Czy warto czytać wiadomości bankowe?

Tradycjonaliści są przywiązani tylko do jednego banku i niezależnie od tego jakie oferuje warunki, są gotowi je zaakceptować i korzystać z usług instrumentów finansowych różnego rodzaju. Osoby, które spoglądają nowocześnie na rynek usług bankowych zauważają, że w zależności od rodzaju usług finansowych warto wybierać różne banki, aby zyskać jak najwięcej. Skąd jednak wiedzieć gdzie szukać tego typu informacji. Z pomocą przychodzi portal https://bankowemiasto.pl publikujący i agregujący treści związane z bankowością, w tym wiadomości finansowe oraz inne, które mogą okazać się przydatne z punktu widzenia zarówno osoby prywatnej, jak i przedsiębiorcy.

Transakcje bankowe coraz częściej z użyciem stanowisk samoobsługowych

Oprócz tendencji związanej z płatnościami bezgotówkowymi można zauważyć pewne znaczące zmiany w placówkach bankowych. Zamiast tradycyjnej kasy z kasjerem wprowadzane są terminale samoobsługowe, które umożliwiają szybką wypłatę lub wpłatę gotówki. Jeśli śledzimy wiadomości finansowe pod tym względem to zauważymy, że coraz większa pula bankomatów oraz wpłatomatów pojawia się w placówkach bankowych. Udając się więc do banku i będąc przywiązanych do tradycyjnych rozwiązań, będzie nam ciężko się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Mimo wszystko dla takich osób wciąż działają kasjerzy, ale to tylko kwestia czasu zanim zostaną oni zastąpieni przez urządzenia samoobsługowe. Wynika to głównie z wygody i oszczędności czasu.

Płatności za pomocą telefonów komórkowych stają się popularniejsze

Oferta firmy Google, czyli Google Pay staje się coraz bardziej powszechna. Nie sposób zauważyć, że płatności za pomocą telefonu komórkowego są niezwykle wygodne. Wystarczy odpowiednia aplikacja na telefonie i z powodzeniem można odłożyć kartę płatniczą na półkę. Zbliżeniowe płatności mobilne zyskują na popularności z roku na rok i ta tendencja się nie zmieni. Jeśli uważnie obserwujemy biuletyny i inne informacje publikowane przez banki to łatwo zauważyć, że powstają specjalne, dedykowane aplikacje, które nie tylko umożliwiają szybkie płatności bezgotówkowe, ale również przeprowadzanie transakcji, czyli przelewów, między kontami osób prywatnych. Jest to bardzo przydatne w przypadku jeśli chcemy sprzedać używane przedmioty w różnych serwisach ogłoszeniowych lub aukcyjnych. Wystarczy, że obie strony transakcji dysponują aplikacją, która umożliwi błyskawiczny przelew kwoty pieniędzy z jednego konta na drugi. Nie musimy znać numeru konta, wystarczy obecność drugiego telefonu w pobliżu, aby móc zrealizować taką transakcję.