Loty krajowe są coraz częściej wybieraną opcją podróży nie tylko przez biznesmenów, ale i osoby podróżujące w celach turystycznych czy rozrywkowych. Dużą popularnością cieszą się loty do Warszawy. Czy do stolicy można dostać się z każdego zakątka Polski? Sprawdź!

 

Decydując się na podróż samolotem do Warszawy, jako lotnisko docelowe można wybrać jeden port lotniczy – lotnisko Chopina (dawna nazwa to Warszawa-Okęcie). Zlokalizowane jest ono w dzielnicy Włochy, 10 kilometrów od centrum miasta. Lotnisko Chopina jest największym i najnowocześniejszym portem lotniczym w Polsce, który obsługuje prawie 18 milionów pasażerów rocznie. Na jego terenie znajdują się 2 terminalne, możliwa jest szybka odprawa tzw. Fast Track, oraz oczekiwanie na lot w jednym z pięciu Salonów Executive dla osób podróżujących biznes klasą i posiadających specjalne programy lojalnościowe. Na obszarze lotniska znajduje się wiele sklepów oraz kawiarni i restauracji. Port lotniczy zlokalizowany jest bardzo blisko centrum, dzięki czemu unika się czasochłonnej podróży z portu lotniczego do miejsca docelowego. Jest on bardzo dobrze skomunikowany z miastem, gdyż z lotniska kursuje 5 linii autobusów miejskich, a także SKM i Koleje Mazowieckie.

Do Warszawy samolotem – skąd?

Stołeczne lotnisko obsługuje szereg krajowych lotów przychodzących i wychodzących. Bezpośrednie loty krajowe do Warszawy realizowane są z lotnisk w: Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie i Zielonej Górze. Przewoźnikiem są linie LOT. Działają one od 1928 roku. Dodatkowo loty ze Szczecina do Warszawy są też realizowane flotą irlandzkiego przewoźnika Ryanair, który jest sztandarową tanią linią lotniczą. Bilety do Warszawy w klasie ekonomicznej mogą kosztować mniej niż 50 złotych. Warto korzystać z porównywarek cen biletów, by znaleźć najbardziej atrakcyjną ofertę dla siebie w konkretnym terminie. Tani lot Rzeszów – Warszawa bez trudu można zarezerwować online i w ten sposób oszczędzić jeszcze więcej czasu i pieniędzy.

Plusy lotów krajowych

Loty krajowe do Warszawy z każdego zakątka Polski trwają około godziny. Dla porównania – podróż samochodem z Gdańska do Warszawy to około 4 godziny (bez uwzględniania korków, których podczas podróży samolotem nie trzeba się obawiać), bezpośrednia podróż pociągiem na takiej samej trasie może trwać od 3 do 10 godzin (bilety na szybkie pociągi klasy premium są z reguły bardzo drogie, droższe niż na samolot). Podróż samochodem z Katowic do Warszawy to średnio około 3,5 godziny, a pociągiem od 2,5 do 6 godzin. Wyraźnie widać, że dzięki lotom krajowym możliwe jest tańsze i szybsze dotarcie do celu niż innymi środkami transportu. Dodatkowo samoloty uznawane za dość wygodny i bardzo bezpieczny środek lokomocji.