• „Bezpieczny przejazd”
  Przejazd przez tory nie jest trudnym manewrem, jednak wymaga od kierowcy wyobraźni i uwagi. Policjanci olkuskiej drogówki, wczoraj przeprowadzili działania mające na celu zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo poruszających się pojazdami na przejazdach kolejowo-drogowych.

  Wczoraj (5.03.18r) na terenie...
 • PORZĄDEK OBRAD XXXIX sesji Rady Miejskiej w Olkuszu w dniu 06 marca 2018 roku godz. 15:30

  IMGP0236 12 marca w MOK-Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy Fotograficy Olkuscy 2018. To już ósma wystawa fotografików. Tym razem znalazły się na niej prace 46 autorów.

  DSC 0006 13 marca w Rabsztynie, z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, odbyła się inscenizacja historyczna „Żołnierze wyklęci ziemi olkuskiej”.

  PLAKAT GMS CIEPLO ZIMNOSerdecznie zapraszamy na kolejne twórcze spotkanie dla dzieci Gdzie mieszka sztuka, tym razem pod hasłem "Ciepło, zimno". Miejmy nadzieję, że na dworze będzie już ciepło... W końcu to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny!

  Spotkanie odbędzie się 21 marca o 16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu ul. Fr. Nullo 29.

  Wstęp wolny!

  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu zatrudni do pracy w sezonie letnim 2018 ratowników wodnych (od czerwca do sierpnia/września) na Kompleksie Basenowo– Rekreacyjny „Czarna Góra”, ul. 29 listopada 12 B w Olkuszu. Termin składania ofert upływa 14.03.2018 r. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami oraz warunkami rekrutacji.

  Od dnia 01.03.2018r. autobus linii 466 kursami o godz. 10:10 i 12:30 (wyjazd z Olkusza) będzie realizować połączenie do pętli ul. Sławkowska dodatkowo obsługując przystanek w Międzygórzu

  Już po raz piąty na początku marca w dziesiątkach polskich miast wyrosną “Namioty Wyklętych”. Obozowiska przybliżą historię podziemia antykomunistycznego m.in. poprzez prelekcje, spotkania z kombatantami, wystawy czy gry dla dzieci. Ogólnopolska akcja stowarzyszenia “Studenci dla Rzeczypospolitej” wpisuje się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W sobotę 3 marca o godz. 16.00 zapraszamy także do Rabsztyna na inscenizację historyczną "Żołnierze Wyklęci Ziemi Olkuskiej"

  28377596 2065459963469413 1691843754827149111 nJak co roku Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu zadbał o rozrywkę dla dzieci, które spędzały ferie w domu. Mogły skorzystać z obszernej oferty zajęć kreatywnych, specjalnie dla nich dobranego repertuaru filmowego i teatralnego.

  co bedzie swiadectwem plakatMiejski Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie na rzecz oświaty, kultury i pomocy społecznej Wszyscy dla Wszystkich zaprasza na spektakl w reżyserii Przemysława Kani pod tytułem "Co będzie świadectwem..." Sztuka realizowana w ramach projektu Teatr z Udziałem Osób z Niepełnosprawnościami 2017

  Spektakl dla uczniów od 7 klasy szkoły podstawowej.

  Zapraszamy 27.03.2018 r. o godzinie 11:00

   

   

 • spoKREWnieni służbą” w Małopolsce
  Ogólnopolska akcja krwiodawstwa zorganizowana w hołdzie Żołnierzom Wyklętym.
  Przedsięwzięcie objęte honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej.
  W piątek ( 2 marca br. ) na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zostanie przeprowadzona...
 • Coroczną tradycją stało się, że najbardziej utalentowani zawodnicy pochodzący z Olkusza otrzymują nagrody w uznaniu swoich osiągnięć. 27 lutego burmistrz spotkał się ze sportowcami i ich trenerami, by osobiście pogratulować wysokich wyników na zawodach organizowanych w ubiegłym roku na całym świecie. Serdecznie gratulujemy!

  Gmina Olkusz aktywnie pozyskuje środki unijne na realizację licznych społecznych inicjatyw. Tym razem kwota blisko 1,9 mln złotych pokryje niemal wszystkie wydatki związane z powstaniem placówek wsparcia dziennego na terenie gminy Olkusz, w których fachowe wsparcie znajdą dzieci potrzebujące pomocy. Celem projektu jest rozwój kompetencji kluczowych najmłodszych mieszkańców, czyli m.in. porozumiewania się, umiejętności matematycznych, informatycznych, zdolności uczenia się czy przedsiębiorczości. Nabycie tych umiejętności będzie miało kluczowe znaczenie w wyrównaniu szans tych dzieci w gronie rówieśników.

  Przy Szkole Podstawowej w Zedermanie powstanie wielofunkcyjne boisko. Gmina Olkusz znalazła się na liście 58 samorządów, które zakwalifikowały się do pilotażowego programu „Małopolskie boiska”, realizowanego przez Województwo Małopolskie. Dzięki środkom Gminy Olkusz i uzyskanemu dofinansowaniu w wysokości ponad 150 tys. zł mieszkańcy Zedermana będą mogli korzystać z nowego obiektu już od nowego roku szkolnego.

 • Niszczyli elewacje budynku. Zostali zatrzymani
  Zniszczenie elewacji budynku stacji PKP w Jaroszowcu przy ulicy Kolejowej mają na swoim koncie trzej graficiarze, których w niedzielę zatrzymała kluczewska policja. Chuligani dopowiedzą za zniszczenie mienia, za co kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny....
 • Podczas rutynowej kontroli wpadł z narkotykami
  Funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego komendy w Olkuszu, w trakcie kontroli drogowej, ujawnili u Olkuszanina amfetaminę. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania zakazanej ustawą substancji. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
  W nocy z 23/24 lutego 2018 roku o 2.00 patrolujący ulicę...
 • DSC 0007 1Wieczorem 21 lutego w MOK Centrum Kultury odbył się finisaż wystawy Grupy Malarstwa OUTW „Nasze barwy i emocje”. Towarzyszył mu specyficzny wieczór autorski – artyści opowiadali o drodze swojej twórczości.

  IMGP005422 lutego Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu zamienił się w Zimową Krainę Czarów, gdzie niemożliwe staje się możliwym i spełniają się najskrytsze życzenia. Magicznej przemiany dokonał, razem z dziećmi, Teatr w Ruchu z Krakowa. Gościł u nas kilkakrotnie i za każdym razem był entuzjastycznie przyjęty przez młodych i starszych widzów.

  Plakat fotografików 2018 tvMiejski Ośrodek Kultury w Olkuszu oraz Fotograficy Olkuscy zapraszają na wernisaż wystawy Fotograficy Olkuscy 2018.

  Początek o 18.00, 2 marca w MOK-Centrum Kultury przy ul. Szpitalnej 32.

  Wystawę będzie można oglądać do 6 kwietnia.

  Plakat MOK <a href=Olkusz warsztaty rysunku art www" style="margin-right: 10px; float: left;" />Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu oraz grupa twórcza Zarys zapraszają na wystawę rysunku artystycznego pod kierunkiem art. Wiesława Nadymusa.

  7 marca o 18.00 w MDK w Olkuszu ul. Fr. Nullo 29.

 • Policjanci przypominają dzieciom z powiatu o bezpieczeństwie
  Podczas trwających już ferii policjanci olkuskiego powiatu w celu przygotowania dzieci i młodzieży do bezpiecznego spędzania wolnego czasu spotykają się z nimi w szkołach, przedszkolach oraz placówkach. Głównym tematem wspólnych rozmów jest szeroko pojęte bezpieczeństwo na drogach, w domu, w szkole...