Sezonowy biznes w używanej hali

W tym artykule warto przyjrzeć się sposobom w jaki hale magazynowe używane sprawdzają się w rozwiązaniach tymczasowych związanych z sezonem sprzedażowym.

Na początek należy zastanowić się nad tym czym jest właściwie sprzedaż sezonowa. Jest ona związana z branżą rolniczą – czyli sprzedaż płodów rolnych, takich jak na przykład truskawki, ziemniaki, marchew, kurze jajka i inne tego typu produkty. Sprawdzi się więc to doskonale dla rolnika lub osoby, która odkupuje od rolnika gotowe produkty, a następnie sprzedaje je na targu.

Hale używane stanowią więc doskonałą opcję, która pozwala ochronić tego typu produkty przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym UV oraz deszczem, a jednocześnie pozwoli wyeksponować produkty na sprzedaż dla osób poruszających się po targu. Przewagą tego typu rozwiązania jest też to, że obiekt namiotowy używany nie kosztuje dużo i jest niezwykle wytrzymały, niezależnie od czasu w jaki był używany wcześniej. Oczywiście pod warunkiem jego używania według zaleceń producenta. Warto zauważyć, że używane namioty, które trafiają do sprzedawcy są sprawdzone bardzo dokładnie pod kątem ich zużycia, więc osoba, która je później odkupuje ma pewność, że nie odbiegają one od norm.

Innym zastosowaniem konstrukcji halowych jest działalność związana z szeroko pojętą gastronomią. Dzięki temu, że hale namiotowe mogą być szybko i sprawnie rozłożone (co świadczy o ich niezwykłej mobilności), można znaleźć w nich zastosowanie w formie mobilnych punktów gastronomicznych. Tam gdzie nie da się wjechać za pomocą samochodu z lodami można postawić małą halę namiotową w celu sprzedaży lodów lub innych produktów gastronomicznych.

Ciekawą opcją jest możliwość całkiem sporej personalizacji przestrzeni hali oraz wyglądu tych obiektów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować na płachtach obiektu logo firmy oraz dostosować kolorystycznie do obszaru na którym chcemy postawić ten namiot. Z uwagi na to, że jest to halowa konstrukcja tymczasowa nie ma problemu związanego z uzyskiwaniem skomplikowanych pozwoleń budowlanych. Trzeba jednakże pamiętać, aby dostosować wygląd obiektu do wymagań i norm panujących w miejscu w którym ma on zostać postawiony. Urzędy miejskie dość często wymagają tego, aby wszelkiego typu obiekty tymczasowe były dostosowane kolorystycznie do miejsca gdzie znajdują się jakieś zabytki oraz aby nie zasłaniały tych zabytków poprzez zbyt dużą wysokość.

Co z sezonem zimowym? Tutaj pojawia się największa obawa, ponieważ opady śniegu mogą być nieprzewidywalne. Warto więc wyjaśnić tą kwestię. Otóż konstrukcje w formie hali są na tyle wytrzymałe, że są w stanie wytrzymać duży ciężar zalegającego tam śniegu. Natomiast nadmiar śniegu zsuwa się samoczynnie z dachu. Spowodowane jest to odpowiednim zaprojektowaniem nachylenia, więc nadmiar śniegu nigdy nie powoduje przeciążenia konstrukcji. Kolejną obawą jest kwestia związana z utrzymaniem odpowiedniej temperatury w środku obiektu. Pomimo tego, że przeznaczeniem jest sprzedaż produktów na targu lub w innym miejscu, konieczne jest utrzymanie odpowiedniej temperatury dla osoby pracującej na stanowisku kasjera/sprzedawcy. Do tego celu używa się odpowiednich nagrzewnic, które podwyższają temperaturę do odpowiedniego poziomu. Przy przechodzeniu z sezonu letniego w zimowy można zastosować grubsze poszycie w formie płacht, które pozwolą utrzymać ciepłe powietrze we wnętrzu obiektu. Można więc śmiało powiedzieć, że nawet w sezonie zimowym możliwe jest efektywne wykorzystywanie przestrzeni halowej do własnych celów.