Laserowe cięcie blach w Małopolsce — komu zlecić?

Cięcie laserowe to jedna z najbardziej uniwersalnych usług, znajduje zastosowanie w wielu branżach, nie tylko metalurgicznych. Cięcie laserowe jest wykorzystywane w budownictwie, w górnictwie, w motoryzacji, w branży meblarskiej, w architekturze i w wielu innych.

Jakiej firmie zlecić cięcie laserowe?

W samej Małopolsce znajduje się wiele firm, które świadczą usługi dla branż metalurgicznych. Wśród natłoku informacji trudno jest wybrać dobrego specjalistę, dlatego sporządziliśmy listę firm, które zajmują się m.in. cięciem laserowym.

Valor TTI niedaleko Krakowa

Laserowe cięcie blach wykonuje firma z siedzibą w Leńczach, Valor TTI oferuje cięcie laserowe stali nierdzewnej, czarnej stali i innych metali kolorowych. Firma dysponuje laserami o mocy do 10 kW, co pozwala na cięcie stali nierdzewnej o grubości 30 mm. Ponadto informują, że jest możliwość wycinania otworów, które są mniejsze niż grubość blachy. Firma Valor TTI działa od 15 lat, została założona w 2007 roku. Początkowo była to jednoosobowa działalność gospodarcza, jednak przedsiębiorstwo bardzo szybko urosło w siłę i dziś przy obróbce matali, pracuje znacznie więcej osób.

BIGA STAL Rudawa

To spółka, która działa od ponad 30 lat, właścicielem jest Piotr Bicz. Firma znajduje się w Rudawie, świadczą usługi spawalnicze, frezowanie, toczenie czy cięcie laserowe metali oraz zajmują się sprzedażą wyrobów hutniczych. Firmie zależy na rozwoju technologicznym, dbają o to, by kadra była wyspecjalizowana. W ostatnim czasie zakupili laser nowej generacji Macak Optiplex Fiber III 8KW, który umożliwia cięcie stali nierdzewnej do grubości 15 mm.

Nesta, firma między Nowym Sączem a Krakowem

To firma, która funkcjonuje od 2017 roku, siedziba znajduje się w miejscowości Wojnicz. Specjalizują się głównie w produkcji urządzeń i elementów ze stali węglowej lub kwasoodpornej, które wykorzystywane są najczęściej w przemyśle farmaceutycznym, budowlanym, spożywczym czy kosmetycznym. Posiadają park maszynowy, który umożliwia im cięcie, toczenie i frezowanie brach. Działają tylko na terenie województwa małopolskiego.

Amstal Modlnica

Firma działa od prawie 20 lat, znajduje się w Modlnicy, niedaleko od Krakowa. Zajmują się usługami cięcia laserowego, gięciem blach, frezowaniem metodą CNC czy spawaniem. Jedną z ciekawszych usług, którą firma ma w swojej ofercie to cięcie strumieniem wody, które pozwala na precyzyjną obróbkę tworzyw ceramicznych. Wykorzystywane w przedsiębiorstwie urządzenia są zintegrowane z oprogramowaniem do projektów 3D.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy do laserowego cięcia blach?

Należy wziąć pod uwagę, co dokładnie chcemy zrobić. Jeśli zależy nam na laserowym wycinaniu stali nierdzewnej, musimy poszukać przedsiębiorstwa, które zagwarantuje nam przecięcie materiału, szczególnie jeżeli mamy do czynienia z grubą stalą. Dlatego przy wyborze wykonawcy, ważne jest, by zwrócić uwagę na maszyny, na których pracuje dana firma. Trzeba sprawdzić, czy spełnia ona nasze wymagania, czy zapewni precyzję przy wycinaniu, czy będzie potrzebna po usłudze dodatkowa obróbka.