Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Policjanci na festynie zorganizowanym z  okazji „ Dnia Dziecka”

Policjanci zawsze chętnie odpowiadają na wszelkie prośby ze strony organizatorów miejskich pikników i festynów rodzinnych, szczególnie tych skierowanych do dzieci oraz młodzieży. Dzisiaj policjanci z Olkusza i Klucz wzięli udział w festynie z okazji „Dnia Dziecka” zorganizowanym przez stowarzyszenie „Otwarci” w Bydlinie.

Obecność policjantów na festynach rodzinnych to przede wszystkim okazja by promować bezpieczeństwo, nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale i dorosłych. Na specjalnie przygotowanym stoisku można było znaleźć wiele informacji na temat różnych zagrożeń a także broszur z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Najmłodsi uczestnicy mogli usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu i usłyszeć dźwięk syreny. Dzieciaki chętnie przymierzały specjalny ubiór ochronny używany przez policję w trakcie zabezpieczania imprez masowych. Z kolei dorośli z uśmiechem zakładali alkogogle i pokonywali tor przeszkód.

Udział mundurowych w festynie to okazji by pokazać, że policjant jest przyjacielem każdego dziecka.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.