Izolacja pozioma murów to sposób na ich zabezpieczenie przed pobieraniem wody z gruntów. Można przeprowadzić ją podczas budowy budynku, co jest dość proste, lub w domach już stojących, które zmagają się z problemem wilgoci w ścianach. Druga opcja wymaga zastosowania specjalistycznych metod osuszania i uszczelniania, jak iniekcja krystaliczna. Jak wybrać najlepszą ofertę izolacji w Warszawie?

Iniekcja krystaliczna – ratunek dla zawilgoconych fundamentów

Jeśli budynek nie posiada dobrej izolacji, może dość szybko złapać wilgoć na skutek różnych przyczyn. Najgroźniejszą z nich, powodującą największe zniszczenia, jest podciąganie wody z gruntu, co dzieje się w przypadku, jeśli fundamenty nie są w żaden sposób zabezpieczone przed wilgocią. Woda dostaje się do porów murów i przemieszcza się w górę, prowadząc do nadmiernej wilgoci w całej konstrukcji budynku. Powoduje to jej osłabienie, a także stworzenie bardzo niekorzystnego dla człowieka klimatu we wnętrzach domu. Ratunkiem jest w takiej sytuacji iniekcja krystaliczna - http://budwod.eu/oferta/izolacje/, czyli metoda, która pozwala na osuszenie murów oraz stworzenie szczelnej izolacji pionowej w budynku bez konieczności dużej ingerencji w jego konstrukcję. Jest metodą skuteczną, a przy tym stosunkowo łatwą do przeprowadzenia w porównaniu do innych dostępnych rozwiązań.

Dzięki izolacji murów za pomocą iniekcji, możliwe jest pozbycie się wilgoci nawet ze ścian starych budynków, które nabrały już sporo wody. Rozwiązanie to działa na dwa sposoby – po pierwsze, osusza mury, pozbywając się z nich nadmiaru wilgoci, a po drugie – uszczelnia je, wypełniając ich pory specjalną substancją, która nie przepuszcza wody i wzmacnia całą konstrukcję. Jest to więc idealne rozwiązanie dla domów już wybudowanych, nie posiadających izolacji, które chce się zabezpieczyć przed niszczącym działaniem wilgoci.

Izolacja pozioma – na czym dokładnie polega iniekcja murów?

Zastosowanie iniekcji poziomej nie wymaga przeprowadzania gruntownego remontu konstrukcji ani dużej w nią ingerencji, dzięki czemu nie jest to metoda tak kosztowna, jak inne. Izolacja murów przebiega w prosty sposób – polega na wywierceniu w nich otworów na jednym poziomie, równomiernie, co ok. 15 cm. Powinny być głębokie na mniej więcej ¾ głębokości ściany oraz wykonane pod odpowiednim kątem. Następnie wprowadza się w nie specjalny preparat, będący mieszanką różnych związków, mających na celu osuszenie ścian oraz wypełnienie porów fundamentów, aby uszczelnić je i uniemożliwić dalsze pobieranie wody z gruntu. W przypadku iniekcji krystalicznej, dochodzi do krystalizacji związków, dzięki czemu tworzą one bardzo szczelną, nie przepuszczającą wody warstwę w porach materiałów budowlanych. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej metody, izolacja pozioma jest więc jak najbardziej możliwa, a przy tym także skuteczna.

Izolacja pozioma murów w Warszawie – jakie efekty zapewnia iniekcja krystaliczna?

Cały proces trwa niecały miesiąc, przy tym główne prace odbywają się w ciągu pierwszych dwóch dób. Pozostałe trzy tygodnie to czekanie na odparowanie wody z zawilgoconych ścian, które mogą się osuszyć dzięki wprowadzonemu do ich porów preparatowi.

Dlaczego warto zdecydować się na iniekcję poziomą? Wartość izolacji domu

Iniekcja krystaliczna może uratować budynek przed zniszczeniem, do którego nieuchronnie prowadzi nadmierna wilgoć w konstrukcji domu. Woda w ścianach doprowadza do szybkiego rozkładu niektórych materiałów budowlanych, osłabiając całą konstrukcję budynku. Powoduje także nadmierne zawilgocenie pomieszczeń mieszkalnych, tworząc w nich sprzyjające warunki do rozwoju pleśni i grzybów. W efekcie klimat panujący w budynku jest bardzo niezdrowy dla mieszkańców i może spowodować pogorszenie się samopoczucia i stanu zdrowia, szczególnie u dzieci oraz osób cierpiących na choroby układu oddechowego. Izolacja pozioma chroni przed takimi warunkami, sprawiając, że dom będzie znowu bezpiecznym miejscem dla jego mieszkańców.

Izolacje w Warszawie – co wybrać?

Decydując się na izolacje w Warszawie, warto wybrać firmę, która posiada duże doświadczenie w przeprowadzaniu iniekcji poziomej murów. Osuszanie fundamentów oraz zabezpieczanie ich przed pobieraniem wody z gruntu za pomocą iniekcji krystalicznej to bardzo skuteczna metoda, wymaga jednak prawidłowego wykonania przez specjalistów, dysponujących odpowiednim sprzętem, wiedzą oraz doświadczeniem.