Zwycięzcy podczas Mistrzostw Polski Freestyle Football 2017

17 i 18 listopada w Hali Sportowo – Widowiskowej MOSiR w Olkuszu odbyły się Mistrzostwa Polski Freestyle Football 2017. Zawody w tej niezwykle widowiskowej dyscyplinie sportu, polegające na wykonywaniu ewolucji żonglerskich piłką za pomocą wszystkich części ciała, zostały rozegrane w kategoriach: panów, pań oraz młodzieży do 18 roku życia (U18). Eliminacje rozpoczęły się w piątek po południu i trwały do godz. 13.00 w sobotę. Zgodnie z formułą zawodów na specjalnie przygotowanej i oświetlonej macie pojawiały się kolejno pary zawodników, którzy w 3 minutowym starciu musieli przekonać sędziów o swojej wyższości nad przeciwnikiem.

O godzinie 16.00 w wypełnionej kibicami Hali MOSiR otwarcia Mistrzostw dokonali: Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Pan Roman Piaśnik, Prezes PFFA Pan Tomasz Lebiocki i gospodarz zawodów Dyrektor MOSiR Pan Dariusz Murawski. Następnie 16 finalistów rozpoczęło walkę o tytuł Mistrza Polski. Wśród nich był Szymon Skalski dwukrotny złoty medalista Mistrzostw Polski z 2007 i 2016 roku, który stanął przed szansą zdobycia trzeciego tytułu w swojej karierze. „Szymo” gładko wszedł do finałowej czwórki, w której znaleźli się także: Łukasz „Luki” Chwieduk, Daniel „Mikołaj” Mikołajek i Robert Guzik. Ostatecznie zwyciężył Daniel „Mikołaj” Mikołajek (Mistrz Europy 2014). Drugie miejsce przypadło Łukaszowi Chwiedukowi, a trzecie miejsce wywalczył Robert Guzik, pokonując Szymona Skalskiego.

W kategorii U18 swoje umiejętności zaprezentowali najmłodsi zawodnicy. Miejsca na podium kolejno zajęli: Maciej Leja, Olek Ochmański, Kamil Skwaryło oraz Grzegorz Rygulski.

W mistrzostwach wśród Pań najlepszą zawodniczką w Polsce została Kalina Matysiak, wicemistrzostwo zdobyła Żaneta Cygora, a brąz otrzymała Kasia Kasiedczak.

W piątkowych eliminacjach wyłoniono również trójkę najlepszych zawodników w kategorii Challenge – pierwsze miejsce wywalczył Dawid „Zegan” Biegun, drugie miejsce zajął Paweł „Ronnie” Kwit, a trzecie Daniel „Mikołaj” Mikołajek.

Zmagania zawodników po raz pierwszy można było oglądać „na żywo” w transmisji internetowej. Wszyscy, którzy tego jeszcze nie widzieli mogą ją znaleźć TUTAJ

Mistrzostwom Polski Freestyle Football 2017 towarzyszyła Akademia Freestyle Football dla dzieci i młodzieży. W dniach 15-16.11 w olkuskich szkołach i w sobotę 18.11 w Hali MOSiR odbyły się pokazy oraz nauka podstaw podbijania piłki i robienia nią trików.

Organizatorami Mistrzostw Polski Freestyle Football 2017 był: Polish Freestyle Football Association, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Gmina Olkusz.

Więcej: http://mosir.olkusz.pl/2017/11/15/mistrzostwa-polski-freestyle-football-2017/

Źródło: MOSiR Olkusz

22 listopada o 16.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się pierwszy z kolejnego cyklu warsztat twórczy dla dzieci „Gdzie mieszka sztuka”. Pierwsze spotkanie noszące tytuł Ciało i dzieło dostarczyło wielorakich przeżyć uczestnikom, widzom, a nawet pracownikom MOK obsługującym imprezę.

IMG 7432„Przebój sezonu” w reżyserii Krzysztofa Jaroszyńskiego rzeczywiście okazał się komediowym przebojem sezonu. Wszystkie bilety wyprzedane. Doskonała obsada, doskonała gra, niewymuszony humor.  

halo mikolaju plakatJuż czas, Mikołaju, przybywaj!

I przybędzie, 6 grudnia o 17.30 do Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu, weźmie udział w spektaklu teatralno-muzycznym, na który zapraszamy wraz z Fundacją Nowa. 

Mikołaj będzie również wręczał paczki, które wcześniej dostarczycie. Dla dzieci będzie to ogromna atrakcja.

Wstęp jedynie 5 zł. 

Zapraszamy!

Życie plenerowicza nie jest łatwe. Ale powiedzieć, że jest trudne i że stanowi wyzwanie, to też nie będzie cała prawda. Plener to taki artystyczny rollercoaster, swoista jazda bez trzymanki. Nie jeden nie wytrzymał tempa, wielu jednakowoż nie wyobraża sobie życia bez plenerów; bywa zaczynają wybywać wczesną wiosną, by zjechać w domowe pielesze pod koniec złotej polskiej jesieni, albo i później. Jeśli ktoś czuje malarstwo, to – jak to mawiają – nie ma bata: zawsze odróżni, który pejzaż powstał w plenerze, a który został namalowany ze zdjęcia, albo z głowy (aż chce się dodać: czyli z „niczego”). Są oczywiście tacy artyści, którzy plenerów nie potrzebują, a i same plenery są w stanie bez tych artystów funkcjonować, ale jednak będę utrzymywał, że prawdziwy malarz powinien jeździć na plenery.

 • „Zagrożenia w Sieci – profilaktyka, reagowanie” - spotkania w szkołach
  Internet to nieodłączny element codziennego funkcjonowania. Korzystanie z niego daje nam wiele możliwości. Ułatwia komunikowanie się, jest doskonałym źródłem informacji i rozrywki. Z drugiej zaś strony, Internet niesie ze sobą wiele zagrożeń, na które najbardziej narażone są dzieci i młodzież....
 • To już pewne! 1 grudnia pierwsi łyżwiarze znów będą mogli próbować swoich sił na Srebrnej Tafli – lodowisku, którego konstrukcja stanęła już na olkuskim rynku. Co więcej, w pierwszych dniach grudnia na wszystkich amatorów zimowej aktywności na lodzie będą czekały dwie imprezy specjalne z bezpłatnym wstępem: w niedzielę oficjalne otwarcie, a w środę mikołajki. Serdecznie zapraszamy!

  baner slawomir2Uwaga, uwaga, 4 lutego 2018 roku o godzinie 19.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu wystąpi Sławomir! Twórca i król nowego gatunku muzycznego Rock Polo, czyli połączenia rocka z muzyką taneczną. Znany w kraju i za granicą. Koniecznie obejrzyjcie na You Tube teledyski, a zrozumiecie, o co chodzi. Porywająca muzyka, świetny show i smużka ciętej ironii...

  Serdecznie zapraszamy!

  IMG 7309 150022 listopada o 16.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się pierwszy z kolejnego cyklu warsztat twórczy dla dzieci „Gdzie mieszka sztuka”. Pierwsze spotkanie noszące tytuł Ciało i dzieło dostarczyło wielorakich przeżyć uczestnikom, widzom, a nawet pracownikom MOK obsługującym imprezę.  

  Emalia to tylko szklo plakat internetPerformans na terenie Olkuskiej Fabryki Naczyń Emaliowanych w ramach stypendium artystycznego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Niezwykłe bezpłatne pokazy 9 i 10 grudnia w godzinach 12.00, 13.00 i 14.00.

  Wejściówki można odebrać 6 grudnia od 13.00 do 16.00 w Punkcie Informacji Turystycznej.

  Zapraszamy, ilość miejsc ograniczona. 

 • Apele i komunikaty prasowe przynoszą efekty. 73-letnia kobieta nie dała się zwieść oszustom
  Wczoraj (21.11.2017r.) doszło do kolejnej próby wyłudzenia pieniędzy tzw. „metodą na wnuczka”. Ofiarą tego oszustwa padają zazwyczaj starsi ludzie. Osoby podszywające się pod członków rodziny informują, że np. uległy wypadkowi i proszą o pomoc finansową. Wyobraźnia oszustów nie zna granic, a...
 • Uwaga kierowco - ślisko na drogach!
  Policjanci apelują o zachowanie ostrożności. Niekorzystne warunki atmosferyczne, śliska nawierzchnia, opady deszczu i mgły mogą przyczynić się do powstawania kolizji i wypadków na drodze.
  20 listopada 2017 roku w Wierzchowisku doszło do wypadku drogowego, w którym zostały ranne dwie osoby:...
 • URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

  oraz URZĄD MIASTA I GMINY W OLKUSZU

  ZAPRASZAJĄ

  mieszkańców miasta i gminy Olkusz
  na konsultacje z tematyki pozyskiwania dotacji
  z funduszy europejskich

  Więcej o: Zamknięty przejazd kolejowy na ul. Żuradzkiej w Olkuszu

  Informujemy, iż w związku z planowanymi pracami remontowymi przejazd kolejowy na ul. Żuradzkiej od godz. 8:00 w dniu 22.11.2017 /środa/ do dnia 24.11.2017 /piątek/ będzie zamknięty. Kursy linii Ż i 466 będą realizowane objazdem: 1. w kierunku Żurady i Bukowna trasą: Olkusz Skarbek (ul. K.K. Wielkiego) – Olkusz Supersam (ul. Kościuszki) – wiaduktem ul. 29

 • ŚWIATOWY DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR WYPADKÓW DROGOWYCH
  W tym roku Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych przypada w niedzielę 19 listopada 2017 roku. Obchody stanowią wyraz pamięci o wszystkich poszkodowanych w wypadkach oraz ich najbliższych.
  Wypadki drogowe są problemem globalnym. Codziennie na świecie w wyniku wypadków drogowych...
 • „Emalia to tylko szkło” - performans site-specific zrealizowany jako praca dla miejsca dedykowana przestrzeni Olkuskiej Fabryki Naczyń Emaliowanych. To działanie
  o charakterze dokumentalno-interwencyjnym, oparte o wspomnienia dawnych pracowników fabryki, mieszkańców Starego i Nowego Placu Fabrycznego (stanowiących swoiste miasto w mieście - przestrzeń mieszkalną dedykowaną pracownikom) oraz absolwentów nieistniejącego już Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych.

  Małopolski Inkubator Innowacji Społecznych zaprasza na spotkanie informacyjne w Kawiarni Park Cafe, ul. Parkowa 1A w Olkuszu. Spotkanie odbędzie się 29 listopada 2017 r. w godz. 10:00-13:00.

  Projekt „Małopolski Inkubator Innowacji Społecznych” realizowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie powstał z myślą o wykorzystaniu innowacyjnych, a co ważniejsze oddolnych rozwiązań mających poprawić i zwiększyć skuteczność usług opiekuńczych na rzecz osób zależnych – szczególnie tych świadczonych na poziomie lokalnych społeczności. Projekt wdrażany w ramach IV Osi Priorytetowej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (Działanie 4.1: Innowacje społeczne), na zlecenie Ministerstwa Rozwoju, współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

  Więcej o: Zmiana w rozkładzie jazdy linii „WK”

  Z dniem 20.11.2017 r. kurs linii WK relacji Zadole Kosmolowskie – Olkusz Supersam zostanie przyspieszony z godz. 5:10 na godz. 5:05. Prosimy o zapoznanie się z nowymi rozkładami jazdy zamieszczonymi na tabliczkach przystankowych oraz na stronie internetowej Związku. Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

  IMAG0655Wieczorem 16 listopada w działającym przy Miejskim Ośrodku Kultury Olkuskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku miał miejsce szczególny wykład.

  Prelekcja Ryszarda Ryzy, Przewodniczącego Gminnej Rady Seniorów, Radnego Rady Miejskiej "Pierwsze lata działalności Józefa Piłsudskiego, stworzenie Legionów cz. II" była kontynuacją wykładu z 4 maja tego roku.

  Uroczysty, niezwykły nastrój nadało temu wieczorowi wystąpienie Ireny Włodarczyk - poetki, społeczniczki, członkini Klubu Literackiego  przy MOK. 

 • Spotkanie z policjantem w Zespole Szkół nr 1 w Olkuszu
  Dzisiaj (16.11.2017 roku) w Zespole Szkół nr 1 w Olkuszu obchodzony był „Światowy Dzień Rzucania Palenia”. W działania edukacyjne włączył się policjant Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, asp. szt. Marcin Adamek.
  Celem akcji była edukacja uczniów w zakresie...
 • „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” - policjant z wizytą u przedszkolaków
  Policjant z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, asp. szt. Marcin Adamek gościł dzisiaj w przedszkolu. Funkcjonariusz rozmawiał z dziećmi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i o kontaktach z osobą obcą.
  W czasie wizyty policjanta w przedszkolu "Delfin" w...