plast 2018. Podczas uroczystości nastąpiło rozdanie nagród uczestnikom tegorocznego konkursu Eko-Plast, którzy poprzez swoje piękne prace plastyczne zwracają uwagę na ochronę i ratowanie środowiska naturalnego, tak ważnego dla obecnych i przyszłych pokoleń.

  DSC 0031Tegoroczne otwarcie sezonu turystycznego, zorganizowane, jak zwykle, przez Urząd Miasta i Gminy Olkusz oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, rozpoczęło się w piątek 20 kwietnia.

  22 kwietnia, w Dniu Ziemi, w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbyła się gala Eko-Plast 2018. Podczas uroczystości nastąpiło rozdanie nagród uczestnikom tegorocznego konkursu Eko-Plast, którzy poprzez swoje piękne prace plastyczne zwracają uwagę na ochronę i ratowanie środowiska naturalnego, tak ważnego dla obecnych i przyszłych pokoleń.

  Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła w miniony weekend uczestnikom Inauguracji Sezonu Turystycznego 2018 na zamku Rabsztyn. Symbolicznym rozpoczęciem sezonu było podniesienie flagi Olkusza na maszt zamku. Będzie powiewała nad zamkiem do końca sezonu turystycznego.

  DSC 008320 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu gościliśmy wiele muzycznych twarzy Jacka Kawalca. Wszystkie sympatyczne...

  Od wczesnej wiosny na wielu olkuskich osiedlach prowadzone są remonty, które mają za zadanie poprawić komunikację, funkcjonalność i estetykę terenów wokół bloków zamieszkiwanych przez tysiące mieszkańców. Dwie inwestycje osiedlowe zaplanowane na 2018 rok są już zakończone.

  DSC 0009W czwartek 19 kwietnia w kawiarni Miejskiego Domu Kultury w Olkuszu odbyło się drugie spotkanie z cyklu Biznesowych Czwartków – wspólnej inicjatywy Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika oraz JM Rektor Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej prof. nadzw. dr Zdzisławy Dacko-Pikiewicz.

  Burmistrz Roman Piaśnik podpisał trzy umowy na dofinansowanie zadań w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji. Ich łączna wartość to 18,5 miliona złotych, z czego prawie 12 milionów złotych stanowi wsparcie unijne. Dzięki tym pieniądzom niebawem oblicze zmienią między innymi Park na Czarnej Górze, teren wokół Szkoły Podstawowej Nr 1 i Przedszkola Nr 7, stawu przy ulicy Nullo, MOK i wiele innych. Łącznie do wykonania w ramach umów będzie aż 9 zadań, dzięki którym miejsca często odwiedzane przez mieszkańców staną się przyjaźniejsze oraz bardziej funkcjonalne.

  W czwartek 19 kwietnia w kawiarni Miejskiego Domu Kultury w Olkuszu odbyło się drugie spotkanie z cyklu Biznesowych Czwartków – wspólnej inicjatywy Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika oraz JM Rektor Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej prof. nadzw. dr Zdzisławy Dacko-Pikiewicz.

  Olkuskie obchody Międzynarodowego Dnia Teatru tradycyjnie stały się okazją do podsumowania minionego roku i wręczenia nagród laureatom konkursów wiedzy o teatrze. Organizacji gali podjęło się tradycyjnie już Stowarzyszenie Teatralno-Literackie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Olkusza Roman Piaśnik.

  Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Integracyjnego Nr 1 w Olkuszu, leśnicy i przedstawiciele olkuskiego samorządu wspólnie posadzili drzewa w ramach akcji „100 drzew na 100-lecie Niepodległości Polski” oraz „1000 drzew na minutę”. Inicjatywę objął swoim patronatem burmistrz Olkusza Roman Piaśnik. Sadzenie drzewek jest częścią gminnych obchodów rocznicowych "Przystanek Niepodległość: Olkusz 1918-2018".

  DSC 003417 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Olkuszu odbyły się miejsko-gminne eliminacje Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe i Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu.

  DSC 004318 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu w ramach zajęć twórczych „Gdzie mieszka sztuka” dzieci zgłębiały wiedzę teoretyczną i praktyczną o tańcach regionu górnośląskiego. Zajęcia prowadziła instruktor MOK Beata Nowak.

  Jury w składzie:

  1.Stanisława Szarek

  2.Barbara Marszałek

  3.Marida Zoń

  po wysłuchaniu 57 prezentacji postanowiło: że

  „Szkice pamięci. Ocalić od zapomnienia.
  Rodzinne wspomnienia historyczno-patriotyczne”

  – taki jest temat konkursu literackiego organizowanego przez Diecezję Sosnowiecką w ramach programu diecezjalnych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Mecenasem konkursu jak i całego programu obchodów patriotycznych w diecezji sosnowieckiej jest Tauron S.A.

  W niedziele 15 kwietnia b.r. Polska po raz drugi wzięła udział w obchodach Good Deeds Day – Międzynarodowego Dnia Dobrych Uczynków. Dzień ten w sposób szczególny ma zwracać naszą uwagę na drugiego człowieka i jego potrzeby, to promowanie idei dobroczynności poprzez dobro czynione „małymi krokami”. Drobne, pozornie małoznaczące gesty naszej solidarności i zrozumienia dla osób starszych, mniej zaradnych życiowo to kropla, która drąży skałę i potrafi uruchomić prawdziwą lawinę dobroci.

  Więcej o: Linia „BP” – autobusy jeżdżą po staremu

  Informujemy, że w związku z informacją otrzymaną od wykonawcy przebudowy drogi powiatowej Troks – Braciejówka – Jangrot – Trzyciąż od dnia 17 kwietnia 2018 r. /wtorek/ linia BP będzie dojeżdżać do miejscowości Troks, Braciejówka, Podlesie według obowiązującego rozkładu jazdy, tj. sprzed rozpoczęcia remontu, bez dodatkowych ograniczeń. Za wszelkie powstałe utrudnienia przepraszamy.

  baner www rocowisko 2018 2Już 1 maja zapraszamy na Olkuski Przegląd Zespołów Rockowych czyli wyczekiwane przez wielu Rockowisko! 

  Początek o 14.00, Sala Widowiskowa MDK ul. Fr. Nullo 29. 

  A oto zespoły, które usłyszycie: Enchantress z Olkusza, Vataha z Płocka, Afternoon z Sosnowca, Transgresja z Dąbrowy Górniczej, The RoadTrip z Olkusza, Querva Maches z Olkusza, Wyjście Awaryjne z Trzebini, Acjaton z Olkusza, Charakter z Wieliczki i Who's Mary ze Schwalbach am Taunus.