Nietrzeźwy  kierowca dachował samochodem. Na szczęście jemu i pasażerowi nic się nie stało

22-letni mieszkaniec gminy Wolbrom, po spożyciu alkoholu wsiadł za kierownicę i ruszył na przejażdżkę z kolegą, która zakończyła się wywróceniem pojazdu na dach. Od początku 2019 roku olkuscy policjanci ujawnili ponad 100 kierujących będących pod wpływem alkoholu.

W ubiegły weekend (6 na 7 września 2019 r.) około godziny 3:30, do oficera dyżurnego olkuskiej komendy dotarła informacja, z której wynikało, że kierowca Opla stracił panowanie nad swoim pojazdem i w Olkuszu na ulicy 29 Listopada dachował. Funkcjonariusze potwierdzili zdarzenie. Na miejscu mundurowi zastali dwóch mężczyzn. Żaden z nich nie przyznawał się do kierowania pojazdem, obaj posiadali liczne otarcia naskórka. Mówili chaotycznie i nielogicznie, od obu wyczuwalna była woń alkoholu. Mężczyźni zostali zatrzymani i po przebadaniu przez lekarza, przewiezieni do Komendy w Olkuszu, w celu wytrzeźwienia. Tego samego dnia 22 – letni mieszkaniec gminy Wolbrom podczas przesłuchania przyznał się do tego, iż to on był kierowcą. Jak twierdził nie przyznał się od razu, ponieważ bał się konsekwencji. W trakcie interwencji mężczyzna miał w organizmie blisko promil alkoholu. 22 – latek nietrzeźwy razem ze swoim kolegą ruszył na przejażdżkę ulicami Olkusza. Niestety w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w krawężnik, a następnie stoczył się z górki i samochód wywrócił się na dach. Na szczęście ani kierowcy, ani pasażerowi nic poważnego się nie stało. Teraz mężczyzna odpowie za jazdę na „podwójnym gazie”. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym za które grozi grzywna.

Pamiętajmy!!!

Brak wyobraźni i odpowiedzialności osób, które po wypiciu alkoholu siadają za kierownicę skazują innych uczestników ruchu na stanie się ich potencjalną ofiarą.

Każdy kierowca wsiadający za kierownicę po alkoholu to potencjalny zabójca. Widzisz – reaguj dzwoniąc pod bezpłatny numer alarmowy 112.