Kontenery modułowe charakteryzują się tymże, iż są tanie w utrzymaniu oraz mają niezwykle elastyczne możliwości zabudowy. Kontenery modułowe można łączyć wedle własnych wymagań tak, by osiągnąć większą przestrzeń użytkową, jaką można w każdy sposób tworzyć. Zestawy takie mogą służyć jako zbiorniki modułowe mieszkalne, handlowe, sale konferencyjne, wnętrza biurowe, magazynowe itp.. We współzależności od potrzeb pawilony mogą zostać również zrobione jako modułowe kontenery sanitarne, z częścią społeczną czy zapleczem kuchennym.
Kontener handlowy – jak jest wykonany oraz jakie są jego wartości w stosunku do klasycznych obiektów
Kontenery handlowe podobnie jak domy modułowe stanowią jeden spośród wielu modeli pojemników rozdzielanych, jakie są specjalnie opracowane do przebywania w nich ludzi. Pośród tejże grupy prócz szczególnie znanego słowa – kontenery biurowe możemy się także napotkać na przykład z kontenerami socjalnymi, mieszkalnymi, lub sanitarnymi. Jak łatwo się domyślić nazwa wiąże się z funkcją którą będzie pełnił poszczególny typ pojemnika. Oraz chociaż kontenery handlowe powszechnie będą wiązane po prostu z pomieszczeniem sprzedaży, to nic nie stoi na przeszkodzie by stosować je do pozostałych funkcji.
Kontener już dawno przestał być tylko elementem placu budowlanego stosowanym tylko do gromadzenia produktów oraz urządzeń. Obecnie taki pawilon może służyć pracownikom jako biuro. Zdecydowanie łatwiej pracuje się w wygodnych warunkach przy biurku aniżeli pod gołym niebem, czyż nie? Szczególnie, jeśli mówimy o tak ważnej pracy, jaką zdecydowanie jest owa, jaką robi na co dzień inżynier. Natomiast kiedy trzeba będzie podjąć rozmowy z nowym kontrahentem, możemy zaprosić go na negocjację oczywiście do takiego miejsca, zachowując specjalny styl spotkania.
Ważne właściwości
Co przyciąga projektantów do kontenerów? Poza atrakcyjnym, minimalistycznym wyglądem, kontenery proponują mnóstwo praktycznych korzyści. Przede wszystkim są popularne oraz proste w przewozie, co zapewnia stawianie ich w dobrych lokalizacjach i stosowanie jako obiektów tymczasowych. Ważną zaletą jest także elastyczność: powierzchnia typowego kontenera o rozmiarach 6 x 2,4 m można zaopatrzyć również m.in. w instalację elektryczną lub klimatyzację, natomiast jego ściany przekształcić przez przeszklenie lub postawienie witryn. Maksymalny rozmiar jednego pojemnika to 8 x 3 m, natomiast dzięki modułowości można je niewątpliwie łączyć. Adaptacyjność tychże konstrukcji gwarantuje, iż sprawdzają się one zarówno na ulicach miast jako zbiorniki handlowe, jak również bardziej zwiększone wyjścia.
Pawilony handlowe – jak wybrać?
Wytwórcy proponują różne rodzaje przenośnych pawilonów handlowych. Każdy spośród nich kwalifikuje się do jednej spośród 2 grup – pawilonów namiotowych czy ze sztywnymi ścianami. Owe ostatnie mogą być zrobione na przykład z płyty obornickiej lub drzewa. Charakteryzują się całkiem szybkim montażem, natomiast ich mobilność jest zdecydowanie mniejsza niż pawilonów namiotowych. Są także od nich znacznie droższe, poprzez co proponowane są właściwie do punktów stacjonarnych. Dodatkowo, mogą spełniać rolę portierni, kas biletowych czy kiosków.