Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Pomoc drogowa – kiedy wezwać, jak pomaga, jak wybrać najlepszą firmę

"Mało który kierowca z wieloletnim stażem nie doświadczył sytuacji, kiedy auto w najmniej oczekiwanej sytuacji odmówiło mu posłuszeństwa. Nie wszystko jesteśmy w stanie przewidzieć, dlatego warto zabezpieczyć się na wypadek takich okoliczności. Zanim wsiądziemy do samochodu i wyruszymy w trasę, powinniśmy znaleźć firmę, która w razie potrzeby udzieli nam pomocy" - doradza Kamil z firmy holmot.pl

Kiedy wezwać pomoc drogową?

Po pomoc drogową możemy dzwonić w różnych sytuacjach. Część osób nie decyduje się na to chcąc zaoszczędzić lub też z niewiedzy. Zdarza się, że kierowca nie wie w jakich sytuacjach firma zajmująca się pomocą drogową może mu pomóc. Często okazuje się, że może nas ona wybawić z poważnych kłopotów.

Należy zdawać sobie sprawę, że oszczędności na pomocy drogowej nie zawsze wychodzą nam na dobre. Kiedy zdecydujemy się na samodzielne holowanie auta, istnieje prawdopodobieństwo (zwiększa się ono wraz z brakiem naszego doświadczenia), że doprowadzimy do jego uszkodzenia – koszty naprawy mogą znacznie przewyższyć nakłady na pomoc drogową. Samodzielnie zajmując się uszkodzonym samochodem ryzykujemy również mandatem (musimy mieć świadomość, że nie każde auto nadaje się do holowania, nie wszędzie też możemy je holować).

Pamiętajmy, że auto z zepsutym układem hamulcowym lub z awarią układu napędowego musi zostać niezwłocznie przetransportowane do warsztatu, gdyż stanowi poważne zagrożenie na drodze. Kiedy zauważymy usterkę, nie liczmy na to, że być może uda się nam dojechać na miejsce przeznaczenia. Ryzykujemy nie tylko swoje własne życie, ale też zdrowie i życie innych ludzi.

Pomoc drogowa Olkusz – na jakie wsparcie możemy liczyć?

Przeglądając oferty firm specjalizujących się w pomocy drogowej na terenie Olkusza zauważymy, że ich oferta znacznie wykracza poza holowanie samochodów. Zazwyczaj możemy liczyć na takie usługi jak awaryjne otwieranie pojazdów, wyciąganie pojazdów z rowów, dowóz paliwa, naprawianie drobnych usterek na miejscu.

Warto mieć świadomość, że oferty poszczególnych firm oferujących pomoc drogową mogą się pomiędzy sobą różnić. Zanim więc zdecydujemy się na współpracę z wybraną firmą, koniecznie zapoznajmy się z pakietem świadczonych przez nią usług.

Jak wybrać najlepszą firmę oferującą pomoc drogową?

O ile mieszkańcy małych miejscowości zazwyczaj nie mają wielkiego wyboru, o tyle osoby żyjące w dużych miastach (na przykład w Olkuszu) mogą przebierać w ofertach firm specjalizujących się w pomocy drogowej. Jak w takiej sytuacji wybrać najlepszą firmę? Z pewnością dobrze jest sugerować się opiniami zadowolonych klientów. Jeżeli ktoś z naszej rodziny lub znajomych korzystał z pomocy danej firmy i bardzo ją sobie chwalił, możemy rozważyć nawiązanie z nią współpracy. Nie należy jednak bezkrytycznie podchodzić do komentarzy, które znajdziemy w sieci. Istnieje prawdopodobieństwo, że są one fikcyjne, dlatego dobrze jest samodzielnie przestudiować ofertę firmy, która wzbudziła nasze zainteresowanie.

Pamiętajmy, że trudno jest znaleźć firmę specjalizującą się w pomocy drogowej, która będzie odpowiadała każdemu. Nawet jeżeli jej oferta jest bardzo szeroka, musimy mieć pewność, że prowadzi ona działalność na określonym terenie. Jest to szczególnie ważne, kiedy wybieramy się w trasę. Musimy mieć pewność, że pomoc drogowa przybędzie do nas nawet wówczas, kiedy będziemy znajdować się daleko od naszego miejsca zamieszkania. Co więcej musimy mieć pewność, że przybędzie do nas względnie szybko. Z tego względu dobrym wyborem wydają się być firmy duże, które posiadają wiele oddziałów. Tylko one są w stanie wysłać do nas pomoc na czas.

Niezmiernie ważne jest, żeby firma specjalizująca się w pomocy drogowej prowadziła działalność przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Te, które są dostępne jedynie w ciągu dnia możemy z góry skreślić.

Bardzo istotne jest, żeby odpowiednio wcześnie wybrać firmę, z której usług skorzystamy w awaryjnej sytuacji. Tylko wówczas możemy na spokojnie przeanalizować jej ofertę, a także porównać ceny.

---------

Szukasz pracy w Olkuszu? Sprawdź najnowsze oferty pracy na portalu MegaPraca.pl