Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Olkuszu w ślad za pismem Małopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego z dnia 15 marca 2018r. pragnie poinformować, iż została zaplanowana Akcja szczepień przeciwko pneumokokom w terminie od 20 marca do 29 czerwca 2018 r.

W piątek 16 marca przedstawiciele Gminy Olkusz z burmistrzem Romanem Piaśnikiem na czele oficjalnie przekazali plac budowy wykonawcy robót w ramach projektu „Rewitalizacja kwartału królewskiego w Olkuszu oraz utworzenie multimedialnej trasy turystycznej w podziemiach ratusza”, który uzyskał dofinansowanie unijne. Przez najbliższych kilkanaście miesięcy trwać będą prace modernizacyjne prowadzone przez wyłonioną w przetargu firmę AMC Zakład Robót Górniczych i Wysokościowych. Pierwsze efekty prac mieszkańcy będą mogli podziwiać jeszcze w tym roku.

Kilkanaście ciekawych, bezpłatnych wycieczek po Olkuszu i jego historii. Tak najkrócej można opisać akcję „Olkuskie Spacery Historyczne 2018”.

Pomysłodawcą akcji jest Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu. Przez cały rok, średnio raz w miesiącu, mieszkańcy i turyści mogą wziąć udział w ciekawych wycieczkach tematycznych. Po zabytkach i historii Olkusza oprowadzają pasjonaci historii Srebrnego Miasta - członkowie lokalnych stowarzyszeń. Część spacerów stanowi uzupełnienie rocznic ważnych wydarzeń historycznych.

W czwartek 15 marca w kawiarni Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu Biznesowych Czwartków – wspólnej inicjatywy burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika oraz JM Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej prof. nadzw. dr Zdzisławy Dacko-Pikiewicz. Inauguracyjny wykład dotyczący unijnego rozporządzenia RODO przyciągnął liczne grono zainteresowanych pracowników firm oraz reprezentantów instytucji publicznych. Organizatorzy zapowiadają, że Biznesowe Czwartki staną się wydarzeniem cyklicznym.

DSC 006214 marca w MDK w Olkuszu odbyły się Eliminacje Powiatowe do 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego zorganizowane przez Starostwo Powiatowe i Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu. Na scenie zaprezentowała się młodzież szkół średnich powiatu olkuskiego.

W styczniu został rozstrzygnięty plebiscyt pod nazwą „Świeć się z Energą”, w którym internauci wybierali najpiękniej oświetlone miasto w Polsce. Olkusz zwyciężył w wojewódzkim etapie, zdobywając tytuł Świetlnej stolicy Małopolski oraz wygrywając na cele charytatywne energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł. Dziś nagrody te zostały przekazane placówkom, które zajmują się edukacją najbardziej potrzebujących dzieci.

DSC 001213 marca w MOK-Centrum Kultury odbyło się spotkanie w ramach Wystawy Fotografików Olkuskich 2018 „Od fotografii portretowej do selfie”. Spotkanie miało formę warsztatów, na które licznie przybyła młodzież z Zespołu Szkół Nr 1 pod opieką Iwony Rams.

Zanieczyszczone piaskiem chodniki, opakowania po posiłkach spożywanych w samochodach, zwierzęce nieczystości – tego typu widoki niemal na stałe wpisały się we wczesnowiosenny krajobraz polskich miast. Topniejący śnieg odsłania bowiem to, co przez kilka miesięcy natura skutecznie maskowała – zaniedbanie, lekceważenie oraz zwyczajne lenistwo osób, które bez żadnej refleksji szpecą swoje najbliższe otoczenie.

Zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne w Olkuszu

 • Bez uprawnień – poszukiwany, kierował autem pod wpływem alkoholu
  Patrol Ruchu Drogowego zatrzymał poszukiwanego nakazem doprowadzenia do zakładu karnego w Wadowicach. 36-latek wpadł podczas kontroli drogowej. Kierował samochodem w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień. Usłyszał już zarzut. Teraz grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.
  6 marca około godziny 19.00 w...
 • Wypadek na drodze krajowej 94 w Olkuszu
  Policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia na przejściu dla pieszych 80-latka. W wyniku zdarzenia mężczyzna w stanie ciężkim trafił do szpitala. Kierująca BMW 46-latka była trzeźwa. Mundurowi zatrzymali kobiecie prawo jazdy.
  Dzisiaj (12 marca 2018 roku.) około godziny 8:45 w Olkuszu na Drodze...
 • W tym roku zamiast wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich rolnik może złożyć oświadczenie, w którym potwierdzi brak zmian w porównaniu z wnioskiem z 2017 r. Termin składania oświadczeń kończy się 14 marca 2018 r. Od 15 marca trzeba będzie już ubiegać się o dopłaty przez internet, składając elektroniczny formularz wniosku. ARiMR zachęca do wykorzystania nadchodzących dwóch dni i złożenie oświadczenia. Z tej możliwości może skorzystać jeszcze 55 tys. W dniach 13 i 14 marca biura powiatowe będą pracować od godz. 7.30 do 18.00.

 • Uwaga na zamarznięte akweny wodne  Każdej zimy zamarznięte akweny wodne kuszą nie tylko dzieci. Wędkarze i amatorzy sportów zimowych nie zawsze zdają sobie sprawę z niebezpieczeństwa, jakie niesie za sobą wchodzenie na lód. Policja przestrzega przed podejmowaniem tak ryzykownych zachowań.
  Wielkimi krokami zbliża się wiosna....
 • Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik oraz JM Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz zapraszają do udziału we wspólnej inicjatywie skierowanej do środowiska olkuskiego biznesu, polegającej na cyklicznych spotkaniach przedstawicieli przedsiębiorstw, środowiska nauki oraz samorządu.

  DSC 000210 marca Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu zorganizował święto dla pań – Kino na szpilkach. W programie przewidziano film „Kobieta sukcesu” w reżyserii Roberta Wichrowskiego, akcję happy seats, targi zdrowia i urody, konkursy, poczęstunek, a przede wszystkim dobrą zabawę.

  baner www wystawa FOTOGRAFII outw 2018Serdecznie zapraszamy na wystawę fotografii słuchaczy warsztatów multimedialnych Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy MOK w Olkuszu.

  Wystawa „Opowiadać obrazem” odbędzie się już 22 marca o 18.30 w MDK ul. Fr. Nullo 29.

  Przyjdźcie, zobaczcie i posłuchajcie, o czym opowiedzą obrazy.

  DSC 0169Włoch. Sycylijczyk. Stefano Terrazzino! Wokalista, aktor i tancerz, od dwunastu lat mieszający w Polsce i zapewniający, że już nawet śni po polsku, 9 marca wystąpił na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu. Jego koncert był prezentem Romana Piaśnika, Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz, dla olkuszanek z okazji Dnia Kobiet. I był to prezent ze wszech miar udany.

  Włoch. Sycylijczyk. Stefano Terrazzino! Wokalista, aktor i tancerz, od dwunastu lat mieszający w Polsce i zapewniający, że już nawet śni po polsku, 9 marca wystąpił na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu. Jego koncert był prezentem Romana Piaśnika, Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz, dla olkuszanek z okazji Dnia Kobiet. I był to prezent ze wszech miar udany.

  DSC 00268 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Dnia Kobiet przygotowana przez studentów OUTW, których opiekunką jest Zdzisława Gardeła. Było zabawnie, wzruszająco, inspirująco i z klasą. Zarówno występujący jak i widzowie bawili się doskonale.